Жителі Свердловської області, яких розшукує Інтерпол

Найвідоміші люди в списку - авторитетні бізнесмени, які мали відношення до ОПС «Уралмаш»

В даний час в міжнародний розшук, згідно з даними бази Інтерполу, оголошені 15 жителів Свердловської області. І якщо в сусідньому Тюменському регіоні переважна кількість людей, оголошених в розшук, - терористи і їхні посібники, то у нас це в основному шахраї, серед яких багато членів ОПС «Уралмаш». Крім них Інтерпол шукає уральців, причетних до збуту наркотиків і збройним пограбуванням, незаконного заволодіння 4-й овочевої бази і фальсифікації документів. Правда, один терорист з Єкатеринбурга в цьому списку все-таки є.

Почнемо з найвідоміших в списку.

Андрій Віхарєв

У 90-е Андрій Віхарєв був дуже близький до кримінальних авторитетів Єкатеринбурга. Наприклад, він вважався соратником засудженого екс-олігарха, відомого рейдера Павла Федулева . У нульові Віхарєв встиг побувати віце-спікером Ради федерації і кандидатом в губернатори Свердловської області. До моменту його затримання ФСБ за підозрою в шахрайстві (У 2008 році) Віхарєв працював співробітником управління справами адміністрації Брянської області і був помічником місцевого губернатора.

До моменту його   затримання ФСБ за підозрою в шахрайстві   (У 2008 році) Віхарєв працював співробітником управління справами адміністрації Брянської області і був помічником місцевого губернатора

Андрій Віхарєв є батьком двох відомих екатеринбургских депутатів

Андрій Віхарєв є батьком діючих депутатів Екатеринбургской міськдуми Олексія і Григорія Віхарева (останній нещодавно став директором «СПЕЦАВТОБАЗА» ). Інтерпол розшукує Андрія Віхарева за «спробу великомасштабного шахрайства».

Лариса Контеева

Лариса Контеева

Лариса Контеева була причетна до незаконного захоплення 4-й овочевої бази

Ларису Контеева, дружину колишнього заступника голови адміністрації Єкатеринбурга Віктора Контеева, Інтерпол розшукує з 2012 року за «здирництво організованою групою, легалізацію грошових коштів у великій кількості, досконалу групою людей».

Як вважало слідство, Лариса Контеева разом зі своїм чоловіком в 2010-2011 роках під загрозою насильства схиляли директора 4-й овочевої бази зробити їх співзасновниками підприємства . При цьому суму за входження в бізнес Контеева пропонували набагато нижче ринкової.

Віктор Контеев зараз відбуває 18-річний термін за вимагання, одержання хабара та замовне вбивство двох осіб.

Владислав Костарєв

Владислав Костарєв

Костарєв намагався інсценувати смерть

Владислав Костарєв член ОПС «Уралмаш» також знаходиться в списку Інтерполу. Міжнародна поліція розшукує його за «великомасштабне шахрайство, незаконне привласнення (розтрату), відмивання грошей, комерційний підкуп, підбурювання до фальсифікації, фальсифікацію висновку експерта, організацію виробництва (продажу) фальсифікованих грошей і цінних паперів».

Очікувана місцезнаходження Костарева - ОАЕ. За даними силовиків, від правосуддя туди втекли відразу кілька лідерів «Уралмашу» , Колишні чиновники і бізнесмени, серед яких були і Олександр Куковякин, і Сергій Капчук .

Про те, що Владислав Костарєв знаходився саме в ОАЕ, заявляли і багато уральські туристи, які побували в країні. Там вони зустрічали його разом з іншими відомими «уралмашевцамі».

За даними уральських ЗМІ, Костарєв кілька разів намагався інсценувати свою смерть. Наприклад, в 2009 році він «втопився», але пізніше несподівано «воскрес».

Дамір Марковський

Силовики вважають Даміра Марківського творцем бойового крила уралмашевской угруповання

Даміра Марківського розшукують за замах на Едуарда Росселя за часів, коли він був губернатором Свердловської області.

У 1998 році на Кольцовском тракті під час проїзду кортежу губернатора вибухнув пристрій, еквівалентний 50-70 грамам тротилу. Правда, за словами одного із затриманих, задача стояла не вбити Росселя, а лише налякати . Будь-яких ушкоджень в результаті вибуху губернатор не отримав.

Свердловські силовики вважали Даміра Марківського творцем бойового крила уралмашевской угруповання, що займалося силовими акціями.

Інтерпол розшукує Марківського за «замах на вбивство; незаконне зберігання вогнепальної зброї і вибухових речовин; заподіяння незначної шкоди здоров'ю; організацію і участь у збройній злочинній групі; хуліганство при обтяжуючих обставинах ».

Олег Неганов

Неганов був соратником В'ячеслава Дацика

Уродженець Єкатеринбурга Олег Неганов був соратником одіозного неонаціоналіста і колишнього бійця ММА В'ячеслава Дацика. Останній намагався отримати політичний притулок в Норвегії, але був екстрадований до Росії, де отримав термін за озброєне пограбування.

Неганов жив в Норвегії, володів салоном татуювань і, за даними «Нової газети», входив в організацію «Солдати Одіна», що дотримується ультраправих поглядів. Неганов потрапив в поле зору місцевих спецслужб і втік.

Неганов потрапив в поле зору місцевих спецслужб і втік

В Інтерполі відзначають, що Неганов, крім російського, знає арабську, англійську та норвезький мови

Інтерпол розшукує Неганова за «участь в незаконному збройному формуванні; вербування та підбурювання до участі в незаконному збройному формуванні; участь у терористичній організації ».

подружжя Ламаш

подружжя Ламаш

Подружжя Ламаш розшукують у зв'язку зі справою про шахрайство, в якому було не менше ста епізодів

У списку розшукуваних Інтерполом значиться уродженець Свердловська, колишній декан факультету підвищення кваліфікації медичних працівників РУДН Віктор Ламаш і його дружина - 40-річна екатерінбурженка Віолетта Ламаш. Жінка була завідуючою відділенням менеджменту Інституту додаткової професійної освіти РУДН.

Вони стали фігурантами кримінальної справи про шахрайство, в якому, за даними Інтерполу, 111 епізодів.

За версією слідства, в 2012 році близько чотирьохсот студентів РУДН поскаржилися в поліцію на те, що їм не видають дипломи. Як виявилося, гроші за перепідготовку вони заплатили подружжю Ламаш. Збиток у справі оцінюється в 10 мільйонів рублів.

Після порушення кримінальної справи подружжя втекли, і їх оголосили в міжнародний розшук.

Олексій Шаклеин

Подільників Олексія Шаклеин посадили, а сам він у розшуку

Олексій Шаклеин - екс-директор МУП «Оленка», який займався організацією харчування в школах Єкатеринбурга. У 2017 році Орджонікідзевський районний суд визнав чотирьох керівників МУП винними в багатомільйонних розтратах бюджетних грошей, виділених на харчування школярів.

Їх засудили до реальних термінів, але Шаклеин суду уникнув: на той час він уже перебував у міжнародному розшуку.

Юрій Верещагін

Верещагін входив до угруповання, що влаштувала рейдерське захоплення

Уродженець Свердловська Юрій Верещагін входив до злочинного угруповання, залякували бізнесменів на території Киргизії.

Як пише «Фонтанка.ру», лідером угруповання був петербуржець Максим Яковлєв. Зокрема, він відомий тим, що ввів на площі свого бізнес-конкурента людей з підконтрольного йому Чопа. У тому числі за участь в цьому епізоді Юрій Верещагін виявився в міжнародному розшуку.

Інтерпол вважає його причетним до «збройного пограбування, насильницького відстоювання приватного права, несанкціонованого захоплення житлових приміщень, споруд організованою злочинною групою».

Серед свердловчан, кого розшукує Інтерпол, ще шість осіб, але, на відміну від попередніх, про них мало що відомо. 66-річного уродженця Ивдель Олександра Тюляева Інтерпол розшукує за збройне пограбування в складі організованої групи.

46-річний екатерінбуржец Сергій Левченко розшукується у зв'язку з шахрайством у великому розмірі у складі організованої групи, за цей же шукають Олексія Манухина і Дмитра Качалкова. Також розшукуються двоє наркоторговця - Вадим Поліщук і Олег Устюгов.

Текст: Євген СТОЯНОВ
Фото: сайт Інтерполу, Znak.com, соцмережі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация