Зірки російської еміграції | Записи в рубриці Зірки російської еміграції | Музична вітальня Дмитра Шварца: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

П'ятниця, 05 Жовтня 2018 р 16:47 + До цитатника

Надія Плевіцая, пройшла шлях від простої сільської дівчинки до улюбленої співачки імператора і трагічно завершила його в еміграції ...


Спогади про своє життя співачка написала в еміграції. Думаю, не стільки написала, скільки надиктувала стенографістці або літературному секретарю - з письмовою мовою у Надії Василівни було до кінця життя не блискуче. Але запис вийшла вдалою - зі збереженням живої і образної селянської мови, з фіксуванням безлічі вражень і побутових подробиць і навіть з цікавим сюжетом, гідним жіночих романів. Спочатку вони були видані в Берліні: в 1925 році "Дежкін карагод" з передмовою А. Ремізова і в 1930 - продовження "З піснею по життю". Тираж був невеликий, розрахований на російське емігрантське співтовариство.

Тираж був невеликий, розрахований на російське емігрантське співтовариство

Понеділок, 01 Жовтня 2018 р 9:10 + До цитатника

Той, хто вмикає телевізор на новорічні свята, не міг не

бачити цього стрункого пана зі скрипкою в руках,

невимушено керуючого симфонічним оркестром.

Незважаючи на його скромний вигляд, він справжній монстр музичної індустрії, що діє під вивіскою "класична музика".

Рьyo - власник тринадцяти компаній (в тому числі, продюсерських контор і звукозаписних студій), двох особистих літаків (на одному з них він переміщається зі своїм оркестром по світу), а його доходи такі, що будь-яка рок зірка позеленіє від заздрості. У минулому році він заробив майже $ 48 мільйонів, але бувало і набагато більше. Читати далі

Субота, 03 Марта 2018 р 20:56 + До цитатника

На жаль про латиською виконавця Яніс Арі ми не змогли знайти будь-якої інформації і навіть його фотографії ....
Проте, хочеться надати Вам, шановні відвідувачі Шансон - Порталу, можливість послухати кілька дуже відомих пісень, в його виконанні. Записи з патефонних пластинок 1930-х р.р.

Яніс Арі - Чубчик

Вівторок, 09 Января 2018 р 6:37 + До цитатника

Петро Лещенко: Чому король російського романсу і власник ресторацій закінчив життя в румунській тюрмі


Життєвий шлях радянського співака і танцюриста Петра Лещенко виявився яскравим, насиченим, але не занадто довгим. Скуповуючи доля відміряла йому всього 56 років, значна частина з яких припала на обидві світові війни і важкі повоєнні роки. Незважаючи на це, Петру Лещенко вдалося прославитися багатим творчим доробком і безліччю легенд про себе.



У липні 1954 року в тюремній лікарні міста Тиргу-Окна помер чоловік. Шанувальники творчості Петра Лещенко навряд чи б дізналися в цьому побитому, виснаженому тортурами і голодом людині свого кумира, якому аплодувала Європі за неповторне виконання пісень «Чорні очі», «Моя Марусечка», «Чубчик кучерявий» та інших.




Точне місце, де похований «сладкоголосий соловей», до цих пір невідомо. Так само ніхто не знає напевно, від чого помер популярний виконавець довоєнного часу: від відкрилася виразки шлунка, отруєння або побоїв. Разом з Петром Костянтиновичем пішли в небуття і інші таємниці. Читати далі

Вівторок, 27 Июня 2017 р 19:59 + До цитатника

Костянтин Сокольський, популярний естрадний виконавець 30-50-х рр., Артист театрів драми і оперети. Його справжнє ім'я - Костянтин Тарасович Кудрявцев.

Народився Костя в Санкт-Петербурзі, куди його батько, Тарас Якимович, з Латвії приїхав на заробітки Народився Костя в Санкт-Петербурзі, куди його батько, Тарас Якимович, з Латвії приїхав на заробітки. Тут він одружився, тут народилися і все п'ятеро синів сім'ї. Ось якими зворушливими спогадами про своє дитинство ділиться співак: "Вся наша квартира для нас була розділена на ділянки, які ми щодня вранці повинні були обтерти мокрою ганчіркою, незалежно від віку, - згадував співак. - По четвергах ми сідали за стіл і кожен штопав свої панчохи, і прати їх також кожен повинен був сам. Один раз в два місяці ходили в кінематограф. Вірніше, їздили на візнику - тато спеціально замовляв візника. Цей день завжди чекали з нетерпінням. Подивитися на коміка Глупишкіна, який, обертаючись на трапеції і, втрачав свої штани, або веселу комедію за участю Макса Ліндера. Але одного разу сталося те, що залишило в мені слід на все життя. Було мені тоді років чотири-п'ять. Я перший вибіг на вулицю, піднявся на візника, розсівся на сидінні чин -чінарем. Виходить тато, тримаючи під руку маму. Побачивши мене сидить на візнику, тато подивився своїм суворим поглядом, поманив пальцем. Я в подиві встав. «Костя залишиться вдома!» Я був ошелешений. Як - вдома? Чи не поїхати в кінематограф? Не може бути! Чому? Але не послухатися не можна, адже так тато сказав. Швидко зійшов з візника, а вони сіли і поїхали. Стоячи на панелі, довго не міг зрозуміти, чому я міг викликати гнів батька, але потім здогадався. Мама ще не сіла, а я сиджу розвалившись ... "Цей випадок назавжди залишився в пам'яті співака.
Навіть увійшовши в похилий вік він завжди піднімався в громадському транспорті, щоб поступитися місцем жінкам.
Після революції сім'я повернулася на батьківщину батька - в Лудзенський край.

Після революції сім'я повернулася на батьківщину батька - в Лудзенський край

П'ятниця, 02 Июня 2017 р 5:56 + До цитатника


Легенда російського зарубіжжя. Актриса, співачка, виконавиця російських і циганських пісень, романсів. Дочка білогвардійського офіцера і в минулому оперної співачки народилася в Шарлоттенбурге - західній частині Берліна, куди її батьки перебралися незабаром після жовтневого перевороту 1917 року. До цього вся родина проживала в Петербурзі на Васильєвському острові.


Тетяна виховувалася в кращих традиціях російської культури: в їх берлінському будинку говорили тільки по-російськи, звучали патефонні пластинки з голосами Шаляпіна, Плевицкая та інших видатних виконавців тієї епохі.Татьяна Іванова грала на сценах багатьох театрів Європи, але особливу славу і вдячність своїх шанувальників вона знайшла перш за все, як "Перша леді мюзиклу", титулу, який вона носила до кінця своїх днів. У своїй знаменитій головній ролі в мюзиклі "Хелло, Доллі!", Вона вийшла на сцену понад 400 разів. Провівши кілька років у Австралії, нею були зіграні безліч ролей в мюзиклах, а також ролі класичного репертуару. Пізніше, повернувшись до Німеччини і володіючи чудовим англійським, вона з легкістю продовжила кар'єру, як актриса і співачка в жанрі оперети і мюзиклу, але вже часто мовою оригіналу. Читати далі

Субота, 13 Мая 2017 р 16:26 + До цитатника

Дорогі друзі! Шансон - Портал представляє, з люб'язного дозволу автора, главу з книги Максима Кравчинського

«Музичні диверсанти».


царський улюбленець


Сьогодні ім'я Юрія Спиридоновича Морфессі пам'ятають не всі. Між тим до еміграції співак по праву займав положення одного з естрадних прем'єрів, якого шанувальники і журналісти називали не інакше, як «Баян російської пісні» або «Князь пісні циганської».


Морфессі походив з родини греків, що ближче до кінця дев'ятнадцятого століття перебралися до Одеси. З восьми років Юра співав у церковному хорі і дуже швидко зрозумів, що бажає в житті тільки одного - вийти на професійну сцену.


Сказано - зроблено: у 1910-і ім'я співака Морфессі стає широко відомим по всій Росії. Він живе в Петербурзі, в шикарній квартирі щойно збудованого будинку №67 по Каменноостровскому проспекту, де йому прислуговує особистий камердинер - ліліпут, з яким Морфессі, забави заради, любить прогулятися по Невському в однаковому одязі. Співак володіє рестораном «Куточок» на Італійській, середній рахунок в якому перевищує річну зарплату робітника. Морфессі вхожий в кола вищої знаті і мільйонерів, а низка його романів невпинно привертає увагу газетярів.

Субота, 28 Января 2017 р 11:27 + До цитатника

Субота, 28 Января 2017 р 11:27   + До цитатника

Зберегла свою легендарну красу до глибокої старості, вона говорила: «Тепер мені 95 років, і я вирішила більше не моднічать. Адже кругом такі провінціали! »..

Серед російських красунь в період між двома світовими війнами особливе місце займає леді Абді, ставна блондинка з яскраво-блакитними очима, яка була одним із символів краси і елегантності модного Парижа.

Серед російських красунь в період між двома світовими війнами особливе місце займає леді Абді, ставна блондинка з яскраво-блакитними очима, яка була одним із символів краси і елегантності модного Парижа

Ія Григорівна Ге народилася в Слов'янську 8 серпня 1903 року в родині відомого актора Імператорського Олександрійського театру Григорія Григоровича Ге і драматичної актриси Новікової. Рід Ге французького походження дав Росії знаменитого художника Миколи Миколайовича Ге. Прапрадід Ії був французом, який втік до Росії під час французької революції. Читати далі

Вівторок, 31 Мая 2016 р 19:37 + До цитатника


У смоленському музеї Сергія Коненкова у скульптурного портрета зірки російської естради початку XX століття Надії Плевицкая розговорилися з доглядачкою залу. Згадали про бурхливе життя і трагічної смерті Плевицкая, до сих пір овіяній таємницею.
Російська співачка, виконавиця народних пісень Надія Василівна Плевицкая, уроджена Віннікова (1884-1940), блищала на підмостках Росії, Європи, Америки. У своєму житті вона побувала і послушкою в монастирі, і танцівницею, актрисою німого кіно, літератором, але головне - вона була великою співачкою. Її пісні слухали не тільки мільйони шанувальників, государ Микола II захоплювався її співом і називав "курським солов'єм", а Федір Шаляпін - "моїм рідним жайворонком". З нею співав Собінов, їй акомпанував Рахманінов, її наставляв і навчав Станіславський. До книги її мемуарів «Дежкін карогод», написаних в еміграції, зробив передмову А.М. Ремізов. Добившись всесвітнього покликання, вона трагічно закінчила життя у Франції, засуджена до двадцяти років каторжної в'язниці. Читати далі

П'ятниця, 20 Мая 2016 р 5:46 + До цитатника

Народжена на сцені: як склалася доля балерини Броніслави Ніжинської в тіні знаменитого брата

Ім'я Вацлава Ніжинського добре відомо всім шанувальникам балету, а ось про талановиту сестрі танцюриста - Броніславі - згадують рідше. І це незважаючи на те, яке визнання артистка отримала за життя. Вона виступала з братом в Маріїнському театрі і в трупі Дягілєва, де працювала на посаді головного хореографа. Броніслава була неймовірно працелюбною і домоглася чудових результатів, незважаючи на свою нестандартну зовнішність (за мірками балету вона була пампушки). Хоча ким, що не танцівницею, могла вирости дівчина, яка буквально народилася на сцені? Читати далі

Четвер, 21 Января 2016 р 17:02 + До цитатника

Четвер, 21 Января 2016 р 17:02   + До цитатника

Володимир Горовіц (1903 - 1989) народився в Києві в родині саме Іоахімовіча Горовиця, який володів фірмою з продажу електричного обладнання, і Софії Аароновни, яка була піаністкою. Саме мама і прищепила Володимиру (як і іншим своїм дітям) любов до музики. Сача мама займалася з Володимиром сама, а в 1912 році він вступив до Київської консерваторії. Тільки диплома Горовіц так і не отримав, тому що у нього не було свідоцтва про закінчення гімназії. Втім, на рівень професійної освіченості це ніяк не вплинуло - Горовіц навчався у першокласних майстрів і був просто чарівно талановита. Читати далі

Субота, 25 Жовтня 2014 р 11:37 + До цитатника


Легенда російського зарубіжжя. Актриса, співачка, виконавиця російських і циганських пісень, романсів. Дочка білогвардійського офіцера і в минулому оперної співачки народилася в Шарлоттенбурге - західній частині Берліна, куди її батьки перебралися незабаром після жовтневого перевороту 1917 року. До цього вся родина проживала в Петербурзі на Васильєвському острові.

До цього вся родина проживала в Петербурзі на Васильєвському острові

Тетяна виховувалася в кращих традиціях російської культури: в їх берлінському будинку говорили тільки по-російськи, звучали патефонні пластинки з голосами Шаляпіна, Плевицкая та інших видатних виконавців тієї епохі.Татьяна Іванова грала на сценах багатьох театрів Європи, але особливу славу і вдячність своїх шанувальників вона знайшла перш за все, як "Перша леді мюзиклу", титулу, який вона носила до кінця своїх днів. Читати далі

Як - вдома?
Чи не поїхати в кінематограф?
Чому?
Хоча ким, що не танцівницею, могла вирости дівчина, яка буквально народилася на сцені?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация