Життя суспільства без книг - за романом Р. Бредбері 451 градус за Фаренгейтом

Вітаю тебе мій, дорогий читачу, на блозі « Життя і філософія »!

Ви можете уявити собі життя суспільства без книг Ви можете уявити собі життя суспільства без книг?

Уявляєте, як було б здорово якщо в школі не треба було б читати Салтикова-Щедріна, Гоголя, Чернишевського. Не треба було б вчити вірші Фета, Некрасова, Ломоносова.

Ну яке нам діло до п'єс Шекспіра і описаних ним страждань ніколи не існували людей. Мало зараз гине людей через нерозділене кохання?

Ну яке нам діло до думок і висловлювань Демосфена , Цицерона і їм подібних, які жили ще, страшно сказати, до нашої ери ... Нехай пофілософствувати б, живучи в наше дні ...

А чим розробка сценарію вбивства бабусі у Достоєвського відрізняється від вбивств, описаних Карецький або Кивінова?

Чому одні автори ставляться до розряду непорушних і їх називають класиками , А книги інших авторів називають "чтивом" і це при тому, що їх книги читає величезна кількість людей ...

Ви знаєте відповіді на ці питання?

Без книг не буде ніяких суперечливих думок і теорій і ніхто не буде виділятися, ставати розумнішою сусіда.

Це вже цитата з книги Рея Бредбері "451 градус за Фаренгейтом", власне заради якої і затівалося написання цієї статті.

Правда, було б здорово, якби всі за розумовим розвитком перебували на одному рівні і ніхто не хвалився б перед іншим своєю начитаністю і ерудованістю? Втім, скоро ми це відчуємо на власному досвіді.

Коли почала тільки читати, ніяк не могла розібратися в почуттях - до якого ж жанру належить твір. Те, що фантастика - це зрозуміло, але про який час йде мова? Мені здалося, що події повинні розвиватися десь в 22 столітті. Але коли прочитала рецензію на книгу, я була злегка шокована. По-перше, тим, що книга видана була ще в 1953 році, а по-друге, тим, що стала дізнаватися в подіях наш час.

Адже що ми бачимо:

- Споживче мислення, описане в романі, є? Є! Далеко за прикладами ходити не треба - реклама, Інтернет тощо

- Завдяки інтерактивному телебаченню є? Є! Вся інформація передається цілеспрямовано і персоналізоване, щоб проникнути в свідомість кожного - окремого взятої людини.

- Відсутність бажання читати є? Є! Нехай і не під страхом спалення книг або смертної кари, але те, що молодь читати не хоче - це факт.

Одним словом, в романі представлений світ людей, які втратили зв'язок не тільки між собою, а й з природою і, що найстрашніше, з інтелектуальним спадщиною всього людства.

Але що найцікавіше, відступивши трохи від сюжету книги, хочеться резюмувати, що читати книги в усі часи любили тільки обрані. Ні дефіцит на них, ні повну заборону на літературу, не здатні зробити це заняття масовим. Так, можна в школі нав'язати прочитання книг за програмою, можна змусити прочитати ту чи іншу главу, але осмислення книги не буде без добровільного на те бажання. І тому виникає цілком закономірне питання-ЯК зробити так, щоб люди хотіли читати, ЯК переконати в цьому нинішню молодь?

Я сподіваюся ви зрозуміли, що мої риторичні питання на початку статті - іронічні. Більш того, саркастичні. Без знання основ історії, риторики, філософії, без розвитку словникового запасу і логічного мислення наш чекає тільки один шлях. Шлях, який веде до .... Ідіократія !

На цьому поки все. До нових зустрічей на сторінках блогу http://rithelp.ru/!

Ви можете уявити собі життя суспільства без книг?
Мало зараз гине людей через нерозділене кохання?
А чим розробка сценарію вбивства бабусі у Достоєвського відрізняється від вбивств, описаних Карецький або Кивінова?
Ви знаєте відповіді на ці питання?
Правда, було б здорово, якби всі за розумовим розвитком перебували на одному рівні і ніхто не хвалився б перед іншим своєю начитаністю і ерудованістю?
Те, що фантастика - це зрозуміло, але про який час йде мова?
Відсутність бажання читати є?
І тому виникає цілком закономірне питання-ЯК зробити так, щоб люди хотіли читати, ЯК переконати в цьому нинішню молодь?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация