Згадуємо легенду: 7 цікавих фактів з життя Маргарет Тетчер

  1. Факт № 1
  2. Факт № 2
  3. Факт № 3
  4. Факт № 4
  5. Факт № 5
  6. Факт № 6
  7. Факт № 7

13 жовтня прем`єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер могла б відзначити 91 день народження. «Залізна леді», як її прозвали за твердий і непохитний характер, керувала країною впродовж 11 років - з 1979 по 1990 рік. Тетчер зіграла ключову роль у формуванні іміджу своєї країни на світовій арені, назавжди увійшовши в історію як далекоглядний і мудрий політик, здатний відстояти свої інтереси.

Факт № 1

Маргарет Тетчер була першою і досі залишається єдиною жінкою, яка займала пост прем'єр-міністра Великобританії, фактично керуючи внутрішньою і зовнішньою політикою країни. Вона займала цей пост три терміни поспіль (11 років), чого не було в Англії з початку XIX століття.

Також вона була першою жінкою-прем'єром в історії європейських держав.

Факт № 2

Відоме прізвисько «Залізна леді» Маргарет Тетчер отримала завдяки статті радянського журналіста в газеті «Красная звезда», який назвав її різку критику радянського союзу «залізної дамою». Британська преса перевела цю фразу як «залізна леді». А Маргарет Тетчер охоче скористалася цим прізвиськом, проводячи свою першу виборчу компанію під гаслом «Британії потрібна залізна леді».

В даний час «залізними леді» називають жінок, що займають високі керівні пости в бізнесі або на державній службі, які характеризуються непохитним характером, жорстким стилем керівництва, і небажанням йти на компроміс.

Читайте також: 13 фактів про президентські дебатах в США

Факт № 3

Маргарет Тетчер була вихідцем з родини бакалійника, тобто не мала ні титулом, ні становищем, ні грошима, для того щоб мати додаткові можливості для своїх політичних амбіцій. Тим дивніше її шлях до крісла прем'єр-міністра. 9 років вона витратила тільки на те, щоб стати членом Палати громад, ще через 20 стала прем'єр-міністром.

Для того щоб подолати неминучий тиск і недовіру домінуючих в політиці чоловіків, їй треба було небувале терпіння, твердість характеру і цілеспрямованість.

Факт № 4

На посту прем'єр-міністра Маргарет Тетчер змогла вивести країну з економічної кризи кінця 1970-х років і відновити імідж Великобританії як світової держави, хоч і використовувала при цьому жорсткі і непопулярні заходи, в тому числі приватизацію держкомпаній, монетаризм, згортання соціальних програм і відмова від підтримки безперспективних підприємств. Завдяки їм уряд виручило більше £ 29 млрд від продажу державних промислових підприємств і £ 18 млрд від продажу муніципальних будівель.

Проведена нею політика отримала назву «тетчерізм», до цих пір будучи предметом суперечок серед затятих прихильників і не менш затятих супротивників соціально-економічних реформ Маргарет Тетчер.

Факт № 5

«Залізна леді» була успішна не тільки в політиці, а й у сімейному житті. Вона прожила зі своїм чоловіком Денісом Тетчером в щасливому шлюбі багато років. Політична кар'єра також не завадила їй народити і виховати двох дітей.

У своїй автобіографії Маргарет писала, що без підтримки свого чоловіка вона ніколи не стала б прем'єр-міністром.

Факт № 6

У своїй політичній діяльності Маргарет Тетчер пережила чимало важких моментів.

Читайте також: 12 країн, які довгий час жили без уряду

У 1980 році, через рік після того, як вона стала прем'єр-міністром, через непопулярних заходів її рейтинг знизився до 23%, що стали найнижчим рейтингом, який коли-небудь був у прем'єрів-міністрів Великобританії. А в 1984 році вона і зовсім пережила замах на своє життя - терористи підірвали бомбу в готелі, де проходила конференція партії консерваторів, п'ятеро людей загинули. Маргарет Тетчер не постраждала, на наступний день виступивши з доповіддю, як і планувалося. Цей сміливий вчинок забезпечив зростання популярності серед громадськості.

Факт № 7

Проте, труднощі не завадили їй залишатися в кріслі прем'єр-міністра до 1990 року, отримати безліч престижних державних нагород Великобританії, в тому числі Орден заслуг і титул баронеси від королеви Єлизавети II.

Крім того, Маргарет Тетчер єдина з усіх прем'єр-міністрів отримала прижиттєвий пам'ятник у Парламенті (прямо навпроти Черчілля) і поряд з Уїнстоном Черчиллем стала найвідомішим і найвпливовішим політичним діячем Великобританії XX століття.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация