Золота кажан виявилася представником нового виду

Понад півстоліття тому на території Болівії вчені виявили неймовірно красива тварина - пухнасту кирпату кажана, хутро якої мав яскравий золотисто-жовтий окрас. Представники виду Myotis midastactus і перш привертали увагу зоологів, однак раніше їх класифікували як представників іншого виду, Myotis simus, поширеного на території Амазонки в Південній Америці.

Провідний автор нового дослідження Рікардо Морателлі ( Ricardo Moratelli ) З Фонду Освальдо Круза в Ріо-де-Жанейро працював в запасниках Американського музею природознавства в Нью-Йорку. Там він вивчав анатомію золотих кажанів у всіх подробицях і зрозумів, що має справу з абсолютно новим видом цих ссавців.

Золота кажан має вкрай незвичайне забарвлення і милий кирпу

"Цей новий вид був помилково класифікований як M. simus ще в 1965 році. Я зрозумів це, коли поклав поруч один з одним болівійських і амазонських тварин - вони абсолютно різні", - розповідає Морателлі.

Біологи налічують близько сотні видів роду Myotis, представники якого населяють печери і ліси всього світу. Всіх цих тварин об'єднує одна загальна анатомічна особливість - округлі вуха, схожі на мишачі. Однак те, що робить унікальним M. midastactus - це їх незвичайний золотисто-жовтий окрас.

Морателлі пояснює, що свою назву, midastactus, кажани отримали на честь легендарного грецького царя Мідаса , Який перетворював на золото все, до чого торкався.

На думку зоологів, золоті кажани живуть виключно в болівійських саванах, де полюють на дрібних комах. Нічне ссавець споруджує собі гнізда в дуплах дерев, під солом'яними дахами і в отворах в землі. Судячи з усього, вони прекрасно ховаються від людей, оскільки в живій природі їх ще нікому не вдавалося сфотографувати.

Судячи з усього, вони прекрасно ховаються від людей, оскільки в живій природі їх ще нікому не вдавалося сфотографувати

"У 2011 році я провів два місяці в бразильській савані на кордоні з Болівією. Я шукав цих тварин дуже ретельно, так як мені було потрібні зразки ДНК для порівняння, але мені так і не вдалося з ними зустрітися віч-на-віч", - розповідає Морателлі , чия стаття вийшла у виданні Journal of Mammalogy.

Також по темі:
Вчені розібралися, чому кажанам-вампірам подобається кров
Кажани і дельфіни еволюціонували схожим чином
Екскременти кажанів блищать через панцирів комах
В Європі відроджується популяція кажанів
Секрет кажана-довгожителя криється в її генах

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация