Жовті Води

  1. Герб
  2. прапор

Рік заснування: 1648 м.Жовті Води відзначає день міста в останню неділю серпня.
У 2019 ця дата - 25 серпня.

Жовті води (Дніпропетровська область) Жовті води (Дніпропетровська область)

Жовті Води

(укр. Жовті Води) - один з наймолодших міст України на заході Дніпропетровської області. Розташувався серед придніпровських степів в долині річки Жовта. Населення Жовтих Вод становить 51,5 тисяч осіб.
Ім'я міста тісно пов'язана з річкою Жовтої, названої так відповідно до кольору води, пофарбованої продуктами окислення залізних руд. Переправа на річці Жовтій називалася Жовтим Бродом. Тут стояли козацькі зимівники. У 1648 році на Жовтих Водах повстанська армія під проводом Богдана Хмельницького розбила переважаючі сили польського війська, що послужило початком визвольної війни проти польських завойовників.
Перші поселення на річці Жовтій з'явилися в середині 17 століття, спочатку хутір запорізьких козаків, а потім село Жовта Річка. До кінця 18 століття тут проживало вже більше двохсот чоловік, основні заняття яких були хліборобство і скотарство. В кінці 19 століття в басейні річки були виявлені багаті поклади залізних руд. З тих пір ведеться активна їх розробка. У 1950 році на рудниках були виявлені запаси уранових руд, і вже через рік був створений Східний гірничо-збагачувальний комбінат, що займається до теперішнього часу видобутком і збагаченням уранової руди. 22 травня 1957 року селище міського типу Жовта Ріка було перейменоване в місто Жовті Води, і став містом обласного підпорядкування.
Досить відомими серед туристів є місця боїв козацьких військ з польською шляхтою в селі Старі Кодаки під Жовтими Водами.
(укр

Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 років


У Жовтих Водах встановлено пам'ятник Богдану Хмельницькому. Відкрито для відвідувачів історичний музей, який зберігає багатовікову історію міста. На згадку про події в Велику Вітчизняну війну встановлено меморіальний комплекс загиблим воїнам.
День міста відзначається в останні вихідні серпня спільно з днем шахтаря .

Герб

На міському гербі зображено орбіти атома, а посередині - стилізований шматочок уранової руди. Ця композиція символізує видобуток уранової руди і ядерну промисловість. Хвилястою лінією зображена річка Жовта. Автор - П.Чвалко. Затверджено 24 лютого 1995 року.

прапор

Червоне поле - радянський період. Символічний атом з електронами золотого кольору - видобуток і переробка урану. Синє поле - велич і краса краю, його історичне минуле. Жовто-синя гамма герба і прапора символізує кольори державного прапора України. Автор: Шевченко А.В.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация