Зіпсовані гроші. У Житомирі вилучають мічені купюри / Новини Житомира / Економіка

  1. Як розпізнати зіпсовані купюри?
У Житомирі стали з'являтися мічені купюри із зони АТО. По краях мічені гроші "зіпсовані" синьої або червоною фарбою.
Про це " журналу Житомира »Повідомляють читачі сайту.
Нагадаємо, ще влітку в разі виникнення загрози, будь то спроба пограбування банку або напад на інкасаторську машину, фінустанови Донецької і Луганської області спеціально псували купюри, щоб гроші не дісталися нападникам.
Мітки на гривнях ставилися синьою і червоною штемпельною фарбою, йодом, зеленкою. Могли пошкоджувати і механічно: просвердлювати, розрізати навпіл. І ось такі підозрілі купюри "спливли" і в Житомирській області.
- У день ми виявляємо по дві-три мічені купюри, - розповіла головний експерт відділу грошового обігу та касових операцій обласного управління НБУ Олена Капусткіна. - Найбільше серед них "двадцяток", рідше трапляються купюри побільше.
Копія листа НБУ "Про банкноти, навмисно пошкоджені спеціальним розчином або іншим способом" від 19 січня 2015.

"ВРАХОВУЮЧИ ситуацiя, что склалось на сходi України ... банк у разi неможлівостi вивезення готiвкі та iнших цiнностей на пiдставi Розпорядження Нацiональна банку України пошкоджує готiвку розчин, что фарбують чи склеюють, штампом« Неплатiжна »або обрiзанням / обпалюванням 50% вiд Загальної площi або в Iнший спосiб, что забезпечен Втрата платiжніх ознака копійчаних знакiв. З Огляду на чісленнi випадки нападiв, пограбування та захоплень банкiв на територiї, яка НЕ контролюється по-русски властью, Iснує велика ймовiрнiсть потрапляння в обiг банкнот гривень, навмісно пошкодженіх банками. У разi Виникнення у пiдпріємств (пiдпріємцiв) сумнiву относительно справжностi та платiжностi банкнот гривень, у тому числi Стосовно навмісного їх пошкодження банками спецiально розчин або в Iнший спосiб, пiдпріємства (пiдпріємці) НЕ повиннi прійматі їх у Сплату за товари (роботи, послуги) ".

Як розпізнати зіпсовані купюри?


- Гроші "псувалися" тільки в пачках. Зверху на них виливали фарбу, або ж йод або зеленку. Рідше - соняшникова олія, - говорить головний експерт відділу грошового обігу та касових операцій Управління НБУ Олена Капусткіна. - Псування обов'язково проходила по торцях банкноти. Бути пильними варто, якщо по краях банкноти є плями синього, червоного, коричневого або зеленого кольору.
Бруд, напис "Тут був Вася" на грошах до небезпечних купюрам не належать, і в супермаркетах їх приймати повинні без розмов.

Що робити якщо виявили мічені гроші?


Житомирянам, яким попалися такі зіпсовані гроші, можна тільки поспівчувати - на нормальні купюри їх вже не обміняють. Банк може їх тільки вилучити.
"Зіпсовані спеціальним чином гроші обміну не підлягають", - говорять в Нацбанку і закликають житомирян бути уважними і не приймати такі банкноти, а в разі виявлення, відразу здавати їх в відділення НБУ.
Мічені гроші віддають на дослідження, а власнику видають документ про вилучення купюри. Якщо експертиза показує, що вони були зіпсовані на окупованих територіях і згодом вкрадені терористами зі сховищ, банкноти знищуються, власнику гроші не відшкодовують і компенсацію не видають.
Але якщо у вас виявилися гроші, заляпані, наприклад, зеленкою, то варто звернутися в територіальне управління НБУ або в комерційний банк, який передасть ці купюри в НБУ для дослідження. Якщо під час дослідження (безкоштовного) виявиться, що пошкодження не є навмисним, а купюра - справжня, вам її замінять на звичайну.

Навмисні пошкодження банкоматів


Втім, навмисно пошкоджені гроші можуть бути не тільки із зони АТО.
"Бувають навмисні пошкодження, які наступають при втручанні в роботу банкоматів або при несанкціонованому доступі до сейфів, - говорить прес-секретар" Кредобанку "Віктор Гальчинський. - Деякі банкомати і сейфи обладнані такими пристроями, які при несанкціонованому проникненні заливають наявні у них гроші спеціальною фарбою темно-синього (фіолетового) кольору, яку неможливо змити.
Якщо спрацьовує така установка, фарба заливає 70-80% купюр банкомату, і така банкнота є неплатіжної. Хімічний склад цієї фарби унікальний - при експертизі можна визначити, в якому банку або навіть банкоматі спрацювала така установка.


Увага, в Житомирі з'явилися мічені гривні із зони АТО

Корисні оголошення:

Гарячі новини

Як розпізнати зіпсовані купюри?
Як розпізнати зіпсовані купюри?
Що робити якщо виявили мічені гроші?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация