Життя красива, якщо п'єш пиво!

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

23 травня 2007, 20:18 Переглядів:

Спека в Україні б'є всі рекорди і за кілька днів буквально "дістала" кожного з нас. Порятунок - не тільки в кондиціонерах і можливості зануритися в найближче водоймище, а й в прохолодних напоях, серед яких, звичайно ж, почесне (якщо не перше) місце займає пиво. Уявляєте: ось зараз, коли читаєте ці рядки, напевно обливаючись потом (навіть якщо це вечір), взяти та й хлобистнуть келишок холодного! А за ним - другий ... Хоча от щодо цього вже питання спірне. Можна дискутувати і про те, яке пиво вибрати, ніж його закусити, у що налити пінний напій ... Звичайно, все це справа смаку. Але є і певні правила, про які "Сегодня" розповіли фахівці. А ми - вам, дорогі читачі. Будьмо!

МИ - МАЙЖЕ ЄС! По літражу ... У країнах Євросоюзу середнє споживання бурштинового напою на душу населення (включаючи немовлят, непитущих і хворих на виразку шлунку) становить 80 літрів на рік. При цьому лідирують Німеччина, Австрія і Чехія - 160 літрів на "обличчя". Ми поки відстаємо від "єесівській норми", але з наявними темпами нарощування літражу у нас є всі шанси скоро "влитися" в європейську сім'ю. В останню "п'ятирічку" споживання ячмінного напою в нашій країні щорічно збільшувалася на 10-12%. Так, якщо в 2001 році на душу населення припадало трохи більше 30 літрів, то в 2006-му - вже 55. За словами Галини Коренькової, гендиректора ЗАТ "Укрпиво", яке включає більшість виробників, в цьому році зростання виробництва також складе мінімум 10% . Тут - залежність не тільки від погоди (чим жаркіше буде літо, тим більше - жага "Півцов" і поставки пивоварів), але і від підвищення культури споживання через кафе і бари. Втім, поки ми відстаємо не тільки від ЄС, але і від Росії, яка випиває вже по 70 літрів на кожного.
Що стосується смаків, то Г. Коренькова відзначає їх збіг з європейськими: близько 90% українського пива - легке світле пиво, лише 3% - темне, решта - напівтемне. І хітом сезону буде саме світле пиво, яке краще втамовує спрагу.
Яким буде подорожчання на хвилі сезонного попиту, поки сказати не можна. Пивовари домоглися скасування подорожчання води, яка використовується у виробництві. Та й різке підвищення відпускних цін - не в їхніх інтересах: конкуренція велика і можна втратити покупця. А ось торгівля напевно "накрутить" (вона вже підняла ціни на 10-15 коп. / 0,5 л), адже гроші - ніщо, коли спрага - все.

ЗВІДКИ ПІШЛА ПИВО ...

Історики з'ясували, що в різні часи багато народів незалежно один від одного винайшли пиво. Слов'яни, ймовірно, "докумекалі" рецепт самостійно або ж запозичили його у скіфів.
Археологи стверджують, що вже 7 тисяч років тому пивком бавилися в Китаї, Шумері і Аккаді (Близький Схід). Тисячу років тому його точно вживали в Єгипті, але рецепт був інший: для приготування сусла використовували не сире просо, рис або ячмінь, а подрібнені ячмінного калача. Хто був в паризькому Луврі, той напевно бачив чорну стелу зі "Зводом законів" вавілонського царя Хаммурапі. У досить скромному за обсягом документі знайшлося місце, щоб прописати правила виготовлення, продажу пива та покарання за порушення цих приписів.
А як же наші предки? Давньоримський поет Вергілій засвідчив, що скіфи в великих кількостях споживали напій з солоду і хмелю. Скажете, до чого тут анти-слов'яни, адже скіфи - іраномовні племена. Але давайте згадаємо типову кінцівку билин і казок, складених задовго до появи на Русі християнства і писемності: "І я там був, мед-пиво пив - по вусах текло, а в рот не попало". Уже для Володимира-Хрестителя, як сказано в "Повісті временних літ", в 980 році вибір релігії багато в чому визначався "градусом": "Пиття є для нас радість", - відрізав він мусульманам. А Ярослав Мудрий в ХІ столітті в звід законів "Руська правда" вніс статтю про пиво, в той час називалося "солодом".

... ЯК ЙОГО ПИТИ І чим закушувати?

n Чехи, німці, бельгійці, будучи грандами в культурі пивопиття, просто фігеют, дізнавшись, що у нас найпопулярніша закуска "під піну" - таранка. Мовляв, надлишок солі в ній паралізує рецептори на язиці, як же ви смаком насолоджуєтеся? Вміти треба. А якщо серйозно, то ось вам оптимальне меню закусок під різні сорти пива.
n Світле найкраще йде при температурі 5-8 * С. Краща закусь - раки, креветки, молюски (мідії, гребінці), сир, чіпси, горішки. Відварна риба під негострим соусом, малосольний лосось і осетрові перетворять посиденьки в справжній бенкет.
n Напівтемне найбільш повно розкриває свій букет при 7-10 * С. До нього в компанію годиться все той же, що і до світлих сортів. Можна додати рибні і м'ясні салати, в'ялену (але не дуже солону) чехонь, плотву, ляща, бичків і воблу.
n Темне пийте охолодженим до 10-12 ° С, а портер особливо хороший при 12-14 * С. До густому солодкуватому пиву жирна таранка - в самий раз, плюс твердий і копчений сир, м'ясне спекотне (але не захоплюйтеся спеціями!), Сиров'ялена ковбаса і гарячі пиріжки з грибами, м'ясом і цибулею.

А ДЕ Ж РАКИ "зимують"?

Коронної закуси - раків - у продажу стає все менше, та й ціни "кусаються" - від 25 грн. за кіло, тоді як ще 2 роки тому на базарах віддавали за 15 грн. / кг. Куди дівається клешнястий делікатес? Таємницю "Сегодня" відкрив Олексій В., професійний браконьєр, що промишляє ловом риби сітками і збором раків на Дніпрі і Росі за допомогою акваланга.
"Ви читали, що промислове виробництво в Україні вже перевалило за рівень 1990 року? Добре, що люди роботу отримують, але екологія страждає, всяку погань в річки скидають, а раки в брудній воді не живуть. Плюс такі гади, як я, їх" вибивають ". Ну, я ще не гад, рачачих з ікрою не беру, відпускаю, а майже всі інші - беруть. Тому в минулому році по мішку раків за раз брав, а зараз - 1-1,5 відра".

ПИВО З ... КЕФІРУ!

Можливо, самий незвичайний напій в світі винайшов якийсь Марсель Бенар з Бретані (Франція). Він виготовляє пиво з кефіру. Створене Марселем пиво Lactiwel ( "Лактівель") на 75% складається з молока і кефіру закваски. Крім того, як і належить пиву, при його варінні використаний солод. Вміст спирту в експериментальному пиві невелике - всього 2%, повідомляє ІТАР-ТАРС. Правда, виробництво його поки знаходиться на кустарному рівні. За всім виробничим циклом, включаючи і розлив пива по 300 пляшкам в день, стежить за все один працівник. Спочатку походження незвичайного пива автор приховував - на першому варіанті етикетки було лише скромно сказано "пиво особливе". Тепер напис, від якої може здригнутися бувалий алкоголік, - "пиво з кефіру" - крупно виведено на етикетці.
А в празькому пивоваріння клубі Карліна (Чехія) зварили картопляне пиво. За словами майстрів, результат перевершив очікування, повідомляє ilovecz.ru. На приготування 20-ти літрів пива було витрачено 12 кг картоплі та 4 кг ячмінного солоду. В результаті вийшов оригінальний нефільтрований продукт з вмістом алкоголю 4,6% і щільністю 11,5%.
Власник голландського магазину для тварин Террі Беренден варить пиво ... для собак. Одного разу вони з приятелями пили пиво на веранді. І вирішили, що собака Берендона теж заслужила ковток-другий. Придумали рецепт (включивши туди екстракт яловичини), запропонували пивоварам, ті погодилися варити. Собаці сподобалося, вона регулярно п'є це пиво, але алкашом не стане - пиво безалкогольне. Його, до речі, можуть пити і люди. Нове пиво вже в продажу, варто, однак, недешево - 1,65 євро за пляшку, повідомляє Lenta.ru.

Живлять серце, "Б'Є" ПО РАДІАЦІЇ ТА ФІГУРУ не псувати

Група медиків Карлова університету встановила, що помірне споживання пива знижує ризик захворювання на ішемічну хворобу серця і руйнує камені в нирках. Канадські вчені заявляють, що ензими-антиоксиданти, що містяться в пиві, допомагають знизити ризик виникнення катаракти. Дослідники з США стверджують, що пиво допомагає в боротьбі з атеросклерозом (відкладеннями на стінках кровоносних судин), а російський професор з 1-го медінституту вказує на те, що пиво може бути рекомендовано як гомеопатичний засіб деяким хворим: сердечникам - для компенсації нестачі калію або невротикам - як антидепресант. Японські вчені з Інституту радіаційної медицини міста Тіба експериментально довели, що пиво здатне захистити організм від радіації. Виявляється, однієї пляшки світлого пива досить, щоб на 34% знизити число пошкоджених радіацією хромосом.
Поширена думка про те, що пиво псує фігуру, є помилкою. З напоїв лише мінеральна вода, чай і кава (без цукру і вершків) біднішими калоріями, ніж пиво. Від нього не повніють - люди просто стають жертвами апетиту, який збуджує хмільний напій.
Втім, як і всяке ліки у великих дозах, пиво в кількості, що перевищує 0,5 літра в день, все-таки проявляє свої негативні властивості в зв'язку з присутністю алкоголю. Так що гуртка в день - оптимально.

НЕ ЖІНОЧА ЦЕ СПРАВА ...

Як відомо, любителів пива серед жінок значно менше, ніж серед чоловіків. Представниці прекрасної статі часто вважають його занадто гірким і неприємним, не знаходячи в ньому ніякого "досконалого смаку", про який говорять їхні чоловіки і брати. І, виявляється, у них є для цього цілком реальні підстави.
Як показали дослідження, проведені в університеті штату Коннектикут, сприйняття смаку пива залежить від активності специфічних смакових рецепторів, що відповідають за сприйняття гіркоти. Ці рецептори кодуються спеціальним геном. У геномі людини він може бути присутнім в декількох модифікаціях, що відрізняються по чутливості рецепторів. Люди, в геномі яких міститься "активна" версія цього гена, дуже чутливі до гіркоти і, як наслідок, вважають пиво і деякі інші алкогольні напої занадто гіркими і несмачними. А ті, хто отримав від батьків неактивний варіант цього гена, не сприймають гіркоту і вживають пиво в середньому в два рази частіше, ніж чутливі до неї люди.
З незрозумілих поки причин жінок серед представників першої групи в кілька разів більше, ніж чоловіків. Самі автори цього дослідження вважають, що отримані ними результати допоможуть лікарям і вченим розібратися в причинах розвитку алкоголізму та інших близьких захворювань. І, напевно, вони стануть в нагоді чоловікам, які тепер зможуть пояснити своїм дружинам, чому вони так люблять "цю гірку гадость".

ЯК ТРИ СТУДЕНТА ТРИ ВІДРА ПІД вобла випили

Зараз вже не всі пам'ятають часи, коли випити пива на міській вулиці можна було тільки біля бочки (у таких зараз возять і продають квас). Пляшкове в магазинах (не у всіх) було, як правило, одного сорту - "Жигулівське", але пити з горлечка в громадському місці тягнуло за собою, міліція бділ ... А бочкове з товстих скляних кухлів поруч з місцем продажу - будь ласка.

Я (один з авторів, Олександр Корчинський) тоді був студентом Чернігівського філіалу КПІ. Якось в погожий вересневий день ми втрьох з однокурсниками вирішили попити пивка (зрозуміло, теж "Жигулівського") замість обридлої навчання. Знайшли повну бочку (значить, пиво свіже), запаслися ящиками замість барних крісел і сіли на повітрі. Треба сказати, що одним з нас був Женя Борисенко, син першого секретаря Чернігівського обкому КПУ (в той час це було куди крутіше губернатора). І Женька приніс з собою велику зв'язку справжньою астраханської вобли, яку їхня сім'я чи спецпайки отримувала, то чи в спецмагазинах купувала ... Ми думали спочатку випити по парі-трійці кухлів, але з такою рибою ... Коли "взяли" кухлів по вісім-дев'ять, в організмі встановилося своєрідне рівновагу: скільки пива вливали в нього, стільки й виливали, вибачте, тут же, за парканчиком. У підсумку ми врізали по 13 кухлів (разом 39), а 40-ю для круглого рахунку, "розписали" на трьох. Тобто, на брата довелося майже по 7 літрів, а це невелике відро - за 3-4 години. Це для мене до цих пір особистий рекорд.

PS Не можу не згадати про трагічну долю Жені Борисенко. Його батько став секретарем ЦК КПУ, сім'я переїхала до Києва і одного разу, прямо зі святкування 7 листопада на службовій дачі в Кончі-Заспі, Євген зник. Чи не знайшли його, живого або хоча б тіло, по сьогоднішній день. Багато років це було найгучніша справа, розслідувати правоохоронцями в Україні, підключався навіть славнозвісний екстрасенс зі світовим ім'ям Вольф Мессінг (маг і чарівник, який працював ще з Гітлером і Сталіним). Але результату не було і немає.

ПРОСТО АНЕКДОТ

Мабуть, про пиво народ склав анекдотів не менш, ніж про Чапаєва і Брежнєва, разом узятих. Це любов!

... Гра видалася спекотна, пиво швидко закінчилося, тому я пішов взяти ще кухлик, а нашим в цей час забили гол. Звідси мораль: нічого воротарю за пивом ходити.

- А у мене таке питання: коли було придумано пиво?
- Вранці!

- Що з Вами сталося?
- Я випив трохи пива і врізався в гараж.
- Бідолаха! Машина, напевно, вщент?
- Та ні, я йшов пішки ...

- Тату, ти маєш такий живіт від пива?
- Ні, синку, для пива!

Мужик повернувся додому без ока і з загіпсованою рукою. Дружина в жаху:
- На тебе напали?
- Та ні, з приятелем на око посперечався, що він мені пивним кухлем руку не зламає ...

доктор:
- Я вам раджу більше не пити пива, це подовжить вам життя.
пацієнт:
- Точно! Я в минулому році один день не пив - ох, і довгим він мені здався!

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Життя красива, якщо п'єш пиво!". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Корчинський Олександр, Романцов Михайло

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

А як же наші предки?
ЯК ЙОГО ПИТИ І чим закушувати?
Мовляв, надлишок солі в ній паралізує рецептори на язиці, як же ви смаком насолоджуєтеся?
А ДЕ Ж РАКИ "зимують"?
Куди дівається клешнястий делікатес?
Quot;Ви читали, що промислове виробництво в Україні вже перевалило за рівень 1990 року?
А у мене таке питання: коли було придумано пиво?
Що з Вами сталося?
Машина, напевно, вщент?
Тату, ти маєш такий живіт від пива?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация