Зимовий палац у Санкт-Петербурзі: історія, архітектор, фото

  1. Історія Зимового палацу в Санкт-Петербурзі
  2. Зимовий палац: колорит архітектури і розкіш оздоблення

Зимовий палац у Петербурзі - розкішний пам'ятник архітектури в стилі елізоветінского бароко, що розташувався в центрі міста на набережній Неви. Будівля, зведена в середині 18-го століття, за довгі роки своєї історії встигло випробувати на власних стінах принади імператорських балів і великих подій, біль війни і інтриги революцій. Саме Зимовий палац в Пітері виконав роль резиденції для останнього покоління імператорської сім'ї і першого комуністичного уряду.

Зимовий палац в цифрах:

  • Більше 250 років історії;
  • Тисячі дев'ятсот сорок п'ять вікон;
  • 117 сходів;
  • Тисячу вісімдесят чотири кімнати;
  • 2 церкви;
  • 400 залів;
  • Понад 2 млн. Туристів щорічно.

Зимовий палац Санкт-Петербурга офіційний сайт міста являє в якості одного з найважливіших пам'ятників архітектури, які взяли до свого складу найбільший в світі музей - Ермітаж .

Історія Зимового палацу в Санкт-Петербурзі

Колись задуманий Петром Першим палац на набережній Неви можна сміливо зарахувати до ряду найбільш суперечливих, складних і масштабних будівництв на території сучасної Росії. Розглядаючи сучасні риси грандіозної споруди, знавці архітектури безпомилково визначать, хто побудував Зимовий палац в Петербурзі: в його стилістиці і арках вгадується характерний стиль італійського майстра Б. Растреллі, яке визначило сучасні риси північної столиці.

Растреллі, яке визначило сучасні риси північної столиці

Але, сучасна будівля на Двірцевій площі - 5-ий варіант зимової імператорської резиденції. Перший Зимовий палац Петра 1 в Санкт-Петербурзі був зведений на місці, де нині знаходиться Ермітаж. Двоповерховий і невеликий, він припав до смаку наступницею престолу - Ганні Іонівна і Єлизавети Петрівни, по указам яких палац перебудовувався і доповнювався, а в підсумку був зовсім розібраний і зведений заново за проектом Б. Растреллі.

Розглядаючи як архітектурний пам'ятник Зимовий палац Санкт-Петербурга, короткий опис історичних віх можна скласти по датах найбільш значущих подій:

  • 1764 поклав початок зборам колекції Ермітажу - Катерині II в рахунок боргу з Берліна було передано 317 картин художників першої половини 17-го століття;
  • 1837 рік - зали і кімнати Зимового палацу вигоріли дотла. К вогонь не могли загасити три доби, в результаті чого від колишнього пишноти не залишилося і сліду і за реконструкцію інтер'єрів відразу ж взялися архітектор В.П. Стасов і художник А.П. Брюллов;
  • 1880 рік 5 лютого під палаці прогримів вибух, який повинен був за задумом змовників знищити Олександра II;
  • 1905 рік - з розстрілу колони мирних мітингувальників була розпочата революція, і в 1907 році будівлю зайняло перше Тимчасовий уряд;
  • 1941-1943 - в Зимовому палаці обладнано бомбосховище. Петровський і Гербовий зали, Йорданська сходи та галереї залу під час війни були зруйновані.

Сучасний Зимовий палац Санкт-Петербург отримав в роки післявоєнної реконструкції. З легкої руки радянської влади фасади знайшли смарагдовий відтінок окису хрому, якими і запам'яталися всім жителям міста і туристам. Досі вони фарбувалися охрою і червоними пігментами.

Зимовий палац: колорит архітектури і розкіш оздоблення

Пишний і ошатний декор фасаду, що зустрічає відвідувачів, всередині палацу розкривається справжнім змішанням епох, що відбили велич і славу російського самодержавства. Зимовий палац у Санкт-Петербурзі фото на багатьох сайтах відображають саме в розкішних інтер'єрах єлизаветинського бароко, хоча серед 400 залів і безлічі кімнат є і оформлені в дусі пізнього класицизму.

Якщо ви відправляєтеся не в складі екскурсії, заздалегідь окресліть план приміщень, які варто відвідати:

  • Йорданська галерея і сходи - шляхи, що ведуть хресний хід з Великої церкви до Неви. Тут ви зможете в повній мірі оцінити тенденції класицизму і пишні оздоблення бароко, помилуватися низкою величних алебастрові статуй - Вірність і Справедливість, Муза і Меркурій, Велич і Достаток;
  • Будуар Катерини II. Найрозкішніша з кімнат, що нагадує табакерку роботи Фаберже , Прикрашену безліччю золотих вензелів і червоним оксамитом;
  • Великий тронний зал, в якому розмістився висічений з мармуру монумент Георгія Побідоносця. Величний зал і все його оздоблення виконані італійськими майстрами Дж. Кварнегі і Франческо дель Неро.
  • Концертна зала. Саме серед його пишноти проходили бали і прийоми імператриці Катерини II. Грізайльная розпис і алегоричні фігури, колекція столового срібла Ермітажу і меморіальний комплекс Олександра Невського - інтер'єр Концертного залу не здатний залишити відвідувачів байдужими.
  • Малахитовая вітальня - єдина в Росії житлова кімната, оформлена малахітом. Більше 125 пудів цінного мінералу, арки і ліпнина з золота вражають пишністю.
  • Золота вітальня розкриває всі таємниці багатства російської імператорської сім'ї. Виконана в техніці суцільного золочення мармурових барельєфів обробка і розкішні меблі, на якій Олександр II брав останні рішення про реформи, прекрасно збереглися до наших днів.
  • Котячий батальйон. У стінах Зимового палацу особливій пошані користуються кішки - улюблені тварини Катерини II, які були привезені в Петербург з Франції для охорони інтер'єрів від полчищ мишей. Нині в стінах Ермітажу офіційну службу несуть понад 50 тварин - прямих спадкоємиць мандрівниць з Лувру.

Прототипом імператорського палацу повинен був стати Лувр. Його розкіш і численні зали, багаті фасади і оздоблення, а головне - внутрішній двір дуже сподобалися російської імператриці Єлизавети Петрівни. Але, головний архітектор Зимового палацу в Санкт-Петербурзі, Б. Растреллі на основі існуючого проекту зробив особливе, унікальне за своєю композицією твір архітектури, відвідати яке і зараз щорічно прагнуть тисячі жителів Європи і США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация