Зі скількох років можна пити пиво та інші спиртні напої?

  1. Законодавча сторона питання
  2. Погляд на питання з точки зору фізіології
  3. разом післямови

Багатьох батьків підлітків хвилює питання: як розставити всі крапки над "i", коли справа стосується теми алкоголю? Деякі ще в юному віці дозволяють чаду випити трохи на сімейні свята, а хтось аж до повноліття сина контролює, чи не вживає син або дочка спиртне. Як же розібратися в цій темі? І як не нашкодити своїй дитині? У будь-який час це тема залишатиметься актуальною, але особливе значення вона має зараз.

У будь-який час це тема залишатиметься актуальною, але особливе значення вона має зараз

Так зі скількох років все-таки можна пити пиво? Необхідно розглянути це питання з різних сторін, щоб скласти цілісну картину. Це допоможе прояснити ситуацію.

Законодавча сторона питання

Російські закони щодо продажу алкогольної продукції такі, що пиво і деякі інші слабоалкогольні напої має право придбати особа, які досягли повноліття. Під цим поняттям розуміється вік вісімнадцяти років. А ось горілку купити можна лише з 21 років. І не тільки горілку, а й інші спиртні напої з високим вмістом етилового спирту.

Хоча в цьому випадку можна заперечити і сказати, що при бажанні підліток зможе купити алкоголь в будь-якому віці Хоча в цьому випадку можна заперечити і сказати, що при бажанні підліток зможе купити алкоголь в будь-якому віці. І частково це має під собою підставу, але в той же час це не зовсім вигідно продавцю і магазину. Звичайно, хтось може зробити це з бажання досягнення вигоди. Але з точки зору законодавства Росії продаж алкогольної продукції неповнолітнім особам тягне за собою адміністративну відповідальність, яка доповнюється також адміністративним штрафом. При цьому покарання отримує і продавець, який реалізував спиртне неповнолітньому, і власник магазину, який не доніс до своїх співробітників положення закону, що стосуються продажу алкогольної продукції.

Більш того, на перший раз це буде адміністративна відповідальність, але якщо ситуація стане повторюватися з помітною систематичністю, то продавця і власника магазину можуть притягти навіть до кримінальної відповідальності. Звучить досить-таки загрозливо. Але такого розкладу легко уникнути, якщо просто не переступати закон. У будь-якому сумнівному випадку продавець зобов'язаний цікавитися наявністю документа, що підтверджує вік.

Що стосується зворотного боку, то самому горе-покупцеві може загрожувати привід до дільничного або в дитячу кімнату міліції (поліції) Що стосується зворотного боку, то самому горе-покупцеві може загрожувати привід до дільничного або в дитячу кімнату міліції (поліції). Батьків можуть взяти "на замітку", провести з ними роз'яснювальну роботу.

Однак у кожного питання є кілька граней. А тому було б розумно дізнатися не тільки законодавчу складову.

Погляд на питання з точки зору фізіології

А що, якщо поглянути на предмет дискусії з точки зору фізичного і інтелектуального розвитку людини? Треба відзначити, що в законі про заборону продажу алкоголю неповнолітнім є здоровий глузд, який до того ж ще пов'язаний з особливостями людського організму, з його розвитком.

Наприклад, може скластися така ситуація (найчастіше саме так і буває). На Новий рік або на будь-якій іншій сімейне свято збирається велика родина. За столом знаходяться люди різних вікових категорій, в тому числі і діти або підлітки. Природно, все вживають випивку: вино, горілку, пиво (безалкогольне пиво). І, звичайно, нерідко трохи алкоголю наливається дитині. Дорослі при цьому керуються багатьма аргументами. Серед них "щоб дитина відчула свято", "нехай спробує, нічого страшного не трапиться", "нехай краще під наглядом п'є" і так далі.

Все це - вірний шлях до того, щоб прищепити своїй дитині пристрасть до випивки!

Це величезна помилка Це величезна помилка. Заборонений плід солодкий? Звичайно, заборонами нічого не домогтися. Але і своїми руками наливати дитині чарку - це неправильно. Прийде час - і він спробує алкоголь. І нехай це буде не зараз.

Якщо вдуматися в сам питання "зі скількох років можна пити", то саме його зміст наштовхує на відповідь "краще і не починати". Навіть безалкогольне пиво або безалкогольне (слабкоалкогольне) вино, а вже тим більше горілку. Несформований організм легко піддається залежності, зокрема, алкоголізму. Це пов'язано з тим, що людина в період дорослішання розвивається, зростає його організм, тіло. І було б зовсім недоречно супроводжувати все це спиртним. Мало хто замислюється, але насправді вживання пива і будь-якого алкоголю призупиняє розвиток. І фізичне, і розумовий.

Окрема тема - це пивний алкоголізм. Сумна статистика стверджує, що саме це специфічне захворювання з кожним роком набуває все більш молоде обличчя. Алкоголізм на базі пива - це сильне розлад, яке несе в собі воістину загрозливі наслідки. До речі, ця тема дуже актуальна для Росії. Все більша кількість молоді страждає на пивний алкоголізм.

Якщо звернутися до психологічного і морального аспекту, то можна стверджувати, що пити пиво та інші спиртні напої потрібно тоді, коли у людини вже сформувалася так звана культура пиття Якщо звернутися до психологічного і морального аспекту, то можна стверджувати, що пити пиво та інші спиртні напої потрібно тоді, коли у людини вже сформувалася так звана "культура пиття". Що ховається за цим поняттям? Це знання реальної і адекватної міри випивки (скільки можна пити), культура розпивання напоїв, розуміння сполучуваності алкогольних напоїв, усвідомлення їх шкоди і багато іншого, що перетворює звичайну пиятику в культурний вечір. Все це повинні буквально "вбити" в голову своїм дітям батьки. Не тільки на словах, але і своїм прикладом.

разом післямови

Резюмуючи все сказане, можна стверджувати, що пити пиво та інше потрібно починати тоді, коли є усвідомлення того, що відбувається і які від цього можуть бути наслідки. Ці характеристики повинні стати основними в питанні про те, зі скількох можна випивати.

http://www.youtube.com/watch?v=NwuPNVIbZh8

Нехай пройде досить багато часу, коли встигне сформуватися не тільки організм, але і особистість, яка зможе адекватно оцінити все, що з нею відбувається. І нехай сьогоднішня молодь не буде хвалитися один перед одним про те, скільки вони пили алкоголю в минулі вихідні. Навпаки, нехай предметом обговорення стануть, наприклад, спортивні успіхи, творчі досягнення або прочитання книги.


УВАГА! Інформація, опублікована в статті, носить виключно ознайомчий характер і не є інструкцією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!


Як же розібратися в цій темі?
І як не нашкодити своїй дитині?
Так зі скількох років все-таки можна пити пиво?
Заборонений плід солодкий?
Що ховається за цим поняттям?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация