Збройні сусіди. Які армії у країн, що межують з Росією?

Політичне протистояння Росії і Заходу з приводу подій на Україні вперше за довгі роки відродило питання: а в якому оточенні, з точки зору військових потенціалів, знаходиться наша країна

Політичне протистояння Росії і Заходу з приводу подій на Україні вперше за довгі роки відродило питання: а в якому оточенні, з точки зору військових потенціалів, знаходиться наша країна?

Отже, з нами межують 18 країн. Забудемо на час про Абхазію і Південну Осетію, чиїми збройними силами на даному етапі можна знехтувати. Залишилося 16 сусідів - слабких, сильних і дуже сильних.

Норвегія: шукайте жінок

Норвегія складається в НАТО з самого початку - з 1949 р Збройні сили Норвегії досі в значній мірі формуються за призовом. Наприклад, з 14 700 військовослужбовців сухопутних військ 8700 - «строковики». Свого сухопутного озброєння країна практично не виробляє. Танки - німецькі, літаки - американські. До складу ВМФ входять 6 підводних човнів, 5 фрегатів, тральщики, патрульні кораблі і катери.

Загальна чисельність збройних сил - 24 тис. Чоловік. До речі, з минулого року уряд країни розглядає питання про призов на службу жінок.

Військові витрати - 7,4 млрд доларів на рік.

Фінляндія: і Захід, і Схід

Країна ніколи не входила ні в які військові блоки. Збройні сили (15 тис. Чоловік) комплектуються в основному за рахунок призовників. При цьому термін служби дуже короткий - півроку. Сухопутні війська озброєні трьома сотнями танків, з яких приблизно 60 - радянські Т-72, ​​інші - трохи більше сучасні німецькі «Леопарди». Стрілецьке озброєння, створене на базі автомата Калашникова, Фінляндія виробляє самостійно. ВМФ налічує 42 корабля не крупніше тральщика. А ось мати підводний флот країні забороняє договір з СРСР від 1947 р ВВС багато в чому складаються з побудованих в Фінляндії за американською ліцензією цілком сучасних винищувачів-бомбардувальників F / A-18C.

Військовий бюджет - 2,8 млрд доларів.

Естонія: родом з СРСР

Член НАТО. В армії служить 5500 чоловік, в резерві значаться 30 тисяч. Сухопутні війська озброєні старими радянськими зброєю (бронетехніка і артилерія), а також збірною солянкою шведського, німецького, американського, ізраїльського і навіть південноафриканського виробництва. У ВПС служать чеські навчальні «Альбатроси» і радянські «кукурудзники» Ан-2. ВМС представлені трьома англійськими тральщиками і колишнім шведським кораблем управління.

Військовий бюджет - 259,5 млн доларів.

Латвія: не треба танків

Член НАТО. Збройні сили складаються з 5100 осіб на дійсній службі і 5 тисяч в резерві. Латвійська армія - професійна. З радянського озброєння в сухопутних військах залишилися лише 3 танка Т-55, та й ті використовуються виключно для ознайомлення особового складу з таким звіром - танком. Решта озброєння іноземного виробництва. ВМС представлені малими кораблями і катерами. ВВС складаються з 4 «кукурузників», 2 вертольотів радянського виробництва і 4 сучасних Мі-8, закуплених у Росії.

Військовий бюджет - 87 млн ​​доларів.

Литва: одна бригада

Входить в НАТО. У збройних силах служать 10 640 осіб плюс 6700 резервістів. У сухопутних військах (8200 чоловік) - одна бригада сил швидкого розгортання і 7 окремих батальйонів. На відміну від інших країн Балтії, на озброєнні суходолу не залишилося майже нічого радянського. Зате в складі ВПС є 9 транспортних вертольотів Мі-8, а в ВМС - малий протичовновий корабель, розроблений на початку 1960-х років.

Військовий бюджет - 490,8 млн доларів.

Польща: ще не згнила

Член НАТО з 1999 р На даний момент загальна чисельність збройних сил - 120 тис. Чоловік: сухопутні війська - 68 тис., ВПС - 25 тис., ВМС - 8 тис. Сухопутні війська озброєні німецькими ( «Леопард-2») і польськими (ліцензійні радянські) танками загальним числом до тисячі штук. Бойові броньовані машини (ББМ) - як свого виробництва, так і імпортні. Літаковий парк теж змішаний: є і радянські МіГ-29, і американські F-16. ППО цілком представлено радянськими системами, найновіша - С-200.

ВМС включають 5 підводних човнів, 2 фрегата, корвет, штабний корабель і більше 30 катерів. Польська армія перейшла на контракт.

Військовий бюджет - 5 млрд доларів.

Білорусія: і китайське теж

Чисельність армії - 62 тис. Чоловік, мобілізаційний резерв оцінюється в 350 тис. Збройні сили комплектуються за змішаним принципом: 60% - професіонали, в тому числі офіцери і контрактники, 40% - призовники. Сухопутні війська озброєні 1,5 тис. Танків, 2 тис. ББМ, 1 тис. Одиниць ствольної і реактивної артилерії. В наявності є більше 80 мобільних пускових установок тактичних ракет в неядерному оснащенні. Війська ППО оснащені сучасними комплексами С-300. ВВС оснащені також цілком сучасними винищувачами МіГ-29, Су-27, штурмовики Су-25 і ін. Вся зброя радянського і російського виробництва плюс невелика кількість китайських броньованих джипів. ВМС немає через відсутність моря.

Військовий бюджет Білорусії - 420,5 млн доларів.

Україна: список втрат

Чисельність армії після недавнього скорочення і переходу на контрактний принцип комплектування - 120 тис. Чоловік. При цьому скільки з них будуть проходити службу в ЗС Росії після приєднання до неї Криму, поки неясно. У сухопутних військах на озброєнні числяться більше 700 танків (до речі, Україна здатна виробляти цілком сучасні танки), проте далеко не всі вони боєздатні. Те ж можна сказати і про решту техніці. На озброєнні ВПС налічується 160 бойових (виробництва СРСР) і транспортних (в основному, власних) літаків.

Що залишилося від ВМС після втрати Криму і яка бойова цінність цих залишків, поки підраховується.

Військовий бюджет - 1,86 млрд доларів.

Грузія: у моря без флоту

Збройні сили цієї країни поки так і не оговталися після конфлікту з Росією в 2008 р - ВМС і ВПС взагалі перестали існувати як види збройних сил. Чисельність сухопутних військ - приблизно 20 тис. Чоловік. Озброєння є строкату суміш турецької, американської, румунської, старої радянської та сучасної української бронетехніки і артилерії. Ізраїль допомагає стрілецькою зброєю і безпілотними літальними апаратами.

Військовий бюджет - 418 млн доларів. До речі, він становить досить істотні 4% ВВП, що говорить про прагнення керівництва країни посилити свій оборонний потенціал.

Азербайджан: регіональний дракон

Чисельність збройних сил - 67 тис. Чоловік, мобрезервів - до 300 тис. Комплектуються за призовом, термін служби - 17 місяців. Основна ударна міць сухопутних військ - понад 300 радянських танків Т-72 і понад 100 новітніх російських Т-90. Взагалі, Азербайджан, завдяки нафтовим доходам, охоче купує російську зброю, в тому числі настільки екзотичне і руйнівний, як важкі вогнеметні системи. Причому країна особливо не приховує, що все це призначене для отвоёвиванія у Вірменії Нагірного Карабаху. ВПС Азербайджану, навпаки, не надто численні й представлені старими радянськими літаками. Виняток становлять ударні вертольоти, в тому числі новітні російські Мі-35. ВМС представлені сторожовик і катерами на Каспії.

Військовий бюджет 3,7 млрд доларів, причому постійно зростає.

Казахстан: регіональна наддержава

Має під рушницею приблизно 110 тис. Чоловік. На озброєнні сухопутних військ - 4900 танків, понад 5 тис. ББМ, понад 9 тис. Гармат і мінометів, 147 реактивних систем залпового вогню. Майже все - радянського або сучасного російського виробництва. ВВС представлені винищувачами МіГ-29, Су-27, перехоплювачами МіГ-31 і штурмовиками Су-25. ВМС на Каспії озброєні досить строкато - російськими, українськими, американськими і навіть південнокорейськими (!) Катерами. На озброєнні ППО складаються сучасні комплекси С-300, що говорить про створення спільного з Росією єдиного протиповітряної простору.

Військовий бюджет країни становить 1,3 млрд доларів.

Монголія: степові орли

Вся армія цієї країни розміром з мотострілкову дивізію радянського зразка - 10 тис. Чоловік. Третина - «строковики», службовці по 1 році. Сухопутні війська озброєні незначною кількістю танків і бойових броньованих машин (ББМ). При цьому вся техніка радянського виробництва, за винятком незначної кількості стрілецької зброї з Ізраїлю і Росії. ВВС представлені тільки транспортною авіацією. ВМС відсутні.

Військовий бюджет - 195 млн доларів.

Північна Корея: бідні, але круті

Одна з найбільших (від 850 тис. До 1,2 млн під рушницею) і закритих від решти світу армій. Термін служби за призовом - від 5 до 12 (!) Років. На озброєнні сухопутних військ знаходяться понад 4 тис. Старих танків, понад 2500 ББМ, більше 10 400 артилерійських знарядь, понад 7500 мінометів, понад 2500 реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). У складі ВПС 590 бойових літаків, в основному, застарілих китайських і радянських. ППО налічує більше 9000 артсистем, сучасні зенітно-ракетні комплекси відсутні.

До складу військово-морських сил входять 650 судів: понад 100 підводних човнів, 5 корветів і багато катерів. Незважаючи на стару матчастину, ВМФ КНДР 4 роки тому потопили цілком сучасний корвет Південної Кореї "Чхонан".

Наймолодший вид збройних сил КНДР - стратегічні ракетні війська. Керівництво країни неодноразово заявляло про наявність на озброєнні міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) з дальністю понад 5500 км і ядерних боєголовок до них. Підтвердити або спростувати це поки не вдалося.

Військовий бюджет країни - 22 млрд доларів.

Китай: більше не буває

Найбільша на сьогодні армія - два з чвертю мільйона чоловік. А при необхідності можуть бути запросто мобілізовані хоч 200 мільйонів! Сухопутні війська (1,7 млн ​​чоловік) мають на озброєнні 7600 танків, 6600 ББМ, 1200 самохідних гаубиць, 4000 РСЗВ, 10 тис. Мінометів. ВВС включають більше 4 тис. Бойових літальних апаратів, як власної розробки, так і закуплених у Росії або вироблених за російською ліцензією. Деяких типів сучасних літаків (наприклад, Су-27) на озброєнні китайських ВПС більше, ніж в Росії. ВМС мають на озброєнні 4 атомні підводні човни з ядерними ракетами і авіаносний крейсер «Ляонін» (колишній «Варяг»), однотипний російському «Кузнецову», а також велика кількість есмінців, фрегатів, корветів, дизель-електричних підводних човнів і малих катерів. Стратегічні ракетні сили озброєні 66 міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) і трьома сотнями ракет середньої і меншої дальності з ядерними боєголовками.

Військовий бюджет - 114 млрд доларів.

США: остання наддержава

Після розпаду СРСР США несуть тягар наддержави в гордій самоті. Тягар чимале: при загальній чисельності збройних сил в 1,4 млн чоловік в сухопутних військах налічується 2000 танків, 23 тис. ББМ, понад 1500 буксируваних і більше 2000 самохідних гаубиць, 830 РСЗВ, понад 2000 мінометів, 2700 вертольотів. На озброєнні ВПС - 3000 пілотованих літальних апаратів, близько 156 безпілотників, 2130 крилатих ракет повітряного базування, 450 міжконтинентальних балістичних ракет - стратегічні ядерні сили в США підпорядковані ВВС.

ВМС США - найбільші в світі: 10 авіаносних з'єднань, 20 атомних крейсерів, 14 підводних човнів з балістичними ракетами, 48 - з крилатими. Більш дрібні посудини і перераховувати немає сенсу. На відміну від решти світу, морська піхота (200 тис. Чоловік) в США є окремий вид збройних сил, який підпорядковується безпосередньо президенту і може бути використаний без згоди Конгресу.

Військовий бюджет - 562,8 млрд доларів.

Японія: гігант прокидається

Загальна чисельність сил самооборони складає 248 тисяч чоловік, вони комплектуються на добровільній основі. У сухопутних військах налічується під тисячу танків і стільки ж ББМ власного виробництва. Флот налічує 2 ветролётоносца (фактично - легкі авіаносці), чотири десятки есмінців, 16 сучасних підводних човнів. Все це настільки перевершує сили Тихоокеанського флоту РФ, що для його посилення у Франції були замовлені універсальні десантні кораблі типу «Містраль». ВВС має на озброєнні 280 літаків, від досить старих до цілком сучасних. Передбачається спільне з США будівництво 42 винищувачів 5-го покоління F-35. Практично всі озброєння, крім зенітно-ракетних комплексів, Японія будує сама або за американською ліцензією.

Військовий бюджет - 56,9 млрд доларів.

Росія: а що у нас?

Збройні сили РФ - це приблизно 850 тис осіб 2500 танків, 20 тис ББМ, 1600 бойових літаків 1300 вертольотів. З військових кораблів: 14 атомних підводних човнів з балістичними ракетами, 9 - з крилатими, 1 важкий авіаносний крейсер, 1 атомний крейсер, близько сотні більш дрібних кораблів і стільки ж катерів.

За договором СНО-III, Росії та США дозволено мати по 700 балістичних ракет і важких бомбардувальників, але РФ своєї квоти не добирає. Багато це чи мало - рахуйте самі ...

джерело

Політичне протистояння Росії і Заходу з приводу подій на Україні вперше за довгі роки відродило питання: а в якому оточенні, з точки зору військових потенціалів, знаходиться наша країна?
Росія: а що у нас?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация