Зимовий ДворецПутешествуя Історією | Подорожі Історією. Блог Сергія Котелко

  1. Зимовий палац імператриці Анни Іоанівни. Креслення з колекції Ф.- Берхгольца. 1740-і рр
  2. Палацовий міст - напевно вже невід'ємна частина пейзажу з Зимовим палацом на задньому плані. Безумовно,...
  3. Йорданський під'їзд Зимового палацу. Тут і був раніше Сад та решітка
  4. Зимовий палац з боку Адміралтейства ». Літографія Шульца з рис. К. Ф. Сабата і С. П. Шіфляра. 2-га пол. XIX ст.
  5. Зимовий. Вид зі Стрілки Василівського острова
  6. Чудові ворота з Імператорськими орлами - дві фото на верху - центральні ворота
  7. Моя дружина перед стартом ..)))
  8. На підтвердження моїх слів - ось дві Зимового перед Першою Світовою, де видно тодішній червоний колір...
  9. Тоді перед зимовому був розбитий сад, оточений красивою гратами
  10. Ні цих воріт, ні ґрат більше немає
  11. Білий зал Зимового палацу
  12. Кабінет Олександра II в Зимовому палаці. Літографія Е. П. Гау. 1881

Почну з вражаючою речі - так би мовити, Ви не повірите

Почну з вражаючою речі - так би мовити, Ви не повірите ... Але! Виявляється, що раніше і Зимовий, і Генштаб зі своєю знаменитою аркою, і Міністерства, і Гвардійський штаб, все раніше було .. чисто червоним. Від верху до низу було червоного кольору. Було це і при Миколі II. чому «червоні» перефарбували все червоне в жовте і зелене - не знаю. Але факт - на обличчя. (Самі ж зображення червоного Зимового можна побачити нижче в розділі Зимовий палац).

Зимовий палац імператриці Анни Іоанівни. Креслення з колекції Ф.- Берхгольца. 1740-і рр

Власне, четвертий за рахунком. На місці відомого всьому світу петербурзького Зимового палацу перша споруда з'явилася ще за Петра I. Тут, на набережній Неви, перебували вдома графа А.Ф. Апраксина, А.В. Кікіна, С.В. Рагузинского, П.І. Ягужинского і Г.П. Чернишова. Будинок Кікіна пізніше перейшов Морської Академії.
У 1712 році Петро I вказав побудувати для себе невеличкий «дерев'яний будиночок в голландському стилі». Він розмістився на тому місці, де зараз знаходиться Ермітажний театр. Його Петро I і став називати Зимовим палацом. У 1711 році до весілля Петра I і Катерини I «маленький будиночок» був значно перебудований і перетворений на справжній палац. У 1718 році перед боковим фасадом будинку прорили канал, названий по палацу Зимової канавкою. Перебудова першого Зимового палацу була доручена архітектору Г. Маттарнові. У 1716 році він зводить Другий Зимовий палац. 28 січня 1725 року тут помер Петро I. Через 10 років Імператриця Анна Іванівна порахувала Зимовий палац занадто маленьким і в 1731 році доручила його перебудову Ф.Б. Растреллі. Для нового будівництва були викуплені знаходилися тут будинки графа Апраксина, і Чернишова, а також будівля Морської академії. Вони були знесені, на їх місці до 1735 року було готовий новий, третій Зимовий палац. Тут 2 липня 1739 року відбулося заручення принцеси Анни Леопольдівни з принцом Антоном-Ульріхом. Після смерті Анни Іоанівни сюди привезли малолітнього Імператора Іоанна Антоновича, який пробув тут до 25 листопада 1741 року, коли Єлизавета Петрівна взяла владу в свої руки.

Палацовий міст - напевно вже невід'ємна частина пейзажу з Зимовим палацом на задньому плані. Безумовно, це лавная міст Петербурга. Мало хто знає, що то що ми бачимо - зовсім не те, що було Височайше затверджено і повинно було бути побудовано. За прийнятим проектом Мельцера між прольотами мосту на кам'яних стояках повинні були бути колони, біля підніжжя яких сиділи хижого виду двоголові орли ... Виконати задумане спочатку завадила Перша Світова, ну а потім ... які вже там двоголового орли ... у

у

Йорданський під'їзд Зимового палацу. Тут і був раніше Сад та решітка

Тут і був раніше Сад та решітка

Зимовий палац з боку Адміралтейства ». Літографія Шульца з рис. К. Ф. Сабата і С. П. Шіфляра. 2-га пол. XIX ст.

XIX ст

Зимовий. Вид зі Стрілки Василівського острова

Імператриця Єлизавета Петрівна також побажала переробити під свій смак імператорську резиденцію. У 1752 році були викуплені сусідні ділянки Рагузинского і Ягужинского. За складеним Растреллі проекту повинні були бути влаштовані нові корпуси до вже існуючих і бути оформлені з ними в єдиному стилі. У грудні 1752 імператриця побажала збільшити висоту Зимового палацу з 14 до 22 метрів. Растреллі був змушений переробляти проект будівлі, після чого вирішив будувати його в новому місці. Але Єлизавета Петрівна відмовилася від переміщення нового Зимового палацу. В результаті архітектор приймає рішення будувати всю будівлю заново, нові проект був підписаний Єлизаветою Петрівною 16 червня 1754 року. У 1754-1762 роках і з'явилося те будівлю, яке можливо спостерігати зараз. У будівництві палацу були зайняті тисячі кріпаків. Поки він зводився, царський двір розташовувався в тимчасовому дерев'яному палаці, побудованому Растреллі в 1755 році на розі Невського проспекту і набережної Мойки, між Морський вулицею і Цегельним провулком. У 1762 році з закінченням будівництва постійного палацу дерев'яна будівля була знищено.

Чудові ворота з Імператорськими орлами - дві фото на верху - центральні ворота

Чудові ворота з Імператорськими орлами - дві фото на верху - центральні ворота

Моя дружина перед стартом ..)))

)))

Першим господарем палацу в тому вигляді, в якому ми його знаємо, був імператор Петро III. Грандіозні розміри будівлі в поєднанні з особливими прийомами архітектури створюють враження пластичної потужності, урочистості і пишності. Внутрішнє оздоблення вражала багатством і різноманітністю. Фасади Зимового палацу в основному збереглися в первісному вигляді, але інтер'єри неодноразово перероблялися. Роботи по плануванню і декоруванню Зимового палацу здійснювали найкращі архітектори Росії і Європи - Ю.М.Фельтон, Ж.-Б.Валлен - Деламот, А. Рінальді, Дж. Кваренгі, І.Є. Старов, К.І. Россі, О.- Р.де Монферран. Поворотним моментом в історії Зимового палацу став гігантський пожежа 17-19 грудня 1837 року практично повністю знищив внутрішнє оздоблення будівлі. Внаслідок катастрофи в інтер'єрах Зимового палацу по проектам В.П. Стасова і А.П. Брюллова були здійснені грандіозні відновні роботи, в результаті яких був частково перетворений внутрішній вигляд Імператорської резиденції.

Брюллова були здійснені грандіозні відновні роботи, в результаті яких був частково перетворений внутрішній вигляд Імператорської резиденції

На підтвердження моїх слів - ось дві Зимового перед Першою Світовою, де видно тодішній червоний колір Зимового.

На підтвердження моїх слів - ось дві Зимового перед Першою Світовою, де видно тодішній червоний колір Зимового

Тоді перед зимовому був розбитий сад, оточений красивою гратами

Тоді перед зимовому був розбитий сад, оточений красивою гратами

Ні цих воріт, ні ґрат більше немає

Палац сильно постраждав під час революційних подій 1918-20 рр. Значні відновлювальні роботи проводились і в 1920-1950-х роках архітектором А.В. Сівковим. У 1922 році велика частина будівлі, а в 1945 році вже і весь комплекс палацових споруд був переданий Державному Ермітажу. Під час Другої світової війни палац був пошкоджений влученнями артилерійських снарядів і авіабомб. Але ремонтні роботи були розпочаті вже в 1942 році, і до 1945 року були відкриті для відвідувачів перші 69 відновлених залів Ермітажу. Нині в Зимовому палаці представлена ​​одна з найбільших світових колекцій предметів мистецтва.

Білий зал Зимового палацу

Білий зал Зимового палацу

Кабінет Олександра II в Зимовому палаці. Літографія Е. П. Гау. 1881

знімки зроблені у вересні 2006 і в січні 2008

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация