Знайшов гроші. Брати чи ні?

Напевно, у кожного в житті траплялася така ситуація, коли Ви абсолютно випадково знаходили гроші. У під'їзді, на вулиці, в магазині, або в будь-якому іншому місці - це абсолютно неважливо. Важливо - що робити і як поводитися в подібній ситуації. Брати чи не брати гроші?
На ці питання ми зараз і постараємося відповісти.
Сам факт подібної знахідки можна пояснити випадковістю, і, в той же час, ніхто не стане заперечувати, що для більшості «щасливчиків» така знахідка випадковістю не була і припадала на дуже навіть «відповідний» момент життя. Наприклад, у Вас склалося скрутне матеріальне становище і тут у Вас, як за помахом чарівної палички, «трапляється» такий «подарунок» від долі. Бувало таке? У кого-то таке дійсно було, а у кого-то все складалося абсолютно інакше, наприклад, Вам, начебто як, грошей вистачає і в той же час «старий червонець», на сходинці в під'їзді, Ви, все-таки, знаходите .
Дві абсолютно різних ситуації, з якими варто розібратися.
Ще з далекої давнини грошей приписувалися магічні властивості. Вважалося, що гроші - це «захисні кокони» для душі. Це стосувалося, в першу чергу, до коштовностей, а ще раніше до шкурам тварин. Однак, з веденням паперових грошей і монет з дешевих сплавів, які не мають еквівалент по реальній собівартості, гроші втратили колишню «магічну» силу. У той же час наші предки ніколи не дозволяли собі «халявних» способів придбання дорогоцінних і інших засобів, бо це вважалося постидством і недобросовісністю по відношенню до праці. Предки прекрасно розуміли, що не можна ВЗЯТИ щось не належить тобі і при цьому самому не залишитися в боргу. Незважаючи на те, що все це не відноситься в рівній мірі до крадіжок, знайти і привласнити собі щось не належить тобі раніше, або не зароблене тобою особисто - це дії, що суперечать людської моралі, але багато дозволяли (ють) собі подібне «непрістойство ». Зрозуміло, люди ні в що не вірять, чи то пак атеїсти (називайте як завгодно), в широкому сенсі цього слова, ні в прикмети, ні в будь-які інші міркування гуманності Понад, навіть за умови дотримання законів моральності, що панують в суспільстві на рівні тієї ж конституції, до даного питання ставляться дуже легко і просто, заявляючи про те, що все «вільно валяється на дорозі, належить в рівній мірі будь-кому, хто опинився першим і присвоїв це собі». У той же час, в умовах "матеріалістичної" конституції стаття Кримінального Кодексу, що диктує правила поведінки при виявленні будь-яких знахідок, звучить наступним чином:
«1. Знайшов загублену річ зобов'язаний негайно повідомити про це особу, яка втратила її, або власника речі або кого-небудь іншого з відомих йому осіб, що мають право отримати її, і повернути знайдену річ цій особі. Якщо річ знайдена в приміщенні або на транспорті, вона підлягає здачі особі, яка представляє володільця цього приміщення чи транспортні засоби. У цьому випадку особа, якій здана знахідка, набуває права і несе обов'язки особи, яка знайшла річ.
2. Якщо особа, яка має право вимагати повернення знайденої речі, або місце її перебування невідомі, знайшов річ зобов'язаний заявити про знахідку в міліцію або в орган місцевого самоуправленія.3. Знайшов річ має право зберігати її у себе або здати на зберігання міліції, орган місцевого самоврядування або вказаною ними особі. Швидкопсувна річ або річ, витрати по зберіганню якої незрівнянно великі в порівнянні з її вартістю, може бути реалізована знайшли річ з одержанням письмових доказів, що засвідчують суму виручки. Гроші, виручені від продажу знайденої речі, підлягають поверненню особі, уповноваженій на її полученіе.4. Знайшов річ відповідає за її втрату чи пошкодження лише в разі наміру або грубої необережності і в межах вартості речі. »
Очевидно, що дана стаття КК РФ відповідає на питання про знахідку грошей дуже скупо, але вичерпно. Однак не завжди можна сподіватися на те, що господаря грошей Вам знайти вдатися. У той же час, мало хто намагався це робити, вважаючи, що звернення до вищих органів - пусте і безглузде заняття. При всьому цьому, даний закон суспільства, деяким чином, є відображенням законів моральності, які з різних причин не дозволяють людині привласнити собі те, що не було зароблено власною працею. У цьому випадку людина не прикладав будь-яких сил і власної праці для того, щоб отримати те, про що хотів, а просто поклався на чисту випадковість, удачу, або, як модно
говорити, «колесо фортуни», яке «закрутилося» в Його напрямку. Випадковість ... А чи бувають взагалі «випадковості»? Чи можна таке собі «везіння» вважати випадковістю? Французький письменник Анатоль Франс писав так: «Випадок - це псевдонім Бога, коли він не хоче підписатися своїм ім'ям. Всесвіт багата і рясна, і Бог щедро роздає свої автографи ». Тут, на перший погляд, все ясно і зрозуміло, і говорить лише про одне: «Був випадок - прислухайся, що тобі каже Всесвіт». Зрозуміло, можна сприйняти це дещо по-іншому: «Знайшов - бери, твоє і для тебе».
Але хіба про це Всесвіт нам намагається сказати ?! Чи можливо таке, що будь-який випадок - це спосіб задуматися і проаналізувати щось, наприклад, переглянути своє внутрішнє «Я», переосмислити самого себе по відношенню до інших. Може, твоє «Я» робить щось не так, і «випадок» тобі говорить саме про це, але тільки в доступній для тебе формі (у формі грошей) ?! У такому трактуванні представлені нам і народні прикмети, які з питань «грошових знахідок» говорять наступним чином: «якщо Ви знайшли гроші, то це знак того, що у Вас особисто їх не вистачає». Всесвіт прочитала Ваші думки і видала Вам тимчасову «панацею». Чому «тимчасову»? А тому, що по тій же народною прикметою гроші даються лише як поштовх для подальшого розвитку, але не в якості вирішення всіх Ваших проблем, тому що все у Всесвіті закономірно, взаємозалежне і взаємозумовлено; всьому є причинно-наслідкові зв'язки; ніщо нікуди не зникає і не з'являється з нізвідки. У дитинстві Бабуся так і говорила: «Не бери рубль, втратиш два!». Тобто, НЕ МОЖНА щось додати собі, не забезпечуючи це власною енергією, в даному випадку Працею і, при цьому, згодом не ВІДДАТИ за це щось своє. Таким чином, «сила дії дорівнює силі протидії ...» - третій закон Ньютона, як ніяк. Всесвіт підказують нам як і куди рухатися, а не дає нам рішення всіх наших проблем, бо те, що нами не «прожито» і не пропущено крізь призму власного "Я" і не знайшло відображення в нашому досвіді, то абсолютно не здатна в дійсності допомогти нам.
У всі часи гроші вважалися потужною енергією, в езотериці, енергія, яка виходить від грошей прирівнюється до енергії від любові, життя і смерті. Однак, крім і творчої функції, властивої цінностям і благ, які дають гроші, самі вони є відображенням душі людини, якій вони належать і який їх заробив власною працею. Недарма в світі магії і чаклунства є змови на паперові гроші і монети, де людина, щоб позбутися від будь-яких особистісних проблем або невдач кладе гроші в самому видному місці, для того щоб хто-небудь обов'язково їх знайшов. Так смуга невдач передається від однієї людини до іншої. Так і виходить, що взявши нешкідливу монету, ми беремо і частина енергетики колишнього господаря цієї монети, а енергетика може бути як «світлої», так і «темною». В буддизмі так і говориться, що знаходячи будь-чиї коштовності, ми зобов'язані повернути їх власникові, інакше ми ризикуємо перейняти його карму.
З усього вищесказаного робимо висновок, що брати гроші, які знайшов - не найкраще заняття. Чи варто взагалі випробовувати долю, може краще розібратися в собі ?!
Юрій Ледньов
31.10.2012г.
Фото з інтернету.


рецензії

Перевірок було у мене кілька. Причому в маленькому проміжку часу. Дорогі мобілки, гаманець з грошима і правами на машину. Тільки мені чужого не треба. Навіть по-дрібницям перевіряли, смішно. Хто не взяв великого, невже візьме мале?
Коштовності не траплялися. Але якщо і трапиться таке - однозначно пройду повз. Ними відкуповуються від смертельних хвороб.
Гроші якщо, то ставлю оберіг. Тільки тоді можу підняти, але віддаю жебракам.
Філун Джарін 29.01.2018 21:01 Заявити про порушення Брати чи не брати гроші?
Бувало таке?
А чи бувають взагалі «випадковості»?
Чи можна таке собі «везіння» вважати випадковістю?
Але хіба про це Всесвіт нам намагається сказати ?
Може, твоє «Я» робить щось не так, і «випадок» тобі говорить саме про це, але тільки в доступній для тебе формі (у формі грошей) ?
Чому «тимчасову»?
Чи варто взагалі випробовувати долю, може краще розібратися в собі ?
Хто не взяв великого, невже візьме мале?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация