Землі для дачі більше немає

Експерт Центру Антон Бєлов

Раніше я писав про останні зміни в Земельний кодекс , Які повністю внесли ясність у питанні «хто може отримати безкоштовно землю у власній країні». Якщо без юридичних тонкощів - майже ніхто.

Насправді все ще цікавіше: зникло таке поняття як «землі сільськогосподарського призначення для дачного використання».

Питання, насправді, вкрай актуальний. Усі знають, який обсяг шахрайства на грунті незнання громадянами законів процвітає в сфері торгівлі землею для дач. На будь-якому сайті, присвяченому цій тематиці, вказується, що будувати свій будинок можна тільки:

  • на землях населених пунктів для індивідуального житлового будівництва,
  • на землях населених пунктів для особистого підсобного господарства (не плутати з польовим ЛПГ - там нічого будувати не можна),
  • на землях сільськогосподарського призначення для дачного господарства.

Тепер з'явився нюанс - останнього пункту більше не буде. Це не означає, що знесуть всі дачі. Це означає, що нових дач більше не буде. У всякому разі це випливає з логіки закону.

Далі - пояснення.

У новій редакції Земельного кодексу нічого про це прямо не говориться.

Стаття 39.3 п.1 пп. 10 прямо передбачає можливість отримати землю для ведення дачного господарства і містить відсилочну норму на статтю 39.18 Земельного кодексу.

Однак стаття 39.18 тільки описує порядок подачі документів. Зате в ній чітко встановлено, що орган влади повинен відмовити людині в наданні земельної ділянки для дачного господарства, якщо така можливість не прописана в законі. Якщо мати на увазі людину, нічого не має на момент вступу закону в силу, яка не є членом дачного некомерційного об'єднання, то такої можливості немає.

Такої можливості немає і у того, хто хотів би купити у держави таку земельну ділянку за живі гроші. Використаний старий прийом - вказана можливість, але не роз'яснено зміст застосовуваних термінів і відсутній порядок реалізації такої можливості.

Перше: в законодавстві відсутнє поняття дачного господарства, що дозволяє застосувати його в захисті своїх інтересів. Закон «Про садівничих, городницьких об'єднаннях громадян» ніяк в цьому питанні не допомагає.

Друге - і найголовніше: п. 14 статті 11.10 Земельного кодексу вказує на те, що не можна сформувати земельну ділянку без визначення його категорії і виду дозволеного використання. Так ось,

тепер немає такого виду дозволеного використання земельної ділянки (ВРИ ЗУ), як «для ведення дачного господарства».

Отже - ділянку для дачного господарства сформувати неможливо.

Стаття 7 Земельного кодексу встановлює категорії земель, і вказує, що кожна з них підрозділяється на види дозволеного використання. Ці види, в свою чергу, визначаються відповідно до класифікатора ВРИ, який прийнятий Міністерством економічного розвитку (Наказ Мінекономрозвитку Росії від 1 вересня 2014 р N 540).

Статті 77 і 78 перераховують склад земель сільськогосподарського призначення та види їх використання. У новій редакції Кодексу такий вид як «дачне господарство» з них прибрано.

Далі звертаємося до Класифікатора і виявляємо відсутність дачного господарства в складі ВРИ «сільськогосподарське використання», проте виявляємо його під кодом 2.1 «Житлова забудова». Повертаємося до Земельного кодексу та бачимо, що такий вид використання, як житлова забудова присутній тільки в землях населених пунктів (п. 5 ст. 85).

При обліку застереження в статті 7 про те, що «дозволене використання земельних ділянок, встановлений до дня затвердження класифікатора видів дозволеного використання земельних ділянок, визнають чинним незалежно від його відповідності вказаним класифікатором», робимо висновки:

  • такий вид землі як «земля сільськогосподарського призначення для ведення дачного господарства» продовжує існувати тільки там, де вона існувала на момент прийняття закону, на ній можна будуватися, прописуватися і жити і зараз,
  • після прийняття нової редакції ЗК РФ землю сільськогосподарського призначення в дачну перетворити не можна.

Ось до таких висновків приходиш, уважно читаючи закон. Одна стаття вбила іншу.

З одного боку - добре. Неможливо забудовувати дачами поля.

З іншого боку - погано. По-перше, якщо приймуть законопроект про скасування категорій землі, цей плюс зніметься. По-друге, виходить, що пожити на природі вийде тільки в межах населеного пункту, а населені пункти бувають різні. Дачний будиночок з видом на стіни сусіда не дуже привабливий. Ну і по-третє, хто ці поля зараз обробляє? Знову ж таки, не зрозуміло, що з будівництвом котеджних селищ.

Автор дослідження запрошує читачів до конструктивного експертного обговорення цього питання в коментарях під статтею. Якщо у когось є цілісний погляд на проблему - надсилайте свої статті на електронну пошту Центру наукової політичної думки та ідеології [email protected] з позначкою «для Антона». Ми будемо раді поділитися ними з читачами нашого сайту.


Повернутися на головну

* Екстремістські і терористичні організації, заборонені в Російській Федерації: «Свідки Єгови», Націонал-більшовицька партія, «Правий сектор», «Українська повстанська армія» (УПА), «Ісламська держава» (ІГ, ІГІЛ, Даіши), «Джабхат Фатх аш-Шам »,« Джабхат ан-Нусра »,« Аль-Каїда »,« УНА-УНСО »,« Талібан »,« Меджліс кримсько-татарського народу »,« Мізантропік Дівіжн »,« Братство »Корчинського,« Тризуб ім. Степана Бандери »,« Організація українських націоналістів »(ОУН)

Ну і по-третє, хто ці поля зараз обробляє?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация