Зірки Голлівуду проти Білого дому

Найскладніша для обдурення частина американської еліти - зірки кінематографа. В даний час вони забезпечені, незалежні і не бояться висловлювати свою думку. Голлівуд привітав перший термін Барака Обами практично в єдиному пориві. Але вже через три-чотири роки більшість кіноідоли перейшли в інший табір ...

Але вже через три-чотири роки більшість кіноідоли перейшли в інший табір

Варто зазначити, що влада США похмуро ненавиділи акторсько-режисерську братію з моменту появи «найважливішого з мистецтв». Перші списки «ворогів народу» в кінематографічної галузі становив ще в 20-х роках перший директор ФБР Едгар Гувер. Після початку «Холодної війни» один з конгресменів назвав Голлівуд «штаб-квартирою більшовиків і головним осередком підривної діяльності в Сполучених Штатах». Це стало сигналом до формування, так званого, «чорного списку». У 1947 році десять акторів були звільнені за наполяганням Конгресу, понад тридцять відбулися зниженням зарплат. Далі список регулярно поповнювався. Серед знаменитостей, які зазнали гонінь - Хемфрі Богарт, Чарлі Чаплін, Кетрін Хепберн, Кірк Дуглас і багато інших.

Через якийсь час американські політики зметикували, що використовувати зірок у виборчих кампаніях або в просуванні непопулярних рішень набагато логічніше і вигідніше. Так, між істеблішментом і Голлівудом встановилося щось на зразок розподілу ролей, де все було розписано: що говорити і коли йти в касу.

У 1999 році президент Творчої коаліції Вільям Болдуін, відповідаючи на питання про можливі репресії проти акторів, котрі не приховують свої політичні переконання, говорив: «Я просто не можу зізнатися, як багато зірок підійшли до мене і сказали:« Біллі, я радий виписати вам чек , але мій агент або мій адвокат каже, що я не повинен виступати на сцені і представляти вашу організацію - це може поставити під загрозу мою кар'єру У 1999 році президент Творчої коаліції Вільям Болдуін, відповідаючи на питання про можливі репресії проти акторів, котрі не приховують свої політичні переконання, говорив: «Я просто не можу зізнатися, як багато зірок підійшли до мене і сказали:« Біллі, я радий виписати вам чек , але мій агент або мій адвокат каже, що я не повинен виступати на сцені і представляти вашу організацію - це може поставити під загрозу мою кар'єру! »

Вся друга половина минулого століття - час, коли зірки Голлівуду, незважаючи на нечувані гонорари, залишалися лише живими цільовими коштами в іграх великих політиків. На рубежі століть картина змінилася. Розвиток неурядових міжнародних зв'язків, внаслідок поширення інтернету, перетворило кінозірок в справжніх «володарів умів», «послів доброї волі», «громадян планети Земля».

Дивним чином, але момент, коли Голлівуд «підняв голову», збігся з правлінням Джорджа Буша-молодшого. Цей техаський ковбой своїй печерній агресивністю швидко викликав ненависть всього світу щодо США. Невеликий приклад: в 2004 році, будучи маловідомим виконавцем, південнокорейський репер Псай (автор минулорічного хіта «Гангнам Стайл») присвятив Бушу свою композицію «Дорогі американці», в якій прямим текстом закликав «знищити довбали янкі, які віддали наказ вбивати іракських дітей».

Креативний клас США жахався, бачачи стрімку девальвацію великих американських цінностей, і всіляко намагався підкреслити свою опозиційність Білому Дому, а разом з тим і своє єднання з рештою людства. Скажімо, в тому ж 2004 році на врученні «Оскара» режисер Майкл Мур заявив прямо з головної голлівудської трибуни: «Соромтесь, пан Буш! Ви фіктивний президент, оговтується людей на війну під фіктивними приводами ». У 2006 році Джордж Клуні, протестуючи проти війни в Іраку і Афганістані, спеціально до церемонії відростив моджахедская бороду. У свою чергу, Шон Пенн закидав Буша гнівними відкритими листами в Washington Post.

Апофеозом протистояння стали дві найпотужніші кінострічки Мела Гібсона - «Страсті Христові» (2004) і «Апокаліпсис» (2006), що містять вбивчу алегорію американського колоніалізму, нашіптування сателітів Вашингтона і визвольної боротьби підкорених, але не зламані народів Апофеозом протистояння стали дві найпотужніші кінострічки Мела Гібсона - «Страсті Христові» (2004) і «Апокаліпсис» (2006), що містять вбивчу алегорію американського колоніалізму, нашіптування сателітів Вашингтона і визвольної боротьби підкорених, але не зламані народів. В інтерв'ю Time Magazine Гібсон відкрито порівняв Буша і його поплічників з корумпованими вождями древніх майя.

Зрозуміло, поява на горизонті Барака Обами згуртувало зірок. У 2008 році його буквально «поставили на щит» і відправили до Білого Дому виправляти огріхи попередника. Однак через чотири роки більшість з тих же самих зірок відмовили йому в підтримці.

Актор і фронтмен KISS Джин Сіммонс звинуватив Обаму в економічній неспроможності. Зі словами «Америка - це бізнес-проект, а значить повинна управлятися бізнесменом», - в грудні минулого року він підтримав Мітта Ромні.

Засновник імперії Playboy Х'ю Хефнер вважає, що повільність Обами з виходом військ з Афганістану та Іраку призвела до проблем часів в'єтнамської війни. «Маючи благі наміри, ми отримуємо у відповідь все більше ворогів», - нарікає Хеф.

Старий актор Гаррі Белафонте стверджує, що в 2008 році Обама переміг «в надзвичайно драматичних обставинах і у нього була прекрасна можливість зробити більше, ніж інші президенти, але він все зіпсував».

Режисер Спайк Лі впевнений, що Обама винен у глобальній екологічній катастрофі, що сталася слідом за катастрофою нафтової платформи British Petroleum в Мексиканській затоці Режисер Спайк Лі впевнений, що Обама винен у глобальній екологічній катастрофі, що сталася слідом за катастрофою нафтової платформи British Petroleum в Мексиканській затоці. Цієї ж позиції дотримуються відомий комік і господар HBO Білл Махер і легенда Голлівуду Роберт Редфорта.

«Я підтримував Обаму, оскільки він говорив, що ми повинні захищати чисте повітря, воду і землю. Але мало говорити правильні речі, якщо при цьому діяти навпаки. А президент своїм першим рішенням після виборів підтримав один з найбрудніших енергетичних проектів - трубопровід Keystone XL ... Як і багато інших, я починаю шукати відповіді на запитання, чого варті обіцянки цієї людини? », - пише Роберт Редфорд в Huffington Post.

В останні рік-два десятки американських кінозірок публічно розгромили ті чи інші рішення Обами. Серед відкритих противників президента сьогодні числяться, як республіканці, так і демократи: Клінт Іствуд, Чак Норріс, Джон Войт, Брюс Вілліс, Сільвестр Сталлоне, Барбара Стрейзанд, Анджеліна Джолі, Майкл Мур, Роберт Дюваль, Мел Гібсон, Дональд Трамп, Джессіка Сімпсон, Денніс Хоппер, Стівен Болдуін, Ліндсі Лохан ... «Пригоди зовнішньої політики Обами є втіленням некомпетентності. Президент Обама - найгірший президент в історії країни », - обурюється Енді Гарсія.

Днями Барак Обама зізнався, що в молодості був «жертвою расового профілювання, а іноді, проходячи повз автомобілів, чув звук закриваються замків на дверях». Прозоро натякаючи на агресивну політику США, актор Джеймс Вудс уїдливо відповів у своєму твіттері: «Єдина причина, чому зараз люди замикають двері автомобіля, коли повз проходить Обама - боязнь того, що він йде стягувати з них податки смерті».

Але зірки шоу-бізнесу протестують не тільки проти руйнівної зовнішньої політики США. Більшість стурбовані швидше внутрішніми ранами Америки - узаконеної наркоманією, боротьбою національних діаспор за вплив, поліцейським свавіллям, техногенними катастрофами ... В червні близько п'ятдесяти кінодів об'єдналися в новому відеокліпі проти збройного насильства, що захлеснула країну. Бейонсе, Селена Гомес, Дженніфер Еністон, Мішель Вільямс, Різ Уізерспун, Дженніфер Гарнер, Гвінет Пелтроу і Кемерон Діаз зажадали від Білого Дому заборонити вільний продаж зброї.

Метт Деймон - можливо, найбільший сюрприз в нинішній команді супротивників Обами Метт Деймон - можливо, найбільший сюрприз в нинішній команді супротивників Обами. Оскароносний сценарист був головним фандрайзером демократичної партії під час президентської кампанії 2008 року. Пояснюючи своє розчарування в Обамі, він підкреслив його бездіяльність у ліквідації наслідків «задушливій ери Буша». «Дуже багато дій Адміністрації викликають у мене питання, - говорить Деймон. - Але використання безпілотників, телефонні прослушки, інтернет-моніторинг - це вже за межею. Джиммі Картер сказав, що ми відтепер не живемо в демократичному суспільстві. Варто задуматися, коли екс-президент говорить таке ».

Дійсно, викриття Едварда Сноудена стали останньою краплею для багатьох кінозірок. «Ми досягли морального дна і поступово перетворюємося на країну третього світу», - впевнений актор Кевін Сорбо.

«Я натхнений, бачачи, що Голлівуд починає критикувати Білий Дім з усіх боків. Навіть зірки, які вважають себе демократами, сприймають тотальне стеження Агентства національної безпеки, як зрада, адже президент обіцяв їм більше прозорості і менше втручання в приватне життя, а вийшло все рівно навпаки », - резюмує журналіст FOX News Томас Мойер.

Днями актор Джон Кьюсак закликав Обаму «стати наступним Ніксоном» і добровільно піти у відставку. Подібний сценарій зовсім не виглядає фантастичним. Те, що об'єднавшись кіноідоли в стані продавити доленосні рішення в США ми переконалися на прикладі перемоги того ж Обами в 2008 році. Справді, говорячи недавно про відносну важливість Вашингтона і Голлівуду в суспільній свідомості, сенатор-демократ Арлен Спектор зауважив: «Коли Голлівуд говорить, світ уважно слухає. Коли говорить Вашингтон, світ дрімає, солодко сопучи »...

джерело: http://ru.fbii.org/analytics/570.html

Як і багато інших, я починаю шукати відповіді на запитання, чого варті обіцянки цієї людини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация