Життя мисливця. Калібри гладкоствольної мисливської зброї. Огляд основних калібрів

  1. Які калібри гладкоствольної мисливської зброї існують?
  2. калібр 12
  3. калібр 16
  4. калібр 20
  5. Калібр 24 і 28

Калібри гладкоствольної мисливської зброї мають своє різноманітність серед загальної маси, яке може вразити будь-якого цінителя стрілецької зброї Калібри гладкоствольної мисливської зброї мають своє різноманітність серед загальної маси, яке може вразити будь-якого цінителя стрілецької зброї.

Якщо звернутися до калібру нарізної мисливської зброї, то там зовсім інша система визначення самого калібру, ніж у гладкоствольної рушниці.

Крім цього, з самої назви зрозуміло, що в стовбурі є нарізи, завдяки яким куля починає обертатися і отримує велику стартову швидкість.

Швидкість і дальність польоту снаряда з гладкоствольної зброї буде менше, ніж у нарізної, але на ближніх дистанціях за руйнівною силою цей тип зброї вважається вельми серйозною загрозою.

Всі початківці мисливці насамперед замислюються над тим, який калібр гладкоствольної мисливської зброї вибрати, адже є з чого вибирати.

Безсумнівно, що хтось стає представниками тієї чи іншої зброї у спадок. Тут вже не стоїть вибір калібру, хоча ніщо не заважає продати зброю і купити собі інше.

Зараз спробуємо розібратися з усіма існуючими калібрами і системою їх визначення, а також історією їх виникнення.

Які калібри гладкоствольної мисливської зброї існують?

Зміст статті:

У далекому ХХ столітті в армії починали активно використовувати гладкоствольну зброю. Тривалий час Англія була лідером з виробництва зброї і боєприпасів, тому саме вона визначила систему, по якій один калібр відрізняється від іншого.

Ця система не являє собою нічого складного. Беруть свинець вагою 453,59 г, що дорівнює одну фунту. Далі з нього виливають кулі сферичної форми, але так, щоб вони всі були однакової ваги і діаметра.

Після цього всі отримані кулі вважають. Якщо куль вийшло 10 штук, то калібр 10. Коли кількість куль інше, то і калібр відповідно інший.

Сам діаметр кулі повинен відповідати діаметру стовбура в його середині, тобто в самому каналі. З цього випливає висновок, що для рушниці з меншим діаметром стовбура буде більше куль, тому і калібр в цифровому форматі буде більше, а насправді він менше.

Наприклад, калібр 20 буде менше калібру 16, незважаючи на числове перевагу. Тепер давайте розглянемо основні калібри не тільки для полювання, але і для цілей самооборони.

калібр 12

Важко назвати мисливця, який би жодного разу не стріляв з 12 калібру, тому що цей калібр знаходиться на лідируючих позиціях. Його популярність серед мисливців не має кордонів.

Практично будь-який збройний бренд має в своєму модельному ряді рушниці 12 калібру. Це не просто для того, щоб було, адже у цього калібру є ряд практичних переваг і переваг перед іншими калібрами.

Він надає можливість його власнику міняти пороховий заряд в найбільшому діапазоні. Крім цього, в ньому можна застосовувати найрізноманітніші кулі, які дістати не складає труднощів.

Будь-яка дріб і картеч може бути використана в такому калібрі. Таким чином, 12 калібр дозволяє полювати на всі види тварин і птахів без побоювання з великою ефективністю.

Багатьом молодим мисливцям рекомендується ходити на полювання саме з цим калібром, оскільки з нього легше потрапити в дичину, завдяки більшому дробові кулю.

Якщо відзначити якісь конкретні моделі рушниць з цим калібром, то хочу загострити увагу на ТОЗ-34, МР-27, МР-155, МР-153 і МР-18.

калібр 16

Пристойна половина радянських мисливців мала в своєму арсеналі рушниці 16 калібру, оскільки вони не давали такої великої віддачі, як 12 калібр, а також мали меншу вагу, що на ходовому полюванні було вагомим гідністю.

Якщо Ви уважно читали статтю, то розумієте, що у цього калібру виходить 16 однакових куль з фунта свинцю.

Мисливська зброя такого калібру дозволяє полювати на дрібну і велику дичину, тому теж має певну популярність серед мисливців.

Зручність користування, хороша різкість бою, висока потужність, практичність і невелику вагу привернули увагу мисливців, які назвали рушниці 16 калібру золотою серединою серед усього арсеналу.

калібр 20

Рушниці з таким калібром досить дрібні, тому їх навіть називають жіночими рушницями. Порохової і дробовий заряд у цього калібру дуже маленький, тому зараз його майже ніхто не використовує.

Безсумнівно, що були часи, коли з рушницями такого калібру активно полювали промисловики, оскільки вони були дуже легкими і важили близько 2,7 кг.

Стріляти потрібно вміти дуже влучно, щоб потрапити в ціль з 20 калібру. Модель рушниці ІЖ-58 можна назвати яскравим представником даного калібру.

Якщо говорити про більш сучасних моделях рушниць, то тут слід зазначити МР-24 і МР-43, які зараз мало застосовуються.

Калібр 24 і 28

Рушниці з такими калібрами майже не використовуються нашими мисливцями. Причина цього така ж, як і з 20 калібром.

На перший погляд рушницю даного калібру легке, практичне, віддача незначна, кучність висока, але потрапити важко. Тут необхідно довго вчитися стріляти, щоб успішно застосовувати таку зброю на полюванні.

Коли мисливець відпрацює навички влучної стрільби, то навіть з цим калібром можна ходити на полювання на качок або зайця з великим задоволенням.

Можна ще сказати про калібрах 32 і 36, які дуже рідко зустрічаються, але є на ринку і привертають увагу любителів зброї.

Які калібри гладкоствольної мисливської зброї існують?
Які калібри гладкоствольної мисливської зброї існують?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация