Жуковський Василь Андрійович - біографія і матеріал для підготовки повідомлення

  1. Біографічна довідка
  2. Творчий шлях
  3. Цікаві факти

Жуковського називають одним з кращих представників пушкінської епохи. Він був придворним радником, перекладачем, але головне - поетом з індивідуальної тягою до прекрасного. Ось уже понад два століття його незвичайна поезія продовжує жити, а твори - ретельно вивчатися істориками літератури.

Біографічна довідка

Василь Андрійович з'явився на світ в одній з невеликих сіл Тульської губернії 9 лютого 1783, будучи незаконнонародженим синам дворянина Буніна і полоненої туркені. Прізвище хлопчик отримав від свого усиновителя і хрещеного батька, який подарував щасливе дитинство, а ось первинне домашню освіту - в рідній по крові сім'ї. Навчався в Головному народному училищі, пансіоні при Московському університеті. Тоді ж Жуковський зрозумів, що література - це його стезя і зробив перші самостійні спроби письменства.

У 1805-1809 роках працював в журналі «Вісник Європи», де дослужився до редактора, а 1815 став членом відомого на той час літературного співтовариства під назвою «Арзамас». Далі біографія свідчить про тісному контакті Жуковського з царськими особами - в 1817 році він став читцем при вдовствующей імператриці і вчителем словесності для імператриці майбутньої - іноземки Олександри Федорівни, а пізніше наставником цесаревича, згодом Олександра Другого.

Особисте щастя Жуковський знайшов пізно, за повідомленням біографів, вже після 57 років. Це була юна дочка його друга, з якою він прожив у Німеччині все життя. Нитка долі обірвалася в квітні 1852 року. Згодом тіло було перепоховано в Олександро-Невській Лаврі.

Творчий шлях

Творчість Жуковського початок свій розвиток ще в пору студентства, але розквіт його припав на 1810-1820 роки. У цей час були створені балади ( «еолові арфа», «Вадим»), повні романтизму і сентиментальності вірші, такі як «Море або« Колір завіту ».

Пізніше на перше місце в діяльності виходять переклади поем Шиллера і Байрона, античні балади і відомі казки: «Спляча царівна», «Про царя Берендеї».

На останньому етапі свого життя поет завершив переклад «Наль і Дамаянти», «Одіссеї» Гомера (про цю роботу особливо захоплено відгукувався Гоголь ), А також написання чергової казки про Царевича та Вовка.

Цікаві факти

  • 75% всіх літературних праць Жуковського становлять переклади відомих робіт інших діячів поезії. Сухі і досить прісні в оригіналі, завдяки унікальній «обробці» Василя Андрійовича вони ставали яскравішими і живими.
  • Пушкін був хорошим другом Жуковського: завдяки своєму особливому становищу при дворі, він багато разів робив спроби пом'якшити участь «сонця російської поезії». До речі, саме Василь Андрійович вперше назвав так Пушкіна - і комплімент зберігся у віках.
  • Відомий український поет Тарас Шевченко був визволений з кріпосного рабства також завдяки Жуковському, а саме його портрету, виконаному пензлем самого Карла Брюллова - на виручені від продажу картини гроші і був викуплений Шевченко.

Відомий український поет Тарас Шевченко був визволений з кріпосного рабства також завдяки Жуковському, а саме його портрету, виконаному пензлем самого Карла Брюллова - на виручені від продажу картини гроші і був викуплений Шевченко

  • Письменницькому перу належить вірш «Молитва російського народу» - ці рядки пізніше стали відомим національним гімном Російської імперії «Боже, царя храни».
  • Головною музою поета була Маша Протасова. Мати дівчини відповіла відмовою на сватання дочки, доля якої згодом склалася дуже сумно. Тому практично всі ліричні твори автора сповнені неприхованого трагізму і особистої драми.

Василь Андрійович був надзвичайно талановитий і літературно обдарований, залишаючись при цьому дуже скромним і байдужим до слави. Він завжди був вірний своїм високим ідеалам, напевно, саме тому його творчі праці залишаються затребуваними досі.

Якщо це повідомлення тобі знадобилося, буда рада бачити тебе в групі ВКонтакте . А ще - спасибі, якщо ти натиснеш на одну з кнопочок «лайків»:

Ви можете залишити коментар до доповіді.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация