Зметикували на трьох: «Артемівськ Вайнері» поділили Ахметов, Колесников і Олександр Янукович

Так, згідно з відкритою інформацією, 15% акцій "Артемівськ Вайнері" володіє ПрАТ "Систем Кепітал Менеджмент", яке належить Ахметову.

Ще 15% знаходиться в розпорядженні ТОВ "Деметра Компані". Цю фірму можна вважати представником інтересів Ахметова. Серед її засновників, зокрема, були брат Ахметова Ігор та його близький соратник, депутат від Партії регіонів Сергій Кий.

Крім того, 30% акцій "Артемівськ Вайнері" належить ТОВ "Фірма" Юг ". Це компанія віце-прем'єра Бориса Колеснікова. Однак і в ній також є інтерес Ріната Леонідовича. Адже співвласником" Фірми "Юг", разом з Колесніковим, є ТОВ "Укрінком", яке, по крайней мере в минулому році, контролювалося Ігорем Ахметовим, сірці Києм та родиною покійного віце-президента ФК «Шахтар» Жиган Такташева.

Спільним бізнесом Колеснікова і Ахметова когось здивувати важко. Але до цього часу широкому загалу не було відомо про партнерські стосунки цих панів зі старшим сином президента. Адже ще 15% акцій "Артемівськ Вайнері" належить донецькому ПрАТ "Едельвейс". 99,9% цього товариства, в свою чергу, належить ПрАТ "МАКО Холдинг" Олександра Януковича.

"Едельвейс" був акціонером Артемівського заводу ще в 2002 році. Але тоді це була фірма колись близького до Януковича Едуарда Прутніка. Як відомо, на початку 2000-х років всі активи Прутніка неофіційно були поділені навпіл з Януковичем. Пізніше Прутнік вийшов з цього бинеса, продавши всі активи "сім'ї".

У 2007 році, за часів другого прем'єрства Віктора Януковича, серед власників "Едельвейсу" офіційно з'явилися компанія "Кепітал Білдінг Корпорейшен" та "сімейний юрист" Павло Литовченко, який курирує питання "Межигір'я".

Сьогодні ж і "Кепітал Білдінг Корпорейшн", і сам "Едельвейс" контролює особисто старший президентський син Олександр Янукович.

"Алкогольні" плани

19 квітня цього року відбулися загальні збори акціонерів "Артемівськ Вайнері". Власники підприємства прийняли рішення направити весь чистий прибуток за 2011 рік (понад 17 мільйонів гривень) на модернізацію і технічне забезпечення заводу, а нарахування та виплату дивідендів за останній рік не здійснювати.

Згідно з опублікованим звітом, на Артемівському заводі йде реконструкція, яку планують закінчити в 2014-2015 роках. І якщо в 2011 році завод виробив більше 17 мільйонів пляшок, то в 2014 планують виготовити вже 25 мільйонів.

Тобто Ахметов, Колесников і Олександр Янукович активно розвивають свій алкогольний бізнес, не "виймаючи" з нього гроші вже сьогодні.

В опублікованому звіті також прописані основні ризики діяльності "Артемівськ Вайнері". До таких завод відносить інфляцію, яка може привести до збільшення собівартості продукції, коливання валютних курсів і кліматичні умови, які можуть погубити виноград.

Як відзначають експерти, багато акціонерних товариств в розділі "Основні ризики" пишуть про нестабільність податкового законодавства в Україні. Як бачимо, компанія Ахметова-Колесникова-Януковича цим питанням особливо не переймається.

"Українська правда" звернулася до керівництва ПрАТ "Артемівськ Вайнері" і ПрАТ "МАКО Холдинг" з проханням підтвердити або спростувати інформацію про володіння акціями Артемівського заводу.

Директор "МАКО" Сергій Ермольчук підтвердив, що "Едельвейс" дійсно володіє 15% -м пакетом акцій "Артемівськ Вайнері". Однак, за його словами, інші підприємства, які контролюються "МАКО", не володіють акціями Артемівського заводу.

Втім основним питанням залишається походження коштів на покупку частки величезного заводу в сім'ї "вічного чиновника" Віктора Януковича, яка ніколи не займалася бізнесом.

Втім основним питанням залишається походження коштів на покупку частки величезного заводу в сім'ї вічного чиновника Віктора Януковича, яка ніколи не займалася бізнесом

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация