Зміни в закон про банкрутство 2016

  1. Зміни вступають в силу з 15.07.2016 року
  2. Зміни вступають в силу з 01.09.2016 року
  3. Зміни вступають в силу з 21.12.2016

Поки багато хто ще не встигли повернутися з літніх відпусток і ділова активність трохи стихла, ми вирішили підготувати огляд майбутніх змін в закон про банкрутство які вступлять в силу в самому найближчому майбутньому, в простій і зрозумілій формі. Поки багато хто ще не встигли повернутися з літніх відпусток і ділова активність трохи стихла, ми вирішили підготувати огляд майбутніх змін в закон про банкрутство які вступлять в силу в самому найближчому майбутньому, в простій і зрозумілій формі

Зміни вступають в силу з 15.07.2016 року

Перш за все, хотілося б почати з внесення змін до закону про банкрутство, які відбулися зовсім недавно. Дані зміни внесені федеральним законом від 03.07.2016 N 360-ФЗ, і вступають в силу з 15.07.2016.

Так, пункт 2 статті 18.1 Закону про банкрутство доповнений новими випадками, при яких заставний кредитор може звернути стягнення на предмет застави в ході фінансового оздоровлення і зовнішнього управління. До вже існуючим раніше в даній статті до умови про не приведеним боржника до неможливості відновлення платоспроможності, додався випадок при якому існує ризик пошкодження майна, що спричинить зниження його вартості, або втрати і загибелі майна. Крім того, тепер в статті зазначено на обов'язок боржника по доведенню неможливості відновлення платоспроможності при зверненні стягнення на предмет застави.

Стаття 18.1. Особливості правового становища кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника

Конкурсний кредитор за зобов'язаннями, забезпеченими заставою майна боржника, в ході фінансового оздоровлення і зовнішнього управління має право звернути стягнення на заставлене майно боржника в наступних випадках:

звернення стягнення на заставлене майно боржника не приведе до неможливості відновлення його платоспроможності;

існує ризик пошкодження закладеного майна боржника, внаслідок якого відбудеться суттєве зниження його вартості, а також ризик загибелі або втрати такого майна.

Питання про можливість звернення стягнення на заставлене майно боржника вирішується арбітражним судом, який розглядає справу про банкрутство, за заявою конкурсного кредитора, вимоги якого забезпечені заставою такого майна.

Обов'язок доведення неможливості відновлення платоспроможності боржника в разі звернення стягнення на заставлене майно покладається на боржника.

Внесено зміни до вимог до умов для набуття статусу арбітражного керуючого і умови членства в СРО. Тепер кандидат в арбітражні керуючі при наявності стажу роботи на керівних посадах не менше ніж рік, повинен пройти стажування в якості помічника арбітражного керуючого не менше двох років. Раніше за умови досвіду роботи керівником необхідно було проходити 6-місячне стажування.

Стаття 20. Арбітражні керуючі

2. Саморегулівна організація арбітражних керуючих встановлює такі обов'язкові умови членства в цій організації:

наявність вищої освіти;

наявність стажу роботи на керівних посадах не менше ніж рік і стажування в якості помічника арбітражного керуючого у справі про банкрутство не менше ніж шість місяців або стажування в якості помічника арбітражного керуючого у справі про банкрутство не менше ніж два роки, якщо більш тривалі терміни не передбачені стандартами і правилами професійної діяльності арбітражних керуючих, затверджених саморегулівної організацією (далі - стандарти і правила професійної діяльності);

Законодавцем прийнято рішення підвищити розмір фіксованого винагороди фінансового керуючого з 10 000,00 до 25 000,00 рублів одноразово. Ця цифра, як і раніше не відповідає до ринкової, проте істотно до неї наближається. Особливо, зважаючи на те, що ці гроші необхідно внести на депозит суду ще при подачі заяви про визнання боржника банкрутом. Крім цього, збільшився розмір відсотків по винагороді фінансового керуючого в разі введення процедури реалізації майна громадянина. Тепер він становить сім відсотків розміру виручки від реалізації майна громадянина і грошових коштів, що надійшли в результаті стягнення дебіторської заборгованості, а також в результаті застосування наслідків недійсності угод.

Зазначені зміни містяться в статті 20.6 Закону про банкрутство.

Підвищуються вимоги до розміру компенсаційного фонду саморегулівної організації. Після змін розмір компенсаційного фонду становить 200 000,00 рублів на кожного її члена.

Зазначені зміни містяться в статті 25.1 Закону про банкрутство.

Невеликі зміни торкнулися і порядку проведення торгів. Тепер договори про завдаток будуть полягати не з організатором торгів, а з оператором електронного майданчика, на якій проводяться торги.

Зазначені зміни містяться в пунктах 8, 20 статті 25.1 Закону про банкрутство.

Всі зміни вступають в силу з 15.07.2016, застосовуються до процедур у справі про банкрутство введеним в відношенні боржників після 15.07.2016. До процедур, які за станом на 15.07.2016 не завершені застосовується Закон про банкрутство в старій редакції.

Зміни вступають в силу з 01.09.2016 року

Останні зміни до Закону про банкрутство, які торкнуться нас з 01.09.2016, внесені Федеральними законами від 29.12.2015 N 409-ФЗ, від 23.06.2016 N 222-ФЗ. Перелік змін очікується дуже великим, що ще більше підкреслює важливість ознайомлення з ними.

Тепер крім ознак зазначених раніше, контролюючим боржника особою визнаватимуться особа, яка має можливість в силу знаходження з боржником у відносинах спорідненості або властивості, посадового становища визначати дії боржника. При цьому, для визнання особи контролюючим будуть оцінюватися його дії і інші ознаки протягом трьох років до прийняття заяви про визнання боржника банкрутом.

Стаття 10 Закону про банкрутство, що містить порядок залучення контролюючого боржника особи до субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями боржника, доповнилася новою обставиною. Так, у разі якщо вимоги кредиторів третьої черги перевищують більш ніж на 50% складають вимоги в наслідок вчинення правопорушення, за вчинення якого боржник, або його посадові особи були притягнуті до адміністративної, кримінальної відповідальності, одноосібний виконавчий орган боржника, котрий обіймає цю посаду в період здійснення правопорушення може бути притягнутий до субсидіарної відповідальності.

Стаття 10. Відповідальність боржника та інших осіб у справі про банкрутство

4. Якщо боржник визнаний неплатоспроможним (банкрутом) внаслідок дій і (або) бездіяльності контролюючих боржника осіб, такі особи в разі недостатності майна боржника несуть субсидіарну відповідальність за його зобов'язаннями.

Поки не доведено інше, передбачається, що боржник визнаний неплатоспроможним (банкрутом) внаслідок дій і (або) бездіяльності контролюючих боржника осіб при наявності однієї з таких обставин:

заподіяно шкоду майновим правам кредиторів в результаті вчинення цією особою або на користь цієї особи або схвалення цією особою однієї або декількох угод боржника, включаючи угоди, зазначені в статтях 61.2 і 61.3 цього Закону;

документи бухгалтерського обліку і (або) звітності, обов'язок щодо ведення (складання) і зберігання яких встановлена ​​законодавством Російської Федерації, до моменту винесення ухвали про введення спостереження (або на день призначення тимчасової адміністрації фінансової організації) або прийняття рішення про визнання боржника банкрутом відсутні або не містять інформацію про об'єкти, передбачених законодавством Російської Федерації, формування якої є обов'язковим відповідно до законодавства Російської едераціі, або зазначена інформація перекручена, в результаті чого істотно ускладнено проведення процедур, застосовуваних у справі про банкрутство, в тому числі формування та реалізація конкурсної маси;

вимоги кредиторів третьої черги по основній сумі заборгованості, що виникли внаслідок правопорушення, за вчинення якого вступило в силу рішення про притягнення боржника або його посадових осіб, які є або були його одноосібними виконавчими органами, до кримінальної, адміністративної відповідальності або відповідальності за податкові правопорушення, в тому числі вимоги про сплату заборгованості, виявленої в результаті провадження у справах про такі правопорушення, перевищують на дату закриття реєстру вимог кр ДІТОР п'ятдесят відсотків загального розміру вимог кредиторів третьої черги по основній сумі заборгованості, включених до реєстру вимог кредиторів.

Положення абзацу четвертого цього пункту застосовуються щодо осіб, на яких покладено обов'язок організації ведення бухгалтерського обліку та зберігання документів бухгалтерського обліку і (або) бухгалтерської (фінансової) звітності боржника.

Положення абзацу п'ятого цього пункту застосовуються щодо особи, що був одноосібним виконавчим органом боржника в період здійснення боржником або його одноосібним виконавчим органом відповідного правопорушення.

Нові зміни в Закон про банкрутство торкнулися і глави про оскарження угод. Законодавцем розширене поняття мети заподіяння шкоди майновим правам кредиторів, при оскарженні угоди з підстав підозрілості, передбаченим пунктом 2 статті 61.2. Закону про банкрутство. Так, мета заподіяння шкоди передбачатиметься не тільки при наявності неплатоспроможності, або недостатності майна на момент вчинення правочину, але і якщо він став відповідати цим ознаками після скоєння оспорюваної угоди.

Витяг з абзацу 2 пункту 2 статті 61.2 Закону про банкрутство

Мета заподіяння шкоди майновим правам кредиторів передбачається, якщо на момент здійснення операції боржник відповідав або в результаті здійснення угоди став відповідати ознакою неплатоспроможності або недостатності майна і операція була здійснена безоплатно або у відношенні зацікавленої особи, або спрямована на виплату (виділ) частки (паю) в майні боржника засновником (учасником) боржника у зв'язку з виходом зі складу засновників (учасників) боржника.

З 01.09.2016 не можна буде оскаржити з підстав, що містяться в статті 61.3 Закону про банкрутство угоди боржника з оплати обов'язкових платежів, якщо до моменту виконання боржник не мав інших невиконаних зобов'язань перед конкурсними кредиторами термін виконання яких настав, а відповідні оплати не відрізнялися за розміром і термінами від визначених у законодавстві Російської Федерації зобов'язання або обов'язки.

Пункт 4 статті 61.4 Закону про банкрутство:

4.Сделкі, пов'язані з виконанням грошових зобов'язань, що випливають з кредитного договору, або обов'язки по сплаті обов'язкових платежів, не можуть бути оскаржені на підставі статті 61.3 справжнього Федерального закону, якщо боржник не мав до моменту виконання, що випливає з кредитного договору або законодавства Російської Федерації , відомих відповідного конкурсного кредитору (уповноваженому органу) грошових зобов'язань або обов'язки по сплаті обов'язкових платежів перед іншими конкурсними кредиторами (уповноваженим органами), термін виконання яких настав, і виконання грошового зобов'язання, що випливає з кредитного договору, або обов'язки по сплаті обов'язкових платежів не відрізнялося за термінами і розміром сплачених або стягнутих платежів від визначених у кредитному договорі або законодавстві Російської Федерації зобов'язання або обов'язки.

В черговий раз змінам піддалася стаття 110 Закону про банкрутство, що містить порядок продажу майна боржника. Законодавець більш детально регламентував порядок затвердження положення про порядок продажу майна боржника. Але більш важливі зміни були внесені в частині залучення спеціалізованої організації в якості організатора торгів - тепер дані організації будуть залучатися тільки за згодою зборів кредитора або комітету кредиторів.

Обов'язки організатора торгів доповнені обов'язком:

  • здійснювати розумні необхідні дії для пошуку і залучення покупців з урахуванням особливостей виставленого на торги майна боржника,
  • забезпечити можливість ознайомлення з що підлягає продажу на торгах майном боржника і наявними в відношенні цього майна правовстановлюючими документами, в тому числі шляхом огляду, фотографування зазначеного майна і копіювання зазначених правовстановлюючих документів.

Втім, невиконання зазначених вимог і без зазначених поправок було недобросовісним виконанням обов'язків організатора торгів.

Детальніше: пункт 7.1., пункт 8, пункт 9 статті 110 Закону про банкрутство.

Законодавцем були внесені уточнення в порядок задоволення вимог за поточними платежами. Так в четверту чергу вимог за поточними платежами задовольняються вимоги по експлуатаційних платежів (комунальні платежі, платежах за договорами енергопостачання та іншим аналогічним платежах).

Детальніше: пункт 2 статті 134 Закону про банкрутство.

Стаття 142 Закону про банкрутство доповнилася винятком, в частині пресекательной двомісячного терміну для закриття реєстру вимог кредиторів.

Так, при наявності вимог, заявлених до закінчення шести місяців з дня закриття реєстру вимог кредиторів, якщо на день закриття реєстру вимог кредиторів не винесено або не вступив в силу судовий акт або акт іншого уповноваженого державного органу, наявність якого відповідно до законодавства Російської Федерації є обов'язковим для виявлення заборгованості, щодо якої пред'явлені відповідні вимоги. Дані вимоги вважаються заявленими в установлений термін.

Детальніше абзац 3 пункту 4 статті 134 Закону про банкрутство.

Втратили чинність положення про надання відступного, в частині:

  • заборони надання в якості відступного майна, що є предметом застави;
  • узгодження угоди про відступне з зборами кредиторів (комітетом кредиторів).

Зміни вступають в силу з 21.12.2016

Мабуть найбільш важливою зміною, стане встановлення терміну на проведення інвентаризації конкурсним керуючим: з 21.12.2016 обов'язком конкурсного керуючого стане проведення інвентаризації майна боржника в строк не пізніше трьох місяців з дати введення конкурсного виробництва, якщо більш тривалий термін не визначений судом, який розглядає справу про банкрутство , на підставі клопотання конкурсного керуючого у зв'язку зі значним обсягом майна боржника.

Детальніше абзац 2 пункту 2 статті 129 Закону про банкрутство.

Детально регламентовано порядок дій щодо майна боржника, який не продається в ході конкурсного виробництва або час, що залишився після завершення розрахунків з кредиторами.

Детальніше стаття 148 Закону про банкрутство.

Внесено поправки в регулювання банкрутство громадянина. Так, в новій редакції буде передбачена можливість громадянина-боржника відкрити спеціальний банківський рахунок для розпорядження коштами, без згоди фінансового керуючого.

Стаття 213.11. Наслідки введення реструктуризації боргів громадянина

5.1.Гражданін вправі відкрити спеціальний банківський рахунок і розпоряджатися коштами, розміщеними на ньому, без згоди фінансового керуючого. Сума здійснених громадянином операцій по розпорядженню грошовими коштами, розміщеними на спеціальному банківському рахунку, не може перевищувати п'ятдесят тисяч рублів на місяць.

За клопотанням громадянина арбітражний суд має право збільшити максимальний розмір грошових коштів, розміщених на спеціальному банківському рахунку боржника, якими громадянин має право щомісяця розпоряджатися.

Грошовими коштами, розміщеними на інших рахунках (вкладах), боржник розпоряджається на підставі попередньої письмової згоди фінансового керуючого.

Крім цього передбачається обов'язок фінансового керуючого про повідомлення всіх відомих йому кредиторів боржника про визнання громадянина-підприємця банкрутом не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів з дати винесення арбітражним судом рішення про визнання громадянина-підприємця банкрутом.

Крім того, великі зміни в законі про неспроможність банкрутство будуть внесені до статей, що регулюють банкрутство окремих категорій боржників, проте зазначені зміни будуть представлені в окремому огляді.

Прим. Посилання на статті Закону про банкрутства, що містяться в цій статті, переходять на діючу в момент читання редакцію Закону про банкрутство.

Це були найбільш значущі поправки в Закон про неспроможність (банкрутство), які очікують нас в найближчому майбутньому. Юридичні послуги 54 залишаються в курсі всіх найбільш важливих і значимих подіях в сфері банкрутства, що сприяє професійному підходу при наданні послуг з супроводу банкрутства громадян і юридичних осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация