Зовнішня політика Росії

Зовнішня політика Росії затверджується президентом Російської Федерації Володимиром Путіним

Зовнішня політика Росії затверджується президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Реалізується Міністерством закордонних справ РФ. Комітет проробляє значну роботу спільно з Міністерством закордонних справ Російської Федерації. Одне з важливих напрямків діяльності Комітету з міжнародних справ - підготовка та реалізація заходів, що мають відношення до зовнішньої політики Росії. В рамках цієї роботи Комітетом здійснюється ратифікація міжнародних договорів між Росією і іншими державами.

Російська Федерація є одним з найголовніших партнерів міжнародного співробітництва. Росія є постійним членом Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй разом з Великобританією, США, Китаєм і Францією. У зв'язку з цим на нашу державу покладається величезна відповідальність за підтримання світової безпеки і стабільності. Крім СБ ООН Росія - учасник ряду великих міжнародних організацій, таких як Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ). Входить в, так звану, «Велику двадцятку» країн світу, які найбільш розвинені економічно.

Також велика і важлива частина зовнішньої політики Росії в даний час - участь в організаціях, які були створені на території колишнього Радянського Союзу. До таких організацій належать: Співдружність Незалежних Держав (СНД), Євразійський Економічний Рада (ЄАЕС), Організація договору колективної безпеки (ОДКБ) і ШОС (Шанхайська організація співробітництва), а також Союзна Держава разом з Білорусією.

Комітет з міжнародних справ бере найактивнішу участь у відносинах Російської Федерації з іншими країнами в рамках цих організацій, покладаючи на себе функцію здійснення зовнішньої політики Росії. Голова Комітету Леонід Едуардович Слуцький є заступником керівника делегації Федеральних зборів Російської Федерації в ПАРЄ.

Також існує безліч інших міжнародних організацій, в роботі яких бере участь Комітет з міжнародних справ:

  • Комітет парламентського співробітництва Росія - Європейський союз (КПС Росія - Євросоюз)
  • Міжпарламентський союз (МПС)
  • Парламентська асамблея Організації Північноатлантичного договору (ПА НАТО)
  • Міжпарламентська асамблея Православ'я (МАП)
  • північний рада
  • Парламентська асамблея Чорноморського економічного співробітництва
  • Конференція парламентаріїв арктичного регіону
  • Парламентська конференція Балтійського моря

В даний момент Російська Федерація встановила і підтримує дипломатичні відносини зі 193 державами (станом на 11 вересня 2017 року). Докладний список держав можна подивитися тут .

Члени Комітету входять в депутатські групи Державної думи Російської Федерації зі зв'язків з парламентами даних держав.

Одним з важливих питань зовнішньої політики Росії є наступність від СРСР. Росія була визнана світовою спільнотою, як держава - продовжувач Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Згідно з нормами міжнародного права Росія і СРСР є одним і тим же державою. У зв'язку з цим Росія продовжує виконувати покладені на СРСР міжнародні зобов'язання і має всі міжнародними правами, отриманими за час існування Радянського Союзу.

До таких прав і зобов'язань відносять статус Росії в Радбезі ООН, участь в численних міжнародних організаціях, участь в міжнародних договорах, майнові права та зобов'язання і погашення заборгованості перед іншими країнами. У серпні 2017 року Російська Федерація оплатила останній зовнішній борг СРСР.

Послання Президента Федеральним Зборам 1 березня 2018 р

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация