ЗНАМЕНИТІ ПІСНІ Максима Дунаєвського. Обговорення на LiveInternet

  1. «Пісня мушкетерів»
  2. «Ворожка»
  3. «Пісня Водяного»
  4. "Подзвони мені подзвони!"
  5. «Міські квіти»
  6. "Вітер змін"
  7. "Кленовий лист"

15 січня виповнилося 70 років відомому радянському і російському композитору Максиму Ісаакович Дунаєвському

15 січня виповнилося 70 років відомому радянському і російському композитору Максиму Ісаакович Дунаєвському. За роки творчої діяльності він написав музику більш ніж до п'ятдесяти фільмів, мультфільмів і мюзиклів, і ці композиції на слуху у кількох поколінь росіян. Мелодії Дунаєвського є в репертуарі Михайла Боярського, Миколи Караченцова, Едіти П'єхи, Любові Успенської, Дмитро Харатьяна, Тетяни Буланової, Маші Распутіної і багатьох інших. До ювілею композитора згадаємо найвідоміші пісні автора, що принесли йому славу не тільки в Росії і СРСР, але і за їх межами.

«Пісня мушкетерів»

«Пора-пора-порадіємо за своє життя» - ці слова вже кілька десятків років часто звучать з екранів телевізорів по всій країні. Цю композицію з трьохсерійного фільму «Д'Артаньян і три мушкетери» (1978) режисера Георгія Юнгвальд-Хількевича написав Максим Дунаєвський. Він є автором і інших популярних композицій картини, які полюбилися глядачам. Це і «Балада Атоса», і «Пісенька Араміса», і «Смерть Констанції», і «Балада про дружбу», і «Балада про небезпечну дорозі», і «Відчай королеви» - всього більше двадцяти пісень.

Композиції Дунаєвського у фільмі звучать у виконанні Марка Айзіковіч, Марка Розовського, Бориса Клюєва, Олени Дріацкой, Олександра Левшина, Михайла Боярського, Льва Дурова, Володимира Чуйкина, Аліси Фрейндліх, Олексія Кузнєцова, Олександра Трофімова, В'ячеслава Назарова, Маргарити Терехової, Веніаміна Смєхова та ансамблю «коробейники».

«Пісню мушкетерів» заспівали Боярський, Чуйкин і «коробейники». Метр Боярський потім неодноразово виконував цю композицію, як і багато інших мушкетерські пісні, на сольних концертах, музичних зустрічах і зйомках телепередач. Одне з останніх виступів - на шоу «Легенди Ретро FM» в 2013 році - зірвало неодмінні оплески. Цю пісню виконував не тільки Боярський - так, група «Прем'єр-міністр» прекрасно заспівала її в програмі «Таланти і шанувальники» в 2011 році.




«Ворожка»

«Щодня змінюється мода, але поки стоїть білий світ ...» Думаємо, не варто продовжувати. Пісню «Ворожка» з кінофільму «Ах, водевіль, водевіль» (1979) режисера Георгія Юнгвальд-Хількевича також написав Максим Дунаєвський.

Пісні в картині про актора, прощається з театром, і його дочки, яка зобов'язана продовжити династію російських акторів водевілю, виконують Жанна Різдвяна і Людмила Ларіна (головні вокальні партії), а також Олег Табаков і Михайло Пуговкін.

Але популярною стала не тільки композиція «Ворожка», а й інші пісні з фільму, в тому числі «Перш ніж одружитися», «Пісня про блазні,« Не вір »,« Ах, цей вечір ... »,« Пісня про цікавість »і« Ах, водевіль! ». Багато з них сучасні артисти досі виконують на всіляких святкових «вогниках». Так, в 2003 році Вітас заспівав «Ворожку» в програмі «Новий рік на Першому каналі».

«Пісня Водяного»

«Я - Водяний, я - Водяний, поговорив би хто зі мною» - мало не зі сльозами на очах закликає герой мультфільму режисера Гаррі Бардіна «Летючий корабель» (1979). Композиції «Пісня Забави», «Ось воно щастя», «Частівки Бабок-Ежек» та інші в мультфільмі співають Михайло Боярський, Анатолій Папанов і жіноча група Московського Камерного Хору.

Всі персонажі музичної картини виконують пісні Максима Дунаєвського, рядки з яких цитують до цих пір. А «Пісня Водяного» так і зовсім стала приводом для пародій. Наприклад, в 2012 році її з гумором переспівали ведучі ранкового шоу «Авторадіо» - «Мурзилки International», в їх інтерпретації вона отримала назву «Я регіон». Не так давно композиція прозвучала зі сцени у виконанні дитячого музичного театру «Домисолька» і П'єра Нарциса. Як бачите, інтерес не згасає до цього дня!





"Подзвони мені подзвони!"

Пісня авторства Максима Дунаєвського «Подзвони мені, подзвони!» Звучить в музичній мелодрамі режисера Тетяни Ліознової «Карнавал» (1981). За Ніну Соломатіну - героїню Ірини Муравйової - співала Жанна Різдвяна. Пізніше, в 1983 році, вийшла грамплатівка з шлягером «Подзвони мені, подзвони ...» у виконанні Муравйової.

Пісню потім не раз переспівували. Так, дочка Дунаєвського - Аліна - зробила кавер-версію композиції, яку він присвятив її матері - Ніні Спаду. У різний час свої версії пісні на концертах або в телепрограмах представили різні співачки і ансамблі. Така музика не старіє, і попереду ще багато часу для переспівувань!

«Міські квіти»

Пісня «Міські квіти», музику до якої написав Максим Дунаєвський, звучить в музичній комедії Георгія Юнгвальд-Хількевича «Куди він дінеться!» (1981). Цю композицію, як і всі інші, в тому числі «Все пройде», «Мода» і «Зупинись!», Виконав Михайло Боярський.

«Міські квіти» можна почути в репертуарі радянського ВІА «Вераси», вона неодноразово виконувалася на концертах і в телеефірі Михайлом Боярським, в тому числі в дуеті - з Прохором Шаляпіним, Львом Лещенко. У 2011 році на шоу «Надбання республіки» Лещенко виконав шлягер разом з Жанною Фріске.






"Вітер змін"

Максим Дунаєвський написав цю композицію для сімейного телефільму-мюзиклу «Мері Поппінс, до побачення!» (1984), режисером якого став Леонід Квініхідзе. Пісні композитора звучали у виконанні Тетяни Вороніної (співала за головну героїню Мері Поппінс, роль якої дісталася дружині Дунаєвського - Наталії Андрейченко) і Павло Сміян (озвучування і вокал персонажа Роберта Робертсона, якого зіграв Лембіт Ульфсак).

«Леді« Досконалість »,« Кольорові сни »,« Тридцять три корови »,« Лев і цирульник »,« Вітер змін »- ось ті композиції, які принесли славу не тільки їх автору, а й виконавцям, хоча нікого з них не було в кадрі.

Фільм «Мері Поппінс, до побачення!» З приводу і без любить переглядати нинішнє покоління 30-річних і старше, а пісні з нього часто переспівують на музичних конкурсах і для телепередач. Без «Вітру змін» не обходиться, здається, жодна зустріч бардів. Цю пісню заспівала і Лариса Доліна в програмі «Надбання республіки» в 2011 році.

"Кленовий лист"

Пісня «Кленовий лист» звучить в музичній мелодрамі режисера Бориса Конунова «Маленьке ласку» (1984). Її співає один з улюблених виконавців Максима Дунаєвського - Микола Караченцов. Актор виконує і інші відомі композиції з телекартини - «Як давно все було», «Наша Земля», «Дєдушкін скриню» і «Все, що пам'ять забуває».

Після прем'єри фільму Караченцов не раз виконував пісню «Кленовий лист» на концертах і творчих вечорах, вона увійшла в трек-лист одного з дисків артиста, а також ряду музичних збірок радянської естради. У 2011 році у випуску програми «Надбання республіки», присвяченому Дунаєвському, її заспівала група «Город 312». Композиція також звучала у виконанні Ольги Кабо та групи «Пригоди Електроніка».




Вітаємо Максима Ісааковича з 70-річчям і бажаємо йому творчого довголіття, міцного здоров'я і сімейного благополуччя!


Інформація була взята з - http://7days.ru/entertainment/music/znamenitye-pesni-maksima-dunaevskogo/4.htm#ixzz3OxbzuTcM

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация