Жертв Голодомору в Україні згадають поіменно

1 вересня 2018 року, за 85 днів до Дня пам'яті жертв Голодомору, Україна і світ починають вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців.

Про це повідомляє прес-служба КМУ.

"Інформаційна кампанія, розроблена Українським інститутом національної пам'яті, передбачає всеукраїнські та міжнародні заходи. Зокрема, 1 вересня в Києві розпочнеться міжнародна акція" Запали свічку пам'яті ", яка триватиме протягом 85 днів в 85 куточках світу. Її мета - об'єднати українців усього світу і іноземних громадян заради пам'яті про одного з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття. Публічний захід, яке триватиме щодня в іншому місті, в іншій країні, завершиться в Києві, 24 нояб я 2018 року, на День пам'яті жертв Голодомору ", - йдеться в повідомленні.

Публічний захід, яке триватиме щодня в іншому місті, в іншій країні, завершиться в Києві, 24 нояб  я 2018 року, на День пам'яті жертв Голодомору , - йдеться в повідомленні

На території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" в цей день будуть зачитані імена та прізвища 85 померлих дітей під час Голодомору, учасники заходу матимуть змогу вшанувати пам'ять загиблих і запалити свічку. Відбудеться також Панахида за померлими та відкриття виставки "Украдене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 років".

Акція ініційована Українським інститутом національної пам'яті, Міністерством закордонних справ України, Світовим Конгресом Українців та Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору".

Читайте також: Конгрес США вже в цьому році може визнати Голодомор геноцидом - посол

За ходом акції протягом 85 днів можна спостерігати на веб-сторінці "85-і роковини Голодомору" , Розробленою Українським інститутом національної пам'яті. Там на інтерактивній карті світу будуть марковані свічками-мітками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам'яті жертв геноциду.

На офіційних сторінках Українського інституту національної пам'яті в соціальних мережах (Facebook, Twitter) з 1 вересня по 24 листопада, щодня розміщуватимуться матеріали, спогади очевидців, статті істориків, зразки народної творчості, створені в ті часи, документи, а також історії людей, які не боялися говорити правду, допомагали тим, хто потребував шматка хліба, рятували інших ціною власного життя, повставали, боролися і перемагали, незважаючи на тиск нещадного більшовицького режиму.

Нагадаємо: День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 в 2018 році припадає на 24 листопада.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация