«Жизель» на Міжнародному фестивалі балету в Кремлі

В рамках V фестивалю на сцені Кремлівського палацу 24 вересня відбувся показ балету «Жизель», за участю gueststars з Франції та Німеччини, а також зірок «Кремлівського балету». Чим здивували в цьому році зарубіжні танцюристи і хореографи, змогли дізнатися російські цінителі балету і кореспондент PRO театр.

За традицією, що склалася, програму фестивалю складають найяскравіші вистави театру «Кремлівський балет» із залученням зірок світового балету з різних країн світу: Німеччини, Франції, Австрії, США, Великобританії, Куби та інших. За час свого існування Фестиваль вже встиг полюбитися глядачами, а зал в цей вечір був переповнений.

Легендарну «Жизель», яка давалася в цей вечір, по праву можна назвати перлиною балетної класики. Ця фантастична, але разом з тим, і шалено сумна «історія» композитора Алана Адана, прем'єра якої відбулася ще в 1841 році в Парижі і, через всього лише рік - в Росії, спочатку в Петербурзі, а потім в Москві ще рік тому. Як багатьом відомо, лібрето Т. Готьє і Ж. Сен-Жоржа грунтується на легенді Генріха Готьє. У його повісті «Флорентійські ночі»: «... Віліси - це молоді нареченої, померлі не доживши до дня весілля, але зберегли в серці таке невитрачені і пристрасний потяг до танців, що ночами вони встають з могил і в опівнічний час віддаються буйним танцям. Вбрані в вінчальні сукні, сміючись страшним сміхом, чарівно прекрасні віліси танцюють під променями місяця, танцюють всі скажені, все несамовитості, відчуваючи, що дарований їм для танцю годину під кінець і пора повертатися в крижаний холод могили ... ».

Цього року головні партії балету «Жизель» були представлені на сцені Кремлівського палацу у виконанні провідної балерини французького театру «Гранд-опера» та театру материнського балету Сан-Франциско - Матильди Фрусте і ведучого запрошеного соліста Дрезденського балету і національного балету Угорщини Іштвана Симона. Варто відзначити, що подібний склад виконавців випадає щастя побачити нечасто, що, безумовно, можна назвати справжнім подарунком глядачам.

Матильда Фрусте взагалі надзвичайно легка і артистична, а в цей вечір, здається, була ще легше і прекрасніше, особливо в першій дії, де її образ був чудово доповнений традиційної для цього балету синьо-білої пачкою. Коли Фрустре в образі Жизелі раптом здійнялася над сценою в шлюбній сукні, як і належить вілліс, по залу пронісся подих захоплення. Все ніби завмерли разом з Альбертом, що побачив привид коханої, яку знищив.

Найбільш яскравим і барвистим сценою в першій дії був і залишається «Свято врожаю», коли Жизель коронують вінком з квітів і оголошують королевою свята. Тоді ж вона знайомиться з Батільдою (Ксенія Хабінец) - справжньою нареченою Альберта, не знаючи правди, Жизель приймає від неї подарунок - весільне намисто. Подруги Жизелі і свита герцога танцюють, всі веселяться і радіють святу. Велика кількість різнокольорових пачок і костюмів просто радує око. Тут варто відзначити відмінну роботу професіонала - художника по костюмах, Ольги Полянської.

Тут варто відзначити відмінну роботу професіонала - художника по костюмах, Ольги Полянської

«Божевілля Жизелі» - одна з найсильніших і емоційних сцен балету, яка викликала почуття непідробної жалості і співчуття. Нещасна дівчина так кидається в агонії захлеснули її почуттів, що не виносить борошна і вмирає. Її упадає - лісничий Ганс (Михайло Євгенов) і граф Альберт невтішно, однак ніщо вже не поверне назад минулої, справжню Жизель. Фрустре тут немов дійсно вмирає, так відчути і технічно одночасно згасають її руху, її тіло.

Іштван Симон виконував партію легковажного Альберта, який обманув Жизель трагічно-гарний: знатний вельможа, приречений на вічні муки совісті, незважаючи на те, що йому вдається таки врятуватися. Ми пам'ятаємо, що віліси полюють на нього, але Жизель просить мирт - володарку вілліс пощадити коханого, хоча владна і жорстока Мірта невблаганна і Альберта рятує лише світанок, коли віліси позбавляються своєї влади. Незважаючи на те, що залишається живий, граф приречений страждати до кінця своїх днів.

Трохи про музичної складової. У цей вечір за диригентським пультом стояв Заслужений діяч культури Сергій Кондрашов - художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру радіо «Орфей», єдиного оркестру в Росії, що спеціалізується на створенні контенту для радіостанції класичної музики.

Окремої згадки заслуговують декорації, до створення яких доклав руку народний художник Російської Федерації, лауреат Державної премії РФ Станіслав Бенедиктом. Основні елементи сценографії склали класичні атрибути сюжету: прозору завісу для ефекту туману і художня імітація дерев на лаштунках, візуально збільшує сцену. Складалося враження, що зал для глядачів знаходиться на узліссі, то на березі озера ... і не випадково! Така велика кількість деталей і яскравих пейзажів довершували картину вистави.

Так, щорічний міжнародний фестиваль балету в Кремлі не перестає радувати цінителів балетного мистецтва якісними постановками. Про кремлівської Жизель можна розповідати багато, однак, емоції від побаченого неможливо донести в повній мірі читачам, що не побачив хоча б раз в житті цю легендарну романтичну постановку. Танцюристи і провідні світові балетмейстери V міжнародного фестивалю балету, дозволили відчути всю гаму емоцій від музики, танцю і враження від фантастичної історії, змогли викликати у глядачів той самий захват, який відчуваєш, лише, коли бачиш щось настільки ж прекрасне в класичній балетній хореографії, що мимоволі завмирає серце.

Наталя Гурилева

Фотографії надані Театром Кремлівського палацу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация