ЗМІ по-Дніпродзержинськ

  1. Комунальні ЗМІ - рупори Сафронова і Опозиційного блоку Ситуація, яка склалася навколо комунальних...
  2. політтехнологічне видання
  3. Хто стоїть за сайтами?
  4. Привіт з «русского мира»

Комунальні ЗМІ - рупори Сафронова і Опозиційного блоку

Ситуація, яка склалася навколо комунальних ЗМІ в Дніпродзержинську (втім, як і в інших містах і районах України), залишає бажати кращого. Вони, як підтвердили нам опитані на вулицях люди, не популярні.

Адже комунальні ЗМІ не можуть не хвалити керівництво міста. В іншому випадку фінансування з казни їм не бачити.

Яскравим прикладом такої редакційної політики є єдиний в місті місцевий телеканал ТРК «МІС» (розшифровується як «Міська телевізійна служба» - авт.). Його директор Галина Куроп'ятникова - депутат Дніпродзержинської міської ради та за сумісництвом член команди мера Станіслава Сафронова.

За часів режиму Януковича ТРК «МІС» успішно піарив Партію регіонів, зараз - переключився на Опозиційний блок. Глядачів у телеканалу трохи, його дивляться, в основному, пенсіонери. Та й то лише ті, у яких є кабельне телебачення.

Головний редактор газети «Події» Михайло Балтакса дуже влучно сформулював головну мету ТРК «МІС»: «Телеканал розповідає про хорошу роботу нашого чудового мера. Ні критики діяльності міської ради, ні міського голови там немає. Там взагалі ніякої критики немає », - зазначив він. Власне кажучи, на цьому завдання телеканалу і закінчуються.

Автор відомого мема «про бабусю і кота», громадський активіст Максим Голосний оцінює роботу єдиного в місті місцевого телеканалу незадоволені.

«Нехай ображається Галина Володимирівна Куропятнікова, але якщо говорити об'єктивно, МИС-TV - це сільський периферійний продукт. Вони вибрали староформатную, навіть не в найкращих радянських традиціях, подачу новин і репортажів. Ті (новинні) ролики, які мені випадково траплялися - нецікаві. І як результат - у телеканалу дуже маленький відсоток переглядів », - розповів Максим Голосний.

Прямих ефірів на ТРК «МІС» немає. Та й навіщо вони потрібні, якщо можна з його вміст програми зробити нарізку потрібних цитат. Саме так створюють телевізійники ангельський імідж Сафронова і Опозиційного блоку.

«МІС-TV - закрита структура, - зазначає Максим Голосний. - Журналісти самі розповідали, що випускають той матеріал, який схвалюють нагорі ».

Не згоден з точкою зору Максима Голосного головний редактор дніпродзержинської газети «Наш Репортер» Сергій Гузь. Він вважає редакційну політику ТРК «МІС» «відносно демократичною». Журналіст навіть деякий час працював там телеведучим. За його словами, співпрацювати з ТРК «МІС» погодився після того, як керівництво фактично дозволило йому створити незалежну програму, без цензури. Однак пізніше один з депутатів міської ради від Партії регіонів буквально змусив журналіста покинути телеканал.

«Мій відхід не був пов'язаний з позицією керівництва МІС-TV. Незважаючи на контроль мера, на телеканалі панує атмосфера творчості, - розповідає Сергій Гузь. - Директор МІС-TV переконана, що, незважаючи на політичну позицію, для ЗМІ важлива дискусія і плюралізм думок. В іншому випадку, телеканал ніхто не буде дивитися ».

Головний редактор «Нашого репортера» Сергій Гузь: «На ТРК« М І С-TV »панує атмосфера творчості»

Опитування жителів міста Дніпродзержинська на тему місцевих ЗМІ:

Крім телеканалу, в Дніпродзержинську існує також і комунальна газета. Вона називається «Ведомости».

«У них тираж в півтори тисячі примірників, а грошей йде стільки, нібито вони журнал глянсовий видають», - обурюється Сергій Гузь.

Ще жива в Дніпродзержинську і профспілкова преса. Газету з комуністичним назвою «Прапор Дзержинки» випускає профспілка Дніпровського металургійного комбінату (ДМК). Купити її неможливо - у продажу просто немає. Видання розповсюджується виключно серед робітників і пенсіонерів ДМК. «Знамя Дзержинки» займає нейтральну політичну позицію, її журналісти, в основному, пишуть про проблеми заводу і промисловості. Однак виділяються сторінки і для розміщення новин про життя міста.

«Наш репортер» vs «Подія»

«Наш репортер» vs «Подія»

Журналісти газети «Лица» навідалися в редакції двох провідних газет - «Подія» і «Наш Репортер».

«Подія» - одна з найстаріших газет Дніпродзержинська. Перший номер вийшов 28 серпня 1996 року.

Зараз засновником її значиться ТОВ «Видавничий будинок« Подія »(код ЄДРПОУ 33686054). Гендиректор - Юрій Зайцев, а головний редактор - Михайло Балтакса. Працює журналістський колектив в декількох маленьких кімнатках хрущовки.

Начебто газета цікава, зміст не зводиться виключно до освячення діяльності мера Станіслава Сафронова (як в комунальних ЗМІ), але в ній простежується явна співпрацю з однією з політичних сил.

За словами головного редактора газети «Наш Репортер» Сергія Гузя, газета «Подія» щільно співпрацює з екс-регіоналами, тобто з Опозиційним блоком.

У редакційній колонці написано, що «матеріали, що публікуються під рубрикою« Точка зору »,« Особиста точка зору »не є думкою редакції. Матеріали, позначені значком «Р», публікуються на правах реклами ».

Однак, наприклад, пряма мова і фотографія Олександра Вілкула, вміщені на стор. 7 номера «Події» від 8 липня, значаться під рубрикою «Область» і підписані «автором» повідомлення: «Е.Ніколаенко». Хоча слово в слово, за винятком пари абзаців, повторюють тижневої давності повідомлення ахметовского інтернет-сайту Мinprom.ua.

А на стор. 19 номери від 8 липня - інтерв'ю Олександра Вілкула про закон про касові апарати для «єдинників», і знову - фото Олександра Юрійовича. У рубриці «Людина і закон». Причому, 2 липня це ж інтерв'ю було опубліковано на офіційному сайті політика - Vilkul.ua.

Ми здивовані: редакція «Події» працює в квартирі звичайнісінької хрущовки і (в центрі фото - головний редактор газети «Подія» Михайло Балтакса)

Загадковий «Е.Ніколаенко» відсутній на ахметовському Мinprom-е

«До 2013 р. ця газета мала незалежну редакційну політику, я багато років був її шеф-редактором, - розповідає Сергій Гузь. - У лютому 2013р. видання перевели на баланс ТОВ «Подія». Тоді і з'явилася інформація, що газета пішла під контроль Вілкула. Крім того, «Подія» ніяк не висвітлювало життя євромайдан, склалося враження, нібито Революції Переваги і зовсім не було. Правда, зараз журналісти видання пишуть про героїв АТО ».

Сам же Михайло Балтакса від співпраці з Вілкулом не відрікається.

Главред «Подій» заявляє, що він і його видання працюють, перш за все, на цілісну і єдину Україну.

«Інакше ми просто не зможемо працювати! Це моя позиція і позиція інших журналістів - ми за єдину Україну! »- підкреслив Михайло Балтакса і додав, що в газеті є реклама та інших політичних сил.

І дійсно: в вищевказаному номері ми знайшли і офіційну заяву місцевої організації «ВО« Свобода »(рубрика« На правах реклами »), і замітку глави Радикальної партії Ляшко в м Дніпродзержинську Дмитра Марчука (рубрика« На правах реклами »)

Що цікаво, головного конкурента газети «Подія» - газету «Наш репортер» - в 2009-2010рр. створили саме представники Партії регіонів. Правда, тоді видання ще під назвою "Мій Дніпродзержинськ». У 2012р. його викупив підприємець і депутат міської ради Гліб Морохов і фактично подарував своїй дружині Ользі. Зараз пан Морохов входить до фракції Блок Петра Порошенка в Дніпродзержинській міській раді.

Незабаром після придбання газети нові власники провели процедуру перереєстрації та ребрендинг. Зараз власником видання є фірма Ольги Морохова ТОВ «М.О.С. Медіа »(код ЄДРПОУ 38028677).

«Я продав Морохова за одну гривню бренд« Наш репортер », щоб видавати газету під іншою назвою і, таким чином, порвати зв'язок з її попередньою історією. Ми підписали договір про невтручання власників у редакційну політику. Інвестори контролюють тільки економічну частину газети », - підкреслює головний редактор видання Сергій Гузь.

«Чорнухи» в «Нашому репортері» теж немає місця «навіть за гарне фінансову винагороду», - в цьому нас запевнив головний редактор, пославшись на статтю 8 Закону України «Про рекламу». А ось розмістити рекламну статтю в «Нашому репортері» може кожен.

ЦИТАТА

«1. У рекламі забороняється:

- ... вміщуваті тверджень, Які є діскрімінаційнімі за Ознака

походження людини, ее СОЦІАЛЬНОГО и майнового стану, расової та

национальной належності, статі, освіти, політічніх поглядів,

Ставлення до релігії, за мовний ознака, родом и характером

зайняти, місцем проживання, а такоже Такі, что діскредітують товари других осіб; ... ».

Із ст. 8 ЗУ «Про рекламу»

Також Сергій Гузь розповів, що за часів президентства Януковича газета перебувала під постійним тиском місцевої влади. А зараз існує проблема, пов'язана з поширенням газети в мережі кіосків, що належить криворізької компанії «КИО-прес 2013» (код ЄДРПОУ 38422452). Фірму пов'язують з Олександром Вілкулом.

«Коли кіосками володіли інші компанії, ми продавали в 2 рази більше газет, ніж зараз. Таким чином, штучно збивається наш тираж, адже вони самі формують кількість газет, які хочуть продавати », - заявив Гузь.

політтехнологічне видання

Багато жителів Дніпродзержинська, за їхніми словами, через дефіцит фінансів віддають перевагу безкоштовним газетам. Зараз кур'єри активно роздають «бесплаткі» «Улюблене місто».

Видання, як «вирахували» самі городяни, пов'язане з першим заступником міського голови Андрієм Білоусовим - занадто багато його ПІБ в газеті, причому строго - в позитивному світлі.

Характерно, що засновник «Улюбленого міста» - відомий, раніше - дніпропетровський, а нині - київський політичний технолог Владислав Міхеєв. У 2009-2010 р, до переїзду в г. Киев, він працював прес-секретарем глави Дніпропетровської міської організації Партії регіонів Івана Ступака.

Політтехнологічна газета «Улюблене місто» вийшла якраз до виборів. Природно, поширюється безкоштовно

«Шановні дніпродзержинці! Якщо ви хочете щотижня БЕЗКОШТОВНО отримувати нашу газету, звертайтеся на Ваше поштове відділення або до Вашого листоноші! »- закликає« Улюблене місто »на першій же сторінці.

В порушення Закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», видавець газети в редакційних вихідних даних «Улюбленого міста» не вказано.

Хто стоїть за сайтами?

Сайт газети «Подія» - найпопулярніший новинний інтернет-портал міста. Популярним він став, в тому числі, завдяки знаменитому міському форуму при газеті.

Ще одним з найбільш рейтингових дніпродзержинських сайтів називають D ndz.tv. Максим Голосний не виключає, що керівництво цього інформаційного ресурсу пов'язано з Росією. Адміністрація не видаляє коментарі фанатично налаштованих прихильників «русского мира», в той час, як від таких коментарів безжально позбавляються інші українські сайти.

Також користується популярністю у читачів інформаційний ресурс D ndz.com.ua, пов'язаний з Максимом голосно. Активісту сайт не належить, але автор мема «про бабусю і кота», за його словами, «причетний до його народження».

Голосний розповів, що сайт створювався як незалежний від політичних впливів інформаційний проект. На даний момент ресурс знаходиться в оренді. У найближчому майбутньому, за словами Голосного, його, можливо, продадуть.

Крім того, багато жителів Дніпродзержинська читають «До речі +»: Кstati.dp.ua. Сайт - це все, що залишилося від однойменної газети, до створення якої причетні одіозні брати Дубинський.

«Неможливо визначити, яку політичну силу підтримує керівництво сайту, - говорить Сергій Гузь, - тут публікуються матеріали різних політсил. Є і матеріали, які в журналістському середовищі називають «чорнухою» - жорсткі, скандальні статті, що відображають позицію тільки однієї сторони ».

А ось сайт видання «Наш репортер» користується меншою популярністю. Але інформаційний ресурс досить молодий - працює з лютого 2015 р. У газеті сайт не рекламують, щоб не віднімати читацьку аудиторію у друкованого видання.

Привіт з «русского мира»

Жителі Дніпродзержинська мають можливість слухати новини по місцевому радіо «МіКомп». За словами Максима Голосного, воно належить бізнесменові Олегу Морозу. Цієї осені він побореться за портфель міського голови Дніпродзержинська. Балотуватися планує від «Самопомочі».

Але особливої ​​уваги заслуговує інформаційна політика радіо «МіКомп», яке займалося трансляцією радіо «Голос Росії».

«Вже на протязі не одного року радіостанція« Мікомп 104.4 Fm »транслює в ефір радіостанцію« Голос Росії »у вечірній час, де пропагується Радянський Союз, розповідається про ворогів колишнього СРСР і нинішньої Росії, дітей навчають термінам війни та іншої пропаганди. Як ви, городяни і жителі передмістя, ставитеся до цього, і чи варто цю пропаганду прибрати з ефіру? »- написав один з користувачів дніпродзержинського форуму в лютому 2015 року, додавши, що відправив скаргу в Держтелерадіо, а звідти промоніторили ефір і винесли« МіКомп »попередження.

«Щоб заробляти гроші,« МіКомп »віщає новини з Росії. Його сигнал дістає навіть до Дніпропетровська », - розповів нам Михайло Балтакса.

У березні поточного року вже на профільному форумі, присвяченому ефірному телебаченню і радіомовленню в Україні, один з користувачів написав, що перестав помічати «Голос Росії»: «Точно не скажу, але, найімовірніше, з початку березня на радіо Мікомп 104.4 fm р Дніпродзержинськ вже не чути у вечірній час радіо «Супутник / Голос Росії».

Олена Гарагуц, Антон Філіппов, Ірина Сатарова

Помилка в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про неї редакції.

Хто стоїть за сайтами?
Як ви, городяни і жителі передмістя, ставитеся до цього, і чи варто цю пропаганду прибрати з ефіру?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация