Знак зодіаку Водолій, Сонце в знаку Водолія, cозвездіе Водолій (Aquarius). Історія, опис, характеристики

  1. Знак Водолій 2019: з 20 січня 2019 11:59 по 19 лютого 2019 2:04
  2. Знак Водолій, Сонце і планети
  3. Знак Водолія, природа, погода і рослини
  4. Знак Водолія і люди
  5. Знак зодіаку Водолій і Росія
  6. * Сузір'я Водолій

Знак Водолій 2019: з 20 січня 2019 11:59 по 19 лютого 2019 2:04

Знак Водолія, в цілому, холодний і водний; однак, ведуча частина його волога, середня - помірна, остання - вітряна. Його північні частини породжують жарку погоду, південні - хмари ...

Клавдій Птолемей - Про погоду - "Математичний трактат з чотирьох частин"

рис.1
Символ Водолія

Знак зодіаку Водолій - позначає одинадцятий 30-градусний сегмент зодіакального пояса , При відліку від точки весняного рівнодення (рис. 2 і 3), з екліптичні координатами 300 °, ± 5 ° 19 '; 330 °, ± 5 ° 19 '.
У 2019 Сонце перебуває знаку Водолія з 20 січня 2019 11:59 по 19 лютого 2019 2:04 MSK (Московське час). Середньостатистичні дати, коли Сонце знаходиться в цьому зодіакальному секторі 21 січня - 19 лютого.
Свою назву цей знак отримав, в зв'язку з кліматичними явищем щорічно проявлявшимся в Стародавній Месопотамії. Під час проходження Сонця через одинадцятий знак зодіаку там йшли рясні дощі, часто супроводжувалися повенями - води було "хоч залийся" і Водолієм нарекли як знак, так і сузір'я (рис. 4), яке розташовувалося в той час в 11-му зодіакальному секторі.
В наш час, внаслідок прецесії * - циклічного зміни напрямку земної осі щодо зірок, Сонце знаходиться одночасно і в сузір'ї Водолія і в знаку Водолія всього 4 дні: з 16 по 19 лютого (рис. 2):

Мал. 2 Знак зодіаку Водолій, сузір'я Водолія і їх взаємне розташування в сферичної проекції (в античному поданні небеса складалися з декількох вкладених в один одного сфер, що оточують Землю).

Таким чином самі "щасливі" дні для народжених під Сонцем в знаку Водолія в 2019 році наступапают 16 лютого 2019 о 13:35 (Сонце входить в сузір'я Водолія) і закінчуються 19 лютого 2019 2:04 MSK.
Ділянка неба відповідний знаку зодіаку Водолій в нашу астрономічну епоху виглядає так:

Мал. 3. Знак зодіаку Водолій - ділянку зоряного неба, відповідний знаку Водолія
В область знака Водолія потрапляє частина найбільш яскравих зірок сузір'я Козеріг.

Філософи античності наділяли знак Водолія наступними властивостями:

- Знак зодіаку Водолій, (лат. Aquarius), який отримав свою назву від сузір'я Водолія, є чоловічим знаком (за правилами чергування, а також у відповідності з найдавнішою легендою сузір'я), а ще Водолій є другою, "повітряної", обителлю Сатурна .

- Знак Водолія - ​​уособлює собою зрілість, досконалість стихії (елемента) Повітря і відповідно тяжіє до складових Повітря сутностей - вологості і тепла. Втілення властивостей цих першоелементів в людині, яка народилася під цим знаком, - це час від часу яскраво виявляється сангвінічний тип темпераменту (як домінуюча серед інших складових).

- У давнину у Водолія виділяли ще такі характеристики і властивості: за ознакою розташування сузір'я Водолія щодо площини небесного екватора - південний; за сезонним ознакою - зимовий; зі знаком Водолія гармоніюють: метали - свинець (від Сатурна) і найдорогоцінніший в давнину метал - золото ; дорогоцінні камені - сапфір, аметист, підходять так само інші прозорі і сині камені.
І ще у знака Водолій є одна важлива особливість - в цьому знаку доленосний вплив Сонця на земні процеси близько до мінімуму, і не може відігравати визначальну роль у формуванні темпераменту людей, народжених в період перебування денного світила в цьому знаку, а чільну роль на себе бере Сатурн і "комбінаційні гри" інших планет (за переконаннями філософів античності).

Знак Водолій, Сонце і планети

Сонце, Місяць і інші планети за поданнями античних філософів в зодіакальний секторі Водолія набували приблизно такі можливості впливу на земні процеси:

Сонце. Водолій - зимовий знак і сила впливу Сонця на протягом земного життя в цьому знаку близька до мінімуму (від 1/3 умовного бали - за 1 бал прийнята сила впливу на земні процеси в момент екзальтації або падіння), але у Водолії вплив Сонця починає рости;

Місяць. У Водолії вплив Місяця на земні процеси мінімально, його умовна "сила" становить 0 балів);

Венера в знаку Водолія підсилює свій вплив (від 1/3 до 2/3 балів);

Юпітер - У Водолії вплив Юпітера продовжує падати (сила від 1 до 2/3 бала);

Меркурій в знаку Водолія ще тримається в трійці найвпливовіших планет (сила від 11/3 до 1 бала);

Марс. У Водолії - "впливовість Марса" більше одиниці, його вплив помітно (від 1 до 11/3 бала);

Сатурн у Водолії у себе вдома, його вплив правда вже слабкіше, ніж в Козерозі, але дуже велике, і він продовжує проявляти свою холодну сутність (від 3 до 22/3 балів).

Найбільш впливова взимку 2018-2019 року планета - Сатурн находттся в знаку Козерога і пробуде в ньому до 17 грудня 2020 року, створюючи тим самим передумови (по Птолемею) для того щоб зими були холодними, а "зимові діти" (діти народжені взимку) в своїй більшості були "Козерогами", а не "Водолія».

Знак Водолія, природа, погода і рослини

У другому тисячолітті до нашої ери в стародавній Месопотамії (надалі в Вавилоні) найточніше обчислення часу було пов'язано зі знаками зодіаку. Взимку, коли Сонце входило в одинадцятий знак в Північній Месопотамії наступав період дощів, Тигр і Євфрат наповнювалися водою. Тому одинадцятий зодіакальний сектор там вважали знаком "небесної води", а знаходилося тоді в цьому секторі сузір'я присвятили божеству водних стихій.
Стародавні Греки, що успадкували зодіакальну систему Вавилона, поповнили властивості знаків зодіаку, виходячи зі свого сприйняття світу, і нарекли одинадцятий з них Водолієм. Уже в античні часи Птолемей приписує знаку Водолія погодні властивості характерні для лютого в Стародавній Олександрії (епіграф сторінки).
Правильний вибір термінів робіт з рослинами, для древніх аграріїв був життєво важливий, оскільки від зібраного врожаю залежало їх добробут, та й саме життя. При складанні рекомендацій для хліборобів за сприятливими термінами робіт, крім Сонця, дуже велике значення надавалося Місяці, її фаз і "взаємодії" Місяця зі знаками зодіаку. Про це древнім грекам було відомо досить багато - спостереження ще до них накопичувалися тисячі років, і цій темі буде присвячена окрема стаття: Місяць у Водолії - Знак зодіаку Водолій, Місяць і рослини . Для тих, хто в даний момент не має бажання вникати в землеробські питання, пов'язані з цим знаком, повідомлю головне: Водолій з точки зору видів на урожай - самий неродючий знак.

Знак Водолія і люди

"Водоліям властиві висока пластичність інтересів і настроїв, вони швидко звикають до нової обстановки, легко сходяться з новими людьми і мають широке коло знайомих.".

У наш час людину, яка народилася під Сонцем в знаку Водолія, називають "Водолієм" і наділяють його властивостями характеру, за традицією приписуються цьому знаку. Але насправді все може бути не так. Стародавні греки вважали, що Сонце в цьому знаку "ще не в силах", і на знак-покровитель новонародженого вказують інші планети, найчастіше Сатурн.
Античні філософи здебільшого вважали, що характер людини складається під впливом його життєвого досвіду, а знак зодіаку визначає, для народженого під ним, тільки домінуючий темперамент і силу духу (по Птолемею: "опірність долі"):
Домінуючий тип темпераменту, народжених під знаком Водолія, - сангвінічний ** , Сила духу - висока, але веління розуму гармоніюють з емоціями, внаслідок чого більшості з них вдаються багато досягнень в житті, особливо в області науки і мистецтва. Водолій - це найамбітніший знак. Давньогрецька медицина людям, "осіненим" знаком Водолія, рекомендувала особливо дбайливо ставиться до опорно-руховому апарату і берегти нервову систему від перевантажень. Сидячий спосіб життя Водоліям просто протипоказаний.
Цікавить багатьох сумісності Водоліїв у відносинах між собою і з людьми, котрі народилися під іншими знаками зодіаку, розглядається в спеціально присвяченій цьому питанню статті: Сумісність по знаку зодіаку і темпераменту. Типи темпераменту за Гіппократом .

Знак зодіаку Водолій і Росія

Значущі події, які розгорталися в історії Росії, коли Сонце знаходилося під знаком Водолія

7 лютого 1238 року - облога і взяття Володимира військами Батия;
22 січня 1440 року - народився Іван III Васильович, великий Московський князь;
19 лютого 1651 року - Церковний собор 1651 затвердив обов'язкове "одностайність", початок розколу церкви;
7 лютого 1693 року - народилася Анна I Іванівна, російська імператриця (1730-1740);
8 лютого 1724 року - указом Петра I засновані Петербурзький університет і Петербурзька академія наук;
23 січня 1755 року - Єлизаветою I підписаний указ про заснування Московського університету;
13 лютого 1769 року - народився Іван Андрійович Крилов, російський поет-байкар;
8 лютого 1834 року - народився Дмитро Іванович Менделєєв, видатний російський хімік, який відкрив періодичний закон хімічних елементів;
13 лютого 1842 року - Микола I підписав указ про будівництво залізниці Санкт-Петербург - Москва;
29 січня 1860 року - народився Антон Павлович Чехов, російський письменник і драматург;
9 лютого 1887 року - народився Василь Іванович Чапаєв, герой Громадянської війни;
2 лютого 1904 року - народився Валерій Чкалов, радянський льотчик-випробувач, Герой Радянського Союзу;
8 лютого 1904 року - віроломний напад Японії на Російські кораблі у Порт-Артура. Початок російсько-японської війни;
22 січня 1905 року - «Кривава неділя» в Санкт-Петербурзі;
22 січня 1908 року, - народився Лев Ландау, радянський фізик, академік;
1 лютого 1931 року - народився Б.Н.Ельцин, перший президент Російської Федерації;
25 січня 1938 року - народився Володимир Висоцький, радянський поет, бард і актор;
2 лютого 1943 року - розгром фашістcкіх військ під Сталінградом. Закінчення Сталінградської битви;
27 січня 1944 року - повне зняття фашистської блокади Ленінграда;
15 лютого 1957 року - Міністром закордонних справ СРСР призначений Андрій Андрійович Громико.

Наступний за знаком Водолія, дванадцятий зодіакальний сектор називається знак зодіаку Риби .

Sergey Ov (Seosnews9)

Робота над статтею "Знак Зодіаку Водолій" буде продовжена.
Тези: Знак зодіаку Водолій і люди: Знак зодіаку Водолій, темперамент. Питання сумісності ... - тепер розглядаються в окремій статті

* Сузір'я Водолій

"Зірки на плечах Водолія діють подібно Сатурну і Меркурію, це саме можна сказати і до зірок, що знаходяться на лівій руці і плащі; зірки на стегнах - подібно Меркурію і Сатурну, відповідно, більшою і меншою мірою; зірки на струмені води - Сатурну і, в деякій мірі, Юпітеру ... "(рис.9)

Клавдій Птолемей - Про вплив зірок - "Математичний трактат з чотирьох частин"

В даний час Сонце проходить через сузір'я Водолій 24-25 днів (25 днів іноді через щорічне зміщення на чверть доби): з 16 лютого по 12 березня. Внаслідок прецесії земної осі *** сузір'я з часом зміщуються відносно точки весняного рівнодення і видиме переміщення Сонця через них відбувається з наростаючим запізненням. Сузір'я, поступово зміщуючись проти годинникової стрілки, обійшовши весь зодіакальний круг, повертаються на вихідні місця через 25776 років.

Мал. 4 Сузір'я Водолій (♒ Aquarius - лат.), Найбільш яскраві зірки.
Астеризм "Глечик" (бузкові лінії). Один з варіантів контурного малюнка Водолія.

Сузір'я Водолія найбільш зручно спостерігати починаючи з другої половини серпня і аж до початку січня. Водолій кульминирует опівночі весь серпень і більшу частину вересня. Сузір'я не блищить яскравими зірками - найяскравіша зірок β Aqr, Садалсууд, видимий блиск лише трохи вище третьої зоряної величини (2,9).
Зірки, які мають власну назву, розташовуються в ряд по спадаючій яскравості (видимої зоряної величини) наступним чином: Садалсууд (β Aqr, 2,9); Садалмелік (α Aqr, 2,95); Скат (δ Aqr, 3,27); Гідор (λ Aqr); Альбано (ε Aqr); Садахбія (γ Aqr); Гідрія (η Aqr, 4,04).
Оскільки сузір'я Водолія містить велику кількість близьких за яскравістю зірок, то вони дозволяють створити безліч варіантів схем візуалізації. (Ви можете повправлятися в пошуку цих варіантів, підвівши курсор до рис. 4 або на ще більшому малюнку, клікнувши по картинці ...)
У самій північній частині сузір'я група з п'яти щодо яскравих зірок складаються в контур, який створює астеризм **** "Глечик", правда, шумери замість глечика бачили на цьому місці качку, яка є атрибутом стародавнього бога Енкі (рис.8). Саме шумери затвердили приналежність сузір'я до стихії "небесної води". До речі, астеризм "Глечик", в наш час має дуже корисною особливістю: його осьові зірки прокреслюють лінію небесного екватора.
Найцікавіший Давньогрецький міф, пов'язаний з сузір'ям Водолія, відноситься до часів Гомера і оповідає про те як Зевс захоплений веселою вдачею і красою юного Ганімеда, сина троянського царя, піддавшись імпульсу, захопив його з собою на Олімп, перетворившись в орла. Але з Олімпу "просто так" повернуться смертному вже не можна. І довелося Зевсу домовлятися з батьком Ганімеда і обіцяти йому безсмертя сина, а для самого Ганімеда підшукувати вічну работенку. Така на Олімпі знайшлася - Ганімед став найвеселішим виночерпием і водоносом Олімпу ... Судини з рідинами в ті часи носили на плечі, варіант візуалізації сузір'я з представлений на рис. 5: Ганімед спіткнувся і розлив воду ...


Мал. 5 Ще один спосіб візуалізації сузір'я Водолій - чоловік (Ганімед), що несе на плечі ємність з водою, спіткнувся, впав і розлив воду ... Дітям можна розповісти історію про Залізного Дроворуба (шапочка точь-в-точь)


А ось стародавні єгиптяни, що зв'язують сузір'я Водолія з Нілом, ймовірно, представляли собі контур сузір'я таким, як він приведений на рис. 6., завдяки йому з'явився значок Водолія ♒.

Сузір'я Водолій. Контур "Знак Водолія" - схема. Автор діаграми Sergey Ov

Сузір'я Водолій. Контур "Знак Водолія" - схема. Автор діаграми Sergey Ov Рис.6 Сузір'я Водолій. Контур "Знак Водолія" - схема (діаграми за зірками)

Sergey Ov "


Астрономи древніх цивілізацій, які передали нам у спадок сучасні контури сузір'їв, спостерігали зірки зодіакального пояса зовсім не так, як їх бачимо ми в своїх середніх широтах. На широті Вавилона, Афін і тим більше Олександрії, вони проходять поруч з зенітом, а лінія екліптики майже перпендикулярна горизонту і зірки настільки яскраві, що здається можна дістати до них рукою. І теплими південними ночами, розглядаючи сузір'я, стародавні мислителі могли дати волю своїй уяві:

Сузір'я Водолій. Контурний малюнок "Водолій" - схема. Автор діаграми Sergey Ov

Сузір'я Водолій. Контурний малюнок "Водолій" - схема. Автор діаграми Sergey Ov


Рис.7 Сузір'я Водолій (зверху Схід). Контури одного з втілень Водолія або інопланетянина - схема (діаграма за зірками).

Sergey Ov "

Мал. 8 Шумерська бог водних стихій Енкі (Еа).

Епіграф Птолемея до розділу про сузір'ї, добре ілюструється колажем, створеним на основі картини з атласу Яна Гевелія, ймовірно, стародавні та середньовічні астрономи буквально могли сприймати зоряне небо як живу панораму легенд:

Мал. 9 Сузір'я Водолій - колаж на основі малюнка в атласі Яна Гевелія (підсвічені тільки ті зірки, які були занесені самим Гевелієм в атлас.

Більш розгорнутий опис сузір'я Водолій наведено на сторінці: " сузір'я Водолій ".

** В даний час поширені кілька схожих визначень сангвінічного типу темпераменту, і поведінкових характеристик його власника:

"Сангвінік (від лат. Sanguis, рід. Падіж sanguinis [сангвініс] - кров, життєва сила), що походить від давньогрецького лікаря Гіппократа позначення одного з чотирьох типів темпераменту (поряд з меланхоліком, флегматиком, холериком), що характеризується жвавістю, швидкою збудливістю і легкої сменяемостью емоцій. "

Велика Радянська Енциклопедія, 3 вид. 1969 - 1978

"Сангвінік - темперамент в класифікації ГІППОКРАТА. Людину сангвінічного темпераменту можна охарактеризувати як живого, рухомого, швидко відгукується на навколишні події, порівняно легко переживає невдачі і неприємності."

Словник психологічних термінів. Під. ред. Н. Губіна.

"Сангвінік - суб'єкт, що володіє одним з чотирьох основних типів темпераменту (у класифікації Гіппократа). Людину сангвінічного темпераменту можна охарактеризувати як живого, рухомого, швидко відгукується на навколишні події, порівняно легко і швидко переживає невдачі і неприємності. Він відзначений високою психічною активністю, енергійністю , працездатністю, швидкістю і жвавістю рухів, різноманітністю і багатством міміки, швидким темпом мови. Прагне до частої зміни вражень, легко і швидко відгукується на поза ня події, товариський. Емоції - переважно позитивні - швидко виникають і швидко змінюються. "

С.Ю. Головін. Словник практичного психолога.

Узагальнюючи і кілька "оживляючи" ці визначення, відповідно, нашої теми, отримуємо:
Сангвінік як носій темпераменту, пов'язаного зі знаками повітря, - це взагалі-то, людина рухлива, товариська, працездатний, він жваво відгукується на все, що привернула його увагу. Сангвінікам-водоліям властиві висока пластичність інтересів і настроїв, вони швидко звикають до нової обстановки, легко сходяться з новими людьми і мають широке коло знайомих. Вони легко вписується в будь-яку компанію і пристосовується до будь-яких змін в житті.
У будь-якій життєвій ситуації сангвінік прагне зберегти активне і працездатний стан і може довго працювати, не втомлюючись. В першу чергу, він проявляє активність в сфері контактів і комунікації.
Сангвініки не прагне до творчого перетворення навколишнього світу, не привносить нічого свого і, як правило, сильно залежать від психологічного середовища і поведінкових стереотипів оточення.

*** Прецессия земної осі - ще одне дуже повільне обертання Землі, викликане впливом моментів гравітаційних сил Сонця і Місяця, виражене в поступову зміну напрямку осі добового обертання Землі.

**** Астеризм - легко помітна група зірок, що має усталену самостійну назву.

Головна Знаки зодіаку Знак зодіаку Водолій

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация