Життя росіян в Німеччині

  1. Загальна інформація
  2. Де проживають російські
  3. Ювілей німецького Російського Дому
  4. русская Германия
  5. Взаємовідносини з німцями
  6. Телебачення, радіо та газети
  7. Навчання російською
  8. Влаштування особистого життя
  9. Отримання медичної допомоги
  10. російськомовні аптеки
  11. Пологи в Німеччині
  12. Культурне і духовне життя
  13. Російські православні храми в Німеччині
  14. німецький театр
  15. Як знайти роботу
  16. Ситуація з біженцями

Не кожен може зважитися на переїзд в іншу країну . Але кількість російських людей, розсипаних по всій земній кулі, доводить, що жити можна в будь-якому місці. Однією з найпопулярніших для імміграції країн сьогодні є Німеччина . І їдуть туди в 2019 році не тільки російські німці.

Німеччина

Загальна інформація

На території німецької держави здавна живуть і працюють росіяни. На питання, скільки саме російських живе і працює в Німеччині, відповісти важко. Російська діаспора в Німеччині досить обширна і кількість етнічних росіян переселенців і «російських німців» неухильно зростає.

Соціологи Гейдельберзького інституту вважають, що сьогодні на території країни живе і працює приблизно 21% російських мігрантів. На другому місці знаходиться турецька діаспора. Турецька громада становить 19% від загального числа переселенців. І їх кількість постійно збільшується.

На третьому місці знаходяться переселенці з Південної Європи. Дані соціологічного дослідження свідчать, що їх громада становить 12 відсотків. На четвертому місці знаходиться польська діаспора. Сьогодні вона налічує 11 відсотків.

Також в Німеччині проживають і працюють емігранти з Сербії. Їх громада сьогодні налічує близько 10 відсотків. Сербська громада також потихеньку збільшується.

Де проживають російські

У вітчизняних фільмах і книгах часто описуються зворушливі епізоди знайомства росіян за кордоном. Насправді, більшість росіян, цікавлячись питаннями еміграції, шукають міста, в яких налічується малий відсоток співвітчизників. Деякі емігранти, здійснюючи пошук житла, розглядають квартали без росіян.

«Риба шукає, де глибше, а людина - де краще» - говорить стародавня приказка. Російського людини можна знайти в будь-якому місті. Люди, які мають престижну роботу, вибирають великі міста.

Той, хто вибрав Німеччину як «країну своєї мрії», завжди вважатиме за краще місту невелике село. І кількість російських і російськомовних громадян, що перебралися з міста в село, досить велике.

І кількість російських і російськомовних громадян, що перебралися з міста в село, досить велике

Русский магазин в Німеччині

Чималий відсоток російських емігрантів вибирають міста Баварії. Багато студентів живуть і навчаються в Мюнхені.

Ювілей німецького Російського Дому

Три роки тому відбулася важлива подія, що торкнулося і російських німців, і російських емігрантів. У 2014 році відзначав свій тридцятирічний ювілей німецький Російський Будинок, розташований в одному з мальовничих місць Берліна.

Протягом цього часу Російський Будинок був дійсною «меккою» народної дипломатії і віддушиною для російських мігрантів. Російський Будинок виконував і продовжує виконувати наступні, важливі для російських емігрантів завдання:

  • популяризація російської історії;
  • знайомство з російською культурою;
  • поширення російської мови.

Таким чином, Російський Будинок протягом багатьох років сприяв зміцненню зв'язків у всіх напрямках. Сьогодні його пріоритетним завданням є максимальне сприяння діловому та науковому співробітництву. Завдяки Російському Будинку влаштовуються російські весілля в Німеччині, які зараз граються досить часто.

Завдяки Російському Будинку влаштовуються російські весілля в Німеччині, які зараз граються досить часто

Російський Будинок в Німеччині

Російський Будинок має чимало різних приміщень. У кожному з його приміщень регулярно влаштовуються тематичні заходи. Сьогодні, як і тридцять років тому, Російський Будинок продовжує влаштовувати концерти для російських емігрантів і їхніх друзів, а також виставки і фестивалі. Щороку протягом 30 років Російський Будинок відвідує близько 250 тис. Мігрантів, німців та іноземних громадян.

Знаходиться Російський Будинок в самому серці Берліна - на вул. Фрідріхштрассе, 176.

русская Германия

Люди, які багато подорожують, нерідко помічають, що в Німеччині часто зустрічаються назви міст і невеликих населених пунктів, схожі з російськими назвами. Найчастіше «російські» назви зустрічаються в землях Північної Німеччини.

В основному ці назви мають закінчення «in» і «ow». Око російського мандрівника, який проїжджає Північно-німецьким землям, радують такі назви:

  1. Карпін.
  2. Турів.
  3. Ковпин.
  4. Любов.

На цьому тлі деякі російські націоналісти готові уподібнитися націоналістам іншого слов'янського народу, які до сьогоднішнього дня привласнили собі все, що тільки можна. Насправді, «російські» назви на території Німеччини пояснюються просто

. З давніх часів в северогерманских землях живуть слов'яни - лужицькі серби. У тому, наскільки великий вплив цього малого етносу на німецьку культуру, можна переконатися, здійснивши знайомство з похмурою казкою О.Пройслера «Крабат».

Корінні слов'яни Німеччини - лужицькі серби

Також в Німеччині зустрічаються назви населених пунктів, що збігаються з російськими прізвищами. Це пояснюється тісній історичної зв'язком двох народів. Російські весілля в Німеччині сьогодні не є рідкістю.

Взаємовідносини з німцями

Росіяни, які бували або мріють побувати в Німеччині, зазвичай діляться на дві категорії. Люди першої категорії щиро вважають, що життя в Німеччині можна назвати райській. Вони не враховують, що туристичне рандеву по Європі і життя на чужині - речі принципово різні.

Коректно відповісти на питання, як живеться російським серед німців, досить складно. Серед німців, як і серед кожної нації, трапляються як адекватні, дружелюбні люди, так і затяті націоналісти, що не терплять чужинців. Ставлення до росіян, як і до біженців з Близького Сходу, саме різне. Все залежить від того, як саме російська людина опинився в Німеччині.

Тим «зросійщених» німцям і етнічним росіянам, яким пощастило переїхати до Німеччини за програмою , Живеться непогано. «Організовані» мігранти живуть своїм світом і спілкуються в основному між собою. Сьогодні в Німеччині є цілі мігрантські поселення, в яких людям живеться досить привільно.

Дещо інша ситуація спостерігається, коли, наприклад, російські жінки виходять заміж і їдуть до чоловіків-німців самостійно, без участі всіляких фондів, адвокатів і компаній. Багато росіян, що мають чудове вищу освіту і прекрасно говорять по-німецьки, скаржаться на погане ставлення з боку корінних німців на роботі і в побуті.

Нерідкі випадки несправедливого ставлення до росіян дітям в школах і дитячих садах.

Але однозначно сказати, що німецьке суспільство не любить і не приймає російських, не можна. Якщо емігрантові пощастить зустріти хороших друзів-німців і роботу, на якій цінується не національність, а професіоналізм, то його життя в Німеччині буде цілком комфортною.

Телебачення, радіо та газети

З огляду на те, що сьогодні на території Німеччини проживає величезна кількість російських і російськомовних людей, влада країни прийняла рішення запустити супутникове ТБ. Раніше російськомовне ТБ функціонувало тільки в Дортмунді і Кельні. Сьогодні ситуація стала більш демократичною, і знайти російськомовні канали досить просто.

Нове супутникове телебачення називається TVRUS. Насолоджуватися російською мовою на каналах супутникового телебачення тепер можна жителям не тільки великих міст, а й невеликих населених пунктів. Супутникові канали починають працювати з 6 ранку.

У деяких німецьких містах функціонує російськомовне радіо. У столиці емігранти радіють можливістю послухати радіо «Російський Берлін».

На жаль, є радіо далеко не всім. На думку місцевих жителів, хвилі вітчизняного радіо може «зловити» тільки потужний приймач. Але назвати прослуховування радіо задоволенням можна, оскільки якість хвиль залишає бажати кращого.

Багато емігранти, життя яких тече в невеликих містечках, слухають вітчизняне радіо, підключивши супутникову антену. Для прослуховування радіо підходить потужна телевізійна антена. Деякі вважають за краще слухати радіо за допомогою інтернету. Жителі деяких німецьких міст вважають, що «зловити» вітчизняне радіо можна тільки вранці.

Доступна вітчизняним емігрантам і російськомовна друкована преса. На сайті pressaru.de можна знайти безліч газет і журналів. У цій онлайн-бібліотеці газети і журнали можна читати безкоштовно.

Сьогодні на території німецької держави поширюються навіть популярні російські газети. У продажу можна знайти видання «Експрес-газети» та легендарний «Московський Комсомолець».

Газета «Московський Комсомолець» в Німеччині

На сайті pressa.eu можна відшукати журнали для російськомовних чоловіків, молодих дівчат і жінок. Для жінок і дівчат доступні наступні журнали:

  1. «Добрі поради».
  2. Жіночі ради.
  3. «Крестьянка».
  4. "Ліза".
  5. «OOPS»!

Чоловіків можуть зацікавити наступні журнали, як «MAXIM», «Forbes», «Esquire». Також є журнали для російськомовних дітей. Ціна журналу залежить від видання. Вартість варіюється від 4 до 12 євро.

Навчання російською

Багато російськомовні громадяни країн СНД, яких приваблює життя в Німеччині, зацікавлені в отриманні німецького освіти. Але далеко не для всіх студентів доступна навчання на німецькій мові. Є ймовірність, що незабаром у студентів і абітурієнтів з'явиться можливість отримати освіту російською мовою. Негайно здобути вищу освіту в Німеччині і безболісно інтегруватися в суспільство може лише той, хто володіє державною мовою.

Здобути вищу освіту можна тільки після 13 років навчання в школі. Незважаючи на такий тривалий термін навчання, російськомовних емігрантів, які бажають, щоб їх діти змогли здобути середню освіту в Німеччині і інтегруватися в суспільство, стає все більше.

Але діти можуть отримати якісну середню освіту та в російських школах. Це не завадить їм інтегруватися в німецьке суспільство.

Діти займаються в російських школах по буднях. Є можливість навчатися в школах додаткової освіти по вихідним або в будні дні у вечірній час.

Яскравим прикладом школи додаткової освіти є Берлінська російська школа.

Кожна людина, яка отримує освіту, може розраховувати на будь-яку допомогу. Найчастіше школярі та студенти отримують допомогу при вивченні державної мови. Це істотно спрощує їм життя і дозволяє швидше «влитися» в німецьке суспільство.

Влаштування особистого життя

У жителів Близького і Далекого Зарубіжжя в ходу є таке словосполучення, як «російська наречена». Німці ж звикли до словосполучення «російські весілля в Німеччині». Багато російськомовні дівчата і жінки мріють знайти вільного порядного німецького чоловіка з автомобілем і вийти за нього заміж. Але відома народна мудрість говорить: «Вийти заміж - не напасть, аби замужем не пропасти». Успішне знайомство із заможним німецьким чоловіком з автомобілем через інтернет сьогодні швидше виняток, ніж правило.

Німецькі чоловіки ставляться до росіян панночкам скоріше позитивно Німецькі чоловіки ставляться до росіян панночкам скоріше позитивно. Багато німецьких чоловіків усвідомлено шукають знайомства саме з російськими жінками, що бажають вийти заміж за європейця. В першу чергу, німецькі чоловіки цінують в російських жінках, які прагнуть заміж за іноземця, порядність. Розкішна і загадкова російська краса жінки, яка прагне вийти заміж і створити сім'ю, знаходиться тільки на другому місці.

Жінка, яка бажає вийти заміж за німця, повинна бути готовою до багатьох сюрпризів і випробувань. Яким би гарним не було знайомство, і як оригінально ні звучала пропозиція вийти заміж, важливо бути готовою до всього. Навіть заможні німці з автомобілями, як і все німецьке суспільство, дуже економні і ощадливі.

Російські весілля в Німеччині проходять досить скромно, їх не порівняти з урочистостями, які з розмахом влаштовуються на батьківщині.

Але іноді російські весілля в Німеччині припускають одруження тільки російськомовних людей. В цьому випадку російські весілля в Німеччині відіграють шумно, дорого і весело.

В цьому випадку російські весілля в Німеччині відіграють шумно, дорого і весело

Російська весілля в Німеччині

Отримання медичної допомоги

Багатьом мігрантам здається, що російськомовні лікарі працюють нітрохи не гірше німецьких. Російськомовна людина може розраховувати на допомогу російськомовних лікарів. Пошук російськомовних лікарів, а також аптек і ліків з інструкціями російською можна здійснити на сайті nashi-v-gorode.de вручну або вибравши потрібну категорію.

російськомовні аптеки

Також в інтернеті можна відшукати російськомовну онлайн-аптеку. Сьогодні в онлайн-аптеці можна знайти:

  • гомеопатичні ліки;
  • ліки на травах;
  • ліки на бджолиній отруті;
  • ліки для поліпшення зору;
  • ліки від безпліддя.

Також онлайн-аптека пропонує придбати мінерали і вітаміни, товари для інвалідів, спортивні тренажери.

Також онлайн-аптека пропонує придбати мінерали і вітаміни, товари для інвалідів, спортивні тренажери

Онлайн-аптека російською мовою в Німеччині

Пологи в Німеччині

Найважливішою подією в житті жінки є пологи. За словами адвокатів і співробітників посольства, сьогодні все більше жінок бажають влаштувати пологи в європейській клініці. Багато панянки цілеспрямовано організують пологи за кордоном. Адвокати і співробітники посольства стверджують, що після пологів дитина отримає німецьке громадянство .

У німецькій клініці здійснюються такі види пологів:

  • природні пологи;
  • партнерські пологи;
  • вертикальні пологи.

Також німецькі медики приймають пологи з ускладненнями. Якщо природні пологи неможливі, призначається кесарів розтин.

Культурне і духовне життя

Німці не так люблять оперу і театральне мистецтво, як французи. Але зате, на відміну від французів, вони з великою повагою ставляться до релігії. Німці досить демократично ставляться до православної церкви. Сьогодні в Німеччині налічується кілька десятків православних церков.

Російські православні храми в Німеччині

Храми православної церкви є не у всіх німецьких містах. Тому релігійним емігрантам, які бажають відвідати церкву, часто доводиться їздити в інше місто. Електрички між містами ходять часто.

Сьогодні в Німеччині функціонують такі церкви:

  1. Церква ім. св. арх. Михайла (Геттінген).
  2. Церква ім. Іоанна Кронштадтського (Гамбург).

    Церква ім. Іоанна Кронштадтського (Гамбург)

  3. Церква св. прор. Іллі (Штуггарт).
  4. Церква ім. преп. Серафима Саровського (Клоппенбург).

німецький театр

Культура Німеччини тісно пов'язана з культурою Росії. Німецький театр існує з 18 століття. Багато в чому німецький театр вплинув на розвиток російського театру. На підмостках німецького театру виступали багато «зірки» минулого і сьогодення. Сам Станіславський відгукувався про німецькому театрі з захопленням.

Сьогодні в німецькому театрі часто зустрічаються представники самих різних культур. Російські мігранти вважають за краще ходити в такі театри:

  1. Гамбурзький оперний театр.
  2. Баденський державний театр.
  3. Національний мюнхенський театр.
  4. Театр Шиллера.

театр Шиллера

Як знайти роботу

Кваліфіковані адвокати і співробітники посольства стверджують, отримати ПМЖ в Німеччині може тільки етнічний німець або єврей. За словами адвокатів і співробітників посольства, працевлаштуватися в Німеччині простому смертному складно. Для цього людина повинна отримати дозвіл.

найреальніше відкрити в Німеччині свій бізнес . Саме бізнес часто є рятівним якорем для того, хто бажає залишитися жити в Німеччині.

Сфери, на які в першу чергу повинен звернути увагу майбутній бізнесмен:

  • ресторанний бізнес;
  • бізнес, пов'язаний з туризмом;
  • готельний бізнес.

Непоганим може виявитися справа, пов'язана з виробництвом шоколаду.

Правильно оформити і зареєструвати бізнес російській в Німеччині допоможе тільки кваліфікований адвокат.

Ситуація з біженцями

Більша частина росіян спостерігає за ситуацією по ТВ, інші активно «зависають» на специфічних форумах або спілкуються зі своїми родичами і друзями-німцями, які проживають на території Німеччини. Деякі росіяни вважають, що «страшилка» про агресивних біженців, які бажають влаштуватися в Німеччині, сильно перебільшена пресою, але багато хто вважає, що газети і ТБ всієї ситуації не висвітлюють.

Деякі росіяни вважають, що «страшилка» про агресивних біженців, які бажають влаштуватися в Німеччині, сильно перебільшена пресою, але багато хто вважає, що газети і ТБ всієї ситуації не висвітлюють

Біженці в Німеччині

Самі німці говорять, що біженці є далеко не у всіх містах. Але там, де біженці, небажаючі інтегруватися в німецьке суспільство, відчувають себе як вдома, ситуацію можна назвати критичною. Статут боятися за своє життя, розуміючи, що влада ще довго будуть перебувати в нерішучою позі, активна частина німецького суспільства взяла ініціативу в свої руки.

Восени 2016 року в пресі з'явилися повідомлення про підпал табору біженців. Відповідальність взяла на себе частину суспільства, яка називає себе націоналістами. Рішуче налаштовані німці стверджують, в недалекому майбутньому вони збираються перетворити життя біженців в пекло. Як неоголошена війна позначиться на житті росіян, що опинилися в Німеччині, поки невідомо.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация