Згідно з офіційною версією компанії Philips, місткість компакт-диска була обрана японськими розробниками так, щоб на ньому повністю помістилася симфонія №9 Бетховена - 3 вересня, на відкритті сезону, прозвучить знаменитий твір

3 вересня Харківська філармонія відкриває новий концертний сезон виконанням 9-ої симфонії Бетховена.

Ви почуєте безсмертний твір великого Людвіга ван Бетховена - німецького композитора, якого по праву вважають найбільшим творцем усіх часів, у виконанні   симфонічного оркестру   під керуванням маестро   Юрія Янко   і   академічного хору Харківської філармонії імені В'ячеслава Палкіна   під керуванням   Андрія Сиротенка Ви почуєте безсмертний твір великого Людвіга ван Бетховена - німецького композитора, якого по праву вважають найбільшим творцем усіх часів, у виконанні симфонічного оркестру під керуванням маестро Юрія Янко і академічного хору Харківської філармонії імені В'ячеслава Палкіна під керуванням Андрія Сиротенка .

Цікаво, що Бетховен ввів в фінал 9-й хор. Це вважалося тоді «тяжким злочином». Гнівні дебати з цього приводу тривали в музичних колах ще десятиліття. На щастя, публіку зовсім не турбувало думку крючкотворів; перше виконання симфонії мало величезний успіх. Аудиторія закидала Бетховена квітами і нагородила оглушливої ​​овацією. Але до цього моменту Бетховен був уже повністю глухим; він сидів обличчям до оркестру і не бачив реакції залу. Один з співаків, проявивши зворушливу сердечність, обережно взяв Бетховена за плечі і повернув обличчям до публіки, щоб той міг побачити її захоплення.

Згідно з офіційною версією компанії Philips, місткість компакт-диска була обрана японськими розробниками так, щоб на ньому повністю помістилася симфонія №9 Бетховена Згідно з офіційною версією компанії Philips, місткість компакт-диска була обрана японськими розробниками так, щоб на ньому повністю помістилася симфонія №9 Бетховена. На той момент ще віце-президент «Sony» Норіо Ога, будучи музикантом, вважав, що диск повинен бути в змозі вмістити дев'яту симфонію Бетховена (найпопулярніше музичний твір в Японії в 1979 році згідно з спеціально проведеним опитуванням). У цьому випадку, на його думку, на дисках можна буде поширювати до 95% класичних творів. Подальші дослідження показали, що, наприклад, дев'ята симфонія у виконанні берлінського філармонічного оркестру під керівництвом Герберта фон Караяна мала тривалість 66 хвилин. Найбільш тривалим виконанням стала симфонія під керівництвом Вільгельма Фуртвенглера, виконанням стала симфонія під керівництвом Вільгельма Фуртвенглера, виконана на Байрейтском фестивалі - 74 хвилини. Це і послужило вирішальним аргументом при прийнятті рішення про ємності диска.

22 травня 2003 року аукціоні Сотбіс була продана партитура Дев'ятої симфонії за 3,48 млн дол.

Дев'ята симфонія займає важливе місце в фільмі «Заводний апельсин», будучи улюбленою музикою головного героя, що несподівано обертається вельми драматичними наслідками для нього.

Дев'ята симфонія звучала в якості гімну Збірній СНД по футболу, що грала замість збірної СРСР на чемпіонаті Європи з футболу 1992 року в Швеції.

В Японії існує традиція виконання Дев'ятої симфонії напередодні Нового року В Японії існує традиція виконання Дев'ятої симфонії напередодні Нового року

І ще трохи цікавих фактів про великого композитора:

Батько Бетховена, Йоганн, був співаком (тенором) в придворній капелі. Мати, Марія-Магдалина (в дівоцтві - Кеверіх), була дочкою шеф-кухаря, який працював при дворі. Був старшим сином у родині, мав шістьох молодших братів. Батько хотів зробити з маленького Людвіга другого Моцарта, з малого віку навчав його грі на скрипці і клавесині.

Бетховен сильно виділявся своїм зовнішнім виглядом серед дам і кавалерів того часу. У більшості випадків його знаходили недбало одягненим і непрічёсанним. Бетховен був украй різкістю. Одного разу, коли він грав в публічному місці, один з гостей почав розмовляти з дамою; Бетховен негайно обірвав виступ і додав: «Таким свиням я грати не буду!». І ніякі вибачення і вмовляння не допомогли. Однак, незважаючи на настільки суворий характер, друзі Бетховена вважали його досить доброю людиною.

У 1796 році Бетховен починає втрачати слух. У нього розвивається тиніт - запалення внутрішнього вуха, що приводить до дзвону у вухах. За порадою лікарів він надовго усамітнюється в маленькому містечку Хайлігенштадт. Однак спокій і тиша не поліпшують його самопочуття. Бетховен починає розуміти, що глухота невиліковна. Через глухоти Бетховен рідко виходить з дому, позбавляється звукового сприйняття. Він стає похмурий, замкнутий. Саме в ці роки композитор одне за іншим створює свої найвідоміші твори.

Одного разу Бетховен і Гете, гуляючи, зустріли імператрицю в оточенні почту і придворних. Гете, відійшовши в сторону, схилився в глибокому поклоні, Бетховен пройшов крізь натовп придворних, ледь доторкнувшись до капелюха.

Бетховен не вмів множити.

Кожен раз, перш ніж сісти за стіл і приступити до твору музики, Бетховен опускав голову в таз з крижаною водою. Цей прийом настільки увійшов у нього в звичку, що композитор не міг відмовитися від нього до кінця життя.

Деякий час Бетховен навчався у австрійського композитора і музичного теоретика Йоганна Альбрехтсбергера, автора відмінного підручника по композиції. Своєю впертістю Бетховен нескінченно дратував вчителя, так що той одного разу сказав: «Цей бовдур нічому не навчився і нічому ніколи не навчиться!»

Бетховен завжди варив каву з 64-х зерен

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация