Знову 25: банкіри підрахували, як довго буде падати курс долара в Україні

  1. За довгі вихідні, пов'язані з Днем Незалежності, на рахунках експортерів може накопичитися значний...
  2. Курс по осені рахують
  3. Орфографічна помилка в тексті:

22 серпня 2017, 10:31 Переглядів:

За довгі вихідні, пов'язані з Днем Незалежності, на рахунках експортерів може накопичитися значний обсяг валюти

22 серпня 2017, 10:31 Переглядів:   За довгі вихідні, пов'язані з Днем Незалежності, на рахунках експортерів може накопичитися значний обсяг валюти   Восени ситуація на валютному ринку може змінитися

Восени ситуація на валютному ринку може змінитися. Фото: AFP.

Гривня зміцнилася до максимального майже за півтора року рівня - 25,5 грн / дол. Банкіри говорять про збереження цієї тенденції до кінця серпня, але прогнозують поступове здешевлення гривні вже в вересні-жовтні, пише FinClub .

У п'ятницю курс гривні на міжбанку виріс до 25,49 грн / дол, наблизившись до показників початку лютого 2016 року, коли долар коштував 25,45 грн. У серпні гривня зміцнилася вже на 36 коп., А з початку року - на 1,2 грн.

Щоб утримати гривню від подальшого зміцнення, Нацбанк протягом серпня активно скуповував долари. Наприклад, вчора, 21 серпня він викупив 50 млн дол. А публічному аукціоні, минулого четверга - 44 млн дол., Пропозиція на ринку, як правило, в півтора рази перевищувало заявку НБУ.

За словами директора казначейства банку " кредит Дніпро "Олега Курінного, макроекономічні чинники складаються позитивно для курсу нацвалюти: український експорт постійно збільшується в обсягах, ціни на метали на світових ринках також демонструють зростання.

Важливу роль для подальшого руху курсу гратимуть взаємини України і МВФ , А також політика НБУ

"Сезонне зміцнення гривні пов'язане з двома основними факторами. Перший - стерилізація гривневої маси спільними діями уряду і НБУ. Другий - збільшення обсягів експортної виручки як в зв'язку з різким зростанням світових цін на продукцію металургії, яка компенсувала втрати від блокади ОРДЛО, так і в зв'язку з початком реалізації врожаю аграріїв ", - говорить провідний експерт сектора продажів казначейських продуктів ОТП Банку Микита Мишаков.

"Також на минулому тижні був період сплати квартальних податків, які значно скоротили ліквідність і змусили експортерів посилено продавати валюту (в тому числі і необов'язкову частина валютної виручки)", - нагадує головний скарбник Альтбанка Наталія Жиленко.

Зміцнення гривні дозволило Нацбанку на початку серпня послабити валютні обмеження : Він підвищив розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют і банківських металів протягом одного робочого дня з 0,5% до 1% від розміру регулятивного капіталу.

До кінця серпня курс гривні продовжить зміцнюватися, прогнозують експерти. За розрахунками Микити Мишакова, на другу половину серпня припадає максимальний обсяг фіскальних виплат в цьому році, тому для виконання своїх гривневих зобов'язань експортери змушені нарощувати обсяги продаваної валютної виручки.

"У той же час купівельна спроможність імпортерів падає на тлі триваючого падіння купівельної спроможності населення і дефіциту дешевих гривневих ресурсів", - вважає він.

Наталя Жиленко нагадує, що за довгі вихідні, пов'язані з Днем Незалежності, на рахунках експортерів може накопичитися значний обсяг валюти, що підлягає обов'язковому продажу, що також може сприяти зміцненню гривні.

"Але є ще один фактор - відшкодування ПДВ, що вплине на зростання ліквідності і скоректує обсяг продажу валюти в бік зменшення", - попереджає Наталія Жиленко. Олег Курінний очікує, що з початку тижня тренд трохи зміниться, але зростання долара не перевищить 10-20 коп.

Курс по осені рахують

Ключові зміни на валютному ринку традиційно очікуються восени. "Зростання обсягів імпорту енергоресурсів і зростання ділової активності на ринку приведуть до збільшення попиту на валюту, при цьому пропозиція збережеться приблизно на тому ж рівні. Експортна виручка від аграріїв, як завжди, почне заходити на наші ринки ближче до кінця осені, хоча її основна частина традиційно припаде на кінець 2017 - початок 2018 року. Тому найбільш суттєві валютні коливання в цьому році, за нашими очікуваннями, відбудуться в кінці вересня - в жовтні ", - прогнозує Курінний.

"Як правило, до цього часу основна частина аграріїв встигає розпродати виручку за урожай, ціни на продукцію металургії починають сезонний спад напередодні зими, а імпортери починають плавно нарощувати покупки валюти напередодні зими для нарощування складських залишків", - додає Микита Мишаков.

На думку Курінного, важливу роль для подальшого руху курсу гратимуть взаємини України і МВФ, а також політика НБУ, спрямована на лібералізацію ринку. "Але все це буде можливо, якщо ситуація на Сході не буде загострюватися, так як військова загроза завжди залишається ключовим ризик-фактором для стану всієї української економіки", - говорить він.

Курінний прогнозує зростання курсу долара в межах 1 - 1,5 грн. Жиленко передбачає коливання долара до 27 грн.

"Уповільнити сезонну осінню девальвацію гривні зможе тільки візит валюти для участі в тендері на ліцензії 4G для операторів стільникових мереж. Однак цей фактор навряд чи зупинить девальваційний процес, швидше за сповільнить його темпи", - вважає Микита Мишаков.

Нагадаємо, сьогодні, 22 серпня, офіційний курс долара в Україні впав до річного мінімуму і склав 25,44 грн / дол.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Знову 25: банкіри підрахували, як довго буде падати курс долара в Україні". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация