Земля - ​​опис планети, атмосфера, океани, структура, орбіта і обертання Землі, цікаві факти

  1. атмосфера Землі
  2. океани Землі
  3. Земна поверхня
  4. Структура планети Земля
  5. Орбіта і обертання Землі
  6. Цікаві факти
  7. фото Землі

Земля є третьою планетою від Сонця і найбільшою з планет земної групи

Земля є третьою планетою від Сонця і найбільшою з планет земної групи. При цьому вона всього лише п'ята за величиною планета з точки зору розміру і маси в Сонячній системі, але, що дивно, найщільніша з усіх планет в системі (5,513 кг / м3). Примітно також, що Земля є єдиною планетою в Сонячній системі, яку самі люди не називали на честь міфологічної істоти, - її назва походить від старого англійського слова «ertha», що означає ґрунт.

Вважається, що Земля утворилася десь близько 4.5 мільярда років тому, а в даний час є єдиною відомою планетою, де можливе існування життя в принципі, а умови такі, що життя в буквальному сенсі кишить на планеті.

Земля й інші планети Сонячної системи

Протягом всієї історії людства люди прагнули зрозуміти свою рідну планету. Проте, крива навчання виявилася дуже і дуже складною, з великою кількістю помилок зробленими шляхом. Наприклад, ще до існування стародавніх римлян, світ розумівся як плоский, а не сферичний. Другим наочним прикладом є віра в те, що Сонце обертається навколо Землі. Лише тільки в шістнадцятому столітті, завдяки роботі Коперника, люди дізналися, що насправді Земля просто планета, що обертається навколо Сонця.

Популярне: Як буде виглядати Земля через 100 років, з'ясували співробітники NASA

Можливо, найголовнішим відкриттям щодо нашої планети протягом останніх двох століть є те, що Земля є як звичайним так і унікальним місцем у Сонячній системі. З одного боку, багато хто з її характеристик досить пересічні. Візьмемо, наприклад, розмір планети, її внутрішні та геологічні процеси: її внутрішня структура практично ідентична трьом іншим планет земної групи в Сонячній системі. На Землі відбуваються практично ті ж геологічні процеси, що формують поверхню, які властиві подібним планет і багатьом планетарним супутникам. Однак при всьому при цьому, Земля має просто величезною кількістю абсолютно унікальних характеристик, які разюче відрізняють її від практично всіх відомих на сьогоднішній день планет земної групи.

атмосфера Землі

атмосфера Землі

Одним з необхідних умов для існування життя на Землі без сумніву є її атмосфера. Вона складається з приблизно 78% азоту (N2), 21% кисню (О2) і 1% аргону. Також в складі є зовсім незначна кількість двоокису вуглецю (CO2) та інших газів. Примітно, що азот і кисень необхідні для створення дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК) і виробництва біологічної енергії, без якої неможливо існування життя. Крім того, кисень присутній в озоновому шарі атмосфери, захищає поверхню планети і поглинає шкідливе сонячне випромінювання.

Дивіться також: Атмосфера древньої Землі була тонше, ніж сьогодні

Цікаво те, що Значна кількість кисню, присутнього в атмосфері, створюється на Землі. Утворюється він в якості побічного продукту фотосинтезу, коли рослини перетворюють вуглекислий газ з атмосфери в кисень. По суті, це означає, що без рослин кількість вуглекислого газу в атмосфері було б набагато вище, а рівень кисню значно нижче. З одного боку, якщо рівень вуглекислого газу підвищиться, цілком ймовірно, що Земля буде страждати від парникового ефекту як на Венері . З іншого боку, якщо процентний вміст вуглекислого газу стане навіть трохи нижче, то зменшення парникового ефекту призвело б різкого похолодання. Таким чином, поточний рівень вуглекислого газу сприяє ідеальному діапазону комфортних температур від -88 ° С до 58 ° С.

океани Землі

океани Землі

При спостереженні Землі з космосу, перше що впадає в очі - океани рідкої води. З точки зору площі поверхні, океани покривають приблизно 70% від Землі, що є одним з найбільш унікальних властивостей нашої планети.

Подібно атмосфері Землі, наявність рідкої води є необхідним критерієм для підтримки життя. Вчені вважають, що вперше життя на Землі виникла 3,8 мільярда років тому і саме в океані, а можливість пересуватися по суші з'явилася у живих істот набагато пізніше.

Палеонтологи пояснюють наявність на Землі океанів двома причинами. Першою з них є сама Земля. Існує припущення, що під час формування Землі атмосфера планети змогла захопити великі обсяги водяної пари. Згодом, геологічні механізми планети, в першу чергу її вулканічна активність, випустила цей водяна пара в атмосферу, після чого в атмосфері, цей пар Сконденсована і впав на поверхню планети у вигляді рідкої води. Інша версія припускає, що джерелом води були комети, які падали на поверхню Землі в минулому, лід який переважав в їх складі і утворив існуючі на Землі водойми.

Земна поверхня

Земна поверхня

Не дивлячись на те, що більша частина поверхні Землі розташована під її океанами, «суха» поверхня має багато відмінних рис. При порівнянні Землі з іншими твердими тілами в Сонячній системі, її поверхня разюче відрізняється, так як на ній немає кратерів. На думку планетологов, це не говорить про те, що Земля уникнула численних ударів малих космічних тіл, а скоріше вказує на те, що докази подібних впливів були стерті. Можливо існує безліч геологічних процесів, відповідальних за це, але вчені виділяють два найбільш важливих - вивітрювання і ерозія. Вважається, що багато в чому саме двоякий вплив даних чинників вплинуло на стирання з лиця землі слідів від кратерів.

Так вивітрювання ламає поверхневі структури на більш дрібні шматки, не кажучи вже хімічних і фізичних способах атмосферного впливу. Прикладом хімічного вивітрювання є кислотні дощі. Приклад фізичного вивітрювання - стирання русел річок, викликане породами, що містяться в проточній воді. Другий же механізм - ерозія, за своєю суттю є впливом на рельєф рухом частинок води, льоду, вітру або землі. Таким чином, під впливом вивітрювання і ерозії, були «стерті» ударні кратери на нашій планеті, за рахунок чого були утворені деякі особливості рельєфу.

Також вчені виділяють два геологічних механізму, які, на їхню думку, допомогли сформувати поверхню Землі. Першим таким механізмом є вулканічна активність - процес виділення магми (розплавленої породи) з надр Землі через розриви в її корі. Можливо, саме через вулканічну активність земна кора була змінена і були сформовані острова (наочним прикладом є Гавайські острови). Другим механізмом визначають горотворення або утворення гір в результаті стиснення тектонічних плит.

Структура планети Земля

Структура планети Земля

Подібно до інших планет земної групи, Земля складається з трьох компонентів: ядра, мантії і кори. В даний наука впевнена, що ядро ​​нашої планети складається з двох окремих шарів: внутрішнє ядро ​​з твердого нікелю і заліза і зовнішнього сердечника з розплавленого нікелю і заліза. При цьому мантія являє собою дуже щільну і майже повністю тверду силікатну породу, - її товщина складає приблизно 2850 км. Кора також складається з силікатних порід і різниця по своїй товщині. У той час як континентальні діапазони кори становлять від 30 до 40 кілометрів на товщину, океанічна кора набагато тонше, - всього від 6 до 11 км.

Ще одна відмінна риса Землі щодо інших планет земної групи це те, що її кора ділиться на холодні, жорсткі плити, які спираються на більш гарячу мантію, розташовану нижче. Крім того, ці пластини знаходяться в постійному русі. Уздовж їх кордонів як правило здійснюється відразу два процеси, відомих як субдукция і спрединг. Під час субдукції дві пластини вступають в контакт виробляючи землетрусу і одна пластина наїжджає на іншу. Другий процес являє собою поділ, коли дві пластини відходять один від одного.

Орбіта і обертання Землі

Орбіта і обертання Землі

Землі потрібно приблизно 365 днів для того, щоб зробити повний оборот по орбіті навколо Сонця. Довжина нашого року пов'язана в значній мірі з середнім орбітальним відстанню Землі, яке становить 1,50 х 10 в ступені 8 км. При такому орбітальному відстані сонячного світла потрібно в середньому близько восьми хвилин і двадцяти секунд для досягнення поверхні Землі.

При орбітальному ексцентриситеті .0167 орбіта Землі є однією з найбільш кругових у всій Сонячній системі. Це означає, що різниця між перигелієм Землі і афелием відносно мала. В результаті такої невеликої різниці інтенсивність сонячного світла на Землі залишається практично незмінною круглий рік. Проте, положення Землі на своїй орбіті визначає той чи інший сезон.

Нахил осі Землі становить приблизно 23,45 °. При цьому Землі потрібно двадцять чотири години для того, щоб завершити один оборот навколо своєї осі. Це найшвидше обертання серед планет земної групи, але трохи повільніше, ніж у всіх газових планет.

Цікаві факти

Цікаві факти

• У минулому Земля вважалася центром Всесвіту. 2000 років стародавні астрономи вважали, що Земля статична, а інші небесні тіла подорожують по кругових орбітах навколо неї. До такої думки вони прийшли спостерігаючи очевидне рух Сонця і планет при спостереженні із Землі. У 1543 році Коперник опублікував свою геліоцентричну модель Сонячної системи, в якій Сонце знаходиться в центрі нашої Сонячної системи.

• Земля це єдина планета в системі, яку не назвали в честь міфологічних богів або богинь (інші сім планет в Сонячній системі були названі в честь римських богів або богинь). Мається на увазі п'ять видимих ​​неозброєним оком планет: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн. Все той же підхід з іменами давньоримських богів був використаний після відкриття Урана і Нептуна. Саме ж слово «Земля» походить від старого англійського слова «ertha» означає грунт.

• Земля є самою щільною планетою в Сонячній системі. Щільність Землі відрізняється в кожному шарі планети (ядро, наприклад, є більш щільним, ніж земна кора). Середня щільність планети становить близько 5,52 грама на кубічний сантиметр.

• Гравітаційна взаємодія між Землею і місяцем викликає припливи на Землі. Вважається, що Місяць заблокована приливними силами Землі, тому її період обертання збігається із земним і вона звернена до нашої планети завжди однією і тією ж стороною.

• Обертання Землі поступово сповільнюється. Уповільнення обертання Землі відбувається дуже повільно, приблизно 17 мілісекунд на сто років. Але, в остаточному підсумку, це подовжує день. Проте, цього процесу буде потрібно близько 140 мільйонів років для того, щоб збільшити добу з 24 до 25 годин.

• Атмосфера Землі на 78% складається з азоту, 21% кисню, а також слідів інших газів, включаючи аргон і вуглекислий газ.

• Значна частина земної кисню була утворена в процесі фотосинтезу.

• Земля має дуже потужне магнітне поле. Це поле захищає планету від впливу сонячного вітру і, як вважають вчені, є результатом нікель-залізного ядра планети і його швидкого обертання.

• Земля має озоновий шар, який захищає її від шкідливого сонячного випромінювання. Ця оболонка представляє собою особливий тип кисню, який поглинає більшу частину потужних ультрафіолетових променів.

• 70% поверхні Землі вкрито водою, іншу частину представляють континенти й острови, на яких також є багато озер і інших джерел води.

• 70% поверхні Землі вкрито водою, іншу частину представляють континенти й острови, на яких також є багато озер і інших джерел води

• Вважається, що перша життя на Землі виникло в океані за допомогою процесу абиогенеза - природного процесу, при якому життя виростає з неживої матерії в вигляді простого органічної сполуки.

• Вода Земліспочатку могла знаходиться усередині планети. Але, з плином часу, вода була доставлена ​​на поверхню в результаті вулканічної активності планети.

• Земля має відносно невелике число видимих ​​кратерів в порівнянні з іншими твердими тілами в Сонячній системі. Це відбувається тому, що Земля є геологічно активною, на ній відбуваються такі процеси, як тектоніка і ерозія, які можуть змінювати її поверхню.

фото Землі

фото Землі

Знаменита фотографія Землі з Місяця, зроблена екіпажем космічної місії «Аполлон-8»

10 фактів про планету Земля

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация