Зібралися до Європи? Ми знаємо кращі шляхи

  1. 269,6 євро на 5 днів
  2. Безвіз - куди їдете?
  3. Спасибі безвізу - їдемо в Європу!
  4. Кордон Індії з Пакистаном
  5. Hura ukrajinske 'kulture

На інтерактивній карті в режимі онлайн можна відстежити ступінь завантаженості пропускних пунктів по обидва боки державного кордону

Рівно опівночі 11 червня українці отримають можливість вирушити в Європу без віз - досить прихопити з собою біометричний закордонний паспорт. Тим, хто таким документом не обзавівся, доведеться оформляти візу.

269,6 євро на 5 днів

Держприкордонслужба, враховуючи, що багато громадян нашої країни до цих пір не розуміють суті безвізового режиму, докладно розповіла про те, що це таке. Громадяни України отримають право перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Для більш тривалого (або постійного) проживання (робота і навчання) потрібно оформити спеціальну національну візу або дозвіл на проживання. Можна відвідати 30 країн Європи, за винятком Ірландії та Англії.

В умови в'їзду в ЄС входять наявність закордонного паспорта, переконливе обгрунтування мети поїздки, наявність достатніх фінансових коштів для перебування в Європі і повернення додому, відсутність заборони та загрози для громадського порядку, безпеки. Від туриста зажадають бронювання проживання або запрошення в довільній формі, зворотний квиток або маршрут поїздки (для автомобілістів). Крім того, доведеться пред'явити поліс медичного страхування, а власникам авто - страховку цивільної відповідальності транспортного засобу.

Як доказ фінансової спроможності згодяться готівку, тревел-чеки, оплачене проживання і квитки, гарантії сторони, що запрошує і кредитні карти міжнародних платіжних систем.

При цьому слід пам'ятати, що за будь-які правопорушення в ЄС можна розплатитися серйозними штрафами, наприклад за розпивання пива на вулиці або проїзд зайцем в громадському транспорті. Чи не заплатите штраф - надовго позбудетеся безвіза. В ЄС відмінно налагоджена комп'ютерна база даних, так що краще закони не порушувати.

Безвіз - куди їдете?

З урахуванням введення безвізового режиму, який так довго анонсувала і рекламувала влада, громадяни України з біометричними паспортами можуть спокійно відправитися в країни Шенгенської зони на літні канікули. У зв'язку з цим «2000» цікавляться у читачів їх планами на відпустку.

Спасибі безвізу - їдемо в Європу!
Ми вже в Європі, але відпустка ще не скоро
Відпочинемо на Чорному морі, на ЄС немає грошей
Туреччина і Єгипет повністю влаштовують за ціною і якістю
На своєму городі і «відпочинемо»

Помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян в ефірі одного з телеканалів також звернув увагу батьків, які збираються поїхати в ЄС з дітьми. За його словами, якщо у дорослих є біометричні паспорти, а у дитини немає - українські прикордонники його в Європу пропустять, а зарубіжні зажадають залишити дитя в Україні.

Якщо туристи хочуть уникнути неприємностей на кордоні, їм неодмінно слід скористатися сервісом « Карта Європи »(Travel.europewb.org.ua/karta-yevropy/), де зазначено, скільки грошей потрібно мати при собі при поїздці в ту чи іншу країну.

Наприклад, для в'їзду до Словаччини в розрахунку на одну добу буде потрібно 30 євро за проживання, 4 - за сніданок, 7,5 - за обід і стільки ж за вечерю, а також 7 євро на кишенькові витрати. В Угорщині зажадають 3,2 євро на добу, а в Німеччині - 45 євро. Зате італійська влада бажають, щоб український турист в розрахунку на 5 діб був готовий витратити як мінімум 269,6 євро.

Кордон Індії з Пакистаном

Всіх громадян нашої країни, що бажають скористатися безвізовим режимом, найбільше цікавить ситуація в пунктах пропуску на кордоні. Голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко вважає, що 11 червня пасажиропотік може збільшитися на 30%, а в подальшому зросте на 10-15%. Однак прикордонники, за його словами, до цього підготувалися: всі пункти пропуску обладнані засобами біометричного контролю і підключені до бази Інтерполу, а персонал підготовлений, включаючи мовну практику.

- Ми збільшимо зміни і наряди, проведемо відповідну роботу з нашими суміжними службами і колегами. До речі, виступили з ініціативою, щоб європейська прикордонна організація Frontex з 10 червня делегувала нам своїх представників в пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС, - заявив пан Назаренко.

Всього на державному кордоні України функціонує 196 пунктів пропуску, в т. Ч. 133 - міжнародних, 28 - міждержавних і 35 місцевих. З них 100 - автомобільних, 36 залізничних, 3 - пішохідних, 2 - поромних, 10 - річкових, 26 - повітряних і 20 - морських.

Що стосується країн ЄС, то на кордоні з Польщею діє 14 пунктів пропуску (8 автомобільних та 10 залізничних), зі Словаччиною - 5 (по 2 автомобільних і залізничних та один пішохідний), з Угорщиною - 7 (5 автомобільних та 2 залізничних), з Румунією - 7 (3 автомобільних та 4 залізничних).

Оскільки з залізничними та авіаційними пунктами пропуску проблем немає, розглянемо виключно автомобільні та пішохідні на предмет того, чи зможуть вони «переварити» наплив українських туристів.

До Польщі на автомобілі можна потрапити через контрольні пункти «Ягодин», «Устилуг», «Рава-Руська», «Краковець», «Смільниця», «Грушів» та «угренят». Контрольний пункт «Шегині» відомий тим, що є одночасно і автомобільним, і пішохідним.

До Словаччини на авто можна потрапити через пункт пропуску «Ужгород». Малі Селменці доступні тільки для пішоходів і велосипедистів, а Малий Березний ще й для автомобілістів.

На кордоні з Угорщиною для вітчизняних власників залізних коней відкриті пункти «Чоп» (Тиса), «Дзвінкове», «Косино», «Лужанка» та «Вилок».

До Румунії автомобілісти і пішоходи можуть потрапити через пункти «Солотвино» та «Порубне», а «Дякове» доступний тільки для легковиків.

Цих пунктів пропуску теоретично досить для нинішнього пасажиропотоку. Однак на ділі вже в травні на кордоні з ЄС спостерігалися величезні черги з автомобілів. У соцмережах опубліковано багато несамовитих розповідей наших співвітчизників.

Ось що 21 квітня написав на своїй сторінці в Фейсбуці радник львівського мера Ілля Кенінгштейн: «Сестра з чоловіком вирішила з'їздити до Кракова на автомобілі. Коротко про проходження кордону з Польщею: кілометрові черги, що складаються з тих, хто стоїть уздовж своєї смуги, і тих, хто їде по зустрічній, через яку з польської сторони до нас заїжджають автомобілі. Ті, хто дотримується правил дорожнього руху, стоять годинами і чекають своєї черги, після чого їх розгортають і відправляють в кінець альтернативної черзі, що стоїть на зустрічній смузі.

При цьому існує третя неявна смуга, по якій в одну і в іншу сторони проносяться автомобілі. В Україні - ті, хто пройшов кордон з польської сторони, з України - ті, хто проїжджає за бабки. Прикордонники абсолютно нічого не вирішують. У той час як машини «обраних» пропускають без черги, всі інші стоять у кілометрових чергах без будь-якого просвітку. На питання, чому без черги, відповідають: «Ми Нічого сделать не можемо, смороду Самі їдуть. Хочете - віклікайте поліцію ».

Сама межа - це не межа двох європейських держав, а Індії та Пакистану. Хіба що церемонії зміни варти з задиранням ніг вище голови у місцевих прикордонників немає. А так все решта ритуали дотримані: купа човників, просячи в машину тітки з баулами, собаки, нетрі посеред куп сміття. На самому кордоні папірці з 90-х, біганина між будками, якісь дурні правила, похмурі люди в віконцях. І польські прикордонники, які влаштовують собі перерви, коли захочуть, накопичують у відстійнику по 100 машин. А на виїзді з польської сторони вздовж узбіч стоять наші люди з пляшками горілки і пачками сигарет в руках, намагаючись їх продати тим, хто прорвався. Ось так ми заходимо в Європу ».

У травні на кордоні, в залежності від КПП, можна було простояти від 2 до 11 годин. Житель Львова Михайло Фурдичко стверджує, що тим, хто після 11 червня надумає на машині відправитися в Європу, краще прихопити з собою намети, щоб ночувати біля пропускних пунктів.

А Sergey Sergeev прийшов в шок, коли польський прикордонник (жінка) стала на нього кричати, ніби він порушив правила руху - не зупинився там, де належить. Вона зажадала, щоб він заплатив 200 злотих, і дуже здивувалася, коли водій відмовився.

У зв'язку з цим доречно буде згадати єдиний пішохідний перехід «Шегині» (Львівська обл.) З Польщею, де періодично виникають тисняви. У лютому 2016 р жителю Львова Андрію Скоп'є тут поламали ребра. Ось що він написав в своєму блозі: «Я їхав в Перемишль до друзів. Це був жах. Мало того, що поляки зробили годинну перерву на прибирання, через що натовп людей, які намагалися перетнути кордон, збільшилася в рази. Так ще і з польської сторони не було ніякої організації ».

Hura ukrajinske 'kulture

Спікер Держприкордонслужби Слободян стверджує, що черги виникають через те, що у нас на кордоні з ЄС всього 18 автомобільних пунктів пропуску, всі вони будувалися ще в радянські часи і зараз не справляються з існуючою навантаженням. Великі проблеми створюють і вітчизняні власники іномарок зарубіжної реєстрації, змушені періодично перетинати кордон, щоб уникнути штрафів. Кількість таких автомобілів досягає 70-75% всіх транспортних засобів у черзі. Негативно позначається і т. Н. малий прикордонний рух, коли наші співвітчизники переходять кордон у спрощеному порядку пішки, головним чином для того, щоб продати на тому боці сигарети.

Що ж робити тим, хто збирається відправитися в Європу без авто або на чотириколісного транспорті після 11 червня? Немає ніяких сумнівів, що українцям доведеться нудитися в чергах. Тому перед поїздкою слід скористатися картою прикордонних переходів (dpsu.gov.ua/ua/map), яку запустила Держприкордонслужба на своєму сайті.

На карті зеленим кольором позначені КПП, де рух вільний (отримання не більше години). Синім - середній завантаженості (до двох годин). А червоний колір означає наявність черг (більше двох годин). Інформація на карті оновлюється кожні три години. Сервіс також надає інформацію, скільки автомобілів на годину встигають пропустити прикордонники. Окремі пункти пропуску доповнені відео з камер спостереження.

Крім того, потрібно мати на увазі, що традиційно найбільш завантаженою є україно-польський кордон. Великі черги спостерігаються біля пункту пропуску Краковець, оскільки з польської сторони ввели в експлуатацію новий автобан, що з'єднує східний кордон Польщі з Німеччиною. Багато громадян також вибирають КПП «Ягодин» та «Рава-Руська». Тому варто скористатися переходами «Смільниця», «Грушів», «Угринів» і «Устилуг», у яких, втім, є істотний недолік - до них ведуть розбиті дороги. Що стосується днів тижня, то черги мінімальні вночі в будні дні, а також після обіду в суботу і в неділю.

Через кордону з Угорщиною, Румунією та Словаччиною їде значно менше машин, хоча після 11 червня і там можуть виникнути черги.

Для безкінних громадян, які бажають потрапити в Польщу, найкраще доїхати до Львова на поїзді або автобусі. Потім пересісти на маршрутне таксі, наступне до пішохідного переходу «Шегині». На польській стороні (Медика) можна сісти в маршрутку і доїхати до Пшемишля, звідки легко дістатися до будь-якого польського населеного пункту. Альтернативний варіант - поїздка в поїзді «Інтерсіті +» зі швидкісного маршруту Київ-Львів-Перемишль (Перемишль). Поїзд їде менше 8 годин, квиток коштує від 400 грн.

Цікавий варіант пропонує чеська компанія Leo-Expres (www.le.cz, e-mail: [email protected], тел. + 420-220-311-700). Увечері можна сісти в комфортабельний автобус в Мукачеві або в Ужгороді, доїхати до словацького міста Кошице і через 40 хвилин пересісти в фірмовий поїзд Leo-Expres Кошице-Прага. У столиці Чехії він прибуває вранці, ціна квитка - від 30 євро в одну сторону.

Глава Державної міграційної служби Максим Соколюк недавно заявив, що ведуться переговори про запуск залізничних маршрутів з Волині в Хелм (Польща), з Мукачевого - в Будапешт (Угорщина), з Ужгорода - в Кошице (Словаччина).

Що стосується послуг, то на всіх КПП по обидва боки кордону є туалети, причому українські - безкоштовні, а деякі зарубіжні - платні. Проблема тільки в відсутності культури наших співвітчизників. Наприклад, на КПП «Ужгород» на словацькій стороні поламали всі унітази, митники попросили туристів набратися терпіння і не псувати майно. У соцмережах навіть з'явився такий відгук: «Hura ukrajinske 'kulture».

На митницях працюють магазини безмитної торгівлі дьюті-фрі, українці купують в них в основному духи і міцні напої. Слід тільки мати на увазі, що якщо ви збираєтеся повертатися додому з купленим товаром, збережіть чек, який можна буде пред'явити нашим митникам.

На закінчення залишається тільки сказати, що життя в Європі дорога, а горезвісний безвіз, як сказав з цього приводу політичний експерт Михайло Павлів, - це «пропагандистське кліше, яке було нав'язано два з половиною роки тому», оскільки число відмов у в'їзді, судячи з досвіду Молдавії, буде приголомшливим.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Безвіз - куди їдете?
Що ж робити тим, хто збирається відправитися в Європу без авто або на чотириколісного транспорті після 11 червня?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация