Життя в 1968 - погляд через об'єктив фотокамери

Богуміл Добровольський, Фото: ЧТК / Vít Šimánek   На заклик організаторів фотоконкурсу, що проводився в рамках Projekt '68, відгукнулися не тільки громадяни Чехії, а й іноземці Богуміл Добровольський, Фото: ЧТК / Vít Šimánek На заклик організаторів фотоконкурсу, що проводився в рамках Projekt '68, відгукнулися не тільки громадяни Чехії, а й іноземці. Серед півтори тисячі знімків були отримані фотографії з Фінляндії. Їх автор в 1968 році був студентом і відвідав Чехословаччину під час канікул. Поїздка припала на період придушення Празької весни.

«Не дивлячись на те, що конкурс був оголошений просто як« Фотографія 1968 року », і ми очікували отримати знімки, які описують життя звичайних людей, 90% фото стосувалися окупації. Було дуже багато повторюваних сюжетів - події на Виноградської вулиці перед будівлею Чехословацького Радіо », - коментує голова конкурсного журі фотограф Герберт Славік.

Фото: ЧТК / Vít Šimánek   «Ось Виноградська вулиця, а це Італійська Фото: ЧТК / Vít Šimánek «Ось Виноградська вулиця, а це Італійська ... Мені завжди подобалося фотографувати, перебуваючи безпосередньо в гущі подій. Я не люблю знімки «з боку», коли фотограф виступає в ролі простого спостерігача », - описує свою фотографію Богуміл Добровольський, що отримала третю премію конкурсу Чеського Радіо і Czech Photo. Його камера зафіксувала радянський танк і барикаду з автобусів, навколо якої стоять городяни.

- «Коли люди побачили, що вони почали навколо себе все трощити, то перевернули стояла поруч машину. На асфальт полилася солярка. Потім я бачив, як хтось підпалив газету або ганчірку і кинув її в калюжу палива ».

Другу премію отримав Станіслав Щасний за фотографію двох молодих людей з піднятим над головами національним прапором на тлі рухається в клубах диму радянського танка.

Першу премію журі присудило Бржетіславу Гіблер за фотографію «Август 1968», зняту на празької Виноградської вулиці. У кадр потрапила машина, в яку вантажать носилки з пораненим чоловіком, і наближається до неї брязкітливий гусеницями багатотонний танк з кирпатим до неба дулом гармати. Плівка була проявлена, і фотографія надрукована буквально в той же день, проте, надбанням широкої публіки вона стала тільки через 50 років поле окупації Чехословаччини.

Фото: ЧТК / Vít Šimánek   «Я ховалася перед продуктовим магазином і тряслася, щоб чоловік вижив Фото: ЧТК / Vít Šimánek «Я ховалася перед продуктовим магазином і тряслася, щоб чоловік вижив. Він був прямо перед будівлею радіо, а навколо гуркотіли танки і стрілянина. Потім, коли я дивилася його фотографії, я усвідомила жах того, що відбувалося - вогонь, убиті ... Кошмар. Добре, що сьогодні такого не відбувається », - підкреслює Ева Гіблерова, що отримала премію за свого чоловіка, що знаходиться на лікуванні.

Фотовиставка, організована в Projekt '68, триватиме в галереї Czech Photo Centre, розташованої недалеко від празької станції метро «Nové Butovice», до 16 вересня.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация