ЗМІ: Продаж Ощадбанку в Україні зірвалася через "Рошен"

Майбутнє Ощадбанку в Україні залишається невизначеним. Фото: ТАСС

Угода з продажу української "дочки" Ощадбанку Росії була заблокована "на президентському рівні" через завищену ціни на включену в угоду липецьку кондитерську фабрику (ЛКФ), яка належить Roshen президента України Петра Порошенка. Про це пише " Комерсант "З посиланням на свої джерела.

За інформацією видання, переговори з продажу почалися в травні 2016 року і "активізувалися" в грудні, коли в них почали брати участь керуючий директор ICU (компанії-консультанта Roshen з купівлі і продажу активів) Макар Пасенюк і бізнесмен Ігор Воронов. Бенефіціар продажу - президент групи DCH і колишній співвласник Укрсиббанку Олександр Ярославський.

Як повідомляє видання, в січні 2017 року Пасенюк запропонував зробити частиною угоди "понятійне угоду, яке також включало б продаж липецкой фабрики Roshen". Відзначається, що компанія придбала ЛКФ в 2001 році, в 2014 році у холдингу "почалися проблеми", і в 2015 році на майно фабрики було накладено арешт на 181,5 млн руб, які компанія, за версією слідства, отримала як відшкодування ПДВ за підробленими документам.

У результаті операція з продажу українського Ощадбанку, за даними джерел видання, була заблокована на "президентському рівні".

"Початково було запропоновано 680 млн доларів, але після озвученої вартості ЛКФ в 250 млн доларів при реальній не більше 120-140 млн доларів переговори втратили будь-який сенс для російської сторони", - зазначив один з представників Росії. Саме через це, на його думку, в січні Roshen оголосила про зупинку виробництва ЛКФ і про консервацію об'єктів з квітня.

Проте, резюмує видання, Ярославський "зберігає інтерес [до банку] і чекає в нових умовах пропозицій від продавця", а глава Ощадбанку Герман Греф "шукає варіанти швидкого виходу з України".

Нагадаємо, 19 березня заступник голови Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова заявила, що всі українські банки з російським державним капіталом ведуть переговори про продаж, так як в "сьогоднішніх умовах" вони не можуть розвиватися в країні.

також про можливий відхід російський банків з України заявили в Кремлі .

В той же час "дочка" російського Ощадбанку в Україні спростувала інформацію про свою ліквідацію . Хоча глава правління Ощадбанку Герман Греф заявляв, що Ощадбанк Росії активно шукає шляхи виходу з українського ринку. Греф також назвав заборону на проведення міжбанківських операцій між українським дочірнім банком "Ощадбанку" і материнською структурою дискримінаційним рішенням.

16 березня Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо санкцій проти банків з російським капіталом . Санкції почали діяти з сьогоднішнього дня, 23 березня.

Під санкції потрапили Сбербанк, Промінвестбанк , ВТБ, БМ Банк і VS Bank. При цьому введення санкцій має на увазі заборону на будь-які операції на користь материнських банків, в тому числі надання міжбанківських кредитів, депозитів, купівля цінних паперів, заборона виплат дивідендів та інші операції.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация