Зелені помідори по-грузинськи: кращі рецепти з фото

  1. Помідори зелені солоні по-грузинськи
  2. Закуска помідори зелені по-грузинськи
  3. Зелені мариновані помідори по-грузинськи
  4. Зелені помідори по-грузинськи консервовані
  5. Зелені помідори по-грузинськи гострі
Рецепт зелених помідор по-грузинськи

- прекрасна можливість здивувати свою сім'ю ароматним овочевим салатом. Готується він просто, а зберігати соління можна в прохолодному приміщенні всю зиму. Нам вже відомі й інші грузинські рецепти, наприклад, аджика з помідорів була придумана кавказькими народами, а зараз улюблена в усіх російських сім'ях.

Але перш зупинимося на рецепті консервування червоних томатів по-грузинськи. На літрову банку йде 700 г стиглих томатів середнього розміру, половина морквини, один болгарський перець, одну маленьку цибулину, зубчик часник, гілочку петрушки і кропу, п'ять горошин чорного перцю, 30 г цукру, ложечку солі, 30 мл столового оцту.

На літрову банку йде 700 г стиглих томатів середнього розміру, половина морквини, один болгарський перець, одну маленьку цибулину, зубчик часник, гілочку петрушки і кропу, п'ять горошин чорного перцю, 30 г цукру, ложечку солі, 30 мл столового оцту


Морква треба помити, очистити, потім порізати кільцями, укласти на дно бутля, укласти також зелень і часник. Перець солодкий вимити, приділити насіння і плодоніжки, розрізати стручок на чотири частини. Укласти томати і скибочки перцю в банку.

Поставити чайник на вогонь і закип'ятити воду, окропом залити овочі, залишити на 20 хвилин. Потім злити воду, в неї додати сіль, перець горошком, цукор. Знову довести до кипіння.

У кожен бутель влити оцет, далі влити маринад. Баночки закатати, поставити догори дном і залишити до охолодження.

Консервування помідор по-грузинськи

користується величезною популярністю, адже соління завжди виходять ароматними, пікантними. Подаючи їх до столу, можна нарізати шматочками, посипати ріпчастою цибулею і полити олією.


Помідори зелені солоні по-грузинськи

Закуска «Помідори зелені по-грузинськи» готується просто, а виходить гострою і дуже ароматною. Вам буде потрібно два кіло зелених плодів, 10 перчиком пепероні, велика головка часнику, пучок кропу, пучок петрушки, пучок селери і кінзи, сіль.

Томати повинні бути невеликого розміру з щільною м'якоттю, без пошкоджень, саме такі ідеально для цього рецепта, вони прекрасно зберігають свій смак і зовнішній вигляд. Плоди і зелень треба ретельно промити під проточною водою, викласти на рушник, щоб пішла вся зайва волога.

Плоди і зелень треба ретельно промити під проточною водою, викласти на рушник, щоб пішла вся зайва волога


Далі кожну помідор треба розрізати практично вщент, щоб вийшов кишеньку. Зсередини треба натерти сіллю, скласти плоди в миску і залишити, щоб виділився сік.

У цей час треба дрібненько нарізати зелень, шматочками нарізати перчик. Часник очистити і натерти на терочке. Перемішати всі компоненти. Тепер в кожен помідор треба «закласти» суміш зелені, на кожен у вас повинна піти десь ложка зелені.

Скласти начинені томати в банку або ж в іншу глибоку тару, зверху поставити вантаж і поставити в темне і прохолодне місце. Тут немає розсолу, а весь сік овочі пустять самі. Якщо ви соліть їх в каструлі або відрі, то час про час можна їх перебирати, переміщаючи верхні шари вниз і навпаки.

Помідори зелені солоні по-грузинськи будуть готові вже через 10 днів, але якщо їх розкласти по банках і закрити пластиковими кришками, то вони відмінно будуть зберігатися кілька місяців в холодильнику.

Помідори зелені солоні по-грузинськи будуть готові вже через 10 днів, але якщо їх розкласти по банках і закрити пластиковими кришками, то вони відмінно будуть зберігатися кілька місяців в холодильнику


Закуска помідори зелені по-грузинськи

Фаршировані зелені помідори по-грузинськи можуть бути приготовлені і за іншим рецептом, який має ряд відмінностей. Вам знадобиться необхідну кількість зелених томатів з міцною м'якоттю, без пошкоджень, гострий червоний перчик, селера, часник, вода і сіль. Солити будемо в емальованій каструлі або великій відрі.

Якщо взяти вісім кіло томатів, то для гострої закуски треба взяти 700 г перцю гострого, 400 г очищеного часнику. Перець нарізати кружечками середнього розміру. Часник нарізати пластинками, не дуже дрібно. Зелень селери нарізати, а хвостики викидати не треба, їх будемо використовувати в кінці приготування.


Перець, часник, селера перемішати. Хвостики викласти на дно ємності. Томати надрізати, в всередину викласти начинку. Тепер їх треба придавити і викласти в каструльку, викладати треба рядами. Наверх треба викласти залишки начинки і гілочки селери.

Але тепер треба ще приготувати розсіл, що і буде відмінною рисою цього рецепта. На три літри води треба додати шість ложок солі з гіркою. Сіль треба брати велику, можна кам'яну, але не можна використовувати йодовану. Сіль розчинити у воді і поставити на вогонь, довести до кипіння і гарячим залити в каструльку до овочів. На вісім кіло овочів піде близько семи літрів розсолу. Накрити зверху тарілкою і поставити зверху гніт, наприклад, це може бути трилітровий скляний бутель, наповнений водою.

На 10 днів про помідори можна забути, їх не треба заважати і проколювати, просоляться вони самостійно. Через цей час двох треба перекласти по банках, залити розсолом. Накрити пластмасовими кришками і зберігати в прохолодному місці. Тільки перед цим розсіл треба процідити, прибравши білу цвілеву шапку, яка утворилася. І тепер закуска з помідорів готова, її можна подавати до столу, полив рослинним маслом.


Зелені мариновані помідори по-грузинськи

Щоб приготувати зелені мариновані помідори по-грузинськи з перцем, вам треба взяти кіло зелених плодів, пів кіло цибулі, зелень кропу, три болгарських перцю, чорний мелений перець, ложечку цукру і ложечку солі, половину склянки рослинного масла.

Помідори треба промити, навіть обдати окропом. Потім розрізати на шість часточок, а якщо плоди великі, то на вісім частин. Очищений ріпчасту цибулю треба нарізати кільцями. Стручки перцю треба очистити, промити, нарізати скибочками. Всі овочі змішати у великій мисці. Дрібненько посікти кріп, додати до овочів зелень, додати спеції за смаком.

Дрібненько посікти кріп, додати до овочів зелень, додати спеції за смаком


Перемішати всі інгредієнти, розкласти по банках, які треба попередньо простерилізувати. Для маринаду на один літр води треба взяти 70 мл оцту, 20 г цукру і 50 г цукру. Змішати всі компоненти, розчин довести до кипіння.

Киплячим маринадом залити овочевий салат, розкладені по банках і поставити їх на стерилізацію. Обов'язково треба правильно вибрати час для стерилізації: літрові банки стерилізуються 20 хвилин, півлітрові -10 хвилин.

Потім в кожну баночку влити дві столові ложки олії рослинного. Закатати залізними кришками, перевернути догори дном і залишити до охолодження під теплою ковдрою.

Зелені помідори по-грузинськи консервовані готується так: 650 г помідорів, 200 г перцю і 150 г ріпчастої цибулі, один зубчик часнику, два лаврові листки, столова ложка олії соняшникової, ложечка солі і ложечка оцтової есенції.

Солодкий перець промити проточною водою, потім порізати на 5 частин, бланшувати в киплячій воді протягом 2-3 хвилин. Після овочі опустити в воду холодну, викласти на друшляк, щоб стекла зайва вода. Нарізати соломкою. Зелені плоди промити, порізати тоненькими кружальцями. Лук очистити і порізати кільцями.

Підготовлені овочі скласти в друшляк, перемішати, за смаком посолити, залишити, щоб сік стек, підставивши знизу миску, щоб туди стікав сік, в подальшому він нам стане в нагоді. У кожну баночку треба покласти зубчик лавровий лист і часнику, щільно набити в банки овочеву масу.

У кожну баночку треба покласти зубчик лавровий лист і часнику, щільно набити в банки овочеву масу


Додати сіль, оцет, соняшникова олія. Влити сік, який стек з овочевої маси (його попередньо підігрівати не треба). Накрити залізною кришкою, поставити на стерилізацію: літрові - 50 хвилин, півлітрові - півгодини. Мариновані зелені помідори можна зберігати і без стерилізації.

Зелені помідори по-грузинськи консервовані

Зелені помідори по-грузинськи гострі вимагають великої кількості пекучого перцю, часнику і різних прянощів, які роблять салатик надзвичайно смачним, ароматним. У всі рецепти зелених томатів припускають додавання часничку, саме цей інгредієнт надає овочам дивовижний аромат.

У всі рецепти зелених томатів припускають додавання часничку, саме цей інгредієнт надає овочам дивовижний аромат


Щоб заготовити дивовижний салатик, треба взяти три кіло плодів, кіло цибулі ріпчастої, стільки ж болгарського перчика, літр гострого соусу і півтора кілограма моркви, півлітра олії, за смаком сіль.

Натерти моркву на крупній тертці. Томати, перчик нарізати великими часточки, цибулька нашаткувати півкільцями. Розігріти масло в сотейнику, викласти овочі і влити гострий томатний соус. Помішуючи, варити півтори години. Потім посолити і варити ще протягом десяти хвилин. Гарячий салат розкласти по стерилізованим баночках.

Гарячий салат розкласти по стерилізованим баночках


Зелені помідори по-грузинськи гострі

Вам треба взяти кіло зелених томатів, дві головки часнику, два пекучих перчика, пучок зелені петрушки. Маринад готується з 700 мл води, двох ложок цукру, однієї ложки солі, трьох ложок оцту.

Мариновані томати по-грузинськи є чудовим доповненням до будь-якого другого м'ясної страви. Краще використовувати зелені помідори дрібноплідні, але можна брати і більші плоди, якщо ви будете їх консервувати в банках з широкою шийкою.

Помідори ретельно вимити гарячою водою. Кожен овоч надрізати збоку до середини, щоб він як книжка відкривався. Підготовлені овочі залити крутим окропом, залишити на 20 хвилин. Подрібнити в блендері пекучий перець, часник і зелень петрушки. Кожну помидорку начинити пекучої масою. Укласти їх щільно в банки.


Тепер треба приготувати маринад: у воду додати сіль, цукор, влити оцет, довести розчин до кипіння. Залити маринадом помідори, прикрити бляшаними кришками, пастеризувати в киплячій воді протягом 20-25 хвилин з моменту закипання води.

Готову консервацію закупорена бляшаними кришками, перевернути догори дном і залишити до повного охолодження. Зберігати в холодильнику.

Як ви бачите, в грузинській кухні можна знайти найрізноманітніші рецепти консервування зелених помідор, і це не дивлячись на те, що томати не так давно відомі в Грузії. Цей овоч швидко завоював популярність, його навчилися вирощувати, маринувати і солити, придумали безліч найсмачніших рецептів не тільки зі стиглими, але і з зеленими плодами.


У цих рецептах томати можна залишати цілими або ж розрізати їх шматочками. Особливою популярністю користуються овочі фаршировані, причому начинка може бути гостра, тобто в її складі будуть присутні пекучі інгредієнти (часник, чилі), або ж буде складатися тільки з різних трав - кропу, петрушки, базиліка, селери. Їх можна солити, маринувати, консервувати сухим способом у власному соку, таким чином, спробувавши кілька різних варіантів, ви зможете визначити, який вам сподобається найбільше.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация