Зміни в КПК зобов'язують наслідок попереджати про обшук - Горбатюк

Про обшуки повинні попереджати / фото УНІАН

Зміни, які парламент вніс до Кримінального процесуального кодексу, зобов'язують наслідок попереджати про обшуки, за винятком, коли шукають зброю.

Про це в коментарі УНІАН повідомив начальник департаменту спецрозслідування ГСУ ГПУ Сергій Горбатюк.

"Обшук без попередньої пропозиції надати те, що збираються шукати, добровільно, можна проводити тільки в відношенні зброї. Тобто, якщо шукають куртку в крові потерпілого, то повинні запитати - даси добровільно? Отримати письмову відмову, і після цього йти в суд за дозволом на обшук. Прописано там це прямо і категорично, без варіантів ", - зазначив Горбатюк.

Читайте також НАБУ закликає Порошенко ветувати зміни до КПК

Як повідомляв УНІАН, 3 жовтня 2017 роки перед голосуванням за президентський проект закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232) депутати пакетом прийняли десятки непідтриманих раніше поправок без обговорення. Перед голосуванням за законопроект в цілому голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Руслан Князевич з голосу швидко зачитав ряд пропозицій очолюваного ним комітету до законопроекту, які нібито повинні зняти суперечки.

Зокрема, ці пропозиції стосувалися доступу громадян до судових засідань, їх трансляції та розміщення учасників засідання в залі.

"Комітет пропонує вилучити все, що викликало таку гарячу дискусію в сесійній залі", - сказав він і зазначив, що пропонується, зокрема, вилучити положення про доступ громадян до зали судових засідань тільки "при наявності вільних місць".

Князевич також зачитав кілька десятків номерів поправок до різних кодексів і законів, до яких запропонував повернутися. При цьому їх суть озвучена не була. Вони були поставлені на голосування пакетом і прийняті без обговорення.

Під час цього пакетного голосування ряд депутатів обурювалися такою ситуацією, зверталися до керівництва парламенту і скандували "Ганьба!".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Тобто, якщо шукають куртку в крові потерпілого, то повинні запитати - даси добровільно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация