Жінки в російських Збройних силах

• Питання про допуск жінок до служби в армії зовсім не новаПитання про допуск жінок до служби в армії зовсім не нова. Так, наприклад, у царській Росії жінок на військову службу не брали - в ті часи жінки займалися справою, якій вони були призначені самою природою - народженням і вихованням дітей.
• Лише окремі жінки, які сприйняли свою стать як помилку природи, потайки під виглядом чоловіка пробиралися на військову службу. За часів радянської влади жінки потрапляли в армію в роки Громадянської війни і ще більше в роки Великої Вітчизняної війни, на якій вони служили в основному санітарками, радистками, друкарками при штабах. Чимало жінок були снайперами і льотчиця.

Історичний аспект

• Після війни жінки продовжували служити в армії на звичних їм посадах, але їх кількість була досить невелика. Однак у зв'язку з розпадом радянської держави і процесами демократизації під тиском держав Західної Європи (зазнають сильний вплив феміністських організацій) наші чиновники вирішили, що і ми повинні збільшити присутність жінок не тільки в органах державної влади, а й в армії.

• Жінки з задоволенням відгукнулися. В результаті в даний час їх налічується 10% чисельності всього особового складу Збройних сил Російської Федерації. За цим показником Росія вийшла на один рівень з країнами Західної Європи.

• Росія займається реформою своїх Збройних сил майже 20 років. Остання цільова програма по переходу до комплектування контрактниками «ряду з'єднань і військових частин» була прийнята ще в 2003 році. Вона передбачала, що в частинах постійної готовності загальна кількість добровольців до 2008 року виросте до 400 тисяч чоловік.

• Але в 2008 році в таких частинах значилося тільки 100 тисяч контрактників . Військове керівництво зовсім не має наміру відмовлятися від загальної військової повинності. «Ми не переходимо на контрактну основу. Більш того, заклик ми збільшуємо, а контрактну частину зменшуємо », - заявив начальник Генштабу Микола Макаров. Один з головних аргументів полягає в тому, що контрактникам доводиться багато платити, а призовники практично безкоштовні (а на мій погляд цей постулат виглядає вельми і вельми спірним і до кінця не ясним. Це питання потребує більш детального вивчення і підрахунку, - прим. А.Варламіка).

• В даний час готується проект федерального закону «Про військовий обов'язок громадян Російської Федерації» • В даний час готується проект федерального закону «Про військовий обов'язок громадян Російської Федерації». Оскільки жінки продовжують вимагати рівних прав з чоловіками, уряду, на мій погляд, потрібно включити в цей закон обов'язок молодих жінок служити в рядах армії нарівні з чоловіками. Тим більше, що вони вже вибороли право служити в нашій армії за контрактом (сьогодні жінки становлять 50% від загального числа службовців за контрактом!).

Багато жінок в армії вже мають офіцерські звання аж до генерала. А в 2008 році Володимир Путін підписав розпорядження, що дозволяє неповнолітнім жінкам навчатися в суворовських військових, нахімовських військово-морських, військово-музичних училищах і кадетських корпусах. Уже кілька років Санкт-Петербурзький університет МВС приймає на навчання жінок, які становлять четверту частину від числа учнів.

психофізичні особливості

• Як показали спеціально проведені в нашій країні дослідження, результати яких були повідомлені на першому з'їзді військових лікарів медико-профілактичного профілю, військовослужбовці-жінки є істотний резерв для комплектування і поповнення Збройних сил Росії і принципових протипоказань до військової служби для осіб жіночої статі немає.

• Більш того, результати досліджень показали, що військовослужбовці-жінки характеризуються більш високим рівнем здоров'я, ніж військовослужбовці-чоловіки. Та й сама армія вже має досвід роботи з військовослужбовцями-жінками, що проходять службу в Збройних силах за контрактом, що знайшло своє відображення в «Повчанні по фізичній підготовці в Збройних Силах Російської Федерації», введеному в дію наказом міністра оборони Російської Федерації № 200 від 21 квітня 2009 року.

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

• Крім чисто військової, проблема служби в армії зачіпає і питання соціальної справедливості. Коли хлопця призивають на військову службу, держава обкладає його і його сім'ю своєрідним натуральним податком. Платять його в основному тільки ті, хто бідний і погано освічена. Заклик ще й закріплює нерівність в суспільстві.
• Причому платять призовної податок у нас поки тільки чоловіки - жінки ж, постійно нарікають на несправедливість свого становища у порівнянні з чоловіками, служити за призовом не прагнуть, а тому цей податок не платять!

• Більш того, призовної податок стягується у чоловічої частини населення в тому віці, коли вона повинна давати віддачу вкладень в освіту • Більш того, призовної податок стягується у чоловічої частини населення в тому віці, коли вона повинна давати віддачу вкладень в освіту. Відомо також, що після армії не всі чоловіки, котрі навчалися раніше в вузах, продовжують освіту - їм треба годувати сім'ю. У зв'язку з цим вищу освіту стає прерогативою жінок, в результаті чого жінки стають більш освічені чоловіків.

• Після цього відбувається потужна фемінізація не тільки середньої, а й вищої школи взагалі і професорсько-викладацького складу зокрема. А адже саме чоловіки за своєю біологічною ролі повинні складати найактивнішу ділову і «мозкову» частина суспільства. Нагадаю, що чоловіки не тільки створили світову культуру, а й сьогодні вносять в її розвиток найбільший внесок.

• За даними дослідників, призов до армії сина знижує дохід сім'ї приблизно на 15%. Але це занижена оцінка економічних втрат. Вона не враховує втрати у заробітній платі від того, що повертається з армії молодий чоловік починає кар'єру з меншим досвідом роботи. Зате цей досвід мають жінки, яких в армію поки не закликають! У суспільстві це призводить до довгострокових економічних втрат.

• Для прийняття рішення про допуск жінок до служби в армії за призовом потрібно врахувати й інший аспект соціальної справедливості. У 2009 році середня тривалість життя чоловіків в Північній столиці - Санкт-Петербурзі становила 64 роки, а у жінок - 75 років, тобто жінки в середньому живуть довше, ніж чоловіки, на 11 років!
• До цього слід додати, що середні показники тривалості життя після виходу на пенсію для російських чоловіків становлять 0,4 року, а ось для жінок ... 18,2 року! Тому віднімання з життя жінок одного року (термін служби сьогодні) на державні потреби можна розглядати як хоч в якійсь мірі компенсацію несправедливості по відношенню до чоловіків.

• А тепер про те, що жінки є нібито «слабка стать»А тепер про те, що жінки є нібито «слабка стать». Відомо, що фізична сила жінок трохи менше, ніж у чоловіків. Однак недолік сили жінки легко компенсують тренованістю і майстерністю володіння зброєю. Тренована жінка легко перемагає нетренованого чоловіка.

• Хоча жінки при однаковій вазі дещо слабше чоловіків, але зате у них є інша перевага - вони більш витривалі. Недарма рекорд світу з подолання вплав великих відстаней належить жінці. Жінки не тільки витривалішими чоловіків, але і, як показали недавні дослідження, проведені в Військово-медичної академії, вони більш стійкі до стресу.

• Сьогодні вони займаються всіма професіями і всіма спеціальностями, які раніше були і вважалися тільки чоловічими (з точки зору не тільки чоловіків, а й жінок). Вони не тільки борються на килимі, б'ються на ринзі, воюють з биками в якості матадорів (матадорок), але і піднімають важезні штанги і пересувають багатотонні автомобілі. Не дивно, що, опанувавши всіма громадянськими професіями і заняттями чоловіків, вони рушили в армію. І, як виявилося, служать не гірше за чоловіків.

Для жаданого для жінок повного зрівняння їх з чоловіками треба не тільки дати їм можливість служити в армії на контрактній основі, а й ввести (то-то зрадіють феміністки!) Службу в Збройних силах за призовом. Тим самим буде знято останній докір чоловікам в сегрегації жінок і ліквідована дискримінація за зайняття посад.

� Чи є приклад в розвинених країнах, в яких би жінки проходили військову службу? Так є. Це зроблено, наприклад, в Ізраїлі. У 1990 році, крім ізраїльських, було дозволено проходити службу в Національній гвардії нарівні з чоловіками і кіпрським жінкам. А в кінці 2009 року жінки Західної Європи домоглися дозволу служити в рядах швейцарських гвардійців, за традицією охороняють резиденцію Папи Римського у Ватикані.

• Жінки США в цьому році отримали право служити на підводних човнах. Таким чином, приклад для наших жінок вже є, залишається лише законодавчо дати їм можливість служити в армії нарівні з чоловіками. Крім зрівнювання в правах, жінки отримають і певну вигоду: вони отримують безкоштовну освіту (спеціальність). До того ж в армії, з її надлишком чоловіків їм буде легше знайти собі супутника життя (до чого вони завжди прагнуть).

АРГУМЕНТИ І ФАКТИ АРГУМЕНТИ І ФАКТИ

• Ми розуміємо, що пропозиція зрівняти в правах і обов'язках жінок з чоловіками - зробити службу в армії для жінок обов'язковою може сподобатися не всім жінкам і навіть не всім чоловікам.
• Але ж ніхто з них чомусь не протестує, коли жінки, вважаючи себе рівними чоловікам, виходять на ринги (б'ючись в тому числі з чоловіками), займаються важкою атлетикою, пауерліфтингом, служать в спецназі, працюють кореспондентка в зоні бойових дій, прагнуть перемогти чоловіків в змаганнях із занурення в океанські глибини без кисневого балона (як Анжела Бандіні, що досягла в глибинному пірнанні без акваланга 107 метрів!).

• Стаття 19 (частина 3) Конституції говорить, що чоловік і жінка «мають рівні права і свободи і рівні можливості для їх реалізації». Але у громадян Російської Федерації крім прав є і обов'язки. І якщо права у чоловіків і жінок рівні, то і обов'язки теж повинні бути рівними, зокрема в зв'язку зі службою в армії.

• До того ж стаття 19 (частина 1) говорить, що всі рівні перед законом. Якщо закон вимагає виконання служби в армії для одних людей - чоловіків, то він повинен поширюватися і на інших осіб - жінок. Таким чином, якщо жінки прагнуть отримати всі права чоловіків, то вони повинні взяти на себе і обов'язки, безпосередньо пов'язані з цими правами.

• З огляду на ці та інші тенденції в поведінці жінок, пропозиція поширити на них обов'язок нарівні з чоловіками служити в Збройних силах є цілком справедливим. Адже крім безпосередньої служби в Збройних силах молоді жінки можуть бути корисні і на альтернативну службу - виконувати цивільні обов'язки в лікарнях, хоспісах, дитячих установах і т.д.

• Крім того, так як армія сприяє швидкому дорослішання людей і підвищення їхньої свідомості, служба жінок в 1 ... 1,5 або 2 роки зробить їх більш розумними і зрілими громадянками і змусить їх серйозно ставитися до питання заміжжя і створення сім'ї.

/М.М.Богословскій, доктор біологічних наук, професор, nvo.ng.ru /

? Чи є приклад в розвинених країнах, в яких би жінки проходили військову службу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация