Житомир.info | Експерти: у половини кандидатів від опозиції по Житомирській області немає шансів на перемогу

Вчора об'єднана опозиція розпочала кампанію за поданням узгоджених кандидатів в народні депутати по мажоритарних округах. перший список був оприлюднений лідером партії «Фронт змін» Арсенієм Яценюком в Житомирі . На думку експертів, у половини з представлених в ньому політиків майже немає шансів на перемогу. Протистояти опозиціонерам будуть статусні кандидати, такі як спікер Володимир Литвин і екс-міністр юстиції Микола Оніщук.

Лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк під час вчорашньої поїздки до Житомира оприлюднив список кандидатів в народні депутати від об'єднаної опозиції, які балотуватимуться в Житомирській області. Три з шести мажоритарних округів області відведені представникам партії «Батьківщина» і по одному кандидату одержали партії «Фронт змін», Українська платформа «Собор» і партія «Свобода».

По округу N64 (Коростень) буде балотуватися помічник народного депутата Сергія Пашинського Андрій Озерчук. Раніше вважалося, що пан Пашинський сам висунеться по цьому округу, оскільки він видавав там газету «Крила Батьківщини». Говорити про свої політичні плани з «Комерсант» пан Пашинський вчора не став.

Андрій Озерчук відомий серед іншого як колишній глава Коростенської райдержадміністрації часів президента Віктора Ющенка, а зараз є депутатом Житомирської обласної ради. У 2010 році він брав участь у виборах мера Коростеня, які програв члену Компартії (КПУ) Володимиру Москаленко. Шанси перемогти комуністів в 64-му мажоритарному окрузі у представника опозиції малі - там традиційно сильні позиції КПУ. Примітно також, що коростенський округ став єдиним в області, де на президентських виборах 2010 року Віктор Янукович випередив Юлію Тимошенко.

За 65-му округу (Новоград-Волинський) буде балотуватися колишній голова Житомирської облради (2008-2010 роки), а нині заступник голови Житомирської обласної організації партії «Батьківщина», депутат облради Віталій Француз. На відміну від свого головного конкурента - голови Верховної Ради Володимира Литвина, активної кампанії в окрузі пан Француз поки не проводить.

За висунення єдиним кандидатом від опозиції по 66-му округу (Малин) боровся колишній міністр юстиції, член політради партії «Наша Україна» Микола Оніщук. Однак пропозиція «Нашої України» не знайшло підтримки в Комітеті опору диктатурі, і кандидатом від опозиції в окрузі Арсеній Яценюк назвав народного депутата фракції «БЮТ-Батьківщина» Євгена Добряка. Політтехнологи, що працюють в Житомирській області, заявили "Комерсант", що висунення пана Добряка для них несподівано, оскільки цей політик ще не почав свою передвиборну кампанію. У той же час в окрузі активно працює пан Оніщук. «Природно, я жодним чином не буду змінювати свою позицію, оскільки кандидатура Євгена Добряка відверто слабка, - заявив" Комерсант "Микола Оніщук. - Дослідження, які проводив Київський міжнародний інститут соціології, показали, що його рейтинг зараз приблизно відповідає статистичній похибці - 1-2 відсотка. В таких обставинах моя позиція тільки зміцнилася ».

Найбільші шанси на перемогу в Житомирській області серед кандидатів від об'єднаної опозиції має народний депутат, лідер партії Українська платформа «Собор» Павло Жебрівський ( «Наша Україна-Народна самооборона»). Він названий єдиним кандидатом по 63-му округу (Бердичів). Пан Жебрівський вже має успішний досвід проведення кампанії в цьому окрузі - на парламентських виборах 2002 року серед 11 кандидатів він зайняв перше місце з результатом 34,2% (47490 голосів).

Кандидат від опозиції по 62-му округу (Житомир) заступник голови правління Житомирського заводу огороджувальних конструкцій Геннадій Зубко ( «Фронт змін») і кандидат по 67-му округу (Чуднов) адвокат Сидір Кізін (Всеукраїнське об'єднання «Свобода») поки не мають досвіду проведення успішних мажоритарних кампаній. Зокрема, пан Зубко у 2010 році програв вибори мера Житомира представнику Партії регіонів Володимира Дебоя.

Політтехнолог Денис Богуш вважає, що у половини з представлених кандидатів майже немає шансів на перемогу. «На мою думку, висунення від об'єднаної опозиції не гарантує перемогу, а може тільки додати від 5 до 15 відсотків. Про потенційні можливості кандидатів говорять дані соціологічних досліджень. З представленого списку видно, що при висуненні враховувалася не вибір виграти, а чесність, порядність, відданість », - сказав" Комерсант "експерт.

Олександр Свириденко, газета « Коммерсант-Україна »

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация