Золотистий хом'ячок. Зміст, годування золотистого сирійського хом'ячка. Фото золотистого сирійського хом'ячка. Розведення золотистого сирійського хом'ячка. Золотистий сирійський хом'як

Рід: Mesocricetus (Nehring, 1898) = Середні хом'яки

Вид: Mesocricetus auratus Waterhouse = Переднеазіатський [середній] хом'як, сирійський [золотистий] хом'ячок

Хочете знати про життя сирійського (золотистого) хом'ячка в природі, про е го друзів і ворогів, тоді натисніть тут: Золотисті хом'ячки в природі

Читати додатково: Спостереження за сирійським хом'ячком

Золотистий, або сирійський, хом'ячок в даний час став справжнім домашнім, а також і лабораторним тваринам. Золотистий хом'ячок дуже товариський, цікавий і дуже забавний, тому він став дуже популярним серед любителів тварин.

Шляхом селекції і відбору створені різні різновиди або феноформи домашніх золотистих хом'ячків, які відрізняються один від одного за забарвленням шерсті і довжині волосяного покриву. Зустрічаються золотисті хом'ячки з однотонної бежевій, блакитний, чорної і сірої забарвленням, зустрічаються хом'яки і з плямистої забарвленням, а також альбіноси - тобто зовсім білі хом'ячки в шерсті яких повністю відсутній будь-який барвний пегмент.

У золотистих хом'ячків на боках розташовані шкірні жирові залози, що виділяють пахучий секрет. Ці залози мають вигляд невеликих облисіння, при цьому вони трохи крупніше у самців і дрібніше у самок.

Золотисті хом'ячки по природі тварини-одинаки, тому в клітці можна утримувати тільки по одній тварині однієї статі, інакше запеклих бійок між ними не минути. Зате різностатеві тварини живуть дуже мирно, хоча відносини між собою з'ясовують регулярно ... Для змісту золотистих хом'ячків найбільш підійде суцільнометалева клітка, так як вони дуже активно і жваво гризуть і сгризают будь дерев'яні конструкції. Для цих цілей успішно можна використовувати також акваріуми або будь-які інші скляні посудини округлої і прямокутної форми. Одній парі золотистих хом'ячків підійде клітка, розміри якої мають бути не менше 40хЗОхЗО см.

На дно клітки в піддон найкраще насипати тирсу, які добре поглинають все виділення хом'ячків. Для утримання золотистих хом'ячків оптимальної може вважатися температура повітря - 20-22 ° С, і не слід допускати її зниження нижче 18 ° С. Вважається, що якщо регулярні добові коливання температури повітря в їхній оселі перевищать 3-4 ° С, то це може привести до того, що хом'ячки впадуть у сплячку.

Золотистий хом'ячок відрізняється дуже підвищеною рухливістю і надзвичайно спритний. Саме тому завжди потрібно бути дуже обережним при відкриванні клітини, інакше цей спритний звір може вискочити назовні. А щоб забезпечити хом'ячка необхідним уровенем фізичного навантаження, в клітці обов'язково потрібно розмістити зручну драбинку для лазіння і колесо.

А для облаштування гнізда бажано поставити невеликий ящичок з вхідним отвором, в якому звірятка зможуть не тільки відпочивати, але й розмножуватися - тобто виводити там потомство. Гніздо хом'ячки виготовляють з різного доступного будівельного матеріалу: сіна, шматочків тканини, вати, обрізків паперу.

Хом'ячки - дуже запасливі звірята, які не можуть осттаваться спокійними, поки не перетягати з годівниці все корми в свою комору. Тому при чищенні житла хом'ячків, в гнізді необхідно час від часу проводити ревізію його запасів і видаляти старі зіпсовані запаси (шматочки фруктів, овочів), а зерно і сухарики краще залишати, що б не сильно нервувати господаря запасів.

Годувати золотистих хом'ячків слід різноманітними і повноцінними кормами. Основу харчового раціону має становити зернова суміш з проса, вівса, льону та кукурудзи, дуже важлива свіжа зелена рослинність, як салат, традесканція, молоде листя кульбаби. З овочів золотисті хом'ячки віддають перевагу соковитим коренеплодів моркви. Следут пам'ятати, що обов'язково повинно бути різноманітність повноцінних кормів, так як звірята дуже чутливі до нестачі вітамінів.

Зазвичай золотистим хом'якам цілком достатньо вологи, що міститься в соковитих кормах. Незважаючи на це, в клітці завжди повинна бути чиста вода, так як в невеликій кількості золотисті хом'ячки п'ють молоко і воду. Під час їжі сирійський хом'як набиває защічні мішки кормом практично до межі, діючи передніми лапками не гірше, ніж ми руками. Потім хом'ячки складають свої запаси продуктів, де-небудь поблизу від свого гнізда.

У домашніх умовах золотисті хом'ячки розмножуються легко. При утриманні їх при температурі в 20-25 ° С і хорошому різноманітному харчуванні, вони можуть приносити в рік до 3-4 виводків, в середньому по 6-7 дитинчат в кожному. Для отримання здорового потомства від молодих самок перший раз зводити їх з самцями слід не раніше ніж в двох-тримісячному віці. У самців статева зрілість настає раніше, і вони, як правило, готові до спаровування у віці 35-40 днів. Здатність до розмноження у самки зберігається протягом року-двох, коли вона здатна давати життєздатне потомство.

Для отримання потомства самку підсаджують до самця в період тічки, а потім спостерігають за поведінкою звірів. Нерідко буває, що самка не приймає самця, тоді виникла бійка може закінчитися загибеллю одного з них. Якщо самка проявила агресію, або самець агресивний по відношенню до самки, то її відкидають до іншого партнера або через 2-3 дня повертають до попереднього самця. Помічено, що найбільш вдалий час для спаровування золотистих хом'ячків - вечірній, з 19 до 22 годин.

Найчастіше, підсаджені в період полювання самка золотистого хом'ячка, відноситься до партнера прихильно, і спаровування проходить швидко і успішно. В такому випадку, протягом години зазвичай відбувається до 15-20 актів злучки. Самка може залишатися з самцем до початку вагітності, потім вона вона починає проявляти до нього все більше виражену агресивність. Цей момент упустити не можна, а звірків потрібно обов'язково розсадити.

Тривалість періоду вагітності у самки становить 16-18 діб, іноді затягується до 20-22 днів. У цей період самка стає менш активною, обережно пересувається не роблячи різких рухів. Пологи найчастіше відбуваються вночі. У молодих самок, в першому посліді буває в середньому 4-5 дитинчат, а в наступних - 8-10 і більше. Лактації зазвичай триває до 21-25 днів. За своє життя одна самка може мати максимум до 19 пологів, але зазвичай менше. За період розмноження (вагітності та лактації) організм самки піддається великим фізіологічним навантаженням, тому вона в цей період повинна отримувати молоко і різноманітну їжу, багату вітамінами - в іншому випадку їх недолік може стати причиною канібалізму.

Дитинча золотистих хом'ячків розвивається швидко і вже в добовому віці у нього на шкірі проявляється пігментація, і незабаром весь малюк покривається коричневим пушком. Якщо перший тиждень вони харчуються тільки материнським молоком, то на 9-10 день дитинчата вже поїдають шматочки білого хліба, іншу їжу, яка випадково потрапила або навмисно занесену самицею в гніздо. Приблизно з 12 дня, ще сліпі, хом'яки починають виповзати з гнізда в пошуках їжі, а їх очі відкриваються на 15-16 день. Брати в руки малюків під час вигодовування не рекомендується, як і чистити гніздовий ящик, що може привести до стресу у самки і як наслідок, до поїдання потомства. Молодняк стає цілком самостійним у віці 24-28 днів і тоді його відокремлюють від матері і відкидають в нове житло.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация