Життя Пророка Мухаммада. початок пророцтва

Опубліковано 18 Мар, 2015 о 19:02 | Переглядів 11 726 | Залиш коментар!

Передумови пророцтва. Віщі сни. Поклоніння в печері Хіра. Ханіфа послідовники Ібрахіма. Зайд ібн Амр ібн Нуфейль. Перше одкровення. Зустріч з Джібрілем. Підтримка Хадиджи. Варака ібн Науфаль. Як сходило одкровення. Два періоду затримки одкровень. Пророцтво і посланничество. Перший мусульманин. Заклик Абу Бакра.

Слухати лекцію mp3:

Дивитися на Youtube »

Стенограма лекції №3:

Хвала аллаху богу світів. Мир і благословення Пророкові Мухаммаду, а також його сім'ї і всім його сподвижникам.

Незадовго до початку пророцтва Аллах явив людям багато знамень швидкого пришестя Посланника останніх часів, які повинні були стати предтечею майбутніх великих подій, пов'язаних з місією Пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха).

І одним з провісників пророцтва було те розлад в житті людей, серед яких практично вже зникли вірні уявлення про справжній гідність і вірному шляху, як про це йдеться в одному з хадисів:

«Воістину, Аллах подивився на мешканців Землі і зненавидів їх - як арабів, так і іноземців, крім невеликих залишків з власників Писання».

Таким було становище незадовго до початку пророцтва.

Посланці Аллаха, які приходили до людей перш, віщували своїм послідовникам, що в майбутньому повинен прийти Пророк останніх часів.

Найближчим до Пророку Мухаммаду (мир йому і благословення Аллаха) в низці посланників був пророк Іса (мир йому), який сказав синам Ісраїлов: «Я був посланий, щоб донести радісну звістку про Пророка, який прийде після мене, і якого зватимуть Ахмад » [1] .

Володарі Писання, іудеї і християни, жили в очікуванні швидкого явища Пророка останніх часів, про який було ясно сказано в їх священних Книгах, в Торі і Євангелії.

На попередній зустрічі ми говорили, як монах Бахіра дізнався нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха) ще в зовсім юному віці, коли він відправився в поїздку в Шам зі своїм дядьком Абу Талібом. Тоді йому було лише дванадцять років, але монах Бахіра дізнався його по друку пророцтва, яка була у нього на спині.

Настала епоха, яка потребувала прихід Пророка останніх часів. Нашому Пророкові Мухаммаду ібн Абдулли (мир йому і благословення Аллаха) була надана честь стати останнім у низці всіх пророків, і Аллах заздалегідь готував його до цієї місії.

Ми вже дізналися про те, як була розсічена його груди, коли йому було чотири роки, в ту пору, коли він жив у кочовищах племені Саад. У той день ангели розсікли його груди, витягли з неї серце і очистили його від диявольської частки, яка має місце в серцях синів Адама. І Аллах захищав його від усього негідного і невідповідного образу майбутнього Пророка.

В юному віці у нього не було тяги до розваг і забав, подібно до тієї, що буває у всіх дітей і підлітків. Пророк з дитинства був наділений найпрекраснішим вдачею. Задовго до початку пророцтва він отримав серед своїх одноплемінників прізвисько ас-Садок і аль-Амін, що означає Чесний і Надійний. Аллах обрав його серед всіх людей для того, щоб нести людству велику місію Ісламу.

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) говорив: «Аллах обрав плем'я Кіна з синів Ісмаїлов і обрав лінію Курейша з кіна, і обрав рід Хашима з Курейша, а з роду Хашим Він обрав мене».

Коли йому виповнилося сорок років, Аллах наділив його пророцтвом і відправив його до людей. Кажуть, що це той вік, в якому Аллах давав пророцтво всім своїм посланцям. Тому що це такий вік, коли людина знаходить розсудливість і мудрість, як то кажуть в Корані:

«Коли ж людина досягає зрілого віку і досягає сорока років, то каже:« Господи! Внуши мені подяку за милість, якої Ти облагодіяв мене » [2] .

Аллах направив його до людей як Пророка, коли йому виповнилося сорок років.

Найпершим одкровенням понад для нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха) стали віщі сни. Аїша, дружина Пророка (хай буде задоволений нею Аллах) говорила: «Не було у нього сну, яка не збувався б так само явно, як ранковий світанок». Якщо він бачив щось уві сні, то це неодмінно відбувалося наяву ».

Деякі вчені вважають, що період віщих снів тривав протягом шести місяців. Звідки вони взяли це? Давайте згадаємо, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) народився в якому місяці? Він народився в місяці Рабі-уль-авваль. А коли був вперше посланий йому Коран? Це сталося в місяць Рамадан, як про це йдеться в Корані: «Місяць Рамадан - місяць, в який був посланий Коран». І період між місяцем Рабі-уль-авваль і місяцем Рамаданом становить півроку або шість місяців.

Також відомо, що наш Пророк (мир йому і благословення Аллаха) говорив: «Віщий сон - це одна сорок шоста частина пророцтва». Ми знаємо, що пророцтво Посланника Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) тривало двадцять три роки, з яких тринадцять пройшли в Мецці і десять - в Медині. І якщо ми захочемо обчислити одну сорок шосту частину від двадцяти трьох років пророцтва, то отримаємо термін на півроку (або шість місяців).

Але як би там не було, відомо, що найпершим одкровенням понад для нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха) стали віщі сни.

Потім, після цього, йому була викликана любов до усамітнення, і він став усамітнюватися для смиренного і старанного поклоніння протягом багатьох ночей поспіль. У деяких хадисах повідомляється, що він поклонявся, проводячи в печері Хіра по одному місяцю. Це місце відоме і по сей день, люди кажуть, що ця печера знаходиться на горі Нур. Ця назва Нур, що в перекладі з арабського означає «світло», було дано пізніше. В епоху Пророка (мир йому і благословення Аллаха) вона не була відома під цією назвою. Таку назву люди дали пізніше через те, що на ній вперше було послано одкровення від Аллаха, це сталося в печері Хіра.

Там він проводив час в поклонінні і молитвах, але виникає питання, як він поклонявся? Робив він поклоніння на основі закону давніх пророків або робив це довільним чином? Існують лише припущення деяких вчених з цього приводу. І більш імовірним видається думка, що він поклонявся, слідуючи принципам, які залишилися від релігії пророка Ібрахіма (мир йому), як це робили Ханіфа. Достеменно відомо, що ще в епоху невігластва, тобто до початку місії Ісламу, існували деякі люди, які не скоювали багатобожжя, що не поклонялися нікому, крім Аллаха, що не поклонялися ідолам. Вони трималися за залишки віровчення пророка Ібрахіма, їх називали ханіфамі, що перекладається як «ухиляються», так їх називали, бо вони ухилялися від багатобожжя і обрядів язичництва, поширених в ту пору серед арабів.

До таких людей належав Зейд ібн'Амр ібн Нуфейль (та обдарує його Аллах своєю милістю), він був батьком відомого сподвижника Саїда ібн Зейда одного з тих десятьох видатних сподвижників, які вже за життя отримали від Пророка радісну звістку про те, що їм приготовлено місце в раю.

Так ось батько Саїда Зайд був одним з ханифов, що жили в епоху невігластва. Бувало, що він звертався обличчям до Каабі, сидячи на своєму верблюді, і говорив: «О Аллах, якби я знав напрямок, яке її більше люблять для Тебе, ніж цей напрямок, то я поклонявся б Тобі, прямуючи в той бік, але я не знаю ».

Він говорив так, тому що народився в період Фатри, період тривалої відсутності пророків. Він здійснював поклони, сидячи на своєму верблюді, в напрямку Кааби.

Наш Пророк (мир йому і благословення Аллаха) зустрічався з Зайдом за часів невігластва, це було ще до пророчої місії, але Зайд ібн Амр пішов з цього світу до початку пророцтва.

З цього ми бачимо, що в ті часи були люди, які продовжували поклонятися Аллаху на основі релігії Ібрахіма, і тому більш ймовірно, Пророк наш (мир йому і благословення Аллаха) теж поклонявся Аллаху відповідно до того, що залишилося від релігії Ібрахіма.

Чому для поклоніння він вибрав саме печеру Хіра? Дехто каже: тому, що перебуваючи в печері Хіра, можна було бачити Каабу, і тому Пророк (мир йому і благословення Аллаха) вибрав це місце. Також кажуть, що цю печеру вибрав ще його дід Абдуль-Мутталиб, і іноді він проводив в ній час, щоб залишитися наодинці з самим собою, і ця думка є більш вірним.

Там майбутній Пророк (мир йому і благословення Аллаха) проводив багато ночі безперервно, потім спускався з гори, поповнював свої запаси і знову повертався в печеру для поклоніння, тому що йому була викликана любов до усамітнення.

І одного разу в понеділок ... Як нам відомо з достовірного збірки хадисів імама Мусліма, саме в цей день тижня Аллах направив його з пророчою місією і послав йому перше Одкровення. Також відомо, що це був місяць Рамадан. До нього зійшов ангел Джібріль (мир йому), він увійшов до печери в образі людини, підійшов до нього і обгорнув його міцним стисненням, так що Пророку (мир йому і благословення Аллаха) стало важко це переносити.

Чому ангел при першій зустрічі стиснув його? У чому мудрість цього стиснення? Це було зроблено для того, щоб він чітко усвідомив, що все, що відбувається з ним це дійсність, що це не сон, і для того щоб він зрозумів, що в майбутньому йому належить нелегка справа, як сказано в Корані: «Воістину, Ми пошли тобі мова важку » [3] .

Отже, ангел Джібріль міцно стиснув його і сказав: «Читай», - але Пророк відповів: «Я не вмію читати». Він не володів грамотою та по мудрості Аллаха, не вмів ні читати, ні писати, і про це сказано в Корані: «Ти не читав перед ним, ані одного Письма і не переписував його своєю десницею. В іншому випадку прихильники брехні впали б у сумнів » [4] .

Якби він умів читати, то його недруги сказали б, що він сам вигадав його або перейняв його від власників Писання, тобто від інших людей. І вони дійсно пред'являли йому подібні звинувачення. Аллах сказав: «Ми знаємо, що вони говорять:« Воістину, його навчає людей ». Але мова того, на кого вони вказують, є іноземним, тоді як це - ясний арабську мову » [5] .

Відповідаючи на вимогу ангела читати, Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Я не вмію читати». Тоді Джібріль стиснув його повторно і сказав: «Читай», - і він відповів: «Я не вмію читати». Джібріль стиснув його в третій раз так, що Мухаммаду (мир йому і благословення Аллаха) стало важко переносити це стиснення, і сказав йому: «Читай», і знову він відповів: «Я не вмію читати». І сказав Джібріль: «Читай в ім'я Господа твого, який створив все суще. Він створив людину зі згустку крові. Читай, адже Господь твій - Наіщедрейшій. Він навчив за допомогою письмовій тростини - навчив людини тому, чого той не знав » [6] .

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) був неписьменним і був направлений до неписьменному народу, як про це сказано в Корані: «Він - Той, Хто відправив до неписьменним людям Посланника з їхнього середовища» [7] .

Але факт, що перша послана йому сура починалася зі слова «Читай!», І це стало вказівкою на те, що Пророк (мир йому і благословення Аллаха) прийшов, щоб люди скинули з себе кайдани неуцтва і неосвіченості і знайшли Віру, Єдинобожність і знання .

Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сильно злякався. Це було першим ніспосланієм Корану в серці нашого Пророка. Він спустився з гори, охоплений страхом, не усвідомлюючи в повній мірі, що з ним сталося. Він увійшов до своєї дружини Хадидже бинт Хувейлід (нехай буде задоволений нею Аллах), це була добра, чесна жінка, яка знала, що значить справжнє благородство. У той час їй вже було п'ятдесят п'ять років. Увійшовши до будинку, він став повторювати: «Накрийте мене, накрийте мене, укутайте мене, укутайте мене», тіло його тремтіло від холоду, що охопив кожну його частину. Він просив домочадців укрити його, тоді Хадіджа закутала його і стала заспокоювати, поки він не відчув спокій, і тоді він став розповідати про те, що сталося в печері Хіра. І в завершенні сказав: «Я дійсно злякався за себе».

Подивіться ж на цю проникливу жінку, що володіє тонким розумом, адже вона була однією з тих жінок, які досягли досконалості у своїй Вірі. Вона сказала: «Ні! Клянуся Аллахом, ніколи Аллах не зганьбитися тебе! Ти підтримуєш потребують сім'ї, допомагаєш бідним, почитаєш гостя і приходиш на виручку тим, чиї права порушені ». Вона привела в приклад благородні якості Пророка (мир йому і благословення Аллаха), які свідчили про те, що Аллах не зганьбитися його, не такий Він, щоб насилати зло на людину, що відрізняється такими перевагами і високими моральними принципами.

Потім вона повела Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха) до свого двоюрідного брата Барака ібн Науфалю, ця людина прийняла християнство ще в епоху невігластва, тобто до початку пророчої місії, і він переписував книги на івриті. Пророк (мир йому і благословення Аллаха) розповів про те, що сталося, і Варака ібн Науфаль, який читав книги володарів Писання і знав їх зміст, сказав: «Це таємний вісник (Намус), якого Аллах посилав до Мусі». Тобто це той же самий ангел, який приніс одкровення пророку Мусі (мир йому).

Варака дав зрозуміти Мухаммаду (мир йому і благословення Аллаха), що він і є той самий Пророк останнього часу, і сказав: «О, якби я був молодий, якби я дожив до того часу, коли твій народ вижене тебе, то надав б тобі свою повну підтримку ». Пророк (мир йому і благословення Аллаха) запитав: «Невже стане так, що вони, виженуть мене ?!» Варака відповів: «Так і є. Хто б не приходив до людей з чимось подібним до того, що приніс їм ти, то вони неодмінно ворогували з ним ».

Відомо, що пророкам і їхнім послідовникам завжди погрожували, вони піддавалися переслідуванням з боку своїх одноплемінників, що призводило до вигнання їх з рідної землі. У Корані говориться, що одноплемінники Лутай сказали: «Проженете їх з вашого селища. Воістину, це люди, які бажають очищатися » [8] .

Народ пророка Шуейба говорив йому: «Про Шуейб! Ми неодмінно виженемо тебе і тих, хто увірував разом з тобою, з нашого міста або ж ти повернешся в нашу релігію » [9] .

І так було з більшістю пророків, як сказано в Корані: «Невіруючі говорили своїм посланцям:« Ми виженемо вас з нашої землі або ж ви повернетеся в нашу релігію » [10] .

Так він повідомив йому, що така доля і такий шлях божих посланників.

Після цього пройшло зовсім небагато часу, як Варака ібн Науфаль помер. Це сталося після того, як Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) був наділений пророцтвом, але до того, як йому було велено доводити до людей заклик до Ісламу.

Виникає питання, куди потрапить ця людина - в Рай або в Пекло? Наш Пророк (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Я бачив його в білих шатах, а якби він був в Аду, то я не побачив би його одягненим в білі шати». Так Пророк (мир йому і благословення Аллаха) говорив на початку, а пізніше він говорив: «Я бачив Барака, і у нього був райський сад або навіть два райських саду». З цього ми розуміємо, що Варака ібн Науфаль увірував, що втім, абсолютно ясно видно в його словах, він тільки чекав, коли Пророк почне закликати людей до релігії Аллаха, щоб він міг прийняти її і підтримати.

Потім послання одкровень перервалося на деякий час. Що стосується тривалості цього періоду, в якому Пророк (мир йому і благословення Аллаха) не отримував нових одкровень, то серед вчених, знавців життєпису, з цього приводу є деякі розбіжності. Деякі кажуть, що цей термін тривав три роки, інші кажуть, що два з половиною, але подібні думки здаються абсолютно неймовірними. Адже три роки - це такий термін, який охоплює собою весь так званий «період таємницею проповіді». Більшість істориків вказують, що перші три роки Пророк (мир йому і благословення Аллаха) вів таємну проповідь серед найближчих людей.

Існують думки, що період відсутності одкровень тривав сорок днів або п'ятнадцять днів. Деякі навіть говорять, що це було всього три дні, але це бачиться дуже коротким терміном, адже мудрість припинення в послання одкровень, як кажуть вчені, полягала в тому, щоб страх покинув серце Пророка (мир йому і благословення Аллаха) і його наповнило бажання знову отримати вести з небес. З цього можна зробити висновок, що одкровення переривалося ненадовго, очевидно, це тривало не більше, ніж сорок днів.

Потім, коли Пророк (мир йому і благословення Аллаха) ходив в околицях Мекки, в місці, яке називається Аджьяд, він почув голос з небес. Він підняв голову і побачив ангела, який був до нього в печері Хіра, він сидів на троні між небом і землею. І знову Пророка (мир йому і благословення Аллаха) охопив благоговійний страх, і він упав на землю, втративши свідомість.

На Відміну Від первого разу, в цею раз ВІН Побачив Джібріля в его істінному ангельських образі, розкрили всі шістсот своих крил. Треба сказати, що Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) бачив Джібріля в його істинному образі лише двічі за все своє життя. Це був перший раз, а вдруге він побачить його в такому вигляді, коли буде піднесений на вищу небо, біля Крушини крайньої межі, великого небесного дерева, як про це сказано в Корані:

«Він вже бачив його інше сходження у Крушини крайньої межі, біля якого знаходиться сад райського обителі» [11] .

Як же приходили небесні одкровення до нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха)?

Іноді ангел Джібріль приходив до нього в своєму справжньому ангельському образі, і як ми вже сказали, це відбулося всього два рази. Іноді Джібріль приходив до нього в образі звичайної людини, і так відбувалося найчастіше. Бувало й таке, що сподвижники бачили ангела на власні очі, як то кажуть в хадисі, переданому від Умара ібн аль-Хаттаба: «Одного разу ми сиділи разом з Пророком (мир йому і благословення Аллаха), як раптом увійшов чоловік в білосніжному одязі, з синяво-чорної бородою, на ньому не було видно слідів шляху, і ніхто з нас не знав його », - потім в кінці хадиса повідомляється, що після відходу цієї людини Пророк (мир йому і благословення Аллаха) пояснив своїм сподвижникам, що це був сам ангел Джібріль ( мир йому).

Найчастіше Джібріль приймав образ людини по імені Діхья аль-Кяльбі, він був одним із сподвижників Пророка (мир йому і благословення Аллаха) і був дуже красивим і представницьким чоловіком. Згодом йому було надано честь стати одним з послів Пророка (мир йому і благословення Аллаха) до царів і правителів, які жили в ту епоху. Діхья аль-Кяльбі, зокрема, був направлений до Іраклію імператору Візантії із закликом прийняти Іслам, про що ми поговоримо пізніше, якщо побажає Аллах.

Отже, іноді він приходив в образі людини, а іноді ангел просто вкладав одкровення в серці Пророка (мир йому і благословення Аллаха), як він сказав про це в одному з хадисів:

«Святий Дух (тобто ангел Джібріль) вклав мені в серце, що жодна душа не помре, поки повністю не отримає запропонований їй доля і термін, так бійтеся ж Аллаха, і заробляйте гідним чином». Тобто заробляйте собі на життя тільки дозволеними способами.

Іноді ж одкровення приходило до Пророка (мир йому і благословення Аллаха) подібно дзвону дзвони, і це було для нього найважче, і якщо в цей момент він їхав на верблюді, то цей верблюд сідав на землю під тяжкістю. І навіть в найхолодніший день Пророк покривався потім від тяжкості божественного одкровення.

Іншим видом отримання одкровення були пророчі сновидіння, а сни пророків - це істина, як, наприклад, наводиться в хадисі про суперечку піднесеного зборів ангелів.

Іноді Аллах особисто вселяє своє одкровення Пророкові (мир йому і благословення Аллаха). У Корані сказано: «Він не говорить по примхи. Це не що інше, як Одкровення, яке нав'язується йому » [12] .

Іншим способом передачі одкровення Пророкові (мир йому і благословення Аллаха) було безпосереднє спілкування із Всевишнім Аллахом. Аллах говорив з ним особисто і без посередників, це було під час вознесіння нашого Пророка на вищу небо до Аллаха, Господа світів, і тоді мусульманам було поставлено обов'язок здійснення п'ятикратної молитви, намаз.

Як ми вже сказали, після першої зустрічі з ангелом в печері, настала перерва, і другий раз Пророк (мир йому і благословення Аллаха) побачив ангела, що сидить на троні між небом і землею, тоді його охопив благоговійний страх, і він упав на землю, знепритомнівши. Потім він повернувся додому, і також як після першої зустрічі, долає холодом, сказав своїм домочадцям: «Накрийте мене, укутайте мене».

До речі деякі вважають що сура, яка називається ад-Духа (Ранок), була послана після цього перерви в послання одкровень, але це не так. У житті Пророка (мир йому і благословення Аллаха) був ще один період, коли одкровення тимчасово припинилися, але той період ще не настав. Під час другої перерви в одкровенні одна жінка-многобожніца підійшла до Пророка (мир йому і благословення Аллаха) і глузливо сказала: «Я дивлюся, твій шайтан залишив тебе». Вона мала на увазі Джібріля, і тоді Аллах послав наступні аяти: «Клянуся вранці! І клянусь вночі, коли вона густіє! Чи не покинув тебе твій Господь і не зненавидів » [13] .

Але це було під час другого періоду, коли одкровення тимчасово призупинилися, а не в цей раз.

Отже, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) повернувся додому, зі словами «Накрийте мене, укутайте мене». І йому знову зійшло одкровення: «Про звернувшись! Встань та нагадуй! І Господа свого звеличуй! Очисти одежу свою! І ідолів цурайся! Чи не роби милості, з метою збагачення! І заради Господа свого будь терплячим! » [14]

Таким чином, він отримав дар пророцтва, коли йому були послані слова «Читай ...», і потім ще більш важливу ступінь післанництво, після того, як були послані слова «Про звернувшись! Встань та нагадуй! ».

Після цього божественні одкровення пішли одне за іншим, і Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) почав свій заклик.

Хто ж став першою людиною, яка увірував в Пророка (мир йому і благословення Аллаха)?

Це була Хадіджа (нехай буде задоволений нею Аллах), вона була першою мусульманкою в світі. Подивіться, яка велика честь була надана цій віруючій жінці.

Хто ж був наступним мусульманином після Хадиджи? У цьому питанні є розбіжності. Чи був це Абу Бакр ас-Сиддик (нехай буде задоволений ним Аллах) найближчий сподвижник нашого Пророка? Або це був Алі ібн Абу Таліб, цей підліток, який доводився двоюрідним братом нашому Пророку (мир йому і благословення Аллаха) по лінії батька? А може першим мусульманином після Хадиджи був Зайд ібн Харіса, якого раніше називали Зайдом, сином Мухаммада? Свого часу він був рабом Хадиджи, якого вона, ще до Ісламу, подарувала своєму чоловікові, нашому Пророку Мухаммаду (мир йому і благословення Аллаха). Це той самий юнак, який відмовився залишити свого господаря і піти до своєї рідної сім'ї, коли йому була надана така можливість, адже в рабстві він виявився з малого віку, коли на їх плем'я напали і його викрали в рабство, потім продавши на мекканском ринку, а в основі він був вільною людиною. Дехто каже, що першим мусульманином був ефіопський раб на ім'я Біляль ібн Рабах.

Хто ж з них був першим? Щодо цього існують певні розбіжності. Але імам Абу Ханіфа висловив думку, яку схвалили і оцінили інші вчені історики, фахівці з життєпису Пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха). Абу Ханіфа сказав: «Першою жінкою, яка увірувала, була Хадіджа, першим вільним і дорослою людиною, який увірував, був Абу Бакр ас-Сиддик, першим підлітком був Алі ібн Абу Таліб, першим вольноотпущенником, який увірував, був Зайд ібн Харіса , а першим серед рабів був Біляль ібн Рабах ». Така постановка питання позбавляє нас від потреби в обговоренні даної теми, і як ми вже сказали, вчені з задоволенням прийняли цю думку.

Як тільки Абу Бакр прийняв Іслам, то відразу ж почав проявляти завзяття на шляху призову до релігії Аллаха (Великий Він і Славен). Завдяки проповіді Абу Бакра, Іслам взяли такі великі сподвижники, як Усман ібн'Аффан, Тальха ібн'Убайдуллах, аз-Зубейр ібн аль-'Аввам, Саїд ібн Абу Ваккас, і'Абдуррахман ібн'Ауф. У деяких джерелах вказується, що всі вони прийняли Іслам в один день. І що примітно, вік Зубейра на той момент був всього вісім років.

Ці п'ять чоловік - прославлені сподвижники і кращі люди цієї Умми. Їх блискучі імена золотими літерами вписані в історію Ісламу. Уже при їх життя Пророк (мир йому і благословення Аллаха) повідомив їм, що вони увійдуть в Рай. І всі вони на вагах добрих справ Абу Бакра, тому що саме він закликав їх до Ісламу. А раз на вагах Абу Бакра будуть такі великі люди, то ми легко можемо зрозуміти слова Пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха), який сказав: «Якби Віра (Іман) всієї моєї громади, всього мого Умми, була покладена на одну чашу терезів, а Іман Абу Бакра на іншу чашу, то переважила б чаша Абу Бакра ».

Це був період таємного призову, коли віруючі приховували свою Віру, так було на початковому етапі Ісламу.

Далі ми продовжимо це розповідь з дозволу Аллаха (Великий Він і Славен).

Мир і благословення Пророкові Мухаммаду, а також його сім'ї і всім його сподвижникам.

Лектор: Шейх д. Мухаммад ібн Хаіль ібн Гайлян аль-Мадхаджі
Переклав і озвучив: Маліков Р.Х.
Коректор тексту: Тамкін Р.Г.
Для сайту «Чому Іслам» - www.whyislam.to

[1] Коран, сура 61 «ас-Саффі» ( «Ряд»), аят 6.

[2] Коран, сура 46 «аль-Ахкаф» ( «Піски»), аят 15.

[3] Коран, сура 73 «аль-Муззамміль» ( «закутана»), аят 5.

[4] Коран, сура 29 «аль-'Анкябут» ( «Павук»), аят 48.

[5] Коран, сура 16 «ан-Нахла» ( «Бджоли»), аят 103.

[6] Коран, сура 96 «аль-'Аляк» ( «Потік»), аят 1-5.

[7] Коран, сура 62 «аль-Джуму'а» ( «Збори»), аят 2.

[8] Коран, сура 7 «аль-А`раф» ( «Перешкоди»), аят 82.

[9] Коран, сура 7 «аль-А`раф» ( «Перешкоди»), аят 88.

[10] Коран, сура 14 «Ібрахім», аят 13.

[11] Коран, сура 53 «ан-Наджм» ( «Зірка»), аят 13-15.

[12] Коран, сура 53 «ан-Наджм» ( «Зірка»), аят 3-4.

[13] Коран, сура 93 «ад-Духа» ( «Ранок»), аят 1-3.

[14] Коран, сура 74 «аль-Муддассір» ( «загорнувшись»), аят 1-7.

Звідки вони взяли це?
Давайте згадаємо, Пророк (мир йому і благословення Аллаха) народився в якому місяці?
А коли був вперше посланий йому Коран?
Там він проводив час в поклонінні і молитвах, але виникає питання, як він поклонявся?
Робив він поклоніння на основі закону давніх пророків або робив це довільним чином?
Чому для поклоніння він вибрав саме печеру Хіра?
Чому ангел при першій зустрічі стиснув його?
У чому мудрість цього стиснення?
Виникає питання, куди потрапить ця людина - в Рай або в Пекло?
Як же приходили небесні одкровення до нашого Пророка (мир йому і благословення Аллаха)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация