Знову вкрилися ганьбою: з чим пов'язана атака на Канта в Калінінграді

  1. Версія перша, очікувана: антігерманізатори
  2. Версія друга, суміжна з першої: борці за віру
  3. Версія третя, смішна: противники Канта в голосуванні за друге ім'я аеропорту «Храброво»
  4. Версія четверта, не так очевидна: провокатори

У вівторок Калінінград як «місто Канта» несподівано прославився. Правда, ніякої позитивної конотації у цих подій немає - хіба що певна частина суспільства дізнається про те, що обласний центр і філософ якось пов'язані. Зате два явища - одне з яких влада офіційно замовчували, а другого спробували надати незаслужену значимість (т.зв. «антігерманізація» і голосування за ім'я, яке буде носити аеропорт «Храброво») заграли новими фарбами. «Новий Калінінград» зібрав всю інформацію про події і спробував зрозуміти, кому і навіщо все це потрібно.

Інформація про те, що пам'ятник основоположнику німецької класичної філософії Іммануілу Канту на вул. університетській облитий фарбою , З'явилася рано вранці. Фарбу вибрали рожеву (може, інший не було, а, може, в це вкладався якийсь особливий зневажливий сенс), але на пляшці з-під «Старого Кенігсберга» в якості тари вандали зупинилися явно не випадково.

Пам'ятник Канту (скульптор Християн Даніель Раух, 1857 рік, бронза, граніт, реконструкція Харольда Хааке 1991 року) знаходиться під охороною держави; це об'єкт муніципального значення. Міська влада заявили, що відправлять підрядника; в БФУ (поруч знаходиться один з корпусів університету), до його честі, заявили про те, що несуть за монумент відповідальність - «ідеологічно і морально» - і приєдналися до відмивання. Вже до обіду фігура філософа була майже чиста, хоча фарба виявилася їдкою і відтирати погано.


Одночасно з пам'ятником вандали осквернили могилу вченого біля собору на острові Канта, обливши її блакитний і рожевою фарбою. Тут масштаб збитку виявився меншим; зловмисники потрапили на запис камер відеоспостереження: це двоє (молодих?) невеликого зростання чоловіків в окулярах, які прямували прямо під об'єктив. Крім того, виявилася залита фарбою (білого кольору - вийшов майже триколор) меморіальна табличка на Ленінському проспекті, говорить про те, що на тому місці, де вона встановлена, колись знаходився будинок філософа.

Будиночок Канта в селищі Веселівка під Черняхівському зворушений не був. Можливо, вандали - люди підковані і в курсі, що «наше Калінінградський все» до цього об'єкта має вельми сумнівне відношення; можливо, було лінь добиратися. Хоча напис на розкиданих біля могили аркушах формату А4 «Кант лох, ловив бліх» говорить про те, що дійсно підковані. Як би там не було, цілеспрямованість акції очевидна - а ось з приводу мети є кілька версій, якими наповнилися коментарі в ЗМІ і в соціальних мережах.


Версія перша, очікувана: антігерманізатори

Поруч з облитим фарбою пам'ятником були розкидані листівки, адресовані студентам БФУ, який носить ім'я філософа. Кант в листівках обзивався зрадником, німцем і ворогом. Версія, що це новий виток активності противників «онімечення» Калінінградській області - одна з найпопулярніших. «Антігерманізатори» - люди не особливо охайні, в своєму прагненні домогтися бажаного (в щирість їх помислів важко повірити, а ось в спрагу зробити кар'єру - цілком) перехідні всі мислимі і немислимі межі, тому версія ця очевидна. Втім, листівки з написом «Ганьба Канту! Слава Русі »інших варіантів не залишають. Або покликані наштовхнути на відповідну думку.

Версія друга, суміжна з першої: борці за віру

Противники германізації, як правило, ототожнюють себе з православною вірою, але все ж про цю версію варто згадати окремо. У тих же листівках говорилося про необхідність «осяяти себе православним хрестом», зривати таблички і вимазувалися ненависне ім'я з документів. Згадуючи слово «православний», автори не могли не віддавати собі звіт про те, що народне засудження (а люди у нас в своїй масі не люблять екстремістів будь-якого штибу: спотворюють місто, та й бюджетні гроші на миття потрібно витрачати) не в останню чергу буде направлено на РПЦ. Треба сказати, після візиту патріарха Кирила, через якого Калінінград кілька днів стояв в пробках , Роздратування на адресу «відокремленої від держави» церкви і так вистачає.


Версія третя, смішна: противники Канта в голосуванні за друге ім'я аеропорту «Храброво»

Втім, вона була смішною до тих пір, поки не стало відомо про нові листівках, які були розсипані біля могили філософа. У них прямо згадується це голосування: «Тим радісніше новина, що ім'я німця Канта осквернятиме наш аеропорт!». Підтвердиться версія чи ні - вже зараз можна сказати точно: опереткова затія влади, не варта навіть тисячної частки розгорнулися в мас-медіа дискусій, немов дух Саурона, в Калінінграді несподівано знайшла плоть і стала суб'єктом суспільно-політичного життя.

Версія четверта, не так очевидна: провокатори

Риторика авторів листівок до такої міри «лобова», що скидається на продукт чорних піар-технологій. Наклеїти листівку конкурента на пам'ятник архітектури - це азбука чорного піару, і паралелі шикуються досить легко. «Ветерани, перед якими наша вина безмірна, не побачать ганьби нащадків, які зрадили Батьківщину заради чужих імен», «Досить зраджувати Батьківщину! Ви вчитеся в стінах, що носять ім'я ворога! »- навмисна утрирування всього цього дуже впадає в очі.

Останнього варіанту дотримуються і влади. «Дуже ймовірно, що це маніпулятори суспільною думкою з середовища політтехнологів», - заявив губернатор Антон Алиханов. Думка, легко помітна в сучасному новинному потоці, в общем-то зрозуміла: негідники розгойдують човен (можливо, їх забруднені фарбою руки взагалі простяглися в наш полуексклав з-за кордону), так давайте ж об'єднаємося і разом подолаємо всі негаразди. Коли негідники з'являються так вчасно: податки і ціни ростуть, купівельна спроможність населення падає, жити стає все гірше, - велика удача. І це п'ята версія.

Текст - Оксана Ошевская, фото - Віталій Невар, «Новий Калінінград»

Молодих?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация