Жіночий клуб - Юридична консультація on-line: розірвання шлюбу (розлучення)

Відвідувачок сайту безкоштовно консультує юрист Карина Краснова, адвокат Відвідувачок сайту безкоштовно консультує юрист   Карина Краснова, адвокат   зміст:   Розірвання шлюбу   зміна прізвища   Розподіл майна   аліменти   Підкажіть будь ласка, де можна отримати інформацію про порядок оформлення розлучення в Україні

зміст:
Розірвання шлюбу
зміна прізвища
Розподіл майна
аліменти

Підкажіть будь ласка, де можна отримати інформацію про порядок оформлення розлучення в Україні. Спасибі.

Відповідь: Розірвання шлюбу може бути вироблено в органах РАЦС (при відсутності неповнолітніх дітей і суперечок між подружжям), або в судовому порядку. До суду необхідно подавати позовну заяву в 2х прим. (Підписане особисто позивачем), квитанцію про оплату державного мита, свідоцтво про шлюб (у оригіналі), копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця проживання. На особистому прийомі потрібне пред'явлення паспорта.

Хочу подати на розлучення. У шлюбі є дитина 2,5 року. Підкажіть будь ласка, акая схема оформлення документів при обопільній згоді сторін?

Відповідь: Ви можете звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу як за місцем свого проживання (так як з Вами проживає дитина), так і за місцем проживання відповідача (загальне правило підсудності). Чоловікові досить уявити в суд письмову згоду на розірвання шлюбу. Одночасно або після розірвання шлюбу Ви можете вирішити питання про стягнення аліментів.

Куди я повинна подавати на розлучення і на аліменти, якщо чоловік прописаний в іншому місті, дитина (4 роки) зареєстрований з батьком. Фактично дитина проживає зі мною. Я взяла довідки з дитячого саду і дитячої поліклініки, що дитина відвідує їх. Я думаю для доказу фактичного проживання дитини зі мною досить. Але суд на мою місцем прописки відмовив взяти документи! Що робити в даному випадку.

Відповідь: Розірвати шлюб і стягнути аліменти Ви можете як за місцем проживання чоловіка, так і за своїм місцем проживання. Це ваше право.

Я хочу розлучитися з чоловіком. Стаж 11 років. Двоє дітей. Квартира моя, але майно загальне. На яку частку він претендує?

Відповідь: 1/2 частка спільно нажитого майна. Суд має право відступити від принципу рівності часток.

Я живу в цивільному шлюбі 2 роки. Але мій цивільний чоловік ще складається офіційно в шлюбі, хоча не живе з колишньою дружиною вже 4 роки. Ми вирішили офіційно розписатися, для чого необхідно офіційно розлучитися моєму цивільному чоловіку. В даний час колишня дружина і мій гражд. чоловік живуть в різних містах, і часу для поїздок в місто, де живе колишня дружина просто немає. Чи може бути здійснений автоматичний розлучення межу ними, якщо позовну заяву подасть колишня дружина, а він не зможе з'явитися на жодне засідання суду. Чи потрібно пнредоставіть від нього каки-небудь документи, але не прийшовши до суду?

Відповідь: В цій ситуації доцільно звертатися до суду Вашому чоловікові. Це можна здійснити за допомогою пошти при грамотній підготовці документів. В іншому випадку, суд може затягнутися надовго.

Хочу подати на розлучення. Скажіть, будь ласка, які повинні бути підстави для того, щоб шлюб розірвали з першого разу, без термінів для примирення? У мене є дитина 3,5 року - чи може так статися, що чоловік відсудить у мене сина? Як я можу "захиститися" від загроз чоловіка щодо фізичної розправи і того, що він забере в мене дитину?

Відповідь: Суд має право за клопотанням другої половини надати строк для примирення. В абсолютній більшості випадків суд залишає дитини з матір'ю.

Хотіла подати на розлучення, але мені відмовили, так як дитині всього 2 місяці, чому, якщо чоловік виявився наркоманом, може можна подати на аліменти, я від нього пішла живу у батьків?

Відповідь: Закон обмежує тільки чоловіка в праві подати позов про розірвання шлюбу під час вагітності та одного року з дня народження дитини. Жінка має повне право це зробити.

Чи може чоловік зі мною розлучитися, якщо я вагітна? (Оксана, Росія)

Відповідь: Примусити Вас до розлучення він не має права в силу ст. 17 Сімейного кодексу РФ в період вагітності і протягом одного року з дня народження дитини.

Я заміжня 6 років, маю 10месячного сина. Хочу розлучитися з чоловіком. Обов'язково проходити через судове засідання, скільки часу необхідний для офіційного оформлення розлучення. Чоловік хоче зустрічає з дитиною тиждень на місяць під час своїх пріехдов з Росії. Чи можливо офіційне оформлення таких відвідувань і огранічніе візитів з боку свекрухи?

Відповідь: Розірвання шлюбу до досягнення дитиною віку 1 рік можливо виключно на вимогу дружини - чоловік не має права вимагати розлучення. Тривалість розірвання шлюбу індивідуальна - від одного місяця і вище, залежно складності розлучення і заявлених вимог. Недоцільно об'єднувати в одне провадження вимоги розірвання шлюбу, стягнення аліментів, порядку зустрічей з дитиною і т.д .: окремий розгляд цих вимог призведе до швидкого розв'язання питання про розірвання шлюбу. Бабуся має право на участь у вихованні, порядок визначить суд. Зверніться до адвоката для професійного ведення Вашої справи.

Якщо в квартирі, де ми жили з чоловіком прописаний його батько і брат ні я ні моя дитина не прописаний, у разі смерті чоловіка-наркомана, я або моя дитина має якесь право на частину житла чоловіка? У суді на консультації мені сказали що якби він стояв на обліку в наркологічному диспансері то можна було б мати шанси на розлучення, але він ніде не варто, я викликала міліцію написали протокол і все. Якщо можна будь ласка вишліть зразок заяви на розлучення і аліменти. Якщо він ніде не працює то який сенс мені подавати на аліменти, або закон щось передбачає. Я в розпачі, що робити. Допоможіть будь ласка. Заздалегідь вдячна Вам. (Ірина, Україна)

Відповідь: Ірина, Ви могли закріпити за собою і дитиною право на проживання в квартирі, подавши до чоловіка і його батька позов про визнання Вас придбали право на проживання в квартирі на підставі ст. 65 Житлового кодексу УРСР. Прописка для цього була не обов'язкова, головне вселення в якості члена семи наймача.
Однак, виїхавши звідти і не бувши між вами в квартирі більше 6-ти місяців, Ви таке право втратили. А більше ніяких прав на квартиру Ви не маєте, хіба що Ваша дочка в разі приватизації квартири на чоловіка, матиме право на спадщину на рівні з його батьками.
З приводу розлучення не все так сумно. Для розлучення не обов'язково перебування чоловіка на обліку у нарколога - зі здоровими людьми теж розлучаються. Необхідно звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу і знати місце проживання чоловіка для вручення йому повістки в суд. Одночасно можна пред'явити вимоги про стягнення аліментів на дитину, розмір яких визначить суд. Якщо чоловік виявиться нездатним платити аліменти, Ви зможете отримувати від держави допомогу на дитину в розмірі 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Або, накопичивши великий борг по аліментах, накласти стягнення на майно чоловіка, яке, можливо, на той час у нього з'явиться (частина в приватизованій квартирі, наприклад). Відповідь підготувала: адвокат Олена Патратій (Київ)

Я розлучилася більше року тому. При вступі в шлюб взяла прізвище чоловіка, а після розлучення від неї відмовилася. Однак в наслідок деяких причин особистого характеру - протягом цього року паспорт так і не змінила. що мені тепер робити, і як поступати? обкладається це штрафом? чи потрібно мені змінювати паспорт на дівоче прізвище, якщо я в недалекому майбутньому я вийду заміж і буду брати прізвище чоловіка? (Україна)

Відповідь: Якщо при розірванні шлюбу Ви взяли дошлюбне прізвище, то паспорт необхідно міняти обов'язково. Щодо розміру штрафу за несвоєчасне обмін паспорта, Ви зможете дізнатися в паспортом столі за місцем проживання.


Обговорення в форумі:
Домашнє насильство !!!!!
розлучення
другий шлюб
Як розійтися з тероризує чоловіком

Підкажіть будь ласка, акая схема оформлення документів при обопільній згоді сторін?
На яку частку він претендує?
Чи потрібно пнредоставіть від нього каки-небудь документи, але не прийшовши до суду?
Скажіть, будь ласка, які повинні бути підстави для того, щоб шлюб розірвали з першого разу, без термінів для примирення?
У мене є дитина 3,5 року - чи може так статися, що чоловік відсудить у мене сина?
Як я можу "захиститися" від загроз чоловіка щодо фізичної розправи і того, що він забере в мене дитину?
Хотіла подати на розлучення, але мені відмовили, так як дитині всього 2 місяці, чому, якщо чоловік виявився наркоманом, може можна подати на аліменти, я від нього пішла живу у батьків?
Чи може чоловік зі мною розлучитися, якщо я вагітна?
Чи можливо офіційне оформлення таких відвідувань і огранічніе візитів з боку свекрухи?
Якщо в квартирі, де ми жили з чоловіком прописаний його батько і брат ні я ні моя дитина не прописаний, у разі смерті чоловіка-наркомана, я або моя дитина має якесь право на частину житла чоловіка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация