Життя на Землю принесли метеорити

Поверхня углистого хондритів. Фото RossSea.info.

На початку почав на Землі не було безлічі сполук, що є в буквальному сенсі життєво важливими. Перш за все мова йде про азоті, на основі якого формувалися перші самовідтворюються молекули, попередники ДНК.

Група дослідників під керівництвом професора Сандри Піццарелло з Університету штату Арізона ( США ) Припустила, що джерелом містить азот аміаку стали метеорити, багато з яких походять з Пояси астероїдів між Марсом і Юпітером.

Фахівці вивчили метеорит Grave Nunataks 95229, виявлений в Антарктиді в 1995 році. Це космічне тіло, що відноситься до класу вуглистих хондритів CR-групи, багато органічними речовинами - зокрема, амінокислотами гліцином і аланином, які відіграють важливу роль в біологічних процесах. На щастя для науки, небесний гість, "що ховався" в антарктичних льодах, залишився недоторканим і практично несхильною земному впливу.

В ході експериментів вдалося встановити, що під впливом води, нагрітої до високої температури і знаходиться під тиском (тобто за умов "ранньої Землі"), метеорит виділяє аміак. Г-жа Піццарелло каже, що падали на нашу планету космічні тіла здійснювали безперебійну поставку аміаку, а значить - і азоту. Останній ставав основою для біополімерів - ДНК, РНК і білків.

Гіпотези про те, що процес еволюції на Землі був запущений ззовні, зрозуміло, вже висловлювалися, проте тепер цього отримано експериментальне підтвердження.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация