Жеваго в дитинстві рвав траву курям і тікав від бджіл

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 липня 2011, 8:01 Переглядів:

Ще в дитинстві Костянтину Жеваго були притаманні трудоголізм і завзятість.

Побувавши на малій батьківщині Костянтина Жеваго, ми з'ясували: багато фактів, що призвели до його феномену багатства в молоді роки (як про мільярдера про нього заговорили в 2007-му, коли йому було всього 33), породив ряд факторів в юності. Батьки так муштрували маленького Костю, і сам він так наполегливо йшов до мети, без перерви вивчаючи англійську і математику, що склалося враження, ніби у хлопця не було дитинства. Однак при цьому однокласники і вчителі згадують про нього як про "дуже живому хлопчика" і "своєму серед своїх".

Читайте також: Коломойського лаяли за зачіску і не дали золоту медаль через неповагу до прапора СРСР

ВИХОВАННЯ

Жеваго Раїса Максимівна і Валентин Олександрович в маленьке містечко Дніпрорудне Запорізької області приїхали з півночі. Там, в селищі Иультин Магаданської області, і народився майбутній лідер фінансово-промислової групи "Фінанси і кредит" (гірничорудна промисловість, машинобудування, енергетика, фінанси). У Дніпрорудному, який, в основному, живе за рахунок залізорудного комбінату, мама пішла працювати в дитячий сад №5, де стала завідуючою, а тато став інспектором з охорони праці та за кілька років вибився на хорошу посаду. "Жеваго-батько був з техніки безпеки найбільшим начальником в районі, - сказав нам Анатолій, який живе на тій же вулиці, де і сім'я Жеваго. - Міг зупинити шахту. Приїде, подивиться, скаже: поки ви це не зробите, шахта буде стояти. і все на уклін до нього йшли. А я просто робочим на шахті працював, але в стосунках з ним завжди був хороших. Пам'ятаю, гараж Валентин Олександрович робив - так ми йому дах перекроювали. але хоч на одній вулиці і жили - не дружили , вони все ж вищі. А пацани у них були пристрасть які позитивні, мати т кая сувора, і не дай Бог за рамки пристойності хлопцям вийти! ".


Активіст. Брав участь у всіх святах

Жила сім'я на "Дружбі" - в районі, який називають селищем першобудівників міста. Звідти було ближче, ніж з центру, йти до Каховського водосховища, на березі якого стоїть Дніпрорудний. Тому Костя зі старшим братом Олегом та іншими хлопчаками бігали на риболовлю. А також часто вони різалися прямо на вулиці в настільний теніс: чоловік сусідки зробив їм тенісний стіл, і хлопчаки влаштовували між собою змагання.

"Звичайно, найбільший вплив на братів надавала сім'я, - вважає Валентина Дмитрівна Пилипенко, тоді - класний керівник молодшого Жеваго, а потім - директор школи №1, нині - гімназії" Софія ". - Раїса Максимівна - та людина, який планував і розробляв шляхи становлення для своїх хлопчиків. Авторитетом для них мама була невимовним. дуже сувора, принципова жінка, яка дуже любила своїх дітей. Ставила перед ними високі планки, при цьому вона була впевнена, що вони цього доб'ються. Коли Костя вже знав, куди піде п оступається (він закінчив Київський державний економічний університет, факультет "Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності". - Авт.), то іноземні слова і вирази були написані і розвішені по всьому будинку. Це він, напевно, сам розвішував. Але, в свою чергу, мама створювала навколо синів всі умови для їх розвитку. Виписувала синові зарубіжну періодику ... Вона віддавала їх в різні секції, і якщо помічала в них здатності до цієї справи, то змушувала розвивати їх. Костя займався в клубі юних техніків, по-моєму, моделював щось ... ".

За словами сусідки Ніни Василівни Сопельник, юний Костя ходив в музичну школу, і якось поскаржився: "Мама, я кину, мені важко вчитися", на що Раїса Максимівна йому сказала: "Так ти тільки на клавіші натискаєш, а Вадик сусідський ще і хутра тягає на акордеоні, так що учись ".


Будинок, де жила сім'я. Порядок часто наводили сини

"Костя був пізньою дитиною, - згадує однокласниця Жеваго Оксана Поліщук. - І мама була його вже у віці, а тато - високий сивий чоловік, він побував на півночі і, може, тому рано посивів. Але тоді для мене Костін батьки були дуже дорослими , старше більшості наших батьків. мама - для нього було дуже свято, він слово "батько" якось рідко вимовляв, а ось "мама, мама" ... І вона завжди виходила до нас, коли ми його звали грати: "Ну, Костя , у нас людини не вистачає ", він все займався і сумно говорив:" Я не можу ", і мама ззаду:" Так! До побачення, не чіпайте мого хлопчика ". Хоча думаю, що їй нелегко було саджати сина займатися: він був дуже рухливий і товариський. І завдяки цьому його ніхто ніколи не дражнив, всі називали по імені - Костя, Костян".

ГОСПОДАРСТВО

Батька Жеваго і вчителі в школі практично не пам'ятають, зате сусіди кажуть, що щодо виховання синів він був ще суворіше, ніж мати. Прищеплював любов до праці.

"Оскільки я не раз була у свого учня вдома, - каже Пилипенко, - то можу сказати, що чистота і порядок там завжди були виняткові, і багато, поки батьки були на роботі, робили хлопчаки. Сім'я тримала господарство: птахів різних і були у них чи то кролі, то чи нутрії. Хлопці стежили за садом і городом. Я ось пам'ятаю, було дуже посушливе літо, а Костя мені і каже: "а у нас картопля не згоріла, тому що трава росла, ми залишили".

Найближча сусідка сім'ї Неля Василівна Сопельник згадує, як прищеплювалися такі навички: "Я йду повз їх забору, дощ сильний ... Валентин Олександрович варто з парасолькою, а Костя плаче і рве траву. Я здивувалася, як же це, а тато його говорить:" Син не виконав завдання, не нарвав трави курям ". Ось так серйозно привчав їх до праці. Батько розводив бджіл, і коли сім'я будувала пасіка для вуликів, то, пам'ятаю, брати строго стежили, скільки хто з них цегли приніс, щоб порівну було".

"Та й у школі Костя не був білоручкою, - підтверджує Валентина Дмитрівна Яригіна, вчитель англійської мови. - В колгосп Жеваго їздив з усіма, і в зборах овочів він теж був першим, як і в усьому. А вдома він за всім господарством ходив, прибирав, так що тримати в руках вила чи лопату він вміє ".

АНГЛІЙСЬКА - З ПЕРШОГО КЛАСУ


Душа колективу. Примудрявся завжди займати місце в центрі

Костю відразу віддали в спеціалізовану школу, де з першого класу вивчали англійську мову та був сильний склад вчителів. "Коли я взяла цю групу англійської мови, - каже Валентина Яригіна, - то пам'ятаю, Костик був маленький і вгодований, але дуже живий хлопчик. Завжди на першій парті, вічка завжди сяють, дуже уважний. Не було такого випадку, щоб він прийшов на урок не підготовлений, а для класу був паличкою-виручалочкою: якщо ніхто не знав, Костя розповість. Ще в дитинстві у нього завжди була своя точка зору і він завжди її відстоював, сперечався.

Пам'ятаю, я задавала їм дивитися вдома програму "Час", і всі події вони переказували на уроках англійською мовою. Він все переказував якось на свій лад. Хлопці вже тоді йому дали характеристику: "Костя, ти далеко підеш". І ось це виявилося пророчим ".

А класний керівник Пилипенко вважає, що її учень благословенний Богом, недарма ж він народився 7 січня. "Я ось пам'ятаю, якщо, наприклад, контрольну вони пишуть, - каже вона, - так Костя знайде кілька рішень. Або якщо довго не може знайти, буде мучитися, поки не вирішить. Дуже скрупульозний. Його улюблений учитель був Олександр Иннокентьевич Марков , Математик, який вже, на жаль, помер. А улюблені предмети - математика та іноземна.

Костя любив бути в центрі подій, і навіть якщо ви подивитеся на фотографії, то завжди він буде в центрі колективу. Який би не був у нас свято - він всюди. За успіхи в навчанні в 1986 році його навіть посилали в піонертабір "Молода гвардія". Так він і там виявився в центрі колективу. Якщо раптом він отримував четвірку, то потім доводив, що і цей предмет може вивчити на п'ять, і вчив. Звичайно, школу він закінчив із золотою медаллю. До речі, як учня я знаю і його старшого брата Олега і скажу, що вони відрізнялися. Якщо Костя добивав до кінця - до точки, до п'ятірки і лише, то Олег міг і зупинитися, хоча теж дуже добре вчився ".

НЕ БОТАНІК


Школа. Раніше - №1, тепер - гімназія

За словами однокласниці Жеваго Оксани Поліщук, при цьому Костя був "кістяною, а зовсім не ботаніком". У них в класі було два відмінника - Жеваго і Авдєєв, і вони між собою змагалися. "Тоді ж були ланки, і ми всі боролися, щоб наша ланка було сильніше, ось це і надихало їх на боротьбу між собою, - вважає Оксана. - А взагалі Костя був звичайний хлопець. У початкових класах бігав разом з нами з усіх уроків, взагалі робив все те ж саме, що і ми. Брав участь у всіх витівках. Це вже класі в 7-8-м було видно, що хлопець поставив мету йти вперед і йшов до неї. Оскільки він багато читав, то навіть коли він не знав відповіді, не вивчив урок, то все одно розповість своїми словами. В класі він здорово виручав нас всіх. Якщо хтось не м г зрозуміти матеріал, то запросто підходили до Кості - він якось так вмів пояснити, що все ставало зрозуміло.

Ми з ним жили на одному селищі і разом ходили додому. З ранку їздили на автобусі, як правило, а ось після уроків йшли пішки. Я прагнула піти саме з Жеваго, тому що було цікаво: він весь час розповідав щось таке, про що я не знала. Наприклад, у нього брат старший був у плаванні на той момент, і Костя знав про добробут інших країн за його творами. Наприклад, знав, що не можна заїхати в Німеччину, чи не помивши машину. Це зараз ми багато знаємо про закордон, а тоді ... Але іноді нам, хлопцям, ставало його шкода, тому що поки ми грали, він вчив уроки. Хоча по натурі він же такий заводний: йому подобалося ходити з нами в походи, співати пісні, грати в волейбол, футбол, Гасан з нами по вулиці ".


У чоловічій компанії. Дівчатками особливо не цікавився

"Вони дуже дружили з моїм сином Вадимом Сопельника, - розповідає сусідка Ніна Василівна. - І мені хотілося, щоб мій Вадим в деяких моментах був схожий на Костю. Ось, наприклад, не спалося мені якось, третій годині ночі, я виглянула з вікна, дивлюся - у Жеваго світло. Причому в Костіної спальні, а сам він, видно через вікно, сидить, уроки вчить. З ранку питаю у Раї, його мами, мовляв, що ж син так довго не спить, а вона каже, що у нього горло боліло, не спалося йому, ось він і вчив англійську. Або ось посилаю їх, хлопчаків, за хлібом. Буханець коштувала 16 копійок, я рубль даю, так питаю, скільки здачі принесуть. Так Костя вважав миттєво, а мій завжди відповідав, мовляв, чекати будеш - вважатиму.

Мій син часто хворів. І Костя йому допомагав. Пам'ятаю, на канікулах він пішов до свого колишнього вчителя математики Маркову, а той дав методичні вказівки, вони всі були пошарпані, списані рукою вчителя, мабуть, єдиний екземпляр ... І Костянтин змушував мого сина сідати і займатися. Витягав його!

А ще він, знаєте, маленький, маленький, а спритний, живчик такий. Ось, наприклад, такий випадок: вони пішли до сусіда Герасименко, а той бджіл тримав. Влізли пацани в пасіку, їх бджоли так покусали, що мій Вадим потрапив в реанімацію. А Кості - хоч би хни! А я у сина запитую: а як же друг твій? А він відповідає, що Костя швидше його побіг звідти, ось йому менше і дісталося ".

ПУСТОЩІ

Навколишні згадують, що маленький, живий по натурі хлопчисько пустував разом з усіма. "Наприклад, мій син навчався разом з ним, і, по-моєму, вони з Костею в їдальні кидалися кашею, за що він отримав запис в щоденник", - згадує директор.

А ось Оксана Поліщук пригадала, що класі в 7-м "гордість школи" викликав шок у вчительки тим, що грав в сіф. "Ну, це коли ганчірка натиралася крейдою, - пояснює вона" Сегодня ", - і кидалася один одному, вимазувати форму. Ми кидали на перерві цю ганчірку, продзвенів дзвінок, але вчителі в класі не було. І ось заходить в клас вчителька і бачить : ганчірка у Кості, він стоїть і дивиться, в кого б її кинути, ну і запустив в когось із однокласників. Вчителька прямо закричала: "Костя!", а він повернувся і на піджаку його було велике пляма крейдяне, довелося йому йти чиститься.

Або ось пам'ятаю, в старших класах ми ходили в школу з дипломатами. У пацанів, по-моєму, у всіх вони були, а у кого не було - той просто не лицар! І Костя, хоч і був маленький, бився, не дивлячись на зростання і вага, цим своїм дипломатом з усіма на рівних і отримував, звичайно, теж ".

У старших класах вчинки стали жорсткіше. "Костю завжди першого брали в жовтенята-піонери-комсомольці ... А тут ми з ним учудили, - говорить Поліщук. - Написали петицію директору школи, де відмовлялися від вчительки. Тоді була дуже складна ситуація у вчителя: у неї постраждав чоловік на шахті. Вона була вся на нервах і не могла впоратися з собою, а також не могла це пояснити нам і зривалася на дітях. Ми цього не знали і вирішили від неї відмовитися. і ось Костя, я і інші хлопці писали цей лист і підписали його. У нашого класу, звичайно, було велике зарозумілість: ми вважали, що ми - самі лу чшіе (у нас же ще навчався син директора Валентини Пилипенко), і вимагали прибрати від нас "погану вчительку", від таких недоторканих! Як же, ми ж "А" клас! Але вчителі наше думка не розділили. Зібрали збори, всіх нас, батьків і вимагали, щоб ми пояснили, чому так зробили. Пам'ятаю, Жеваго стали соромити першого: ти ж відмінник, як ти міг! Але він не побоявся, коштує такий, губу випнув: "А що, я так вважаю". Ні він, ні хто з нас толком так і не могли пояснити свій вчинок: бучу затіяли, а як до розуму довести ... Ох і дісталося нам тоді, але ми все Давно вважали себе правими і тільки через деякий час зрозуміли, як це виглядало ".


Медалісти. Два відмінника в класі, Жеваго і Авдєєв, змагалися між собою

Був Жеваго помічений і в "неідейном" вчинок - "потоптав Великий Жовтень", за що потім стало під удар його прийняття в комсомол. "Пам'ятаю, на свято жовтня Костя з Вадимом виготовили транспаранти самі, - згадує Неля Василівна Сопельник. - Пройшли в демонстрації, а потім за рогом школи поставили цей транспарант і почали його боксувати. Це побачила одна дівчинка і оголосила по гучному зв'язку, що вони роблять . за це наших хлопчиків виставляли на лінійку ганьби, винесли догану. Мого сина не прийняли в комсомол з цієї причини, а Жеваго навчався в іншій школі, так його все ж прийняли ".

До слова, ніхто із земляків не пам'ятає, щоб в юності Костянтин цікавився жіночою статтю - дружити з дівчатками дружив, але от щоб до когось проявив особливу симпатію, такого, кажуть, не було, мовляв, не до того йому за навчанням-то було.

Надходження

Перед тим як уже поїхати в Київ , Костянтин додатково займався з репетиторами і дуже хвилювався. За словами сусідки, все потім з цікавістю слухали його розповіді про вступні іспити: "Я вчителям не говорив, що я з Дніпрорудного, говорив, що із Запоріжжя, - переказала нам ті моменти, почуті з вуст хлопця Неля Сопельник. - А хлопчакам, які там були, взагалі не говорив, що я з провінції, щоб не дивилися зверхньо, ​​а говорив, що з Києва. Мені треба було на відмінно англійська здати, інакше б довелося і інші предмети здавати ". І ось він перший сів відповідати, а як відповів - викладачі розгубилися: розповів він все дуже добре. Тоді одна член комісії побігла до голови радитися, мовляв, відразу ж треба ставити п'ятірку, а у них - ліміт на відмінників, які можуть надійти безкоштовно. Голова покликав Костю до себе і запитав, звідки він родом. Коли почув, що з Дніпрорудного, то попросив принести карту, але в підсумку поставили "5", раз заслужив. І після першого іспиту його зарахували ".

Поліщук же згадує, що коли Жеваго вже був на другому курсі, то приїхав додому і зібрав всю їхню компанію. Тоді і розповів про своє життя-буття. "Жив він на квартирі у якоїсь жінки, - каже Оксана. - Дуже багато перекладав, щоб нормально жити там, в Києві. Їх же лише два або три людини на потоці були тих, хто вчинив сам і безкоштовно, а все решта - діти шишок, а він не хотів бути гірше. Потім почав вивчати і німецьку мову. Розповідав, що дуже важко йому в ті дні доводилося, що спав дуже мало ".

У версіях успіху становлення Жеваго є і така, що руку йому простягнув старший брат. Але ось вчитель англійської Валентина Яригіна, яка до сих пір підтримує контакти з родиною свого улюбленого учня, сказала "Сегодня": "Брат Олег на той момент вже закінчив військово-морське училище і плавав десь моряком. А Костя, коли вчився, пішов працювати в банк. І ось там він став пробиватися. І це Костя забрав Олега до себе, коли став на ноги, а не навпаки. Зараз у Кості двоє діток: син схожий на маму, а дочка - на нього. а у брата Олега відразу народилася трійня і все три - дівчинки. Шкода, що тато їх так рано пішов з життя: поїхав до Швейцарії, виш л з літака, і серце стало. Мама Костіна теж зараз хворіє. Але головне, що, наскільки я знаю, у Кості в житті все добре, я за нього рада ".

ЯКОСТІ З ДИТИНСТВА

Як видно з Публікації, ще в дітінстві Костянтин були прітаманні трудоголізм и завзятість. За словами вчительки Валентини Яригіна, яка підтримує зв'язок з його сім'єю, це в Жеваго збереглося до цих пір: "Мама Кістки каже, що він постійно працює, сім'я його бачить рідко. Як і в школі, він ставить високі планки для себе і робить все , щоб цього домогтися ". Правда, працюючи на благо свого бізнесу, він цілком готовий пожертвувати обов'язками нардепа: Жеваго - один з найголовніших прогульників засідань у Верховній Раді. Крім того, бізнесмен має почуття подяки, наприклад, він не забуває улюблених вчителів і двом оплатив путівки до Лондона, а одному дав гроші на пам'ятник.

ДОСЬЄ: ДИРЕКТОР У 19 РОКІВ


дочка Софія

Костянтин Жеваго народився 7 січня 1974 року. У 1996 році закінчив Київський державний економічний університет, факультет "Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності". У 19 років Костянтин зайняв пост фінансового директора ЗАТ "Фінанси і кредит", а після закінчення інституту - і пост заступника голови ради ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат". Сьогодні з ім'ям Жеваго пов'язують близько 60 підприємств (наприклад, Полтавський ГЗК, холдингова компанія "АвтоКрАЗ", Стахановський вагонобудівний завод, ВАТ "Галичфарм", "Київмедпрепарат"). З 1998 року - народний депутат України, йшов з різними політсилами і сьогодні складається в блоці БЮТ. Одружений. Ростить сина Івана і дочку Софію. Стан: за даними журналу "Кореспондент", воно становить $ 3,2 млрд.

Читайте найважлівіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Жеваго в дитинстві рвав траву курям і тікав від бджіл". інші Останні новини України Дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Медведєва Олена

Если ви нашли помилки в тексті, віділіть ее Ведмедики и натісніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати ПОВІДОМЛЕННЯ про помилки автора?

Віділіть некоректно текст ведмедика

Дякуємо! ПОВІДОМЛЕННЯ Відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А я у сина запитую: а як же друг твій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация