Зелена карта - особливості, вартість, оформлення

  1. Що таке і як виглядає?
  2. Особливості Грін карти і історія виникнення
  3. Країни, які входять в програму
  4. Тарифи та вартість
  5. Правила та алгоритм оформлення
  6. Необхідні документи
  7. Дії при страховому випадку за кордоном
  8. особливості виплати
  9. Врегулювання претензій по Зеленим картками
  10. Особливості окремих країн

Міжнародний поліс «Зелена карта» необхідний при виїзді за кордон на власному автомобілі. Крім того, що без такого поліса в'їхати на території іноземної держави законно не вдасться, він служить гарантом відшкодування шкоди, заподіяної іншим особам володарем, в разі дорожньо-транспортної пригоди.

Наявність такого поліса позбавить від зайвих хвилювань і незапланованих витрат в період поїздки, а також значно заощадить час на розгляд в разі ДТП.

Що таке і як виглядає?

Страховий поліс «Зелена карта» представляє собою бланк зеленого кольору із внесеним в нього латиницею персональною інформацією, що є аналогом ОСАГО, тільки діє він за межами РФ. Підробити Грін-карту не можливо, так як документ має кілька ступенів захисту: унікальний ідентифікаційний номер, водяні знаки з логотипом RSA і металева нитка.

Поліс в обов'язковому порядку містить:

  • правові підстави оформлення сертифіката;
  • термін його дії;
  • реєстраційні дані транспортного засобу;
  • персональні дані власника;
  • діапазон країн, на в'їзд в які поширюється дія поліса;
  • адреса та контактні дані страхової компанії.
Міжнародний поліс «Зелена карта» необхідний при виїзді за кордон на власному автомобілі

Зразок Зеленої карти

Якщо людина виїжджає на власному авто в Європу, він потребує додаткових гарантій безпеки, так як юридичні тонкощі дозволу дорожніх суперечок за кордоном з'ясувати заздалегідь проблематично. Крім доплати за дію КАСКО за кордоном, або початкового оформлення такої страховки, власникам авто належить подбати і про захист своєї відповідальності перед іншими учасниками дорожнього руху шляхом покупки полісу «Зелена карта».

Особливості Грін карти і історія виникнення

У Російській Федерації автострахування за системою «Зелена карта» стало доступним з 2009 року, в той час як в Європі подібна практика існує з 1951 року. Причиною впровадження в світову практику такого варіанту врегулювання суперечок про пошкодження дорожнього транспорту іноземних громадян стало нівелювання державних кордонів після Другої Світової війни. Доходи населення Європи стали зростати, люди активно подорожували, причому використовуючи для цього особистий транспорт.

Переміщення на великі відстані були пов'язані з аварійними ситуаціями, з яких витікали вимоги про відшкодування шкоди, що ставало проблемою. Щоб не допустити загострення відносин між країнами Європи та міжнародних скандалів, Генеральною Асамблеєю ООН було прийнято рішення про створення єдиної системи страхування цивільної відповідальності - Грін Кард. В результаті всіма розрахунками займалися страхові компанії, без участі автовласників.

Щорічно перелік країн-учасниць угоди розширюється і тенденція така, що в найближчим часом поліс буде діяти у всіх куточках світу. Сьогодні у всіх державах, які ратифікували таку форму страхування цивільної відповідальності, передбачений штраф за відсутність такого полісу у подорожуючих на особистому автомобілі туристів.

Сьогодні термін дії поліса «Зелена карта» варіюється від декількох днів до року і в зв'язку з цим існує три різновиди поліса, в залежності від обчислення:

  • в днях;
  • в місцях;
  • річний.

Дія поліса поширюється абсолютно на всі механічні транспортні засоби, включаючи вантажний транспорт , Сільськогосподарську та будівельну техніку, мотоцикли, напівпричепи та автобуси. При цьому не має значення, хто був водієм винного в ДТП транспортного засобу, так як поліс не обмежує перелік осіб, допущених до керування ним.

Водій несе персональну відповідальність згідно із законом держави перебування, якщо їм були скоєні протиправні дії.

Країни, які входять в програму

Міжнародна система страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів діє в усіх країнах, які є учасниками відповідної програма ООН. Це унікальна страховка цивільної відповідальності, діє в 48 країнах, включаючи Євросоюз, Марокко, Ізраїль, Туніс, Азербайджан і Іран.

Зелена карта на автомобіль має єдиний зразок і грін-карту, оформлену в РФ, приймають у всіх країнах-учасницях програми. У самий найближчий час до договору приєднаються Казахстан, активно ведуться обговорення про ратифікацію його в США і Канаді.

Територія дії Грінкарти

Тарифи та вартість

Вартість зеленої карти в Європу не є фіксованою і залежить від трьох аспектів:

  • країна призначення;
  • тип автомобіля;
  • термін запланованого перебування.

Тарифи «Зелена карта» діляться на дві категорії, а саме діють у всіх 48 країнах, або тільки на території країн-учасниць СНД. Вартість поліса змінюється щомісяця, тому розмір оплати щоразу слід уточнювати безпосередньо перед оформленням.

Грін-карта не може бути оформлена на на 3 або 34 дня. Мінімальний термін дії сертифіката - 15 днів. У разі необхідності провести за кордоном більш тривалий час доведеться оформити поліс на місяць.

Коли планується кілька поїздок або перебування обіцяє бути тривалим, має сенс оформити «Зелену карту» на рік. Чим більші і потужніші транспортний засіб, тим дорожче обійдеться поліс. Тому, якщо є можливість вибирати, краще вирушати за кордон на малолітражному легковий автомобілі.

Якщо автомобіль має транзитний номер і ще не поставлений на реєстраційний облік належним чином Грін кард тільки діє один місяць.

Правила та алгоритм оформлення

При перетині кордону оформлення «Зеленої карти» є обов'язковим, і зробити це можливо як заздалегідь, завітавши до офісу представництва, так і безпосередньо в пункті митного оформлення, де завжди присутні повірені страхової компанії. Оформлення зеленої карти виробляють не всі російські компанії, а тільки 10 з них: Алфастрахованіе, XXI століття, ЖАСО, PECO, Росгосстрах, Згода і Ерго Русь, Компаньон, МСК і ТСК. Детальна інформація, як оформити Грін-кард, наведена на офіційних сайтах вищевказаних страхових компаній.

Важливо враховувати, що оформлення грін-карти по Європі можливо тільки в державі, де машина була зареєстрована, в силу чого, придбати поліс вже виїхавши за кордон, неможливо. Також машина неодмінно повинна бути в справному стані, для підтвердження чого обов'язково пред'являється діагностична карта автомобіля.

При відсутності поломок, що перешкоджають участі транспортного засобу в дорожньому русі на території Євросоюзу, «Зелена карта», як того вимагають типові правила страхування, не видається.

Необхідні документи

Щоб оформити страхування за системою «Зелена карта», необхідно пред'явити наступні документи:

· Паспорт або вид на проживання;

· Документи на автомобіль, включаючи свідоцтво про реєстрацію і техпаспорт;

· Заяву встановленої форми на отримання Грін кард;

· Відомості про діагностику машини для страховки.

Направити скановані документи для подачі заявки про отримання міжнародного поліса можна через інтернет, що істотно заощадить час. Обов'язок оформити «Зелену карту» існує і для юридичної особи, яка має, крім перерахованих документів, надати свідоцтво про державну реєстрацію та довіреність на свого представника, якщо звернення не від керівника організації.

Дії при страховому випадку за кордоном

При настанні страхового випадку на території іноземної держави, на яку поширюється дія «Зеленої карти», слід послідовно виконувати ряд дій:

  • не переміщувати автомобіль, обмежившись включенням аварійної сигналізації і виставити знак;
  • здійснити дзвінок в транспортну поліцію країни перебування;
  • вжити заходів щодо надання невідкладної допомоги постраждалим;
  • записати контактні дані (телефони, номери машин, прізвища) очевидців ДТП;
  • проявити обережність в спілкуванні з опонентом, відмовившись від підпису в бланках, зміст яких є незрозумілим;
  • поцікавитися у другого учасника ДТП наявністю Accident statement і внести в нього свої дані, або зафіксувати його номерні знаки;
  • вручити відривну частину страхового поліса іншим учасникам ДТП, з'ясувавши одночасно, яким чином страхували свою громадянську відповідальність вони, переписати їх номер поліса;
  • якщо машина не обладнана відеореєстратором, слід зафіксувати на відео / фото обстановку на місці аварії, в тому числі сфотографувати документи і страхові поліси, що пред'являються учасниками ДТП;
  • негайно сповістити представництво «Зеленої карти» країни перебування, а також страхову компанію, що видала поліс;
  • витребувати у співробітників транспортної поліції протокол, де зафіксовані обставини ДТП і пошкодження транспортних засобів;
  • до остаточного вирішення ситуації зберігати всі документи, фото і відеоматеріали з місця аварії.

особливості виплати

При настанні страхового випадку необхідні документи (відривну частину «Зеленої карти» опонента) брала участь в ДТП потерпіла сторона направляє в свою страхову компанію. Як правило страхова сума перераховується постраждалій стороні протягом п'яти банківських днів з моменту пред'явлення вимоги.

Виплати здійснюються у валюті країни, де сталася дорожньо-транспортна пригода в розмірі, визначеному згідно з прийнятими там правилами. Якщо в подальшому перевіркою буде встановлено, що ДТП сталося з вини застрахованого власника транспортного засобу, він компенсує страхової компанії понесені нею витрати.

Врегулювання претензій по Зеленим картками

Для учасників дорожнього руху наявність страхового поліса «Зелена карта» гарантує відсутність суперечок про відшкодування шкоди і фінансових проблем у зв'язку попаданням в дорожньо-транспортну пригоду. Страхова компанія бере на себе всі витрати по зганяння матеріальної шкоди потерпілим в ДТП і його винуватець, якщо його дії не порушили кримінальне законодавство країни перебування, може спокійно продовжити свій шлях.

По поверненню додому, винуватець ДТП отримає претензійний лист зі страхової компанії з вимогою виплатити суму відшкодування. Якщо він цього не зробить, гроші будуть стягнуті в порядку цивільного судочинства.

Страхування цивільної відповідальності не позбавляє від стягнень за порушення законодавства іноземної держави, в тому числі штрафів за недотримання правил дорожнього руху та інших винних дій.

Особливості окремих країн

Дія міжнародного поліса не однаково на всіх шенгенській просторі і в кожній країні, його визнає, існують свої особливості для росіян. Найбільш просто оформити «Зелену карту» на Росію для білорусів, так як між державами відсутній митний кордон та законодавство обох країн дзеркально схоже. Більш того, для в'їзду в в Білорусь оформляти Зелену карту не обов'язково, так як не доводиться проходити митних контроль і проблем при в'їзді не виникне.

Як правило, з Білорусі в Росію люди приїжджають на своїх машинах, не піклуючись про наявність додаткових гарантій. Однак подібна поведінка є безпечністю, так як, потрапивши в дорожньо-транспортну пригоду, громадяни Республіки Білорусь будуть змушені самостійно розбиратися з постраждалою стороною. Це довго, незручно і загрожує додатковими витратами, що є зайвим аргументом на користь оформлення Грін-кард навіть для в'їзду в союзну державу з єдиним митним простором.

Обов'язковою така страховка при в'їзді до Фінляндії, де за її відсутність передбачені суворі штрафи. Крім того, автовласника зобов'яжуть придбай місцевий аналог грін карти в Фінляндії, вартість якого вкрай висока. Одночасно з цим, при відсутності Зеленої карти в Фінляндії винуватець ДТП буде зобов'язаний виплатити потерпілій стороні суму кілька десятків тисяч Євро.

Оформлена «Зелена карта» в Польщу позбавить від необхідності виплачувати до тисячі Євро штрафу в разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Страховий поліс починає діяти тільки через 30 днів після його оформлення і до цієї дати в'їжджати до Польщі не можна. Аналогічним чином активізується Грін карта в Естонію.

Вартість «Зеленої карти» в Латвію залежить від того, чи були страхові виплати в минулі роки. Якщо автовласник вже допускав ДТП раніше, ціна на придбання поліса для нього виявиться вище. Якщо в'їзд планується через Литву, вартість поліса буде стандартною, незалежно від минулого досвіду водіння. У Молдову і Україну поліс оформляється за спрощеною системою і коштує в рази дешевше, ніж аналогічний, але дає право в'їзду в стани Євросоюзу.

Страховий поліс «Зелена карта» - впевнений крок до цивілізованого способу врегулювання суперечок на дорозі. Будучи даниною поваги до законів іноземної держави і нормам міжнародного права, він дисциплінує водіїв і спрощує їх переміщення за межами держави громадянської належності.


Відео по темі:

Що таке і як виглядає?
Що таке і як виглядає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация