ЗМІ: США ведуть таємну гонку ядерних озброєнь

Колись Барак Обама, будучи ще президентом, обіцяв звільнити світ від ядерної зброї. За свою обіцянку Обама в 2009 році отримав Нобелівську премію. Колись Барак Обама, будучи ще президентом, обіцяв звільнити світ від ядерної зброї

Фото: Fotodom.ru

Після цього він дав ще одну обіцянку: США не будуть розробляти нові типи атомного зброї. Крім того, він також підписав з Росією новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III).

Але через сім років, до того моменту, як він покинув Білий дім, ризик атомної війни триває залишатися дуже високим, Вашингтон тільки просувається в рамках програми модернізації ядерної зброї, "влаштовуючи з Росією нову гонку озброєнь", пише Reuters.

Основну водневу бомбу при минулому президенті США перетворили в кероване інтелектуальну зброю, в п'ять разів точнішими стали ядерні ракети на підводних човнах, а у наземних ракет великої дальності з'явилися нові функції. І це ще не все: активно розробляються нові важкі бомбардувальники і підводні човни.

Після приходу нового президента США ситуація не змінилася: Трамп продовжив модернізацію ядерної зброї.

Ситуація є серйозною небезпекою, в один голос говорять як колишні високопоставлені урядовці США, так і фахівці з контролю над озброєннями. "Небезпека ядерної катастрофи сьогодні більше, ніж під час холодної війни", стверджують експерти.

Модернізацією своїх ядерних потенціалів займається в цей же час і Росія.

Опитані Reuters експерти вважають, що останні розробки та американського, і російської ядерної зброї роблять його більш руйнівним. При цьому з'являються все нові можливості для розгортання атомного озброєння. Зокрема, у США є бомба, яку можна перетворити в тактичну зброю.

Один з керівників Асоціації контролю над озброєннями (Вашингтон) Вільям Перрі відзначає, що модернізація в США пройшла виключно за закритими дверима, без будь-яких громадських дискусій.

Раніше "Правда.Ру" повідомляла, що сто шістнадцять експертів з 26 країн світу звернулися до ООН із закликом заборонити використання і розробку автономного зброї, інакше кажучи - роботів-вбивць.

Серед авторів звернення - гендиректор SpaceX Ілон Маск і засновник компанії, що займається штучним інтелектом, DeepMind Мустафа Сулейман. Нагадуючи про пункти Конвенції про звичайні збройні сили, експерти попереджають, що нова гонка озброєнь загрожує світу третьої революції в це області, порівнянної з винаходом пороху і ядерної зброї.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация