Зразок позовної заяви на аліменти на дитину до 3 років і на утримання дружини в 2018 році

  1. Підстави для виплат
  2. Аліменти на утримання матері з дитиною до 3 років
  3. Розмір
  4. Вимоги до оформлення
  5. Як правильно скласти позов
  6. приклад
  7. Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на матір дитини
  8. Коли мати дитини не має право на аліменти

Часом виникають такі ситуації, коли вагітна жінка або мама з малюком залишаються без фінансової підтримки чоловіка. Це може мати місце як в період перебування в шлюбі, так і після розлучення. Як дружині в положенні або має малюка до трьох років стягнути з чоловіка аліменти на себе і дитину, куди звертатися і що для цього потрібно, розглянемо в далі в статті.

Зміст статті:

Підстави для виплат

Підстави для виплат

Правовою підставою для присудження аліментів є Сімейний кодекс Російської Федерації. Його статтями закріплюється обов'язок батьків фінансово забезпечувати своїх дітей, розміри виплат і процедура їх призначення (статті 80-83).

Чоловік і дружина, перебуваючи в законному шлюбі, зобов'язані підтримувати один одного, в тому числі і в матеріальному плані. Часом чоловік добровільно цього не робить в період, коли його дружина вагітна або займається вихованням спільну дитину, яка не досягла трирічного віку. В цьому випадку дружина, яка перебуває в декреті, може через суд отримати не тільки аліменти на дитину, але і грошові виплати на своє утримання.

Правом подати позов до суду про стягнення аліментів на дружину володіє як жінка, що складається в шлюбі, так і оформила розлучення. При цьому дитина може народитися і в період спільного життя, і вже після розірвання шлюбу (не пізніше 300 днів). У будь-якому з цих випадків чоловік зобов'язаний надавати матеріальну допомогу своїй дружині, навіть колишньої.

Закон покладає на чоловіка такі обов'язки, оскільки саме в цей період жінка потребуватиме особливої ​​підтримки, як фінансової, так і моральної. Їй можуть вимагатися покращене харчування або медична допомога, вона не має можливості повноцінно працювати і заробляти на гідне життя.

Таким чином, якщо дружина перебуває в декретній відпустці, то аліменти виплачуються їй і дитині.

Аліменти на утримання матері з дитиною до 3 років

Аліменти на дружину суд стягує в твердій фіксованій сумі, що перераховується щомісяця. Встановлення розміру змісту в процентному відношенні законом не передбачено. При визначенні того скільки підлягає регулярній виплаті, приймається до уваги фінансове і сімейний стан обох батьків.

Суд може встановити аліменти кратними прожиткового мінімуму, визначеного в місці проживання матері. При зміні його розміру, пристав буде виробляти індексацію виплат. Аліменти можуть виплачуватися і жінці, яка до виповнення дитині трьох років отримує дохід. Суд врахує рівень її заробітків при встановленні конкретного розміру виплат.

Для виникнення обов'язку проводити виплати дружині у чоловіка повинна бути фінансова можливість для цього. При вирішенні даного питання суд зобов'язаний ретельно дослідити дані про матеріальне становище відповідача.

До уваги потрібно брати не тільки офіційно одержувану заробітну плату, а й всі інші джерела доходів. Прикладом є наявність у чоловіка майна, що дозволяє йому отримувати прибуток (будівля транспортні, який можна здати в оренду) або регулярних виплат (пенсій та інших). До уваги потрібно брати не тільки офіційно одержувану заробітну плату, а й всі інші джерела доходів

Також потрібно враховувати наявність у такого чоловіка зобов'язань за змістом інших осіб. Це можуть бути аліменти дітям від іншого шлюбу або нужденним батькам. Призначення виплат не повинно викликати значного погіршення становища як самого платника, його нової сім'ї або тих, кому він зобов'язаний надавати матеріальну підтримку.

Зміст можливо отримати і з чоловіка, який є інвалідом або пенсіонером. Це допустимо, якщо крім соціальних виплат він має інші постійні джерела доходу.

Розмір

Аліменти, що підлягають виплаті дитині, можуть стягуватися як в частковому відношенні, так і в фіксованій сумі.

Законом визначено такий розмір аліментів, що виплачуються батьком щомісяця:

  • якщо у батька одна дитина - чверть від усіх доходів батьків;
  • при наявності двох - третина доходу;
  • коли дітей три і більше - половина всіх заробітків.

Фіксована сума, що підлягає перерахуванню батьком малюкові щомісяця, може призначатися суддею в наступних випадках:

  • батько тривалий час не працює;
  • доходи батька нестабільні;
  • зарплата видається валютою або натурою;
  • інші ситуації, при яких вміст у відсотках порушує права дитини.

При визначенні того, скільки належить виплачувати щомісяця, суд зобов'язаний встановити аліменти, максимально забезпечують потреби малюка.

Вимоги до оформлення

Подружжя можуть самі визначити, скільки і яким чином чоловік буде виплачувати дружині і дитині. У цьому випадку їм необхідно звернутися до нотаріуса. Останній, виходячи з досягнутих домовленостей, оформить угоду. У цьому документі будуть закріплені конкретна сума і терміни виплат.

Документ про добровільну виплату аліментів обов'язково засвідчується нотаріусом. Якщо не зробити цього, він не буде мати законної сили. Якщо все оформлено правильно, то ні чоловік, ні дружина не має права ухилятися від виконання його умов.

Якщо в подальшому батько не стане платити або буде передавати гроші в меншому розмірі, мати має право звернутися до приставам. За її заявою порушать виконавче провадження. За місцем роботи батька пристави направлять документи, за якими бухгалтерія повинна стягнути кошти з зарплати чоловіка.

реєстрації. Коли батьки не змогли домовитися між собою, то вимагати виплат доведеться через суд. Потрібно підготувати позовну заяву про стягнення аліментів на матір і дитину. Подати його потрібно з дотриманням підсудності. Заява потрібно писати в мировий суд. За вимогами процесуального законодавства воно повинно адресовиваться туди, де прописаний відповідач - чоловік. Однак існує виняток, яке дозволяє в даних спорах, враховуючи наявність малолітньої дитини, звертатися матері за місцем своєї Тому написати можна туди, куди зручно позивачеві.

Заповнений зразок заяви на аліменти на утримання дружини і дитини можна надіслати поштою або особисто віднести в канцелярію. Після прийняття судом рішення, у разі незгоди з ним, потрібно подати скаргу. Це робиться до закінчення місяця після видачі постанови.

Як правильно скласти позов

Коли заповнюється зразок позовної заяви про стягнення з чоловіка аліментів на дитину і матір, необхідно враховувати, що шаблон повинен стримати наступні дані.

  1. Найменування суду.
  2. П.І.Б. подружжя, їх контактні дані.
  3. Найменування бланка.
  4. Ціна річних вимог (суму щомісяця запитуваних аліментів помножити на 12).
  5. Опис обставин справи (стан в шлюбі або його розірвання, вагітність або дитина молодше трирічного віку, ненадання фінансової підтримки відповідачем).
  6. Сума щомісячних виплат, на які претендує дружина.
  7. Дані про фінансовий і сімейний стан сторін (місце працевлаштування, розмір заробітків, наявність утриманців, інші відомості).
  8. Посилання на статті закону.
  9. Прохання стягнути аліменти.
  10. Зміст із перерахуванням документів, що додаються.
  11. Дата, підпис.

Якщо планується стягувати тільки аліменти на дитину, у чоловіка немає більше дітей, то потрібно складати не позов, а заява на видачу судового наказу.

приклад

Приклад заповненого позовної заяви виглядає наступним чином.

Завантажити приклад заяви

Після того, як заповнений зразок заяви на аліменти на дитину до 3 років і на утримання його матері, потрібно підготувати комплект необхідних документів. До позову потрібно додати:

  1. Копію документа про шлюб або розлучення.
  2. Медичну виписку про вагітність або про народження дитини.
  3. Довідка про прописку, із зазначенням складу сім'ї.
  4. Дані про доходи позивача.
  5. Документи про матеріальне становище відповідача (якщо є).
  6. Копія позову з додатками для відповідача.

Закон звільнив заявників від внесення плати за розгляд справи. Прикладати квитанцію про сплату держмита не потрібно.

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на матір дитини

Завантажити зразок заяви .

Коли мати дитини не має право на аліменти

При подачі заяви в перерахованих нижче випадках суд може відмовити у стягненні змісту на користь жінки.

  1. Невеликий термін шлюбу.

Якщо чоловік і дружина до вагітності останньої знаходилися в шлюбі недовго, в призначенні виплат може бути відмовлено. Закон не встановлює конкретні критерії, за якими подружжя вважається нетривалим. Суддя оцінює кожен шлюб індивідуально. На практиці, в позові можуть відмовити, якщо чоловік і жінка були разом максимум року або двох років.

  1. Цивільний шлюб.

При настанні вагітності при співжитті (в формі цивільного шлюбу) за законом жінка не може вимагати виплат на своє утримання. Такі обов'язки можуть бути взяті на себе батьком дитини тільки добровільно.

  1. Зачаття відбулося не в період шлюбу.

Дружина має право на отримання грошових коштів тільки за умови, що вагітність настала під час офіційного шлюбу. Якщо дитина зачата до реєстрації відносин або після розлучення, суд матері в позові відмовить. Чи не буде мати значення той факт, що батьком є ​​саме колишній чоловік (це потрібно буде окремо Дружина має право на отримання грошових коштів тільки за умови, що вагітність настала під час офіційного шлюбу

доводити в суді).

При виникненні спірних питань про те, коли саме настала вагітність, може бути проведена відповідна медична гінекологічна експертиза. Також вона призначається, якщо чоловік стверджує про неможливість зачаття від нього за станом свого здоров'я.

  1. Поведінка дружини визнано негідним.

Які конкретно вчинки можуть бути віднесені до таких, закон не встановлює. Цим займається суддя по кожному спору окремо. До цього зазвичай відносять надмірне вживання алкоголю, наркотиків, зафіксовані факти насильства до членів сім'ї, вчинення злочинів та правопорушень.

  1. Чоловік не є батьком дитини.

Основоположним підставою для стягнення змісту на дружину буде те, що батьком майбутньої або вже народженого малюка є саме чоловік. Якщо у відповідача є сумніви в даному обставині, він має право довести до судді свої заперечення. Також можна скласти зустрічну позовну заяву про оспорювання батьківства, подати клопотання про проведення експертизи з взяттям зразків ДНК. При спростуванні факту батьківства колишнього чоловіка, грошові кошти стягнуті бути не можуть.

Якщо позов поданий під час вагітності, визначити, хто є майбутнім батьком, не можна. Суд зупиняє справу до народження малюка. Якщо будуть представлені докази неможливості зачаття від чоловіка (довідки про безпліддя, тривалої відсутності по роботі тощо), суд може прийняти рішення і на цьому етапі.

  1. Фінансове становище чоловіка.

Може мати місце ситуація, коли у чоловіка немає постійного заробітку (наприклад, він є студентом очної форми навчання) або аліменти приведуть до істотного погіршення життя самого платника або його утриманцям. В цьому випадку у стягненні матері буде відмовлено.

При ненаданні чоловіком фінансової допомоги своїй дружині, яка чекає на або вже народила малюка, також і після розлучення, вона має право отримати її в судовому порядку. При цьому подружжя повинні складатися в офіційному шлюбі, і вагітність наступила саме в цей час. Аліменти на дитину призначаються незалежно від фінансових можливостей платника, у відсотках від заробітку або в певній сумі. При стягненні коштів на матір береться до уваги матеріальний та сімейний стан подружжя, виплати встановлюються тільки в твердому розмірі. При ряді обставин суд вправі відмовити жінці в отриманні змісту від чоловіка.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация