Зірка Велеса - слов'янський релігійний символ бога Велеса

Photo-1LІз моносімволов в слов'янство можна вибудувати свастіческую символ - «зірку» імені того чи іншого бога. Вона в слов'янської символіці вибудовується таким чином: символ бога дублюється в матриці (ніздрюватому поле) кола або в матриці квадрата таке число раз, яке відповідає особистим числу цього бога. Бикові-Велесу відповідає число «6». Тому в круговому варіанті отримаємо наступну зірку - зірку Велеса . У грецькій традиції цей символ носить назву «пентакль», який також називався «печаткою Соломона». Однак ще раніше - «знаком Вішну».

Однак ще раніше - «знаком Вішну»

Мал. Російська пуговіца- «гирька». Давня Русь (9 - 14 ст.). Олов'яниста бронза. Дмитровський район Московської області. Декоративний узор на півкулі гудзики - «Зірка Велеса» [з власних фондів Музею Стародавньої Цивілізації Академії фундаментальних наук; експонат - Е-Р + 09-00021 ].

Декоративний узор на півкулі гудзики - «Зірка Велеса» [з власних фондів Музею Стародавньої Цивілізації Академії фундаментальних наук;  експонат -   Е-Р + 09-00021   ]

Мал. Слов'янський символ «Зірка Велеса» зображений на шапці Мономаха (13 в., Росія) - символі вінчання російських царів на владу. Символізм шапки: «Зірка Велеса» означає владу над Небом ( «Хрест Дия»), над Землею і Народженням ( «Бджола-Макошь»), над Водами і Смертю ( «Мара»).

Незважаючи на те, що Велес - споконвічно слов'янський бог, а символ Велеса - споконвічно слов'янський символ, цей символ, як, втім, і всі слов'янські релігійні догмати і інші символи, прибрали до рук і сучасний каббалістичний окультизм, і іудохрістіанское вчення в цілому. У цих останніх Зірка Велеса називається «Дауда», «Маген-Давид», «гексаграма» і ін.

Історично цей символ не належить до іудейської релігії і не є символом, як-небудь усвідомленим т.зв. єврейським народом, просто запозичувати його. Зовсім недавно. Ось що про це пише Єврейська енциклопедія: «Гексаграмма відома починаючи з бронзового століття (кінець 4 - початок 1 тис. До н. Е.), Коли вона використовувалася в декоративних і магічних цілях у багатьох народів, настільки віддалених один від одного, як, наприклад, народи Месопотамії і кельти Британії. Гексаграмма зустрічається на різних предметах вжитку, зокрема на світильниках і печатках. Найдавніше відоме зображення такого роду - виявлена ​​в Сидоні друк 7 ст. до н.е.". У цей період Зірка Велеса для євреїв «по всій очевидності, ще не несе особливого сенсу. «Немає підстави вважати, що і в цей період гексаграма володіла будь-яким іншим значенням, крім декоративного (так, гексаграма виявлена ​​в мозаїчній підлозі будинку римлянина, розкопаного в Ейн-Я'ел біля Єрусалима). В якості декоративного елемента гексаграма набула широкого поширення в середні століття в мусульманських і християнських країнах. Вона зустрічається в синагогах пізнього середньовіччя, по всій видимості, будучи запозичена з церковної архітектури і не служачи специфічним єврейським символом ».

Мал. Слов'янський символ «Зірка Велеса» зображений на кераміці зрубної культури (2-е тис. До н.е., степ - лісостеп Росії), Покровське, Артемівськ [1909 році, стр. 35].

У наступну історичну епоху «гексаграмма, поряд з пентаграммой (п'ятикутною зіркою), була широко поширена серед євреїв і неєвреїв. Так, орнамент на фризі синагоги в Кфар-Нахум (Капернаум) 2 - 3 ст. н.е. складається з чергуються гексаграмм і свастик ».

На «службу іудаїзму» цей слов'янський символ надійшов з традиційно слов'янських (арійських) країн персидської регіону. Причому добули цей «трофей» для євреїв їх брати неслов'яни (Неарії) кочівники монголоїди-Негроїди араби, забезпечивши його назвою «друк Соломона»: «в арабських країнах гексаграмма широко використовувалася поряд з іншими геометричними орнаментальними елементами і була відома як друк Соломона - назва, запозичене багатьма єврейськими громадами ».

Це свідоцтво цікаво ще й тим, що знову виявляє шлях іудохрістіанскіх запозичень - з слов'яно-арійського ведизму, з долини Інду: «друк Соломона - символічний подвійний трикутник; в Індії іменується печаткою Вішну і широко поширена ».

Назва Зірки Велеса як «друк Соломона» відбувається з наступного: трикутник, спрямований вершиною вгору, є символом бога Дия, який уособлює чоловіче начало і є символом сонця. Звідси перша частина назви друку «сол». Трикутник, спрямований вершиною вниз, є символом Мари, богині смерті, - традиційний слов'янський символ Місяця. Місяць ще в англійському (варіант слов'янського / індоєвропейського) позначається словом «moon».

Назва Зірки Велеса «Друк Соломона» «пов'язує гексаграми з ранньохристиянської, можливо - іудеохрістіанской магією, як, наприклад, в грецькому трактаті« Заповіт Соломона ». Невідомо, коли її почали гравірувати замість традиційного імені Бога на так званій друку або персні Соломона, яке згадується в Талмуді ».

Photo-2LНачіная з 13 в. гексаграмма зустрічається в якості орнаментального елемента в манускриптах Біблії в Німеччині та Іспанії. «Друк Соломона» була широко поширена в арабській (див. Склад населення тощо. Персії, тому, точніше - арійської; кочівники не мали магією - авт.) Магії, однак серед євреїв таке використання обмежувалося поодинокими випадками ».

Аж до початку 18 ст. «Щит Давида» і «друк Соломона» служили назвою гексаграми, причому перша назва поступово поширювалося. Однак у всіх цих випадках Маген-Давид не виступав як універсальний єврейський символ ... в 1354 р, коли Карл IV дарував єврейській громаді Праги привілей мати власний прапор. А в 1822 р сімейство Ротшильдів, отримавши дворянський титул від австрійського імператора, включило Маген-Давид до свого фамільний герб. З 1840 М. Г. Гейне почав ставити Маген-Давид замість підпису під своїми статтями в «Аугсбургер алгемайне цайтунг.

Використовував цей символ і А. Гітлер, ідеалом якого був прусський король з династії Гогенцоллернів, гросмейстер прусського масонства Фрідріх II - його портрет до самого кінця висів у кабінеті фюрера. На особливо відповідальних виступах Гітлер робив ритуальний жест Великого магістра масонів - руки під прямим кутом схрещені на грудях. Він відповідає рунічного знаку «лак», що означає «подвійний сокиру» (грец. Labrys) - символ влади. Цей знак є варіантом таємного Ключа - знака Риб, що представляє завершеність циклу і своєрідну прірву між старим і новим, між нескінченністю і нескінченністю. Нагадаємо, іудохрістіанская ера (початок н.е. - 2002 р н.е.) - астрологічна ера Риб. Тому головний знак іудохрістіанства має той же вигляд і називається «Labarum».

Головний теоретик расизму Альфред Розенберг бачив в масонстві «продукт благородного руху» і прагнув «підібрати цінності масонства і поставити їх на службу власної ідеології». Англійська містик Девід Майкл Бантінг стверджував, що «Адольф Гітлер розглядається як уособлення Калки -« злий »інкарнації бога Вішну». Нагадаємо, символом Вішну є «печать Вішну / Соломона» (Зірка Велеса), шостий аватарой Вішну був Рама з сокирою (символічне складання рук Гітлером). Рама - Сонце в Наві (мертве). Ім'я Рами - Рамача? Ндра - «Рама місяць» символізм знака Зодіаку Телець - «Ра» - коло, «Ма» - місяць рогами вгору, розташований над колом (див. книгу Ра ).

Таким же Тельцем, ставлеником іудеїв, пронизаних кабалістикою, був В. Ленін (22.04), який вчинив в 1917 році фашистський переворот в Російській імперії. Він зробив новими символами підкореної Русі п'ятикутну зірку - друк Соломона (Щит сина Давида) і червоний прапор - прапор царя Давида.

Ще в символізмі Зірку Велеса називають «Дуада», вказуючи цим на - поділ єдиного на протилежності. Незважаючи на те, що Зірка Велеса будується шляхом шестиразового мультиплицирования знака Велеса, усматривание в ній двох пересічних трикутників, що символізують боротьбу протилежних начал, можливо. Міфологічна основа знака така: спочатку бог Велес був народжений як один із слов'янських богів - тобто його символ вийшов саме мультиплицирования. Однак після вигнання Велеса з слов'янського світу, цей бог знайшов собі нове місце притулку - на кордоні Яви і Нави. Це саме ті два начала - Дійсність - чоловіче (трикутник вершиною вгору, символ Дия) і нав - жіноче (трикутник вершиною вниз, символ Мари), - які по всій своїй природі протилежні.

Тому в більш пізній теорії піфагорейської дуади були дані такі символічні характеристики: дух, зло, морок, нерівність, нестабільність, рухливість, зухвалість, сміливість, суперечка, матерія, несхожість, поділ, дефект, безформність, невизначеність, гармонія, терпимість, корінь, підніжжя гори, джерело ідей, думка, помилка, змінність, боязкість, імпульс, смерть, рух, породження, довгота, приріст, складання, союз, нещастя, значимість, одруження, душа, наука.

Такий розкид думок піфагорійців про одному знакові пояснюється їх незнанням справжньої сутності символізм цього знака. Комбінації з двох трикутників в чисто математичному (пифагорейском) розрізі напрошуються всілякі. Вони і дають такий набір тлумачень. Однак як різні комбінації одних і тих же букв дають різні слова, так і різні комбінації «одних і ті ж двох трикутників» дають різні символи. Дуада у вигляді гексаграми - це Зірка Велеса. Дуада у вигляді двох трикутників, що змикаються вершинами в вертикальному положенні, - це «Змичка», символ початку-злягання чоловічого і жіночого начал: лише двоє - чоловік і жінка - представляють гармонійної людини. Тому двійка вважається символом статевих відносин, а у євреїв Зірка Велеса вважається символом шлюбного союзу Ягве з народом Ізраїлем. Громада в цілому виявляється перед особою Ягве його «дружиною» (наприклад, Єр. 1, 2, 3, 1 - 20; Єз. 16, 3 - 63) - поклоніння іншим богам постійно позначається у пророків як порушення шлюбної вірності. Мотив священного шлюбу в іудейської міфології отримує вертикальну структуру - бог - люди. Дуада у вигляді розділеного круга - Інь і Ян.

Халдейські мудреці називали її «святая святих Богом живиться науки». Дуади називали зухвалістю, оскільки вона з'явилася отделившимся від початкової божественної монади, тому в дуалістичних світоглядних традиціях її класифікували як протівостоятеля. З дуади пов'язувалося виникнення первинного зла (пор. До ізраїлю - весь світ був слов'янський, і релігія була одна; за заклики до повалення слов'янства стратили ураженого спориньyoй Сократа). Її уособлював злісний демон, що відокремився від Бога і приніс людям помилковий вогонь. Саме Велес відокремився від Бога - божого племені - і став протистояти Богу під новим міфологічним псевдоіменем Ізраїль (борець з богом).

З іншого боку Велес-Господь приніс і так званим євреям, і християнам дійсно помилковий вогонь, змусивши іудеїв вірити в нього, єдиного для них, бога, але рядового і зовсім не Єдиного Бога в цілому - тобто не дав їм істинного божественного знання. Звідси і утворилася в іудействі відразу ж армія противників Господа - сатана, диявол і т.д.

Тому дуада ще символізує невігластво, являє собою відділення мудрості від монади (єдиного) - відділення Велеса від Бога Єдиного Рода. Але також дуада є матір'ю Логосу - як Ягве-Яга матір'ю Ісуса-Логосу.

Підійшовши все-таки досить близько до розуміння сутності знака Зірки Велеса, піфагорійці сформували негативний до нього відношення. За їх вченням, дуада є протистоїть абсолюту (Єдиний Бог Рід, слов'янство) Безодня або Велика Порожнеча (Ізраїль), тому вона символ ілюзорності. Ілюзорності, що полягає в боротьбі нібито «монотеистического» іудохрістіанского Ізраїль, наповненого нескінченним многобожескім пантеоном святих, демонів, пророків і т.п., з нібито «політеїстичної» слов'янської раси, наповненою Єдиним Богом Родом.

Тому дуада висловлює низ (Нав навпаки Яви; Чи не навпаки Слова; Чорне напроти Білого) в трансцендентному змісті, а також являє собою символ діалектики (Зенон) - боротьбу протилежностей. Тому двійка трикутників, розташованих Зіркою Велеса, символізує також безбожництво і невіра. У астрологічної перспективі їй відповідає рогата місяць - символ Мари-смерті. Тому двійка - перший парне число - символізує смерть (ізраїль, що повстав проти Бога Єдиного). Обрядовим виразом такого подання є парне число жертв або квітів, принесених на могилу. Психічної характеристикою дуади є лукавість.

Речовим атрибутом дуади у перських шахів були дзеркала. У них і перейняв Олександр Македонський метод боротьби з василіском-Велесом - йому треба показати дзеркало. Звідси традиція нічого не робити двічі, а якщо все ж це трапляється, то необхідно відвести порчу на будь-якої відображає предмет. Звідси походить слов'янський звичай подивитися в дзеркало при поверненні додому.

Стаття з книги А.А. Тюняева « Історія виникнення світової цивілізації ». - М., 2006 - 2007.

Літературу см. За посиланням - http://www.organizmica.org/archive/307/rpl.shtml .

Дата публікації: 25.01.2007 19:04:24

Ім'я Рами - Рамача?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация