Живі символи Австралії

Варто тільки задуматися про те, які ж символи Австралії, перше, що спадає на думку - кенгуру

Варто тільки задуматися про те, які ж символи Австралії, перше, що спадає на думку - кенгуру. Ці тварини по праву заслужили своє місце на гербі країни. Абсолютно унікальні, що не зустрічаються більше ніде в світі, крім Австралійського материка і декількох прилеглих островів.

Абсолютно унікальні, що не зустрічаються більше ніде в світі, крім Австралійського материка і декількох прилеглих островів

До роду кенгуру відносяться близько 14 видів, від карликових, вагою не більше кілограма, до гігантських, до 90 кг вагою. Строго кажучи, словом «кенгуру» позначають саме великі види, а більш дрібних представників цього сімейства називають валлару і валлабі.

Строго кажучи, словом «кенгуру» позначають саме великі види, а більш дрібних представників цього сімейства називають валлару і валлабі

Примітний зовнішній вигляд кенгуру - потужний довгий хвіст і задні лапи дозволяють їм здійснювати стрибки до 12 метрів в довжину і 3 метрів у висоту. Всім відома сумка кенгуру в якій самки носять дитинчат від народження і до восьми місяців. Живуть ці тварини 8-16 років, утворюючи сім'ї, що складаються з самця і кількох самок.

Так як популяція чотирьох найбільших видів кенгуру в Австралії за останню чверть століття коливається від 15 до 50 мільйонів особин, зрозуміло, що вони завдають значної шкоди пасовищах, і на них дозволено полювання. Якщо не проводити відстріл кенгуру, завдяки здатності розмножаться цілий рік, їх популяція здатна збільшитися в 4 рази всього за п'ять років. З доісторичних часів аборигени Австралії полювали на кенгуру заради м'яса і шкур. Зараз полювання на цих тварин контролює держава. Їх смачне маложирное м'ясо експортується Австралією в багато країн і високо цінується гурманами.

Зображення кенгуру повсюдно використовується як спортивний символ Австралії. Вперше «боксує кенгуру» з'явився в 1941 році - його малювали пілоти ВПС Австралії на фюзеляжах своїх літаків, а потім і весь військово-морський флот прийняв його своїм символом. З вісімдесятих років «боксує кенгуру» - офіційний талісман спортивної збірної Австралії.

Тварина, що сусідить на гербі Австралії з кенгуру - ему. Раніше ему відносили до страусів, але пізніше класифікацію переглянули і тепер ему відносять до сімейства казуарових. Це дуже великий птах (до 190 см в повний зріст), найбільша на Австралійському континенті. Поширена досить широко, від узбережжя до гір, хоча уникає плотнонаселенного районів, посушливих місць і густих лісів. Ему не вибагливий у їжі, вони їдять насіння, коріння, пагони рослин, фрукти, ягоди, а також комах і навіть дрібних тварин. Так як у них немає зубів, ему ковтають дрібні камінці, осколки скла і шматочки металу для подрібнення їжі в травній системі. У пошуках їжі ему може долати до 25 км в день. Вони не вміють літати, але, завдяки сильним ногам, швидко бігають, в разі небезпеки розвиваючи швидкість до 50 км / год. Ему можуть досить довгий час обходитися без води, однак, при можливості, люблять посидіти в воді, вміють плавати.

На шиї ему розташований шкірний мішок, за допомогою якого птахи видають характерні звуки, схожі на барабанний бій, гучне «бумканье» і рохкання. Як правило, самки ему більш гучні - їх крик часом чути за два кілометри. Ему одинаки, вони об'єднуються тільки в шлюбний період, і пташенята тримаються до дорослішання поруч з батьком, який у ему займається потомством. Він висиджує яйця і вигодовує пташенят. Захищаючи кладку, самець ему майже не їсть і стає дуже аргессівен. Він може напасти на потривожити його, ударом ноги ему здатний зламати кістку людині або тварині. Яйця ему темно-зелені, мають вагу 500-900 грамів. Протягом двох місяців висиджування вони змінюють свій колір на чорно-фіолетовий. Пташенята вилуплюються маленькими, близько 12 см ростом і півкілограма вагою, але дуже швидко ростуть і самостійно залишають гніздо вже через кілька днів.

У природі у ему не так вже й багато ворогів. Це дінго, лисиці, орли і яструби. Набагато більше ему страждає від людини. У період колонізації, ему були повністю винищені на островах Кенгуру та Кінгайленд. Вважається, що ему псує посіви і завдає шкоди сільському господарству, тому, хоча з 1999 року вони формально охороняються законом, полювання на ему все одно ведеться.

В Австралії більше 600 офіційно затверджених географічних назв, пов'язаних з ему - струмки і озера, гори, населені пункти та вулиці в містах.

Говорячи про тварин, символах Австралії, не можна не згадати про коал. Маленьке ссавця, схожого на плюшеву іграшку, споконвічний мешканець континенту. Більше ніде в світі коали не зустрічаються. Коала - з 1971 року офіційне тварина австралійського штату Квінсленд.

Коала - з 1971 року офіційне тварина австралійського штату Квінсленд

Хоча коали вміють швидко лазити по деревах і навіть бігати і плавати, все ж вони надзвичайно повільні - до 18 годин на добу вони проводять в повній нерухомості, уві сні або в заціпенінні. Це пов'язано з унікальними особливостями їх харчування. Коали пристосувалися харчуватися майже виключно листям і пагонами евкаліпта, які містять дуже мало білка, але багато речовин, отруйних для інших видів тварин. Щоб зуміти переварити і засвоїти подібну їжу, метаболізм у коал надзвичайно повільний. Завдяки такій прискіпливості у виборі їжі, ареал проживання коал теж вельми обмежений.

Завдяки такій прискіпливості у виборі їжі, ареал проживання коал теж вельми обмежений

У коал майже немає ворогів в природі, хіба що дінго і здичавілі собаки, але зате коали схильні до різних захворювань. У них нерідкі цистити і коньюктівіти, а також синусити і запалення легенів, особливо в холодні періоди. Бували часи, коли епізоотії цих хвороб сприяли майже повного вимирання популяцій коал.

Бували часи, коли епізоотії цих хвороб сприяли майже повного вимирання популяцій коал

На початку ХХ століття епідемії хвороб і полювання на коал привели до того, що цей вид був поставлений на грань зникнення. Уряд Австралії був змушений призупинити, а в 1927 році і повністю заборонити полювання на коал. Тільки до 1950-м року популяція коал почала відновлюватися. Зараз вимирання коалам не загрожує, на території країни діють спеціальні коала-парки Коуні Коала Парк в районі Перта і Лоун Коала Парк під Брісбеном. Міжнародна організація Australian Koala Foundation працює над збереженням популяції коал і місць їх природного проживання.

Цікаво, що у коал, єдиних представників ссавців за винятком приматів, на подушечках пальців знаходяться папілярні візерунки. Вони абсолютно ідентичні людським, відмінності складно виявити навіть під мікроскопом.

Примітно, що всі штати Австралії мають символи у вигляді будь-яких тварин.

Наприклад, в штаті Новий Південний Уельс символи - птах кукабара і качконіс. Кукабара стала відомою завдяки своєму своєрідному голосу. Її крик багатьом нагадує заливистий регіт.

Її крик багатьом нагадує заливистий регіт

А ось качконіс має настільки незвичайний вид, що, коли за часів початку колонізації Австралії перші скелети й опудала утконосов потрапили в Європу, вчені не сприйняли їх всерйоз. Вони вважали, що це підробки, скомбіновані з частин кількох тварин.

Вони вважали, що це підробки, скомбіновані з частин кількох тварин

На гербі штату Тасманія зображені як символи тасманійські сумчасті вовки.

На гербі штату Тасманія зображені як символи тасманійські сумчасті вовки

Це унікальна тварина було повністю винищено до 1930 року, але зберігся його родич, схожий на собаку, сумчастий тасманийский диявол. На відміну від інших сумчастих, ці є м'ясоїдними.

На відміну від інших сумчастих, ці є м'ясоїдними

Чорний лебідь, унікальний австралійський вид, зустрічається на гербах Західної Австралії і міста Канберра (столиці Австралії). Від свого європейського родича лебідь відрізняється чорним оперенням. Перші британські поселенці були так вражені його красою, що назвали свою колонію в Західній Австралії Лебедина Річка.

Перші британські поселенці були так вражені його красою, що назвали свою колонію в Західній Австралії Лебедина Річка

На гербі Канберри зображений не тільки чорний лебідь. З іншого боку щит з замком - символом столиці підтримує білий лебідь.

З іншого боку щит з замком - символом столиці підтримує білий лебідь

За задумом творців герба чорний і білий лебеді повинні уособлювати собою аборигенів і європейців.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация