Зовнішня політика СРСР в 30-і роки

  1. Загальні тенденції зовнішньої політики СРСР в 30-і роки
  2. Ключові події зовнішньої політики і її значення

Зовнішня політика СРСР в 30-і роки - така тема, на якій плюхається дуже багато хлопців, коли відповідають на іспиті, або пишуть тест

Зовнішня політика СРСР в 30-і роки - така тема, на якій плюхається дуже багато хлопців, коли відповідають на іспиті, або пишуть тест. Причина такого стану речей в тому, що крім фактів, яких чимало, потрібно запам'ятовувати також і загальні тенденції, що існували в цей період. У цій статті пропоную такий якийсь план по запам'ятовуванню цієї теми, в якому розкрию деякі важливі моменти, які варто запам'ятати.

Загальні тенденції зовнішньої політики СРСР в 30-і роки

  • Курс на побудову соціалізму в окремо взятій країні. Це означало, що тепер СРСР виходить не з принципу світової революції, що він буде підтримувати революційні виступи в країнах капіталізму, якщо ці виступи будуть просоціалістично. Тепер СРСР виступав як незалежна держава, яка розвивається по-своєму.
  • Ескалація міжнародної напруженості. Ескалація почалася буквально з початку 30-х років, коли мілітаристська Японія окупувала Китай. Багато істориків тому вважають період 20-30-х років не просто передоднем Другої світової, а, по суті, розглядають період з 1914 по 1945 як єдиний період конфронтації. Потім масло в вогонь підлив Гітлер, зробивши перехід влади в свої руки в 1933 році і який виступив зі своїми нацистськими гаслами.
  • Крах Ліги націй як миротворчої організації. Події в Китаї 1931 року показали, що Ліга націй не здатна надати скільки-небудь серйозний вплив на потенційних агресорів.
  • Необхідність створення системи колективної безпеки в Європі проти можливого агресора. Саме ця ідея розбурхувала уми Луї Барту (міністра інонстранних справ Франції), короля Румунії Олександра і Радянське керівництво.
  • Небажання великих держав, в першу чергу Англії і Франції, нової світової війни, і одночасно вони закривали очі на дії нацистської Німеччини в Європі, потураючи її амбіціям. Така політика називається: політика умиротворення агресора. У зв'язку з цим, до речі, вкрай рекомендую збірник радянської та зарубіжної військової карикатури, який я зібрав тут . Також великі держави закривали очі на порушення Німеччиною умов Версальського мирного договору, за яким, зокрема обмежився обсяг водотоннажності її військових судів.

Ключові події зовнішньої політики і її значення

  • 1930-1931 роки - окупація Японією Маньчжурії. Ліга націй розписалася в своїй недієздатності, надіславши письмове звернення японському керівництву з вимогою припинити окупаційні дії. Японія вимога проігнорувала.
  • 1933 рік - прихід до влади в Німеччині партії НСДАП і її лідера Адольфа Гітлера. Ця подія змінило розстановку сил на світовій арені - Німеччина знову заявила свої територіальні амбіції.
  • 1933 рік - встановлення дипломатичних відносин між СРСР і США. США стали останньою країною, яка визнала Радянський союз як незалежна держава.
  • 1934 рік - СРСР прийнятий в Лігу націй. Це означало визнання СРСР світовою спільнотою як рівноправного партнера у зовнішній політиці.
  • 1935 рік - договір між Францією, СРСР і Чехословаччиною про взаємодопомогу в разі нападу агресора.
  • 1936 рік - Аншлюс Німеччиною Австрії.
  • 1938 рік - розділ Німеччиною Чехословаччини.
  • 1938 рік - Мюнхенський договір між Францією і Англією, з одного боку, і Німеччиною, з іншого.

1938 рік - Мюнхенський договір між Францією і Англією, з одного боку, і Німеччиною, з іншого

  • Літо 1939 року - Московське нараду за участю представників Англії, Франції та Польщі.
  • 23 серпня 1939 року - укладено пакт Молотова-Ріббентропа між СРСР і Німеччиною.
  • 1 вересня 1939 року - початок Другої світової війни.

Шановні друзі, в цьому пості зібрані найважливіші моменти зовнішньої політики СРСР в 30-і роки. Однак багато моментів і не враховані через обмеженого обсягу поста. Якщо Ви хочете отримати цілісне уявлення про цю тему, то рекомендую вам придбати відеокурс «Історія. Підготовка до ЄДІ на 100 балів » , В ньому зовнішня політика СРСР в 30-і роки ув'язана з 20-ми роками і взагалі, все розказано з урахуванням всіх нюансів, необхідних для складання іспитів.

Підготовка до ЄДІ на 100 балів »   , В ньому зовнішня політика СРСР в 30-і роки ув'язана з 20-ми роками і взагалі, все розказано з урахуванням всіх нюансів, необхідних для складання іспитів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация