Знайдена планета, на якій можна жити

За межами Сонячної системи відкрито унікальну планета 581g, період обертання якої навколо червоного карлика, аналогічного до нашого Сонця, становить 37 діб. Фахівці вважають, що вона має атмосферу і цілком придатна для існування життя. Свою думку з цього приводу "Правде.Ру" висловила кандидат фізико-математичних наук Ганна Петрова. За межами Сонячної системи відкрито унікальну планета 581g, період обертання якої навколо червоного карлика, аналогічного до нашого Сонця, становить 37 діб

Фото: AP

Небесні тіла, на яких теоретично могла б існувати життя, учені знаходили не раз. Однак планета під кодовою назвою "581g", яка обертається навколо червоного карлика Gliese 581, - перша у своєму роді.

За оцінкою американських астрономів, 581g, яка знаходиться на відстані 20 світлових років від нас, в три, а то і в чотири рази важче нашої планети, а повний оборот навколо своєї зірки "Gliese 581" становить близько 37 земних діб. Ландшафт виявленої планети - це, в основному, камені та скелі. На поверхні небесного тіла цілком може бути вода в рідкому стані, а сила гравітації вказує на наявність атмосфери. Стаття опублікована на сайті Time.

На думку авторів відкриття з Каліфорнійського університету в місті Санта-Круз і Інституту Карнегі у Вашингтоні, якщо ці параметри відповідають дійсності, то мова йде про планету з найоптимальнішими для життя умовами серед усіх відкритих небесних тіл.

Читайте також: Вчені засікли приховану екзосістему

"До цього відкриття людство йшло кілька років. Ми знаходили і вивчали планети з верхнім і нижнім порогом температур, придатних для життя. І ось, нарешті, виявлена ​​така з оптимальною температурою - причому, досить швидко розібралися з її координатами. Це дозволяє говорити про те , що подібних планет досить багато ", - говорить дослідник Пол Батлер.

Поки астрономи описують знахідку обережно, називаючи небесне тіло "потенційно придатним для життя".

Однак це не означає, що вона стовідсотково готова для проживання людини, підкреслили вчені: "Поки ми точно не можемо стверджувати, з чого складається її атмосфера, оголосити її хімічний склад. Якщо це кисень і вуглекислий газ, то можна припустити, що в тій чи іншій формі життя на планеті існує ", - вважає один з дослідників Стів Вогт.

Читайте також: Всесвіт перетвориться на мертву пустку

Читайте також:   Всесвіт перетвориться на мертву пустку

Фото: AP

Про нове відкриття зарубіжних колег з кореспондентом "Правди.Ру" поговорила старший науковий співробітник лабораторії небесної механіки і зоряної динаміки (СПбДУ), кандидат фізико-математичних наук Ганна Петрова:

"Доказів того, що недалеко від нас може існувати життя, з'являється все більше. Це, до речі, та сама концепція, яка лягла в основу проекту" A Message From Earth ". Його суть полягала у відправці з Землі міжзоряних радіопослань.

Планетна система червоного карлика Gliese 581 була виявлена ​​в 2005 році. Тепер її пам'яткою є перша відкрита людством екзопланета населеної зони, тобто володіє фізичними характеристиками, що роблять цей космічний об'єкт потенційно придатним для життя.

Читайте також: Темна енергія і екзопланети десь поруч ...

Система має величезний потенціал, адже крім зновувідкритої 581g, у неї є дві потенційно "населені сусідки" як 581c і 581e (четверта екзопланета в планетарна червоного карлика Gliese 581). Що стосується 581с, то американські вчені буквально видворили її з першого місця своїм недавнім відкриттям.

Як ми бачимо, планетарна система зірки Глізе 581 за своїми параметрами і умов представляє великий інтерес для майбутніх досліджень. Вона є поки однією з найбільш "цінних" знахідок серед екзопланет.

Висловлювалися припущення, що вона в далекій перспективі, теоретично, могла б бути важливим об'єктом майбутніх космічних міжзоряних місій. Але якщо це навіть і здійсниться, то через кілька десятків, а, то і сотень років. Адже 20 світлових років непідвладні навіть нинішньому рівню людських технологій - ми так і не навчилися подорожувати зі швидкістю світла, тому на даному етапі розвитку, ми досягнемо системи Глізе 581 приблизно за 240 тисяч років ".

Читайте також в рубриці " Наука і техніка "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация