Зовнішня політика Олександра III

  1. Росія на Балканах
  2. далекий Схід
  3. підсумки

Імператор Олександр III   правил на протязі не дуже довгого періоду часу - з 1881 по 1894 р Імператор Олександр III правил на протязі не дуже довгого періоду часу - з 1881 по 1894 р.р. За своє правління заслужив прізвисько «Миротворець».

Царювання цього російського імператора дійсно було надзвичайно мирним в тому, що стосувалося зовнішньої політики.

Основними своїми завданнями при сходженні на престол Олександр вважав пошук союзників і підтримку мирних відносин з усіма країнами, а вже потім замислювався про посилення впливу на Балканах, закріпленні на Далекому Сході і встановлення меж в Середній Азії.

Росія на Балканах

У цей час значно посилився вплив Австро-Угорщини на даній території, і після 1879р., В якому Болгарія здобула незалежність, саме вона стала каменем спотикання двох держав.

Спочатку Росія підтримала Болгарію і навіть надала їй розроблений проект конституції, проте коли без її відома відбулося об'єднання Болгарії і Східної Румелії, імператор розгнівався і залишив Болгарію один на один з її зовнішньополітичними проблемами.

Так Росія, фактично, перетворилася в союзника Туреччини, підірвавши позиції не тільки в Болгарії, але і в Румунії, і в Сербії.

Пошук союзників в 1880-і роки ускладнили англо-російські відносини через зіткнення держав у Середній Азії, Туреччини та на Балканах. Схожа ситуація склалася і в стосунках Франції та Німеччини. Тож не дивно, що Німеччина і Франція почали шукати можливість укласти союз з Російською імперією.

У червні 1881 р три держави підписали австро-російсько-німецький договір, який передбачав доброзичливий нейтралітет кожної сторони в тому випадку, якщо б одна з них виявилася в стані війни з четвертою державою.

Однак в 1882 році був створений Троїстий союз, який передбачав надання допомоги один одному Німеччиною, Італією та Австро-Угорщиною в разі війни з Росією чи Францією. Дізнавшись про це, Олександр III продовжив пошук союзників.

Щоб уникнути війни з Німеччиною, Росія в кінці 1880-х початку зближення з Францією. Французький уряд надавало Росії значні кредити, а також завдало візит дружби до Кронштадта в 1891 р У цьому ж році почалися переговори і розробка договору між державами, який був підписаний 15 серпня.

За його умовами, Росія зобов'язувалася підтримати Францію військами в разі, якщо на неї нападе Німеччина або Італія за підтримки Німеччини. У свою чергу, Франція повинна була надати таку допомогу Росії, якби на неї напала Німеччина або Австро-Угорщина за підтримки Німеччини. Договір мав силу до тих пір, поки існував Троїстий союз.

Росія в Середній Азії

Після того, як до Російської імперії приєдналися Кокандское ханство, Казахстан, Хавінское ханство і Бухарський емірат, продовжилося приєднання і племен туркменів. Всього за правління імператора Олександра III площа імперії збільшилася на 430 000 квадратних кілометрів.

далекий Схід

В кінці XIX століття в цьому регіоні дуже сильно був вплив Японії, яка почала справжню експансію, створивши сучасну армію і флот за підтримки Німеччини, США і Англії. Особливо агресивно поводилася Японія по відношенню до Китаю і Кореї.

Франція, Німеччина і Росія, врешті-решт, опротестували законність захоплень деяких земель Японією і змусили її піти на угоду з Росією в тому, що стосувалося права першої тримати свої війська в Кореї.

Так Російська імперія стала суперницею Японії в цьому регіоні, проте до військових сутичок вона була не готова. Щоб збільшити власні сили і вплив на Далекому Сході, Росія в 1891 р розгорнула будівництво Великої Сибірської магістралі, яка б з'єднала Челябінськ і Владивосток.

підсумки

За весь період царювання Олександра III Росія не вступила ні в одну війну, хоча імператор прийняв правління в далеко не найсприятливіший для держави момент. Йому вдалося підняти престиж імперії на міжнародній арені, не вдаючись до насильства - це його заслугу відзначали не тільки співвітчизники правителя, а й французькі, і навіть німецькі дипломати і політики.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация